Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Moderátor: konec zvonec

Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 29. kvě 2013 9:44:26

Před několika lety jsem se zabýval technikami vědomého snění.
Bylo to celkem prosté ... než jsem ulehl ke spánku, tak jsem si řekl, že až se během snění podívám na ruce a tak se v tom snu probudím.

Sen ... to je vám taková zvláštní záležitost.
I když sen je sen a i když po probuzení vím, že to byl sen ... že to nebyla skutečnost ... přesto během snění ... jsem přesvědčen ... že sen je skutečnost.

Ale dál ...
Ulehám ... usínám ... tak si tak sním .... nevím o tom, že sním ... prožívám si celé to utrpení, drama i radost a jsem přesvědčen ... že je to ... skutečné.
Sním ... tak opravdově! ... "Můj ty Bože ... proč zrovna já! ... proč zrovna mě! ... za co! ... kdo? ... proč? ... jak? ... kde? ... odkud? ... já už nechci! ... já chci ven! ... mamiiiii!

A najednou ... během celého toho zmatku ... bolesti ... utrpení ... radosti ... všeho toho co se mi děje ... najednou ... zničehož nic ... se podívám ... na ruce ...
Úžasný zážitek ... nezapomenutelný ... v jedné chvíli ... kratší než lusknutí prsty ... celé to drama snu ... všechno to co se dělo ... mě ... mému tělu ... skončilo ... :yeah:

Stojím tam v tom snu ... celej z toho paf ... zírám na to všechno ... stejnýma očima a přesto odjinud ...
Sen si běží dál ... ale já se zastavil ... vlastně ... jsem spíš uviděl, že jsem se nikdy nehýbal ... uviděl jsem, že vlastně stojím ... a celý ten snový svět je v pohybu ... ve mě ... v mém vědomí ... uvědomování.
Byl to blažený pocit ... uvolnění ... po tom všem napětí. :)
Zároveň ... se vše ... co se kolem mne dělo ... v mžiku změnilo ... tedy ... vše co se týkalo mne ... tygr uprostřed skoku ... s cílem mne rozsápat ... najednou zmizel ... nebo možná ne ... spíš se mne to přestalo týkat ... a tak si šel po svým ... tygr. :D

No a potom ... jsem otevřel oči ... přesně tak to bylo ... neprobudil jsem se ... jen jsem otevřel oči ... protože probuzený jsem už byl ...
Byl mi tak nějak zvláštně ... no a tehdy ... protože to bylo tehdy ... jsem o tom dal moc nepřemýšlel.

A tak šel dál život ... a já si užíval ...
Všechny ty SVOJE ... "Můj ty Bože ... proč zrovna já! ... proč zrovna mě! ... za co! ... kdo? ... proč? ... jak? ... kde? ... odkud? ... já už nechci! ... já chci ven! ... mamiiiii!"
Všechny ty SVOJE ... dramatické, extatické a poetické chvilky ... s celým tím svým připrdnutým existečním strachem ... co bude ... a jestli to přežiju. :confused:

A pak ... do toho všeho ... života ... jsem začal číst divný knížky ... vidět divný filmy ... a vidět divný bilboardy ... a potkávat divný lidi ... co říkali ... že to co žiju ... je ... sen! ... a že se z v něm můžu probudit ... a taky že jim se to stalo!
Déjà vu!

To chtějí jako říct ... že se každy ráno probouzím z jednoho snu do dalšího?
A co pro to teda můžu udělat ... když právě sním?
Tehdy se to prostě stalo ... podíval jsem se na ruce ... prostě se to stalo ... nic jsem nepouštěl ... nemeditoval ... netancoval ... ani dřepy nedělal ... abych se probudil ... dokonce jsem ani nevěděl, že sním ... prostě ... se to stalo.

Prostě se to stalo ... samo od sebe.
A tak ... mám takovou představu ... že tady ... v tomhle snu ... se to může stát taky ... podobně ... samo od sebe.

A tak ... mám takový sen ... o tom ... že se v tom svém snu probudím ... a že v tom mém snu ... se probudí všichni ... a že tenhle celý sen se změní ... a tygr uprostřed skoku ... :D
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 29. kvě 2013 13:53:19

"ja se chcu taky vypařit" ... řeklo já.

"tak se vypař" ... řeklo já.

"ale to nende" ... řeklo já.

"ale de ... Jana se taky vypařila" ... řeklo já.

"jenže to je něco jinčího ... to je Jana ... ale já su já ... já to nemám tak lehký" ... řeklo já.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 29. kvě 2013 13:55:41

Jana píše:
Josef píše:Byl to blažený pocit ... uvolnění

Ano, ta Jana, která prožívala svůj příběh se vypařila, zmizela, zůstal po ní jen ten sen, ze kterého je možné se o nějakém příběhu bavit, ale neexistuje jako něco skutečného, i když ta skutečnost tady stále je a je blažená, volná, krásná a je jedno, jestli tělo spí, jestli mysl promítá nějaký sen. Ten sen je díky tomu prozářený krásou existence, i když se zdají samé blbosti.


problémem totálního vypaření se je uzavřený systém ... kdy se voda vypařuje ... pára kondenzuje ... padá dolů ... vypařuje se ... kondenzuje ... padá dolů ... vypařuje se ... a to až do úplnýho zblbnutí ... což by konečně mohlo být ono. :crazy:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod papadev » stř 29. kvě 2013 13:57:11

lucidní sen má tu vlastnost,že nejen že vím,že se mi to sní,ale mohu i ten sen do určité míry ovlivnovat

já také vím,že tento "reálný" život je další můj sen,jen to ovlivnování mi de méně,než v lucidních snech

a tak na tom pracuji,aby to ovlivnování šlo podobně jako v lucidních snech,neb pak nebudu muset naříkat,že se mi zdají samé blbosti,a udělám si sen="realitu" podle svého
.............................
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 29. kvě 2013 14:35:02

Jana píše:
Josef píše:"ja se chcu taky vypařit" ... řeklo já.

"tak se vypař" ... řeklo já.

"ale to nende" ... řeklo já.

"ale de ... Jana se taky vypařila" ... řeklo já.

"jenže to je něco jinčího ... to je Jana ... ale já su já ... já to nemám tak lehký" ... řeklo já.

:D :D :D
Ty se nevypaříš, vypařuje se jen to, co nejsi, to, co má nějaký příběh, Ty nemáš žádný příběh, Ty právě jsi. To, co má příběh, je jen v představách mysli.


pockej ... pockej ... to jako chces rict ... ze neexistuju ... ze su uplne vymysleny .... ze su enem predstava ... ze jako muzu kdykoliv ... vis co? ... zmizet ... Boze kam sem se to dostal ... :'-( :confused:

nebo snad dokonce ... ze si predstavuju sam sebe v ruznych komickych a zabavnych situacich? ... nooo ... to uz by bylo lepsi ... to by mohlo znamena ze budu existovat ... i kdyz si nebudu sam sebe predstavovat. :hm:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 29. kvě 2013 16:52:13

papadev píše:lucidní sen má tu vlastnost,že nejen že vím,že se mi to sní,ale mohu i ten sen do určité míry ovlivnovat

já také vím,že tento "reálný" život je další můj sen,jen to ovlivnování mi de méně,než v lucidních snech

a tak na tom pracuji,aby to ovlivnování šlo podobně jako v lucidních snech,neb pak nebudu muset naříkat,že se mi zdají samé blbosti,a udělám si sen="realitu" podle svého
.............................


me kdyz se to stalo a zacal jsem lucidne snit ... tak jsme z toho byl paf ... bylo to takovy zvlstni ... ale nemel jsem potrebu neco menit ... bylo to jakoby se mne to netykalo ... jenom jsem to sledoval ... to ze nic nemusim a ani me nic neohrozuje bylo prave super. ... to nejlepsi na tom vsem. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 29. kvě 2013 16:58:04

Jana píše:
Josef píše:pockej ... pockej ...

:D čekám, čekám
Dalo by se říct, že v tom je celej ten fígl sebepoznání. Uvědomit si, že když jede v mysli příběh té osoby, že to je jenom představa, která se tváří jako že to má něco společného se skutečností, ale vždycky to popisuje minulost, případně budoucnost té skutečnosti.
Skutečnost je však jenom teď a TEĎ neexistuje žádný Tvůj příběh, jen JSI. To není představa, to, že jsi je uvědomění.
Skutečnost je to, co si uvědomuješ, nikoliv to, co si představuješ.
Tudíž všechny ty představy o minulosti a budoucnosti jsou tím snem, který vytváří ty různé emoce a připoutanosti.
Uvědomění, že jenom obyčejně jsi, nemá žádný příběh. Jsou tady ruce - ta úleva... :)


je mi to jasne Jani ... uplne ... dokonce diky tomu lucidnimu snu i vim jaky to asi bude ... jen to proste neni ...
predpokladam ze kdyz ses probudila .... tak to prislo z niceho nic ... ani moc planovane ... a vlastne si to uz ani moc necekala ... je to tak?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod rafael » stř 29. kvě 2013 18:25:35

není rozdílu mezi snem a životem který žiješ, obojí má stejný základ a tím je ego.. ego sní, ego žije život..za sen a za život se můžeme dostat pouze vnitřní pozorností JÁ,kdy JÁ se oddělí od snu, od života, od ega.. vnitřní pozornost JÁ kterou máme přes den automaticky se přesouvá i do spánku.. je to přesně jak píšeš, jen otevřeš oči a nic se nezmění.. vidíš sen, dokonce můžeš vidět toho kdo sní, ale TY jsi nehybný nezúčastněný.. ten kdo vše vidí a není k němu připoutaný je tvá vnitřní pozornost tvé pravé JÁ, toto jsi ty.. ve snu můžeme ovlivnovat spaní nebo to co jsi popsal pouze tehdy, pokud máme dost silnou nitřní pozornost JÁ, nebo z milosti..

mě osobně se stává to že spím, přitom vím že spím,a přitom všem vím kdy mám vstávat na budík a řeknu si "teď " zazvoní budík a ono se tak stane a vstávám.. nebo vídím sebe tělo jak spím a přitom spím a vše vidí vnitřní JÁ.

gurové říkají že po realizaci JÁ, je celý spánek takový, kdy vnitřní pozornost je natolik silná a trvalá, že když spíme máme celou dobu vědomí JÁ, tozn. že vše víme tak jak popisuješ a není to nahodilé ani chvilkové..ale trvalé.. tělo spí a JÁ je vzhůru..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod konec zvonec » stř 29. kvě 2013 21:57:02

rafael píše:není rozdílu mezi snem a životem který žiješ, obojí má stejný základ a tím je ego.. ego sní, ego žije život..za sen a za život se můžeme dostat pouze vnitřní pozorností JÁ,kdy JÁ se oddělí od snu, od života, od ega.. vnitřní pozornost JÁ kterou máme přes den automaticky se přesouvá i do spánku.. je to přesně jak píšeš, jen otevřeš oči a nic se nezmění.. vidíš sen, dokonce můžeš vidět toho kdo sní, ale TY jsi nehybný nezúčastněný.. ten kdo vše vidí a není k němu připoutaný je tvá vnitřní pozornost tvé pravé JÁ, toto jsi ty.. ve snu můžeme ovlivnovat spaní nebo to co jsi popsal pouze tehdy, pokud máme dost silnou nitřní pozornost JÁ, nebo z milosti..

mě osobně se stává to že spím, přitom vím že spím,a přitom všem vím kdy mám vstávat na budík a řeknu si "teď " zazvoní budík a ono se tak stane a vstávám.. nebo vídím sebe tělo jak spím a přitom spím a vše vidí vnitřní JÁ.

gurové říkají že po realizaci JÁ, je celý spánek takový, kdy vnitřní pozornost je natolik silná a trvalá, že když spíme máme celou dobu vědomí JÁ, tozn. že vše víme tak jak popisuješ a není to nahodilé ani chvilkové..ale trvalé.. tělo spí a JÁ je vzhůru..


ano, ano ... tak nejak si to predstavuju ... :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod papadev » čtv 30. kvě 2013 7:13:02

slovo praktikovo:

http://www.youtube.com/watch?v=aWWFqpiBXuY

.............................
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Život ve snu - probuzení do snu - vědomé snění

Nový příspěvekod Petra » čtv 30. kvě 2013 14:11:00

rafael píše:není rozdílu mezi snem a životem který žiješ, obojí má stejný základ a tím je ego.. ego sní, ego žije život..za sen a za život se můžeme dostat pouze vnitřní pozorností JÁ,kdy JÁ se oddělí od snu, od života, od ega.. vnitřní pozornost JÁ kterou máme přes den automaticky se přesouvá i do spánku.. je to přesně jak píšeš, jen otevřeš oči a nic se nezmění.. vidíš sen, dokonce můžeš vidět toho kdo sní, ale TY jsi nehybný nezúčastněný.. ten kdo vše vidí a není k němu připoutaný je tvá vnitřní pozornost tvé pravé JÁ, toto jsi ty.. ve snu můžeme ovlivnovat spaní nebo to co jsi popsal pouze tehdy, pokud máme dost silnou nitřní pozornost JÁ, nebo z milosti..

mě osobně se stává to že spím, přitom vím že spím,a přitom všem vím kdy mám vstávat na budík a řeknu si "teď " zazvoní budík a ono se tak stane a vstávám.. nebo vídím sebe tělo jak spím a přitom spím a vše vidí vnitřní JÁ.

gurové říkají že po realizaci JÁ, je celý spánek takový, kdy vnitřní pozornost je natolik silná a trvalá, že když spíme máme celou dobu vědomí JÁ, tozn. že vše víme tak jak popisuješ a není to nahodilé ani chvilkové..ale trvalé.. tělo spí a JÁ je vzhůru..


A což teprvé hluboký spánek. Žádný svět, žádný sen, ani vzpomínky na svět či sen, jen Vědomí Ne-JÁ = tzv. uskutečnění Brahmána. Vědomí JÁ = tzv. uskutečnění Atmana, individuelní Brahman.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09


Zpět na Josef

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků