Žvanění a vykrucování :)

Moderátor: konec zvonec

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod papadev » stř 21. srp 2013 2:32:19

Siroko daleko vse kolem je pohybem Absolutna--vcetne me,jakychsi mych casti I bozskeho Ja a bohu vubec...

V tomto mumraji pohybu Ho hledam...coz samotne je paradox k pohledani a vymyslet to je Dilo hodne Absolutna...

Budu-li chtit,najdu se za chvili--nebudu-li chtit,potrva to dalsi miliony let...

Jaxe pise v Promluvach:
Absolutno k Sobe zaujme Postoj-a jen taxe zda,ze neco Je-Existuje

Pokus o rozbor teto vety uz sem tu nekde napsal...

Filosoficke uvahy,ktere nevedou ke konkretni uprave meho jednani ci nazirani,sou plane uvahy

... ... ...
Dik vsem
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Petra » stř 21. srp 2013 6:21:53

Návštěvní k píše:
papadev píše:já ego-osobu-já-mysl lidskou-atp nerozlišuji--takto si za všechno můžu já sám--nemusím to svalovat na hnusné ego..či ulpívající a vztahovačnou osobu--neklidnou mysl atd..

Aha, tak to jo. V tom případě chápeme to, čemu se říká ego, opravdu každý jinak. Mně je blízké učit se přijímat ego i jeho projevy jako pohyby Absolutna, božského Já:


Nisargadatta:

V Nejvyšším se objeví pozorovatel. Pozorovatel vytvoří osobu a sám se od ní cítí oddělen.
Pozorovatel pozná, že se osoba zjevuje ve vědomí, které se objevuje v pozorovateli.
Poznání této zásadní jednoty je dílem Nejvyššího.To je zároven také pohonnou sílou za pozorovatelem, zdrojem, z kterého všechno pochází.
Nemůže se s ním přijít do kontaktu, dokud mezi osobou a pozorovatelem nevládne jednota, láska a vzájemná podpora, dokud nejsou činy v harmonií s Bytím a Věděním. Nejvyšší je obojí, zdroj a plody této harmonie. Mezi osobou, která říká "Já jsem" a mezi pozorovatelem tohoto "Já jsem" musí převládat láska.


:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. srp 2013 9:50:21

návštěvník J píše:takže se to dá shrnout:

buď se vědomě otočí pozornost k sobě samému bez toho, abych od toho něco čekal a dělal si představu o tom co by mělo přijít a co by nemělo přijít tj. bez přemýšlení o tom a absolutně se do toho uvolním a nechám to působit, ať se děje co se děje i kdyby to znamenalo mojí smrt, nebo se může dál žvanit a vykrucovat s tím, proč to nejde, proč bych to dělal, jestli v tom mám svobodnou vůli nebo nemám, jestli je to usilování nebo ne a co mi to přinese, co mi to nepřinese, jak je to těžký, lehký atd. atd. atd. atd. v nespočetně variantách :) a to do té doby, než se pozornost otočí samovolně nebo dokud vnitřní a vnější okolnosti nebudou tak tíživé, že se chytnu toho co donekonečna opakují lidi co tím sami prošli a nebo dokud nepřijde zubatá a všechno se to nebude opakovat za použití jiného psychosomatického organismu znovu 8) a jak říkají moudří žádná volba není špatná, akorát ty důsledky mívají různou kvalitu - buď napětí což vytváří utrpení nebo uvolnění což přináší lehkost, svobodu, radostivost, sílu, kreativitu a další aspekty naší vlastní přirozenosti :)


Začem bukvy, vsjo jasno. (preklad pre mladšiu generáciu: What for letters, everything is clear.) :D
To ma prvé napadlo po prečítaní tohto zhrnutia, ktoré je podľa mňa skutočne výstižné a úplne jasné. :yes:
Ďakujem :)
Návštěvník
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 22. srp 2013 9:59:13

Návštěvník píše:
návštěvník J píše:takže se to dá shrnout:

buď se vědomě otočí pozornost k sobě samému bez toho, abych od toho něco čekal a dělal si představu o tom co by mělo přijít a co by nemělo přijít tj. bez přemýšlení o tom a absolutně se do toho uvolním a nechám to působit, ať se děje co se děje i kdyby to znamenalo mojí smrt, nebo se může dál žvanit a vykrucovat s tím, proč to nejde, proč bych to dělal, jestli v tom mám svobodnou vůli nebo nemám, jestli je to usilování nebo ne a co mi to přinese, co mi to nepřinese, jak je to těžký, lehký atd. atd. atd. atd. v nespočetně variantách :) a to do té doby, než se pozornost otočí samovolně nebo dokud vnitřní a vnější okolnosti nebudou tak tíživé, že se chytnu toho co donekonečna opakují lidi co tím sami prošli a nebo dokud nepřijde zubatá a všechno se to nebude opakovat za použití jiného psychosomatického organismu znovu 8) a jak říkají moudří žádná volba není špatná, akorát ty důsledky mívají různou kvalitu - buď napětí což vytváří utrpení nebo uvolnění což přináší lehkost, svobodu, radostivost, sílu, kreativitu a další aspekty naší vlastní přirozenosti :)


Začem bukvy, vsjo jasno. (preklad pre mladšiu generáciu: What for letters, everything is clear.) :D
To ma prvé napadlo po prečítaní tohto zhrnutia, ktoré je podľa mňa skutočne výstižné a úplne jasné. :yes:
Ďakujem :)

vzdy me fascinuje ... jak se najde spousta lidi, kterym je to jasny ... me nevyjimaje.
takze ...
je ti to jasny?
nebo
si kratis dlouhou chvili zvanenim a vykrucovanim?
:D :D :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod papadev » čtv 22. srp 2013 12:39:01

Uvolneni,ktere prinese svobodu,je pekne...velke ulehceni prace...to jo

Ale jednak privola testy-kalamitniho razu-proto,abych ukazal,ze texke chvile opravdu zvladam bez hnuti brvou...

A za druhe jen uvolneni nestaci...ono jen prinese velke otevreni( jak uz tady jednou psala Reseek), diky nemuz mohu byt schopen pokrocit dal...
... ... ...
Dik vsem
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 22. srp 2013 22:36:04

Josef píše:vzdy me fascinuje ... jak se najde spousta lidi, kterym je to jasny ... me nevyjimaje.
takze ...
je ti to jasny?
nebo
si kratis dlouhou chvili zvanenim a vykrucovanim?
:D :D :D



Súhlasím s Tebou. Kde kto (vrátane mňa) tvrdí, že je mu to, či ono, už jasné.
Pritom sa zdá, že mi môže byť niečo jasné len do tej miery, do akej som pokročil v sebapoznávaní. No a mne je jasné, :D že sebapoznávanie dosiahnem sebapozorovaním.
Ale... dosť bolo žvanenia a vykrucovania. :D



Niečo pre začiatok: „Nepredstavuj si, nemysli, ani nepremietaj, medituj, jednaj, ale spočívaj v kľude. O veci sa nestaraj.“
(Tilopa)
Návštěvník
 

Re: Žvanění a vykrucování :)

Nový příspěvekod Lopuch » pát 23. srp 2013 16:50:50

Návštěv k píše:Necvičím nic, ale dělávám něco trochu podobného, takovou svou variantu, které mi přišla zevnitř. Často se uvolním do relaxu a otevírám se Tomu, co vyzařuje z Mistrů, které miluju. Miluju je ne jako strejdy s určitým tělem, ne jako osoby, ale jako zářiče TOHO, co skrze ně plně prozařuje, protože tomu u nich nebrání iluze egoismu... a nechávám se tím s úlevou a vděčností prostupovat, až oni, tahle osoba i její tvar zmizí a je tu jen TO, co je to Vším.

To ale není technika, spíš zamilovanost do Vesmíru, který je vším, i "mnou" :)
Takové úlevné randění, při kterém se osoba na chvíli rozpustí v TOM, čím ve skutečnosti JE :)


Krásné vyznání: miluju tě jako zářič ...
Lopuch
 

Re: :)

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 25. srp 2013 14:21:28

TO se vyjadřuje děním nepřetržitě - pracuje v nepřetržitém provozu.
Je mistrem pohybu - prázdný duch v prázdnu se z půli promění ve vánek jemné energie a v Něm se formuje svět. To je Jeho realizace.

Moc hezky napsané, Oxo. Zajímají mě tyhle technické aspekty vzniku a tvorby, tak když to trochu rozvedeš, ráda si počtu. :)
Návštěvník
 

Re: :)

Nový příspěvekod oxo » ned 25. srp 2013 17:29:46

:)
Těžko popisovat, co nikdo nikdy nespatřil ani nespatří (ikdyž to máme všichni denodenně před očima i v očích). Čemu se samo vnímání stalo závojem, a vědění ozdobnou maskou. Co lze jen beztvaře vytušit a prchavě převést do nějakého z mnoha způsobů smýšlení.
Co se týká té věty, která tě zaujala... Zákonitě musí v určitých momentech vesmírných věků docházet k rozvlnění Prázdna (vědci říkají fyzikálního vakuua), a po časech rozvoje opět k Jeho zprázdnění. Je to jako věčný koloběh výdechů a nádechů jediného. Přitom výdechu (rozvlnění) dochází na oko k Jeho rozdělení, veskutečnosti však celistvost nemůže být narušena. Úlohou smyslů, včetně těch mentálních, je vnímat to barvitě a různorodě, a je to tak správné. O čem a jak bychom si tu jinak povídali, že ano? Takže vzhlem k našemu vnímání a chápání jsou rozvlněním Prázdna ustanoveny dva vesmírné principy (aspekty), které dobře známe jako Jin a Jang...
:)
oxo
 

Re: :)

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 26. srp 2013 8:36:15

Dík. Chápeme to podobně. :)
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků