Labyrint

Moderátor: konec zvonec

Labyrint

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 19. srp 2013 7:48:36

Vcera jsem byl v Labyrintu ... takovy normalni ... spirala ... co jde pomalu do sveho stredu.
Labyrint je zvlastni tim ... ze v nem nelze zabloudit ... je to jedina mozna cesta do stredu.
S bludistem je to jiny ... tam se zbloudit da ... a to na pekne dlouho.

Protoze nas tam bylo spousta ... a bylo malo casu ... tak labytintem chodila spousta lidi ... tam i zpet.
A tak jsem potkaval lidi na ceste do stredu ... i na ceste ze stredu.
Mijeli jsme se ... vyhybali ... objimali ... rikali ahoj ... nerikali nic ...

Uvedomil jsem si ... ze na ceste k tomu co jsem ... do sveho stredu ... budu vzdycky potkavat spoustu lidi ... a neco s nima zazivat.
A taky ... ze stred je jenom jeden ... i kdyz to tak vzdycky nevypada ... a vsichni k nemu smerujem ... kazdy po svym.

Stred je jeden ... a Srdce taky ... a to je to kam smerujem.
Do mista ... Jednoho klidu ... pohody Jednoho .... kde je jenom Jeden a nic jinyho ... at uz tam miri kolik chce ztotoznenych "ja".

No a ten Stred ... to Srdce ... to je to ... co jsme ... at uz to vidime nebo ne ... je to neco co nikde nevyctes ... zato to muzes zazit a zazivat.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Labyrint

Nový příspěvekod Aves passeri » pon 19. srp 2013 8:59:13

A v jakém labyrintu jsi byl?
Já letos byla opět na Loučeni v labyrintech... psala jsem o tom i u mě na blogu... vybavuji si jednu zajímavou scénu z jednoho labyrintu: kus je tam trochu zanesený hlínou a nejde jen tak odkrýt, lidi tam postávali a nevěděli kudy jít... taky mi to přišlo dost symbolické.
I to, jak jsem už v nějakém pátém, šestém labyrintu odmítala chodit tam a pak zase zpět...
I na to, jak jsme s dcerou hrály hru na vílu bludičku... snažila se zlákat s cesty do středu... párkrát jsme přeskočili zábranu místo abychom jí poctivě obešli... a nakonec se do středu beztak dostaly... :-)
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 10:10:24

Re: Labyrint

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 19. srp 2013 9:39:29

konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Labyrint

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 19. srp 2013 9:44:42

konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Labyrint

Nový příspěvekod rosada » ned 25. srp 2013 10:28:44

Pár postřehů po návštěvě labyrintária v Loučeni:

Klasické tvary labyrintů sebou nesou symboliku, která stojí za povšimnutí:
- velice rychle se dostanete téměř ke středu
- do skutečného středu se dostanete až, když vás to vynese až na samý okraj
- když jdou dva vedle sebe zdánlivě stejným směrem, nepoznáte kdo je blíž a kdo dál od cíle ani to jestli se tam někdo blíží, či vzdaluje
- pokud přeskočíte do jiné dráhy, nepoznáte, jestli si cestu zkracujete nebo prodlužujete

- nezbývá než labyrintu věřit a jít a jít, ať už se to klikatí jakkoliv
Štastnou cestu :)














Taky se dá do lybyrintu dostat 5 kroky, když se vykašlete na cestičky a jejich ohraničení
Po některých labyrintech (v tom to případě to bylo bludiště) se dá na odrážedle popojíždět sem a tam
Včera bylo krásné počasí :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Labyrint

Nový příspěvekod rosada » ned 25. srp 2013 16:46:36

Obrázek
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05


Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků