Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Moderátor: konec zvonec

Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod konec zvonec » pon 08. črc 2013 8:51:05

Zni to jednoduse ... a je to jednoduchy. :)

Nalepka vira/to jsem ja .... lze prilepit ... a to na vsechno co se v mysli objevi.
Nalepka vira/to jsem ja ... lze prilepit ... i na jakykoliv pocit co se objevi.

I kdyz to tak vzdycky nevypada ... je to svobodna volba ... muzu verit ... a nemusim.

Staci prokouknout ...
... ze je tady neco na co se lepim ... ze verim ze jsem to ja.
... ze je tady neco/nekdo kdo veri a kdo se lepi ... a ten nekdo jsem ja.
... ze myslenka a pocit ... je myslenka a pocit ... nejsem to ja.
... ze ..ja.. je ..ja.. a to kouka na myslenky a pocity ... zaziva je.
... ze ..ja.. je prostor ve ktery se objevuji myslenky a pocity.
... ze myslenky a pocity neni neco v cem se objevuje ..ja..

... ..ja.. je ... jen tak ... bezusilovne ... bez napeti ... bez chteni ... bez odmitani ... bez touzeni ...
... ..ja.. je proste takovy nahulaty prostor bez niceho ... ve kterym je vsechno.

... Mooji to hezky rekl ... je to stav ... nevadi mi to

... je to uleva. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 18. zář 2013 22:28:52

Myslíš si, že druzí jsou to, co si myslíš, že jsou.

Nevidíš je. Vidíš jen vlastní představu o nich. A když jim nadáváš, nadáváš jen sám sobě.

Nálepku a přesvědčení jaký je ten druhý "lze prilepit ... a to na vsechno co se v mysli objevi."
Návštěvník
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 19. zář 2013 6:52:27

Josefe, moc díky za tato i další slova.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Linda » pát 20. zář 2013 11:21:40

Návštěvník píše:Myslíš si, že druzí jsou to, co si myslíš, že jsou.

Nevidíš je. Vidíš jen vlastní představu o nich. A když jim nadáváš, nadáváš jen sám sobě.

Nálepku a přesvědčení jaký je ten druhý "lze prilepit ... a to na vsechno co se v mysli objevi."

Přilepování nálepek svého přesvědčení na všechno, co vyvstane ve vědomí, se ego dobrovolně nevzdá

Proč by to taky dělalo, je z nich přímo vymodelované :)

"Rozštěpená mysl srovnává, hodnotí. Apriorně posuzuje událostí z osobního hlediska. I myšlenky se hodnotí jako přijatelné či nepřijatelné. To vytváří podmíněnost. Nejhorším návykem je rozvíjení představ. Vytvářet si představy znamená srovnávat a posuzovat.

Chuang Tse napsal krásnou pasáž, v níž hovoří o dokonalém vědění našich dávných předků. Ti ani nevěděli, že existují věci samy o sobě. Pak pochopili, že věci existují, ale neporovnávali je mezi sebou. Nehleděli na ně jako na vzájemně odlišné. Pak začali dělat mezi věcmi rozdíly a TAO bylo ztraceno. Bylo ztraceno, jakmile začali hodnotit."

Raměš Balsekar
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod rosada » pát 20. zář 2013 13:51:55

Malý Vlk píše:Josefe, moc díky za tato i další slova.

Malý Vlk

Jé ahóóój Malý Vlku Obrázek
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. zář 2013 14:02:06

vostalpetr píše:
Návštěvník píše:Myslíš si, že druzí jsou to, co si myslíš, že jsou.

Nevidíš je. Vidíš jen vlastní představu o nich. A když jim nadáváš, nadáváš jen sám sobě.

Nálepku a přesvědčení jaký je ten druhý "lze prilepit ... a to na vsechno co se v mysli objevi."



A platí to i obráceně ?

Já že bych všechny chválil a tím bych chválil i sám sebe....


Možná jo ;)

jenže to bys zjistil jen kdybys to zkusil, tak se to nejspíš nikdy nedozvíš, protože se ti praxe ekluje :(
Návštěvník
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. zář 2013 16:26:01

vostalpetr píše:TO CO JSEM ZDE NAPSAL JE TOTÁLNÍ BLBOST....


Jo
Návštěvník
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Malý Vlk » sob 21. zář 2013 12:18:55

rosada píše:Jé ahóóój Malý Vlku Obrázek


Ahóóój Rosado!
Obrázek
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 17:48:46

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 21. zář 2013 13:05:17

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:TO CO JSEM ZDE NAPSAL JE TOTÁLNÍ BLBOST....


Jo

vostalpetr píše:To sis toho všimnul až ted ?


Ne.
Návštěvník
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod NNN » sob 21. zář 2013 14:00:53

vostalpetr píše:
Návštěvník píše:Myslíš si, že druzí jsou to, co si myslíš, že jsou.

Nevidíš je. Vidíš jen vlastní představu o nich. A když jim nadáváš, nadáváš jen sám sobě.

Nálepku a přesvědčení jaký je ten druhý "lze prilepit ... a to na vsechno co se v mysli objevi."

A platí to i obráceně ?

Já že bych všechny chválil a tím bych chválil i sám sebe....

Možná jo ;)

vostalpetr píše:Jistě uznáš,
že kdybych měl zkoušet všechno co na světě kdo vymyslel mystickýho, ezoterickýho a duchovního, že bych na to potřeboval alespon devět životů ...


:what: :what: :what:

Chválit umí každá máma i každej rozumnej učitel.
Pochybuju, že by museli vyzkoušet všechno, co na světě kdo vymyslel mystickýho, ezoterickýho a duchovního, aby pochopili, co znamená někoho pochválit... :eek:

:roll: :roll: :roll:

Promiň, došlo mi, že všechno co říkáš myslíš ve skutečnosti opačně, až po tvém upozornění

TO CO JSEM ZDE NAPSAL JE TOTÁLNÍ BLBOST....

Takže ty pokaždý úmyslně napíšeš pravý opak toho, co si doopravdy myslíš a co za blbost nepovažuješ. Fajn, můžem to tak brát a podle toho reagovat. V tomhle případě jsi teda taky přesvědčenej, že není třeba nic mystickýho zkoušet, že jen stačí najít pokaždý něco, za co můžeš druhýho pochválit, a budeš se cítit dobře.

Super :yes:
NNN
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod NNN » sob 21. zář 2013 18:09:30

Můžeš bejt klidnej, já tě nechválím, co píšu je výsledek normální logické úvahy, ne pochvala.

Přece když člověk něco prohlásí za blbost, znamená to, že si o tom myslí, že je to ve skutečnosti jinak.

Když někomu v diskusi odpovíš, že to, co ten druhej napsal, je blbost (a v tom máš jak pozoruju značnou praxi, to praktikuješ dalo by se říct přímo vášnivě), znamená to, že máš o té věci úplně jinou představu. Která je podle tebe správná.

A správné je opakem chybného/blbého.

Pochop tedy, co znamená, když pokaždé označíš to co jsi napsal za blbost. Že to co píšeš v diskusi je pravý opak toho, co si doopravdy myslíš a co za blbost nepovažuješ.
NNN
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod NNN » sob 21. zář 2013 19:41:11

vostalpetr píše:No jo,
ale neplatí to tedy také o výroku samotném, jenž to říká ?

Neplatí.

Kdyby to platilo, pak by logicky správný výrok vedl ke svému opaku. A to by popřelo logiku jako takovou. Logika v oblasti relativity jen definuje souvislosti na principu logické dedukce, nic víc. Týká se jen "vyplývání" - zjištění, co z uvažovaného dění vyplývá dál. Kdyby se negativní tvrzení v jakémkoliv logickém úsudku "když - tak potom" zpětně aplikovalo na samotný výrok, pak by v oblasti každodenního fungování, které je založené na prosté logice souvislostí "co vede k čemu" nešlo formulovat platné postupy, jak například řídit auto - jak s věcmi účelně zacházet.

V oblasti relativity to takhle funguje, protože logika nezkoumá obecně poznání – to je předmětem filosofické disciplíny epistemologie.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Logika
NNN
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 22. zář 2013 0:15:48

Josef píše:Zni to jednoduse ... a je to jednoduchy. :)

Nalepka vira/to jsem ja .... lze prilepit ... a to na vsechno co se v mysli objevi.
Nalepka vira/to jsem ja ... lze prilepit ... i na jakykoliv pocit co se objevi.

I kdyz to tak vzdycky nevypada ... je to svobodna volba ... muzu verit ... a nemusim.

Staci prokouknout ...
... ze je tady neco na co se lepim ... ze verim ze jsem to ja.
... ze je tady neco/nekdo kdo veri a kdo se lepi ... a ten nekdo jsem ja.
... ze myslenka a pocit ... je myslenka a pocit ... nejsem to ja.
... ze ..ja.. je ..ja.. a to kouka na myslenky a pocity ... zaziva je.
... ze ..ja.. je prostor ve ktery se objevuji myslenky a pocity.
... ze myslenky a pocity neni neco v cem se objevuje ..ja..

... ..ja.. je ... jen tak ... bezusilovne ... bez napeti ... bez chteni ... bez odmitani ... bez touzeni ...
... ..ja.. je proste takovy nahulaty prostor bez niceho ... ve kterym je vsechno.

... Mooji to hezky rekl ... je to stav ... nevadi mi to

... je to uleva. :)


Jsem v každém cyklu zrození a úmrtí někým jiným i když jsem stále jedním a tímtéž.
Návštěvník
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod pozorující » ned 22. zář 2013 0:53:38

vostalpetr píše:Takže co tedy píšu ???

Když už se ptáš, tak podle toho, co tu občas čtu, se bavíš především odporováním a jako zdůvodnění napíšeš první věc, která tě napadne a která s tématem většinou souvisí jen málo nebo vůbec ne. Někdy se to co druhý napíše shoduje s tím, co jsi někde jinde tvrdil ty sám. O obsah ti ale zřejmě nejde, stejně mu napíšeš, že je to jinak.

Možná proto tu někdo poznamenal, že mixuješ dobré nápady druhých. Když do situace, kdy jiní spolu probírají téma, které je zajímá, vstoupíš svým kritizováním, je to konec jakékoliv rozumné diskuse, ve které šlo o věc a ne o dokazování, kdo má pravdu a kdo ne. S tím se ale bohužel asi nedá nic dělat.
pozorující
 

Re: Myslis si, že jsi to, co si myslis, že jsi.

Nový příspěvekod Petra » ned 22. zář 2013 9:12:39

pozorující píše: S tím se ale bohužel asi nedá nic dělat.


Akorát se to dá naučit přehlížet.

Tohle vykecávání bez ohledu na druhé je typické pro nahulené. Joint jde dokola a každý kecá a kecá, nevnímá,co říká druhý, protože je uzavřen ve svém světě a opojuje se jen vlastním kecáním. Nezúčastněný pozorovatel ty kecy neposlouchá, protože jsou bezvýznamné, a jen se chvíli baví celou tou nesmyslností.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09


Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků