Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Moderátor: konec zvonec

Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 04. čer 2013 8:02:45

- spousta soucitu, lásky, jasnosti, jednoduchosti, pochopeni a empatie

http://www.gaia-satsang.com/HOME.html?domain=gaiaT


**********
V čem nejzásadněji změnil „život tady a teď“ dosavadní život vám osobně?

(přemýšlí) Objevil se obrovský prostor pro mé pocity... Mohu cítit to, co cítím: mohu být naštvaný, když jsem naštvaný, mohu být laskavý, když jsem laskavý, mohu být přísný, když jsem přísný... Dřív jsem sám sebe trestal za to, když jsem byl naštvaný. Vyčítal jsem si to, říkal jsem si: Neměl bys být naštvaný, měl bys být citlivější, měl bys víc žít tady a teď... Dneska už jsem prostě takový, jaký jsem, a není tam žádný pocit viny. (přemýšlí) Když jsem naštvaný, tak jsem prostě naštvaný a vím, že to nemá co do činění se mnou nebo s vámi... Že to je pouze nevědomý vzorec. Protože když se na to celé podívám s odstupem, (začne se chichotat) vidím, že nemá žádný smysl být naštvaný! Nijak to nepomůže vám ani mně... Ale teď už si to prostě nevyčítám. A tak je to se vším.

http://magazin.maitrea.cz/budoucnosti-se-nebojim/
*********
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Prostor

Nový příspěvekod Stínohra » úte 04. čer 2013 9:06:47

A co je zajímavý, že celý nekonečný prostor se vejde do jednoho mozku. :D
Stínohra
 

Re: Prostor

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 04. čer 2013 9:10:08

Stínohra píše:A co je zajímavý, že celý nekonečný prostor se vejde do jednoho mozku. :D


... a nebo ... ze kdyz je mozek cely, tak se vejde do nekonecneho prostoru. :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 04. čer 2013 11:48:52

vostalpetr píše:Tedy, když už jsme se dotkli tohohle tématu,

tak přijímání se provádí do Vědomí

Vědomí si lze uvědomovat i vztažené k hlavě, uvědomujeme se jako Vědomí (celý svět je viděn v tomto Vědomí) a přitom je to vztažené k hlavě, je tady ztotožnění s tou hlavou (tělem)

Je to jakobychom byli ve světě a zároven jako by svět byl ve Vědomí

Když se Vědomí rozšíří, pak je vše (včetně těla) ve Vědomí

Vědomí je tedy flexibilní podle toho, k čemu se váže...


uvědomujeme se jako Vědomí, nebo vědomí si uvědomuje nás jako sebe sama?
kdyby jsme se mohli uvědomit jako vědomí, tak budou všichni šťastně probuzení ... ale jak ti zvlastni chlápci rikaji ... tak je to naopak .... celou dobu to vypada ze na tom makame my, ale vono se nakonec ukaze, ze na tom celou dobu maka Vědomí.

ja to chapu tak, ze ... vedomi je nekonecne, nikam se nepremistuje, nezvetsuje ani nezmensuje a nemeni svoji kvalitu ... jen se v tomhle nekonecnem prostoru ktery je plny potencialu ... objevujou a mizi ruzny veci ... lidi, myslenky, predstavy, kocky, horolezci, talire, lzicky a rucniky .... a ty nemaji na Vědomí vůbec žádný vliv.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 04. čer 2013 12:19:32

vostalpetr píše:
Ramana to popisoval tak,
že čistá mysl si je schopna uvědomit že je Vědomím
(které si uvědomuje svět jako sebe sama)

Ne dva, ne jeden

vlna a moře


pokud je tedy mysl prostor pro myslenky ... tak to pak znamena, ze se v ni zacnou objevovat myslenky o uvedomeni toho ze je Vedomim? ... nebo ... pak koncept mysli ... jako neceho co si uvedomuje neco ... zmizi a zustane Vědomí co si uvedomuje Vědomí?
budto je v tom jeste oddelenost ... mysl vers. Vedomi .... nebo cista mysl = Vedomi ... me to logicky ukazuje na to druhe.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

Re: Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Nový příspěvekod rosada » úte 04. čer 2013 17:40:48

Josef píše: ... ale jak ti zvlastni chlápci rikaji ... tak je to naopak .... celou dobu to vypada ze na tom makame my, ale vono se nakonec ukaze, ze na tom celou dobu maka Vědomí.

ja to chapu tak, ze ... vedomi je nekonecne, nikam se nepremistuje, nezvetsuje ani nezmensuje a nemeni svoji kvalitu ... jen se v tomhle nekonecnem prostoru ktery je plny potencialu ... objevujou a mizi ruzny veci ... lidi, myslenky, predstavy, kocky, horolezci, talire, lzicky a rucniky .... a ty nemaji na Vědomí vůbec žádný vliv.

:yes:
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Prostor

Nový příspěvekod Stínohra » úte 04. čer 2013 22:26:01

Josef píše:
Stínohra píše:A co je zajímavý, že celý nekonečný prostor se vejde do jednoho mozku. :D


... a nebo ... ze kdyz je mozek cely, tak se vejde do nekonecneho prostoru. :D

Není-li ovšem ten prostor pouhou maticí smyslových vjemů. :)
Stínohra
 

Re: Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2019 12:29:26

Satsang s Gaiou opět v Praze

OSLAVA BYTÍ – 26.-29. září

Obrázek

http://www.maitrea.cz/gaia
Návštěvník
 

Re: Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Nový příspěvekod armin » pát 13. zář 2019 16:24:42

Gaiu neznám, ale od pohledu působí dost úděsně. Taková zoufalá chtěnost být guruem, tím kdo druhým sděluje Pravdu (kterou sám sice nepoznal, ale hrozně rád by byl v roli toho, kdo druhým něco takového sděluje). Podobně jako Jana a mnozí další.
Jestli s ním má někdo pozitivní zkušenost, byl bych rád o sdílení a doufám, že se třeba na základě toto prvního dojmu mýlím.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2019 18:04:34

Je skvělé, že připouštíš, že se můžeš mýlit. Ještě skvělejší je nalezení jistoty v Pravdě, kterou sdílíš s těmi, kterým přeješ to nejlepší, aniž bys lpěl na představě zoufalé chtěnosti být guruem.
Návštěvník
 

Re: Gaia - chlapík co jasne ukazuje na to co je

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. zář 2019 20:41:10



:D
Návštěvník
 


Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků