V pohodě.

Moderátor: konec zvonec

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. pro 2013 11:38:57

Jožin píše:Co se zrodí, umře. Co umře, je fuč.Vystřídáno něčím obdobným, nikdy ne stejným.

Je tu stále po ruce možnost poučit se z chyb dělané v minulých svých životech.

:crazy:
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Jožin » pon 02. pro 2013 11:46:08

Návštěvník píše:
Jožin píše:Co se zrodí, umře. Co umře, je fuč.Vystřídáno něčím obdobným, nikdy ne stejným.

Je tu stále po ruce možnost poučit se z chyb dělané v minulých svých životech.

:crazy:

Víš to jistě?
:)
Jožin
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. pro 2013 11:55:44

Jožin píše:
Návštěvník píše:
Jožin píše:Co se zrodí, umře. Co umře, je fuč.Vystřídáno něčím obdobným, nikdy ne stejným.

Je tu stále po ruce možnost poučit se z chyb dělané v minulých svých životech.

:crazy:

Víš to jistě?
:)

Jistě. Nic se neztrácí, nic nezahazuje. Vše se ukládá do skladiště.
:crazy:
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 02. pro 2013 12:14:23

Návštěvník píše:Jistě. Nic se neztrácí, nic nezahazuje. Vše se ukládá do skladiště.
:crazy:


... na smetiště ... ve kterem se lze prehrabovat ... po mnoho zivotu. :crazy:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. pro 2013 12:22:09

Josef píše:... na smetiště ... ve kterem se lze prehrabovat ... po mnoho zivotu.

Skladiště, nikoli smetiště.

:crazy:
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. pro 2013 13:51:55

Jana píše:Chyby v minulých životech jsou jen sen.

a následky snových chyb, průšvihů, nepochopení, nás provázejí v současnosti
ze snového skladiště vyplouvají na povrch znova nevyřešené možnosti prožívání, na které je možno zareagovat správně, nebo špatně
správně zodpovězené možnosti prožívání se již neopakují, protože řešení bylo správně pochopené
nesprávně řešené možnosti prožívání se opakují stále dokola, dokud je nepochopíme a nezareagujeme správně, zodpovědně, spravedlivě, citlivě, harmonicky, moudře...


:)
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Jožin » pon 02. pro 2013 16:34:41

J: Co se zrodí, umře. Co umře, je fuč.Vystřídáno něčím obdobným, nikdy ne stejným.[/quote]
-------
N: Je tu stále po ruce možnost poučit se z chyb dělané v minulých svých životech.
-------
J: Víš to jistě?
-------
N: Jistě. Nic se neztrácí, nic nezahazuje. Vše se ukládá do skladiště.
-------
J: Tak, že přeju skladníkovi brzkou dovolenou...
Jožin
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » pon 02. pro 2013 16:36:31

Návštěvník píše:
Jana píše:Chyby v minulých životech jsou jen sen.

a následky snových chyb, průšvihů, nepochopení, nás provázejí v současnosti
ze snového skladiště vyplouvají na povrch znova nevyřešené možnosti prožívání, na které je možno zareagovat správně, nebo špatně
a) správně zodpovězené možnosti prožívání se již neopakují, protože řešení bylo správně pochopené
b) nesprávně řešené možnosti prožívání se opakují stále dokola, dokud je nepochopíme a nezareagujeme správně, zodpovědně, spravedlivě, citlivě, harmonicky, moudře... :)

a) správné...., b) nesprávné....
co takhle dát si poradit? nebo svěřit se do rukou znalého, znalejšího?
Jinak to tady vypadá že každý je moudrej...(odvážný duchovní pokračující).... jakoby na vše byl sám...
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 02. pro 2013 17:04:45

a) správné...., b) nesprávné....
co takhle dát si poradit? nebo svěřit se do rukou znalého, znalejšího?

Nejsme-li si z nějakého důvodu jisti správností svého počínání, pak je takové řešení moudré.

:)
Jarda Malej
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » pon 02. pro 2013 18:03:33

Jarda Malej píše:
a) správné...., b) nesprávné....
co takhle dát si poradit? nebo svěřit se do rukou znalého, znalejšího?

Nejsme-li si z nějakého důvodu jisti správností svého počínání, pak je takové řešení moudré. :)

Přese všechno jsou lidé, kteří do toho (do čeho, do všeho) chějí jít sami (čest jim!!),
chtějí rozřešit vše sami podobně jako Gautama Buddha pod samým stromem bodhi.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » pon 02. pro 2013 18:19:55

no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:
ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází.
To jen takovej detail...
:)
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. pro 2013 18:34:36

školník píše:
no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:
ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází.
To jen takovej detail...
:)

Joj trochu aritmetiky do toho metafyzična ... to tu chybělo :D :D :D
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » pon 02. pro 2013 18:54:07

školník píše:
no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází. To jen takovej detail... :)

Třeba to souvisí s tím, jestli některé duše nečekaly a vybrali si tento čas.
Mně by se také nechtělo zažít hrůzné časy za epidemií atd., a nebo tu povinnost být jednoho názoru jako ostatní, mně vyhovuje liberální společnost, kde od XX. století včetně si mohu ponechat můj názor a nikdo mne neoznačí za kacíře, a nemusím se bát mluvit o císaři pánu jako Anton Špelec, ostrostřelec, když si dal v hospodě liguére a pak řekl "mně se chce něco říc´ a císař pán je vůl". Ani ho nepopravili, jen zavřeli.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » pon 02. pro 2013 19:26:03

Třeba to souvisí s tím, jestli některé duše nečekaly.......

Nojo třeba...:D :D třeba hrajou nebeskej národˇák v meditování a tým kterej vypadne, vyfasuje vždy letenky směr Zem...
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. pro 2013 22:04:52

školník píše:
no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:
ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází.
To jen takovej detail...
:)


Krišna, část druhá, str.266:
"Ohledně vojenské síly se říká, že samotný král Ugraséna měl deset kvadrilionů vojáků jako osobní stráž."


Význam slova kvadrilion:
číslo 10 na 24, v některých státech (např. v USA) číslo 10 na 15
http://www.slovnik-cizich-slov.cz/kvadrilion.html
Návštěvník
 

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » pon 02. pro 2013 23:23:49

Návštěvník píše:
školník píše:
no ... jen aby nebyla smrt jen na oko ... a pak hura ... jsem zpatky ... hezci ... lepsi .... krasnejsi ... duchovnejsi .... hmmm ... :crazy:
ooo ... pardon ...vlastne jsem nikdy neodesel ... hmmm

No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází.
To jen takovej detail...
:)


Krišna, část druhá, str.266:
"Ohledně vojenské síly se říká, že samotný král Ugraséna měl deset kvadrilionů vojáků jako osobní stráž."


Význam slova kvadrilion:
číslo 10 na 24, v některých státech (např. v USA) číslo 10 na 15
http://www.slovnik-cizich-slov.cz/kvadrilion.html

Hérgot, to je ale cifra, co..! Král se musel mít jak v povijánku... A to ještě nic není proti počtu nádí v jemném těle. Říká se že jich je 21 na 108. Panečku... Citaci nemám, uvízlo mi to blahé paměti z nějaké mystic session... Ale mysl na počty nedá, většinou je stíhá zasvinit skoro všechny, nádí. Až na to nejvnitřnější. Takže i když se to nezdá, brána zůstává vždy otevřená, i když úzká.
To jsou mi věci!
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » úte 03. pro 2013 6:49:18

Návštěvník píše:....
No, vypadá to že svět neustále expanduje, co i do počtu obyvatel. Takže at to spočítáš jak to spočítáš, tak s těma dušema pochodujícíma po věky onu legendární tůru zrození-život-smrt-zrození-život-smrt.., to nějak nevychází. To jen takovej detail...:)


Krišna, část druhá, str.266:
"Ohledně vojenské síly se říká, že samotný král Ugraséna měl deset kvadrilionů vojáků jako osobní stráž."


Význam slova kvadrilion: číslo 10 na 24, v některých státech (např. v USA) číslo 10 na 15
http://www.slovnik-cizich-slov.cz/kvadrilion.html

Někde v knihách indologů jsem četl, že u těch nadměrných čísel tomu nemáme celkem věřit. Také proto, že někde oni používali osmičkovou a šestnáctkovou soustavu. To se pak těžko přepočítává. Možná, že je také zveličování v řeči. Takové známe i u nás.
Třeba když se něco překvapivého prosloví: "nastalo takové ticho, že by byl slyšet špendlík spadnout",
U množství lidí "bylo tam tak natěsnáno, že by ani jablko nepropadlo (mezi lidmi)".
Buddhisté bdc říkají, že Buddha měl čtyři sta manželek a vážně tomu věří. Já vím jen o jedné.
Legenda praví, že Kršna někde v bojích vysvobodil ze zajetí šestnáct princezen. Aby jim ale zajistil život dále nezávislý na nárocích lidí z jejich rodů, uzavřel se všemi sňatek a tím je vymanil z jiných svazků. Ale legenda to zveličuje tak, že měl šestnáct tisíc manželek.
Jiné naše zvyklosti jsou na př. rčení: "nemám ani floka", "topí se v penězích", "jde to od desíti k pěti", "honit vítr" a "vzít někomu vítr z plachet".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod školník » úte 03. pro 2013 11:44:58

Někde v knihách indologů jsem četl, že u těch nadměrných čísel tomu nemáme celkem věřit.

Copak lze mít v něco jistotu, dokud to není prožito do morku kostí?
Dokud to není naprostý kontakt s tím?
Dokud formy (idejí, slov) neodpadnou a nezbyde jen TO?

---

Svět minulosti, včetně všech duší co kdy žily, je svět podvědomí, vzpomínek a uskladněných informací.
Svět byť jen o tisícinu vteřiny napřed, je svět budoucnosti, nadvědomí, představ a plánů.
Jedno ukazuje pod horizont přítomnosti, druhé nad...
Skutečnost je teď - svět intuice, inspirace a vědomí.
Ne že by nešlo se nořit do podvědomí či nadvědomí, získávat tak překvapující vědomosti a síly...
Ale prostou radost z bytí to nikomu nepřinese - marná to lopota.
školník
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. lis 2013 8:38:46

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod nop » úte 03. pro 2013 12:46:59

školník píše:....Svět minulosti, včetně všech duší co kdy žily, je svět podvědomí, vzpomínek a uskladněných informací.
Svět byť jen o tisícinu vteřiny napřed, je svět budoucnosti, nadvědomí, představ a plánů.
..Skutečnost je teď - svět intuice, inspirace a vědomí.
..se nořit do podvědomí či nadvědomí, získávat tak překvapující vědomosti a síly...
Ale prostou radost z bytí to nikomu nepřinese - marná to lopota.

Mně nejde o získávání radosti z bytí, ale o to zmoudřet eventuálně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: V pohodě.

Nový příspěvekod Honzam » úte 03. pro 2013 15:13:46

Já jsem čas. Pro čas nic jako vědomí a přítomný okamžik neexistuje, jen formy a čas. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

PředchozíDalší

Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron