Žvanění a vykrucování :)

Moderátor: konec zvonec

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 19. srp 2013 15:16:56

papadev píše:Ano,je to podobne-jako sen a lucidni sen...

V prvem sem pohlcen dejem snu...

V druhem-ackoli dej snu pokracuje-sem otevren pochopeni,ze je to jen sen...a toto pochopeni da celemu snu uplne jiny natisk...ackoli probiha dale hledani,emoce,atd...

... ... ... ... .
xia

pokud je to takhle ... tak by to znamenalo ... ze pro probuzeni do snu ... v dobe kdy snim ... nemuzu nic udelat.
proste se to stane.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 19. srp 2013 15:30:33

Josef píše:prvni znamena ... ze pro to muzu neco udelat.
to druhe ... ze se to stane samo.

takze jak to je?


můžeš pro to udělat to, že se prostě zastavíš a uvědomíš se ... tj. obrátíš pozornost k sobě samému, k vjemu toho že jsi - to můžeš udělat sám a tam můžeš směrovat pozornost kdykoliv to nejčastěji jde

pak se to stane nebo nestane, že to půjde samo :what:

je to to samé, jako otázka co můžu udělat pro to abych usnul ?

můžu připravit podmínky, které jsou dle zkušeností optimální, usnu-li ? neusnu-li ? je ve hvězdách

stejně tak můžu usnout ve stoje u tyče za jízdy tramvají, aniž jsem nějaké podmínky pro usnutí činil
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 19. srp 2013 15:37:30

směřováním pozornosti k tomu že jsi není žádnou praxí, které by cosi přidávala, vylepšovala, měnila na něco jiného, očišťovala apod.

to že jsi je nepochybné, už proto není třeba nic dělat, nijak o to usilovat, jde jen o to si UVĚDOMOVAT a to když je pozornost zaměřovaná jiným směrem půjde stěží

nepřestaneš o to míň být, ale nebudeš si toho vědom, budeš se identifikovat tj. zužovat k tomu kam pozornost bude směrována například na někoho kdo hledání osvícení nebo nějaké vyšší stavy, nebo na někoho kdo trpí, či se utápí v různých emočních hnutích a stavech atd.
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » pon 19. srp 2013 17:09:26

tady to máš od Maharadže Nisargadatty (mimochodem Gáia mi řekl naprosto to samý)

"Když jste, tak prostě jen buďte. To je první krok - přebývat ve vědomí, ve kterém jste, beze slov - to je čiré poznání.

Hledající, který pochopí to, co mu Guru sdělil, odhodí všechny koncepty, což je první krok, následuje spočívání a prohlubování v Já jsem, v čirém bytí.

Nyní, když se hledající noří do meditace, toto poznání sebe sama přechází do stavu nevědění (zapomnění sebe sama). Toto je ten nejvyšší stav v posloupnosti, kdy je tu aspekt těla, protože toto poznání sebe sama a stav nevědění jsou aspekty těla, a tělo znamená vědomí a v oblasti vědomí existují i tyto dva stavy. (poznání sebe sama a nevědění)

Absolutno transcenduje stav poznání sebe sama i stav nevědění."
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod 0x0 » pon 19. srp 2013 19:04:07

protože toto poznání sebe sama a stav nevědění jsou aspekty těla, a tělo znamená vědomí a v oblasti vědomí existují i tyto dva stavy. (poznání sebe sama a nevědění)

:yes:
0x0
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. srp 2013 6:51:48

[quote=\"0x0\"]
protože toto poznání sebe sama a stav nevědění jsou aspekty těla, a tělo znamená vědomí a v oblasti vědomí existují i tyto dva stavy. (poznání sebe sama a nevědění)

:yes:[/quote]

Jak chápeš to sdělení, OxO ?

:)
Návštěvník
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod papadev » úte 20. srp 2013 7:53:15

Vsude a ve vsech casech existuji paralelne vsechny stavy pochazejici z jednoho multistavu a jevici se jako ruzne stavy tomuto Stavu...a sobe navzajem...
... ... ... ... .
xia
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod ○x○ » úte 20. srp 2013 8:13:55

Návštěvník píše:
0x0 píše:
protože toto poznání sebe sama a stav nevědění jsou aspekty těla, a tělo znamená vědomí a v oblasti vědomí existují i tyto dva stavy. (poznání sebe sama a nevědění)

:yes:


Jak chápeš to sdělení, OxO ?

:)


Jednoduše. Jak poznání sebe sama (vědění), tak neznalost sebe sama (nevědění), lze uskutečňovat pouze díky tělu. Ten kdo je uskutečňuje, je Duch - Čisté já. Tato těla jsou Jeho oči, uši, chřípí.., rozum i cit.., kterými On vnímá v mnoha tvarech sám sebe. Tato těla jsou Jeho živým vědomím. Celé tělo universa - nekonečný prostor i čas je totožné s Jeho vědomím.

a v oblasti vědomí existují i tyto dva stavy. (poznání sebe sama a nevědění)
○x○
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » úte 20. srp 2013 8:25:42

takže se to dá shrnout:

buď se vědomě otočí pozornost k sobě samému bez toho, abych od toho něco čekal a dělal si představu o tom co by mělo přijít a co by nemělo přijít tj. bez přemýšlení o tom a absolutně se do toho uvolním a nechám to působit, ať se děje co se děje i kdyby to znamenalo mojí smrt, nebo se může dál žvanit a vykrucovat s tím, proč to nejde, proč bych to dělal, jestli v tom mám svobodnou vůli nebo nemám, jestli je to usilování nebo ne a co mi to přinese, co mi to nepřinese, jak je to těžký, lehký atd. atd. atd. atd. v nespočetně variantách :) a to do té doby, než se pozornost otočí samovolně nebo dokud vnitřní a vnější okolnosti nebudou tak tíživé, že se chytnu toho co donekonečna opakují lidi co tím sami prošli a nebo dokud nepřijde zubatá a všechno se to nebude opakovat za použití jiného psychosomatického organismu znovu 8) a jak říkají moudří žádná volba není špatná, akorát ty důsledky mívají různou kvalitu - buď napětí což vytváří utrpení nebo uvolnění což přináší lehkost, svobodu, radostivost, sílu, kreativitu a další aspekty naší vlastní přirozenosti :)
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » úte 20. srp 2013 8:31:37

○x○ píše:
Jednoduše. Jak poznání sebe sama (vědění), tak neznalost sebe sama (nevědění), lze uskutečňovat pouze díky tělu. Ten kdo je uskutečňuje, je Duch - Čisté já. Tato těla jsou Jeho oči, uši, chřípí.., rozum i cit.., kterými On vnímá v mnoha tvarech sám sebe. Tato těla jsou Jeho živým vědomím. Celé tělo universa - nekonečný prostor i čas je totožné s Jeho vědomím.



yes, yes

:)
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod papadev » úte 20. srp 2013 12:40:06

Jo,telo je paralelou stvoreneho I nestvoreneho...
a mam ho furt po ruce,takze ho mohu zkoumat a experimentovat s nim...a milovat ho a vazit si ho..atd
zaroven jeho stav a procesy sou dobrym kriteriem meho dosazeneho stupne Poznani

Stejne tak to ale plati pro muj okolni svet-uplne to same--mohu ho zkoumat,milovat,atd...

A pro mou lidskou mysl--zkoumat,exp.,atd

Cim vic se z toto trojkou seznamuju,tim vic vidim podobnosti,provazanosti,ba totoznosti...a to nejen mezi temi tremi...ale souvislosti techto tri s urovnemi vyssimi--tuto trojku ridicimi---

Takto mam v 3D inkarnaci idealni pocatecni podminky pro rust pochopeni,ktere bud vyuziju vice...nebo mene...nebo skoro vubec..a to budiz mym vkladen do kolektivniho Posunu lidstva a vubec -bytosti tady kolem...
... ... ... ... .
xia-pa-al-hr-p--ama
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » úte 20. srp 2013 13:37:20

○x○ píše:
Jednoduše. Jak poznání sebe sama (vědění), tak neznalost sebe sama (nevědění), lze uskutečňovat pouze díky tělu. Ten kdo je uskutečňuje, je Duch - Čisté já. Tato těla jsou Jeho oči, uši, chřípí.., rozum i cit.., kterými On vnímá v mnoha tvarech sám sebe. Tato těla jsou Jeho živým vědomím. Celé tělo universa - nekonečný prostor i čas je totožné s Jeho vědomím.

Je zvláštní, že kdykoliv se to vyjádří jako dění, intenzita pocitu "já" se oslabí. O malé "já" nejde - jedná čisté Já.

A kdykoliv si řeknu "... když tedy budu dělat tohle a tohle, posunu se směrem k tomu a k tomu...", posílí se tím osobní "já", iluzorní snová osoba, která má zájem prohlubovat svůj stupeň pochopení... :)
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod papadev » úte 20. srp 2013 15:48:00

chápu návštěvní k u,že nemůžeš přečíst vše,co napíšu či sem napsal

potom i tvůj výklad jakéhosi mého vyjádření neodráží to,co sem chtěl jakž takž a neuměle vyjádřit,ale odráží spíš tvé "pochopení" příspěvku,ono pochopení,nad kterým si ohrnul nos

cituji zde tedy kousek toho,jak chápu poznání a pochopování já:

SEBEPOZNÁNÍ

V modelu,který používám,je to to hlavní pro mě,jako člověka..pro druhé...i pro mě,jako vyšší bytost..atd..až i pro samotné Stvoření i Nestvořené..poznání toho,co se děje--sebe sama-jeho neustálé navyšování a experimentování a získávání zkušeností a dojmů z tohoto experimentování..(a to bych moh označit jako pchopování..)

není to práce s informacema či stavba mentálních struktur--tomu říkám vědění,sbírání vědomostí

Sebepoznání je jiný výraz pro Absolutno,Sebepoznávání je cesta k Němu--informace jsou jen pomocníky,rampou,která po vzlétnutí rakety odpadá..

..................................

zdarec a měj se faj n

... ... ...
dík všem
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod návštěvník J » úte 20. srp 2013 17:04:24

papadev píše:
informace jsou jen pomocníky,rampou,která po vzlétnutí rakety odpadá..

..................................

zdarec a měj se faj n

... ... ...
dík všem


jj jsou informace, které jsou přímými ukazately k Pravdě a jsou informace, které od ní odvádějí míle daleko
návštěvník J
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » úte 20. srp 2013 17:27:39

papadev píše:chápu návštěvní k u,že nemůžeš přečíst vše,co napíšu či sem napsal

potom i tvůj výklad jakéhosi mého vyjádření neodráží to,co sem chtěl jakž takž a neuměle vyjádřit,ale odráží spíš tvé "pochopení" příspěvku,ono pochopení,nad kterým si ohrnul nos

Možná se budeš divit, ale čtu, co píšeš, a to, co je občas řečené obecně, vidím většinou stejně - můžu dokonce říct, že mi to často mluví z duše.
Ten postřeh, který vnímáš jako ohrnutí nosu, byl jeden z objevů, který občas vznikne - když je Pámbu doma - a najednou se jasně rozpozná, proč mě to pořád vede, když už píšu, spíš k popisu toho, co se děje, než k tomu, že já to a to a tohle... ... ...

Momentů, kdy se pocit osobního já posiluje, je neurekom, a je to vždycky "dárek", když se některý z nich rozpozná a tím pádem přestane ovlivňovat stav vědomí; omlouvám se, jestli jsi to pochopil jinak než jako chuť podělit se o to, co pomáhá mně

Měj se :)
Návštěvní k
 

:)

Nový příspěvekod oxo » úte 20. srp 2013 17:55:21

Návštěvní k píše:
○x○ píše:
Jednoduše. Jak poznání sebe sama (vědění), tak neznalost sebe sama (nevědění), lze uskutečňovat pouze díky tělu. Ten kdo je uskutečňuje, je Duch - Čisté já. Tato těla jsou Jeho oči, uši, chřípí.., rozum i cit.., kterými On vnímá v mnoha tvarech sám sebe. Tato těla jsou Jeho živým vědomím. Celé tělo universa - nekonečný prostor i čas je totožné s Jeho vědomím.

Je zvláštní, že kdykoliv se to vyjádří jako dění, intenzita pocitu "já" se oslabí. O malé "já" nejde - jedná čisté Já.

A kdykoliv si řeknu "... když tedy budu dělat tohle a tohle, posunu se směrem k tomu a k tomu...", posílí se tím osobní "já", iluzorní snová osoba, která má zájem prohlubovat svůj stupeň pochopení... :)

TO se vyjadřuje děním nepřetržitě - pracuje v nepřetržitém provozu.
Je mistrem pohybu - prázdný duch v prázdnu se z půli promění ve vánek jemné energie a v Něm se formuje svět. To je Jeho realizace.

Pohyb je přirozenost, stejně jako klid bez hnutí. A každou přirozeností, k níž má člověk blízko a kterou nežene do extrému, je spontánně zprázdňováno jeho umělé já. Protože jsou to stavy blízké přijetí - odevzdání. A tehdy, skrze tělo osvobozené od osobní mysli, je odhaleno spojení...♡
oxo
 

Re: :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » úte 20. srp 2013 18:13:25

oxo píše:... jsou to stavy blízké přijetí - odevzdání...♡

♡ bez neustálého snažení se o něco

t.j. bez sebe-ztotožnění s odporem nebo s touhou, aby něco bylo jinak,
které neustále automaticky vytvářejí iluzorní osobu, pocit separátního "já"
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod papadev » úte 20. srp 2013 18:19:22

ahoj návštěvo

sem rád že ses nenamích

zkrátka máš své postupy-minimalizovat pocit "osobovitosti"-jaxem aspon trochu pochopil

já ego-osobu-já-mysl lidskou-atp nerozlišuji--takto si za všechno můžu já sám--nemusím to svalovat na hnusné ego..či ulpívající a vztahovačnou osobu--neklidnou mysl atd..

v mém modelu mám já=individuální vědomí,které ponejvíc se chápe jako lidské,značně méně jako já jakési astrální entity či duše a mizivě jako božské JÁ

tak asi jako když kdosi na jevišti má své já propůjčené postavě Otela a pln hněvu škrtí Desdemonu,částečně ale uvažuje o já-jako o já herce Štěpánka...a hle,i o já-já herce Novotného,který o Štěpánkovi,jak hrál Otela natáčí film

a v našem stvoření těchto vrstev fraktálovitých myslím je povícero

mě baví se v tom hrabat z toho důvodu,že jako člověk toho,co se děje=hraje asi fakt moc nevím,ale každá další vyšší vrstva má většinou lepší vhled,inteligenci,pamět a sílu unést mnohdy tragikomické situace na jevištích světů...

chápu i trochu snahu po divadelních prázdninách či dostat se k autorovi či napsat si scénáře podle svého...hrajou-li se pohříchu furt tragedie a horory--sou tyto touhy oprávněné

jaxi to ale rozeberu je různé:
zatímco Otelo v děsu kouká na zkrvavenou dýku a říká si(po vzoru Stanislavského ponořen do hry:cos to provedl?)---Štěpánek blažen naslouchá obdivným výkřikům a potlesku obecenstva...a Novotný dumá,jak ještě dnes stihne natáčení Ulice a Ordinace a Gymplu a ...nezbude,než se multilokalizovat,což zatím Novotný neumí,ale--jaxem psal výše,třeba už ta astrální bytost-já trochu vyšší-jo

díky všem
... ... ...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » úte 20. srp 2013 21:51:35

papadev píše:já ego-osobu-já-mysl lidskou-atp nerozlišuji--takto si za všechno můžu já sám--nemusím to svalovat na hnusné ego..či ulpívající a vztahovačnou osobu--neklidnou mysl atd..

Aha, tak to jo. V tom případě chápeme to, čemu se říká ego, opravdu každý jinak. Mně je blízké učit se přijímat ego i jeho projevy jako pohyby Absolutna, božského Já:

RB: Přijměte ego se vším, co s sebou nese, jako součást chodu Celku, a jen pozorujte, co se děje. Pak tu žádné potíže nejsou.

Když si myslíte, že je to vaše jednání, trápí vás to nebo ono. Tak to považujte za jednání Vědomí či Boha nebo Celku. Všechny ty činnosti jsou nevyhnutelně vymezené vrozenými povahovými rysy daného organismu. Jakmile to tak vidíte, vnímáte neosobnost toho všeho.

Když se to dělá vytrvale, někdy se stane, že pokračující reakce dřív "hnusnýho ega" se začnou přímo vnímat jako pohyby Energie nekonečného Všetvořícího Bytí ♡ to je velká úleva

Jasně že jen na chvíli, pak se vrátí navyklý pocit já... Pochopitelně, návyk sebe-ztotožňování s pocitama a myšlenkama jsme si pěstovali hezky dlouho, takže k uvidění navyklých reakcí jako pohybů vesmírné Energie zřejmě dochází v nepřímé úměrnosti k síle toho návyku. Naštěstí je to čistě JEHO starost, jak probíhá návrat k Sebe-rozpoznávání v tomhle tvaru a v jeho pohybech, mentálních i fyzických

:)
Návštěvní k
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvní k » úte 20. srp 2013 21:55:13

Petra píše:Může být na 'já" něco chybného, když ho vytvořilo Já?
Jenom pomýlené "já" se domnívá, že je nějakým omylem, nějakou chybou, která musí být napravena nebo odstraněna.
Problém, utrpení, vzniká, když se "já" identifikuje s tělem, když se začne považovat za tělo, osobu.

:yes:
Návštěvní k
 

PředchozíDalší

Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků