Žvanění a vykrucování :)

Moderátor: konec zvonec

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod gringo » sob 17. srp 2013 15:43:11

A čas dál klidně přede jak kočka, nikam nespěchá.

Mladé stromky pažemi větví obkreslují do ticha své sny.
Větvičky máčejí ve větru, který jim tolik voní, každý rok
o píď hloub od sebe. Každou vteřinu čekají na zázrak,
který jim duch lesa nemůže dát, na dospělost. Rádi by
své paže rozprostřely po obloze, objaly slunce a měsíc,
na lístcích kolíbaly hvězdy, jak to přece dělají Staré stromy.

Měsíc se v noci sklání nad lesem, zkrápí ho svým svitem,
mladé stromky jej objímají, světlo po nich stéká jak
stříbrný vodopád, ale oni to nevnímají, čekají na zázrak.

K ránu se na lístcích v kapkách rosy třpytí hvězdy, ale mladé
stromky to nevnímají, opakují si poselství Starých stromů,
čekají na zázrak.

Vyšlo slunce, paprsky se mazlí s větvemi a kmeny, zlatavá
záře rozlévá polibky života až ke kořenům,
Staré stromy tančí radostí...

"Ach, až jednou budeme jako oni", stýskají si mladé stromky,
obkreslují v představách své nauky a čekají na zázrak.
gringo
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. srp 2013 16:08:27

A slzy vyplnily oči kohosi,
kdo si to přečet,
snad se ztotožnil s tím nebo oním,
jen vítr v korunách dál se prohání,
nedbaje o to nebo ono,
Dech boží....
Návštěvník
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » ned 18. srp 2013 19:14:21

Proč to ti probuzení dělají, proč dělají ty přednášky pro neprobuzené, když je vše OK, když je neprobuzenost jen iluze?

Protože je to taková sranda.

...žvaněj a vykrucujou se

Mně to přijde mnohem jednodušší. Lidi jim prostě nedají pokoj, pořád za nimi chodí a vyptávají se jich, jak se dostat do pohody a co tomu brání - a oni prostě odpovídají - tedy až na těch pár "mouni", kteří nemluví. A stejně i za těma někteří chodí, jen s nimi potichu sedí, protože ta spokojená tichost je nakažlivá a někomu to stačí jen takhle. Jenže většině ne, proto dotírají všemi možnými otázkami na ty, co jsou ochotni odpovídat. Mně v běžném životě přijde docela normální odpovědět, když se mě třeba cizinec zeptá, kudy na Václavák, protože předpokládá, že to vím.

Ostatně kdyby komukoliv z nás teklo střechou do baráku a věděli bychom o jednom sousedovi, který měl podobnou potíž a dokázal si to opravit, nikde široko daleko by přitom nebyl žádný opravář, který by to udělal za nás a přes naše amatérské pokusy by nám teklo dovnitř dál a dál, taky bychom se asi vypravili za sousedem a vyptávali se ho, co a jak s tím udělat. Odpovídat na otázky je mezi lidma totiž dost normální věc, stejně jako jíst a chodit na záchod - a to všechno tuším většina mudrců dělá i po probuzení.
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » ned 18. srp 2013 19:21:17

Být na místě mudrce, taky asi nakonec napíšu knihu nebo udělám rovnou nějaké přednášky, spousta otázek se tím zodpoví najednou...
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » ned 18. srp 2013 19:51:14

vostalpetr píše:Duchovno je prostě něco jiného, nežli nějaká dualitní činnost

Jenže většina lidí vnímá duchovno především jako dualitní činnost - udělej tohle, nedělej tam to - a v tom je ta potíž. Vyrobí se duchovní podnikatel a čím je zkušenější a čím víc toho na sobě udělal, tím macatější duchovní ego vyrostlo.

Pomoci navodit v hledajícím zkušenost, že To hledané tu už odjakživa je, že není třeba vůbec, ale vůbec nic, prostě jen být, je zřejmě dost náročný. Dá se to jakžtakž pochopit rozumem, ale uvidět a přijmout to - takže se samo od sebe všechno pustí a je tu jen to, co tu nikdy nepřestalo být - jo, to je jiná.

Zdá se, že zpočátku je docela praktické ptát se někoho, kdo vycítí, jakým způsobem to ten který člověk potřebuje slyšet, aby se kousek posunul od dělání k bytí. A protože jsme každý jinak naprogramovaný a držíme se trochu jiného souboru náhledů, je docela praktické ptát se toho, kdo naše naprogramování vnímá a dovede proto nabídnout pár informací způsobem, který do našeho způsobu chápání zapadne. Vznikne šance - pokud jsme ochotni se na to takhle nově podívat - že se naše chápání posune o kousek dál.

Kdo je dost intuitivní, může si to zkoušet objevovat sám, přímo v životě, taky se dá leccos najít v knihách - ale k tomu je nutné na chvíli upustit od svého skalního přesvědčení a umět se na to podívat "jako poprvé, když o tom nic nevím", očima malého dítěte, bez předsudků. Jenže - o svých předsudcích nemáme ani ánunk a považujeme je za fakta. A to je ten hlavní problém.
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » ned 18. srp 2013 20:03:49

rafael píše:Často je to vnitřní stav tazatele, který určuje emocionální tón komunikace s učitelem. Jsou záznamy o Ramanovi Mahárišim, který byl normálně klidný a nenechal se vyprovokovat, kdy vyskočil ze své pohovky a vyhnal lidi ven z místnosti, protože zjistil, že za ním přišli se skrytými úmysly, se zlostí či touhou demonstrovat nadřazenost jejich vlastních představ. Jiní lidé tuto agresi samozřejmě neviděli, protože byla velmi dobře skrytá.

Viděl jsem ženu, která se před pár lety objevila před Papadžím s něčím, co vypadalo jako rozumná duchovní otázka. On vybuchl zlostí, řekl, že ona má zájem pouze o sex a poslal ji pryč. My všichni jsme byli šokováni, protože tam byla první den, bylo to její první setkání. Později toho dne jsem hovořil se ženou, která ji doprovázela, a ptal se jí, jak se její přítelkyně vyrovnala s tak extrémní reakcí. Ona se jenom smála a řekla: „Jsem tak ráda, že Papadží reagoval takovýmto způsobem. Ona jezdí do Indie každým rokem, přijde do nějakého nového ášramu, kde předstírá, že má zájem o učitele a učení, ale každým rokem si začne aféru s některým ze stoupenců. To je tím skutečným důvodem, proč sem jezdí. Po pár měsících ji to otráví a odjíždí. Jsem tak ráda, že se konečně našel někdo, kdo její hru prohlédl.“


ano skutečně je to tak, guru vidí všechny připoutanosti mysli a stačí pouze jedno setkání s ním a řekne člověku co má odstranit a k čemu je připoutaný.. pokud se ponoříme do vlastního srdce dosti hluboko sme shcopni vnímat druhé ne po telesné stránce ale dostaneme se do jejich nitra sme vnich hluboko tak moc, jak moc sme hluboko sami v sobě ve svém srdci

Je ještě něco, o co jde, když sedíte před skutečným učitelem. Je zde bezusilovný přenos klidu, který tiší mysl a přináší intenzivní radost srdce. Nic z toho nelze zaznamenat v rozhovoru, který proběhne mezi vámi. Je to něco zcela soukromého a pouze vy dva znáte to tajemství. Slova mohou být vyměňována, ale skutečná komunikace je ta, která probíhá v tichosti. V takovýchto případech často učitel reaguje na momentální nepřítomnost vaší mysli spíše než na otázku, kterou jste položil pár minut předtím, ale kdo jiný to může spatřit?

tohle taky pravda jak sem psal v jiném vlákně..

Lze také říci, že osvícení lidé odpovídají na stav mysli osoby, která je před nimi, ne pouze na otázku, která je jim položena. Osoba, která klade zjevně zdvořilou a uctivou otázku, může ve skutečnosti své pravé pocity skrývat. Může zkoušet testovat učitele, může ho zkoušet provokovat a tak dále. Dosti často učitel odpovídá spíše na ty vnitřní pocity než na samotnou otázku. Protože pouze učitel opravdu vidí, co se děje v mysli lidí, odpovědi a reakce se ostatním lidem, kteří přihlížejí či naslouchají, zdají často být nahodilé či libovolné. Ramana Mahariši jednou s uznáním citoval verše, které ve výsledku říkají: „Osvícený se směje s těmi, kdo žertují, a pláče s těmi, kteří se rmoutí, a po celou dobu zůstává nedotčený smíchem či žalem.“

ano toto je přesně tak, guru vídí problém v kterém se motá mysl, mysl chce odpově´d, ego chce odpově´d, pokud dáme egu odpově´d na jeho otázku bude se znova motat v další otázce, guru ví co má říct protože vidí problém který je v mysli a který si mysl neuvědomuje, pokud nám guru odpoví jinak než na otázku, otázka zmizí a my pochopíme že byla zbytečná, uvnitř si uvědomíme že otázka nebyl problém ale problém je jinde,problém je v mysli.. mám s tím zkušenosti..


viewtopic.php?f=119&t=296&p=44391#p44391
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » ned 18. srp 2013 20:50:18

vostalpetr píše:většinou guru vyrobí duchovní touhu, která má prý odstaranit nějakou jinou touhu....No ale to je přesně o čem mluvím,
duchovní touha jim nevadí

Co učil Mahariši:
http://davidgodman.org/Maalok_Czech.pdf

To je další z klasických otázek: „Co mám dělat?“ Tato otázka sama o sobě je zavádějící. Je založena na nesprávném předpokladu, že štěstí a klid jsou stavy, kterých je možno dosáhnout snahou, úsilím. Činná mysl zakrývá klid a ticho, které je jejím vlastním přirozeným stavem, takže uvedete-li svou mysl do pohybu a použijete-li ji pro sledování nějakého duchovního cíle, tak ji obvykle vedete od klidu pryč, ne směrem k němu. Pro většinu lidí je velmi těžké tento koncept pochopit.

Lidé v přítomnosti Šrí Ramany nacházeli svůj vlastní vnitřní mír, protože nepřekáželi energii, která hubila jejich mysl, jejich vědomí existence jako jednotlivé osoby, která má představy, víru atd. Skutečné praktikování učení Šrí Ramany je přebývání v klidu, přebývání ve stavu vnitřní mentální nečinnosti, která dovolí síle Šrí Ramany prosáknout do vašeho srdce a přetransformovat vás.

.....

Použijete-li frázi „praktikování učení“, je následující postup falešný: že Šrí Ramana hovoří o nějakém cíli, kterého je třeba dosáhnout, že nabízí nějakou cestu, nějakou praxi pro dosažení cíle, a že vy potom použijete svou mysl pro rázný pohyb směrem k cíli. Mysl chce mít tyto operace na starost. Chce naslouchat Mistrovi, porozumět tomu, co je požadováno, a potom použít sama sebe pro pohyb předepsaným směrem. To je všechno špatně. Mysl není vozidlo, které by člověk použil pro vykonání učení; naopak, je to překážka, která člověku brání je přímo zakoušet. Jedinou užitečnou, plodnou věcí, kterou může mysl vykonat, je to, že zmizí.

Šrí Ramana sám vždycky říkal, že jeho skutečné učení je předáváno v tichosti. Vnímaví k němu jsou pouze ti, kteří mentálně ustoupí z cesty a dovolí tichému vyzařování Šrí Ramany, aby na nich pracovalo. V posvěcujícím verši ke své filozofické poémě Ulladu Narpadu napsal Šrí Ramana, lehce parafrázováno: „Kdo může meditovat na to, co jediné existuje? Na to nelze meditovat, protože člověk od toho není oddělen. Může tím pouze být.“ To je esencí učení Šrí Ramany. „Buď tím, čím jsi a zůstaň tím zcela bez myšlenek. Nepokoušej se meditovat na Já, na Boha. Pouze setrvej v tichosti ve zdroji mysli a zakusíš, že jsi Bůh, že jsi Já.“

Ne všichni Mistři učí advaitu, protože ne každý hledající k ní už dozrál. Takovému člověku řeknou - včetně Maharišiho - to, co mu v dané chvíli může pomoci v rozpouštění bezpočtu jeho tužeb a postupně, má-li zájem, díky jejich vedení může nakonec pochopit, že i touha netoužit je touhou - jak říká vostál. Pak - když k tomu člověk vnitřně dozrál - může nastat sebevzdání v úplném utišení.
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » ned 18. srp 2013 21:09:35

Docela bys mě překvapil, kdybys zareagoval jinak ;)

Jeho realizace nebyla ani nějakou karmickou zásluhou z minulých životů,
ale došlo k ní proto,
protože Ramana často před realizací spočíval spontánně v polobdělém relaxačním stavu,
který pak spustil samovolný realizační proces

Hezký :D Jenže kdyby to tak opravdu bylo, svět by byl plný osvícených tamasáků, protože spousta lidí se s oblibou povaluje na kanapi v polobdělém relaxačním stavu.

Takže na to, aby se realizační proces spustil sám, bohužel zřejmě nestačí jen uvolnit se v polobdělém relaxačním stavu,
a pak vstát a čiperně si dál užívat sebeztotožňování s "já", spokojeně kritizujícím kdeco a kdekoho. :)

Nejspíš proto nás Mistři učí pozornosti k tomu, co brání, aby tu pořád, i během každodenního činného života byla trvalá, skutečná relaxace i mysli, t.j. trvalé uvolnění z pocitů sebeztotožnění s čímkoliv, co v mysli vyvstane.

Nic ve zlým, holt to každý vidíme jinak. Což je v diskusích normální, jinak by asi ani nevznikal zájem reagovat.

Tak dobrou :)
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod papadev » pon 19. srp 2013 3:24:56

Nekde tady zaznelo: PODIVAT SE NA VEC NOVE A POSUNOUT TAK TROCHU SVE CHAPANI...

to je myslim docela pekny a skromny cil....

... ... ... ... .
xia
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Petra » pon 19. srp 2013 8:10:22

vostalpetr píše:Klasickým případem "duchovní pitomosti" je učení Maharišiho :

UČIL TO, CO SÁM NIKDY NEPRAKTIKOVAL, ALE POUZE A JEN SPONTÁNNĚ PROŽIL
NIKDY NEVYTAHOVAL NĚJAKEJ TRN JINÝM TRNEM A PAK BY OBA ZAHODIL


Jeho realizace nebyla ani nějakou karmickou zásluhou z minulých životů,
ale došlo k ní proto,
protože Ramana často před realizací spočíval spontánně v polobdělém relaxačním stavu,
který pak spustil samovolný realizační proces

RAMANA NIKDY NEPRAKTIKOVAL, POKUD TEDY NEPOVAŽUJEME RELAXACI ZA PRAKTIKOVÁNÍ...


Jaký všelijaký blbosti si lidská mysl nevymyslí... :crazy:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Petra » pon 19. srp 2013 8:13:16

Návštěvní k píše:Docela bys mě překvapil, kdybys zareagoval jinak ;)

Jeho realizace nebyla ani nějakou karmickou zásluhou z minulých životů,
ale došlo k ní proto,
protože Ramana často před realizací spočíval spontánně v polobdělém relaxačním stavu,
který pak spustil samovolný realizační proces

Hezký :D Jenže kdyby to tak opravdu bylo, svět by byl plný osvícených tamasáků, protože spousta lidí se s oblibou povaluje na kanapi v polobdělém relaxačním stavu.



:D
Nerealizovaný ví o realizaci samozřejmě víc než realizovaný. :D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 19. srp 2013 8:33:42

rafael píše:Často je to vnitřní stav tazatele, který určuje emocionální tón komunikace s učitelem. Jsou záznamy o Ramanovi Mahárišim, který byl normálně klidný a nenechal se vyprovokovat, kdy vyskočil ze své pohovky a vyhnal lidi ven z místnosti, protože zjistil, že za ním přišli se skrytými úmysly, se zlostí či touhou demonstrovat nadřazenost jejich vlastních představ. Jiní lidé tuto agresi samozřejmě neviděli, protože byla velmi dobře skrytá.

Viděl jsem ženu, která se před pár lety objevila před Papadžím s něčím, co vypadalo jako rozumná duchovní otázka. On vybuchl zlostí, řekl, že ona má zájem pouze o sex a poslal ji pryč. My všichni jsme byli šokováni, protože tam byla první den, bylo to její první setkání. Později toho dne jsem hovořil se ženou, která ji doprovázela, a ptal se jí, jak se její přítelkyně vyrovnala s tak extrémní reakcí. Ona se jenom smála a řekla: „Jsem tak ráda, že Papadží reagoval takovýmto způsobem. Ona jezdí do Indie každým rokem, přijde do nějakého nového ášramu, kde předstírá, že má zájem o učitele a učení, ale každým rokem si začne aféru s některým ze stoupenců. To je tím skutečným důvodem, proč sem jezdí. Po pár měsících ji to otráví a odjíždí. Jsem tak ráda, že se konečně našel někdo, kdo její hru prohlédl.“

tohle se me velice hluboce dotklo ...
Vidim zivot jako hru na uhybani ... vsemu co se mi nelibi ... vse co si myslim ze mne ohrozuje.
Je to tanec v jeho z viru se ztracim ... tanec uhybaci.

Co vsechno nechci videt?
Cemu vsemu uhybam?
Jsem ochotny byt opravdu primny?

To jsou hodne zajimave otazky ..

rafael píše:...Je zde bezusilovný přenos klidu, který tiší mysl a přináší intenzivní radost srdce.

:) ano ... je to lecive ... i kdyz jen na chvili ... nez se zase ztratim ve svych predstavach.
:) a je to setkani ... ktere neco zmeni cosi uvnitr me vlastni predstavy o mne samem ... takovy maly kousicek ... ale navzdy. :)


rafael píše:tohle taky pravda jak sem psal v jiném vlákně..

Lze také říci, že osvícení lidé odpovídají na stav mysli osoby, která je před nimi, ne pouze na otázku, která je jim položena. Osoba, která klade zjevně zdvořilou a uctivou otázku, může ve skutečnosti své pravé pocity skrývat. Může zkoušet testovat učitele, může ho zkoušet provokovat a tak dále. Dosti často učitel odpovídá spíše na ty vnitřní pocity než na samotnou otázku. Protože pouze učitel opravdu vidí, co se děje v mysli lidí, odpovědi a reakce se ostatním lidem, kteří přihlížejí či naslouchají, zdají často být nahodilé či libovolné. Ramana Mahariši jednou s uznáním citoval verše, které ve výsledku říkají: „Osvícený se směje s těmi, kdo žertují, a pláče s těmi, kteří se rmoutí, a po celou dobu zůstává nedotčený smíchem či žalem.“

Jen pro upresneni ...
realizovani nikdy neodpovidaji ... odpovida To ... ruznymi hlasy ... slovy ... intonacemi ... tely.
v tehle odpovedich uz nezavazi zadna predstava "ja" ... je to prime zakouseni podstaty ... toho co jsme ... skrze slova ci bez nich.

rafael píše:... ano toto je přesně tak, guru vídí problém v kterém se motá mysl, mysl chce odpově´d, ego chce odpově´d, pokud dáme egu odpově´d na jeho otázku bude se znova motat v další otázce, guru ví co má říct protože vidí problém který je v mysli a který si mysl neuvědomuje, pokud nám guru odpoví jinak než na otázku, otázka zmizí a my pochopíme že byla zbytečná, uvnitř si uvědomíme že otázka nebyl problém ale problém je jinde,problém je v mysli.. mám s tím zkušenosti..

ano ... cely zivot hraju hru na hledani odpovedi ...
ano ... v odpovedich se ztracim ... rozvijim je ... do dalsich otazek a hledam dalsi odpovedi ... je to nekonecne.
zaroven to cele majakysi smysl ... vidim to jako skaldani mozaiky ze stripku ... drobnych "aha" ... k vetsim "aha" ... az k poslednimu "AHA"

videno z roviny rozumu ... je to cele nesmyslne ... je to cele logicke ... stailo by to proste pochopit ... ne?
a prece ... i kdyz uz to vsechno vim ... utrpeni nekonci ... hledani nekonci ...

ale jak mi rekla kamaradka ...

V hlave uz to mas ... vsechno ... ted si pockej ... az si to sedne ...

tady
kousek niz
a
ukazala
na

Srdce.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 19. srp 2013 14:42:47

utrpení nekončí, hledání pokračuje atd.

a zároveň je tu uvědomění toho co probíhá

tak buď obracíš pozornost k probíhajícím procesům a identifikuješ se s nimi tj. a necháš se jimi pohltit, manipulovat

nebo obracíš pozornost k samotnému uvědomění a vnímáš skrze to, pak pro všechno co probíhá tedy i pokračování hledání, jakoukoliv emoci, situaci je tu otevřen nekonečný a ničím nepodmíněný prostor
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod papadev » pon 19. srp 2013 15:06:36

Ano,je to podobne-jako sen a lucidni sen...

V prvem sem pohlcen dejem snu...

V druhem-ackoli dej snu pokracuje-sem otevren pochopeni,ze je to jen sen...a toto pochopeni da celemu snu uplne jiny natisk...ackoli probiha dale hledani,emoce,atd...

... ... ... ... .
xia
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 19. srp 2013 15:15:33

návštěvník J píše:utrpení nekončí, hledání pokračuje atd.

a zároveň je tu uvědomění toho co probíhá

tak buď obracíš pozornost k probíhajícím procesům a identifikuješ se s nimi tj. a necháš se jimi pohltit, manipulovat

nebo obracíš pozornost k samotnému uvědomění a vnímáš skrze to, pak pro všechno co probíhá tedy i pokračování hledání, jakoukoliv emoci, situaci je tu otevřen nekonečný a ničím nepodmíněný prostor

nemam problem s tim co pises ... je mi jasne ze je to o pozornosti ... prst a mesic.
uvedomeni obraci pozornost k sobe samemu.

hmmm ... pises jako ze je to neco uplne jednoducheho ... coz se jiste jevi kdyz to tak vidis ... ale tady odsud ... to tak nevypada.

a znamena to ze obratim pozornost ... nebo se pozornost obrati?
to muze byt zasadni.
prvni znamena ... ze pro to muzu neco udelat.
to druhe ... ze se to stane samo.

takze jak to je?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 19. srp 2013 15:16:56

papadev píše:Ano,je to podobne-jako sen a lucidni sen...

V prvem sem pohlcen dejem snu...

V druhem-ackoli dej snu pokracuje-sem otevren pochopeni,ze je to jen sen...a toto pochopeni da celemu snu uplne jiny natisk...ackoli probiha dale hledani,emoce,atd...

... ... ... ... .
xia

pokud je to takhle ... tak by to znamenalo ... ze pro probuzeni do snu ... v dobe kdy snim ... nemuzu nic udelat.
proste se to stane.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 19. srp 2013 15:30:33

Josef píše:prvni znamena ... ze pro to muzu neco udelat.
to druhe ... ze se to stane samo.

takze jak to je?


můžeš pro to udělat to, že se prostě zastavíš a uvědomíš se ... tj. obrátíš pozornost k sobě samému, k vjemu toho že jsi - to můžeš udělat sám a tam můžeš směrovat pozornost kdykoliv to nejčastěji jde

pak se to stane nebo nestane, že to půjde samo :what:

je to to samé, jako otázka co můžu udělat pro to abych usnul ?

můžu připravit podmínky, které jsou dle zkušeností optimální, usnu-li ? neusnu-li ? je ve hvězdách

stejně tak můžu usnout ve stoje u tyče za jízdy tramvají, aniž jsem nějaké podmínky pro usnutí činil
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 19. srp 2013 15:37:30

směřováním pozornosti k tomu že jsi není žádnou praxí, které by cosi přidávala, vylepšovala, měnila na něco jiného, očišťovala apod.

to že jsi je nepochybné, už proto není třeba nic dělat, nijak o to usilovat, jde jen o to si UVĚDOMOVAT a to když je pozornost zaměřovaná jiným směrem půjde stěží

nepřestaneš o to míň být, ale nebudeš si toho vědom, budeš se identifikovat tj. zužovat k tomu kam pozornost bude směrována například na někoho kdo hledání osvícení nebo nějaké vyšší stavy, nebo na někoho kdo trpí, či se utápí v různých emočních hnutích a stavech atd.
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 19. srp 2013 17:09:26

tady to máš od Maharadže Nisargadatty (mimochodem Gáia mi řekl naprosto to samý)

"Když jste, tak prostě jen buďte. To je první krok - přebývat ve vědomí, ve kterém jste, beze slov - to je čiré poznání.

Hledající, který pochopí to, co mu Guru sdělil, odhodí všechny koncepty, což je první krok, následuje spočívání a prohlubování v Já jsem, v čirém bytí.

Nyní, když se hledající noří do meditace, toto poznání sebe sama přechází do stavu nevědění (zapomnění sebe sama). Toto je ten nejvyšší stav v posloupnosti, kdy je tu aspekt těla, protože toto poznání sebe sama a stav nevědění jsou aspekty těla, a tělo znamená vědomí a v oblasti vědomí existují i tyto dva stavy. (poznání sebe sama a nevědění)

Absolutno transcenduje stav poznání sebe sama i stav nevědění."
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod 0x0 » pon 19. srp 2013 19:04:07

protože toto poznání sebe sama a stav nevědění jsou aspekty těla, a tělo znamená vědomí a v oblasti vědomí existují i tyto dva stavy. (poznání sebe sama a nevědění)

:yes:
0x0
 

PředchozíDalší

Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků