V pohodě.

Moderátor: konec zvonec

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » pon 02. pro 2013 18:19:55

no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:
ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází.
To jen takovej detail...
:)
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. pro 2013 18:34:36

školník píše:
no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:
ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází.
To jen takovej detail...
:)

Joj trochu aritmetiky do toho metafyzična ... to tu chybělo :D :D :D
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » pon 02. pro 2013 18:54:07

školník píše:
no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází. To jen takovej detail... :)

Třeba to souvisí s tím, jestli některé duše nečekaly a vybrali si tento čas.
Mně by se také nechtělo zažít hrůzné časy za epidemií atd., a nebo tu povinnost být jednoho názoru jako ostatní, mně vyhovuje liberální společnost, kde od XX. století včetně si mohu ponechat můj názor a nikdo mne neoznačí za kacíře, a nemusím se bát mluvit o císaři pánu jako Anton Špelec, ostrostřelec, když si dal v hospodě liguére a pak řekl "mně se chce něco říc´ a císař pán je vůl". Ani ho nepopravili, jen zavřeli.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » pon 02. pro 2013 19:26:03

Třeba to souvisí s tím, jestli některé duše nečekaly.......

Nojo třeba...:D :D třeba hrajou nebeskej národˇák v meditování a tým kterej vypadne, vyfasuje vždy letenky směr Zem...
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. pro 2013 22:04:52

školník píše:
no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:
ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází.
To jen takovej detail...
:)


Krišna, část druhá, str.266:
"Ohledně vojenské síly se říká, že samotný král Ugraséna měl deset kvadrilionů vojáků jako osobní stráž."


Význam slova kvadrilion:
číslo 10 na 24, v některých státech (např. v USA) číslo 10 na 15
http://www.slovnik-cizich-slov.cz/kvadrilion.html
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » pon 02. pro 2013 23:23:49

Návštěvník píše:
školník píše:
no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:
ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází.
To jen takovej detail...
:)


Krišna, část druhá, str.266:
"Ohledně vojenské síly se říká, že samotný král Ugraséna měl deset kvadrilionů vojáků jako osobní stráž."


Význam slova kvadrilion:
číslo 10 na 24, v některých státech (např. v USA) číslo 10 na 15
http://www.slovnik-cizich-slov.cz/kvadrilion.html

Hérgot, to je ale cifra, co..! Král se musel mít jak v povijánku... A to ještě nic není proti počtu nádí v jemném těle. Říká se že jich je 21 na 108. Panečku... Citaci nemám, uvízlo mi to blahé paměti z nějaké mystic session... Ale mysl na počty nedá, většinou je stíhá zasvinit skoro všechny, nádí. Až na to nejvnitřnější. Takže i když se to nezdá, brána zůstává vždy otevřená, i když úzká.
To jsou mi věci!
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » úte 03. pro 2013 6:49:18

Návštěvník píše:....
No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází. To jen takovej detail...:)


Krišna, část druhá, str.266:
"Ohledně vojenské síly se říká, že samotný král Ugraséna měl deset kvadrilionů vojáků jako osobní stráž."


Význam slova kvadrilion: číslo 10 na 24, v některých státech (např. v USA) číslo 10 na 15
http://www.slovnik-cizich-slov.cz/kvadrilion.html

Někde v knihách indologů jsem četl, že u těch nadměrných čísel tomu nemáme celkem věřit. Také proto, že někde oni používali osmičkovou a šestnáctkovou soustavu. To se pak těžko přepočítává. Možná, že je také zveličování v řeči. Takové známe i u nás.
Třeba když se něco překvapivého prosloví: "nastalo takové ticho, že by byl slyšet špendlík spadnout",
U množství lidí "bylo tam tak natěsnáno, že by ani jablko nepropadlo (mezi lidmi)".
Buddhisté bdc říkají, že Buddha měl čtyři sta manželek a vážně tomu věří. Já vím jen o jedné.
Legenda praví, že Kršna někde v bojích vysvobodil ze zajetí šestnáct princezen. Aby jim ale zajistil život dále nezávislý na nárocích lidí z jejich rodů, uzavřel se všemi sňatek a tím je vymanil z jiných svazků. Ale legenda to zveličuje tak, že měl šestnáct tisíc manželek.
Jiné naše zvyklosti jsou na př. rčení: "nemám ani floka", "topí se v penězích", "jde to od desíti k pěti", "honit vítr" a "vzít někomu vítr z plachet".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » úte 03. pro 2013 11:44:58

Někde v knihách indologů jsem četl, že u těch nadměrných čísel tomu nemáme celkem věřit.

Copak lze mít v něco jistotu, dokud to není prožito do morku kostí?
Dokud to není naprostý kontakt s tím?
Dokud formy (idejí, slov) neodpadnou a nezbyde jen TO?

---

Svět minulosti, včetně všech duší co kdy žily, je svět podvědomí, vzpomínek a uskladněných informací.
Svět byť jen o tisícinu vteřiny napřed, je svět budoucnosti, nadvědomí, představ a plánů.
Jedno ukazuje pod horizont přítomnosti, druhé nad...
Skutečnost je teď - svět intuice, inspirace a vědomí.
Ne že by nešlo se nořit do podvědomí či nadvědomí, získávat tak překvapující vědomosti a síly...
Ale prostou radost z bytí to nikomu nepřinese - marná to lopota.
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » úte 03. pro 2013 12:46:59

školník píše:....Svět minulosti, včetně všech duší co kdy žily, je svět podvědomí, vzpomínek a uskladněných informací.
Svět byť jen o tisícinu vteřiny napřed, je svět budoucnosti, nadvědomí, představ a plánů.
..Skutečnost je teď - svět intuice, inspirace a vědomí.
..se nořit do podvědomí či nadvědomí, získávat tak překvapující vědomosti a síly...
Ale prostou radost z bytí to nikomu nepřinese - marná to lopota.

Mně nejde o získávání radosti z bytí, ale o to zmoudřet eventuálně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Honzam » úte 03. pro 2013 15:13:46

Já jsem čas. Pro čas nic jako vědomí a přítomný okamžik neexistuje, jen formy a čas. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » úte 03. pro 2013 16:36:06

nop píše:Mně nejde o získávání radosti z bytí, ale o to zmoudřet eventuálně.

Ne že by šlo o zisk, spíš o setkání, které otevře srdce.
Jestli jeden volá po čisté moudrosti, či radosti, nehraje roli. Jsou jako milenci - vždy spolu.
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » úte 03. pro 2013 23:33:26

Já jsem čas.

Pak jsi pohyb osedlaný smysly.
Lépe řečeno rezonance...
:)
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » stř 04. pro 2013 7:27:50

Pozorné povšimnutí je vždy příznivé.
Při naslouchání v naslouchání.
Při potlachu na potlachu.
Atd.
:)
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě?

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 04. pro 2013 9:57:16

"Pozorné povšimnutí je vždy příznivé,"
(školník)
-------
"Co tedy můžeš dělat? Uvědomovat si."
(Marcelka)


Občas můžeme potkat někoho, kdo přesto že onoho prostého povšimnutí není dosud schopen, neuvědomuje si to
a toužíce po roli osvíceného učitele, pózuje příležitostným žákům coby realizovaná bytost.

Ačkoliv každý máme takového učitele jakého si momentálně zasloužíme,
(lidi a situace naší každodennosti nevyjímaje),
můžeme se včasným rozpoznání horlivého rádoby - gurua ušetřit mnohých komplikací,
a koneckonců tím pomůžeme i jemu samotnému.

:)
Jarda Malej
 

Re: V pohodě?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. pro 2013 10:10:41

Jarda Malej píše:Ačkoliv každý máme takového učitele jakého si momentálně zasloužíme,


Bylo by možné si uvědomit, že dostáváme přesně ty učitele, které právě potřebujeme ?
Pokud ano, potom by mohlo být zřejmé, že dostáváme ty nejlepší učitele, jaké právě můžeme dostat.

:)
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 04. pro 2013 10:17:10

..dostáváme ty nejlepší učitele, jaké právě můžeme dostat.

..přičemž
"Pozorné povšimnutí je vždy příznivé,"
(školník).


:)
Jarda Malej
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Honzam » stř 04. pro 2013 10:47:49

školník píše:
Já jsem čas.

Pak jsi pohyb osedlaný smysly.
Lépe řečeno rezonance...
:)


Pohyb je láska a já jsem čas.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 04. pro 2013 10:57:23

Pohyb je láska a já jsem čas.

Na začátku byla definice.

:D
Jarda Malej
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. pro 2013 11:03:16

Jarda Malej píše:
..dostáváme ty nejlepší učitele, jaké právě můžeme dostat.

..přičemž
"Pozorné povšimnutí je vždy příznivé,"
(školník).


:)

Takže si pozorně můžeme povšimnout, že se vždy setkáváme jen s těmi nejlepšími učiteli, což v nás může probouzet vděk, úctu a připravenost k přijetí poznání, kdežto, pokud tady tohle pozorné povšimnutí není, tak namísto vlastního poučení se v nás objevuje iluze, že my jsme na rozdíl od těch ostatních tak chytří, dobří a mravní, že můžeme ty ostatní posuzovat, kritizovat, klasifikovat a umravňovat.

:)
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Honzam » stř 04. pro 2013 11:05:22

Jarda Malej píše:
Pohyb je láska a já jsem čas.

Na začátku byla definice.

:D


Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

PředchozíDalší

Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků