Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek (český překlad)

Moderátor: Andrew

Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek (český překlad)

Nový příspěvekod Andrew » pát 31. srp 2012 14:16:01

Před měsícem a půl bylo pro mě v životě nejcennější být orientován na úspěch, peníze, výkon.
Práce na sobě, svém nitru, trpělivost, spiritualismu, a věcem co nepřinášejí finanční užitek... byla otrava, zdržování, zbytečná věc.

Hlídal jsem šestiletého bratránka, který mi aniž o tom věděl, ukázal jak se chová člověk, který není posedlý výkonem, penězmi, není věčně nespokojený, s pocity nedostatečnosti, tlaku, a vnímání světa jako nepřátelského místa.

Začal jsem po této zkušenosti, takto pracovat s vlastním vnitřním dítětem. Mám ho rád takové jaké je, podporuji ho, jsem s ním, dávám mu maximum.
Mé vnitřní dítě má od té doby stále větší prostor. Pořád se to rozpíná a prohlubuje. Jeho klid, kreativita, vnitřní nenucená síla,... přebírá metr za metrem způsob mého života, ze kterého se způsob egoistického života ztrácí. Doslova můžu říct, že přestávám být strojem a stávám se člověkem.


Velice mi pomohlo vyzvídat sám ze sebe (ptám se svého vnitřního dítěte, tak tomu říkám), co bych opravdu chtěl.
Cítím po položení té otázky vždy klid, prostor, spokojenost.
Něco ve mě je rádo, že jsem se začal věnovat sobě. Stavět sebe před přání druhých lidí. Žít vlastní život, dělat to co chci dělat,...

otázka 1: CO BY JSI SKUTEČNĚ CHTĚL?
Pomáhám si ještě podpůrnou myšlenkou, že si řeknu... Kdybys byl posledním člověkem na světě... Co by jsi skutečně chtěl?
Tím dostávám ještě větší svobodu, protože by tu nebyl nikdo kdo by mohl kritizovat či ovlivňovat to co bych chtěl : )))


Dále...
Před necelým měsícem jsem viděl poprvé toto video... kde text je obsažen ve článku níže, který překládám...
Otevírá toto další cestu k sobě - k poznání kdo nebo co člověk vlastně je. Odpověď skrytou za definicemi mysli.

otázka 2: KDO (CO) SKUTEČNĚ JSI?




Tak a tady je překlad textu, z celého článku, který se zabývá oběma otázkami:

Originální text z http://www.leela.org/library/interviews ... tions.html


Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek od Gangaji a Eli

Překlad báj: JÁ!

Jednoduše protože jste živí a dostatečně inteligentní číst tohle, jste připraveni na další vývojovojový skok, od izolovaného sobectví, které ničí svět, k blahu spojení, které představuje hojení na zemi."

Je možné se probudit do hloubky jediné pravé přirozenosti díky upřímnému a ryzímu sebe-zkoumání. Jsou dvě základní otázky nutné k tomuto zkoumání: Co já skutčně chci? A Kdo jsem?

Překvapivě většina lidí se nikdy sama sebe nezeptala na první otázku se zamyšlením. Místo toho většina lidí žije celé životy bez tohoto dotazování co je to co skutečně a konečně chtějí. Většina lidí dělá to co se naskytne. Spokojí se s něčím co jejich rodiče měli nebo chtěli. Jiní rebelují a chtějí něco naprosto jiného od toho co měli jejich rodiče.

Většina lidských životů je věnována k získání toho co si myslí že chtějí. Žijí v tom co chtěla rodina, a podle toho co chtěla společnost, s její podvědomými fantaziemi projektovanými na svět. Stráví celé jejich životy podle přání a cílů druhých.

Když si zotpovíte tuto otázku na hlubší úrovni, můžete změnit svůj život, něčím co je skutečně důležité.
Dokud je tu zažívání oddělenosti a odcizení, je to současně touha po sjednocení.. Dokud je tu strach a pocit oddělenosti, je tu vědomá a nevěděomá touha po návratu domů.
Je čas říct pravdu o tom kde jste je otočili od touhy po sjednocení. Pouze pak může volání vašeho srdce být slyšeno.

Buď ochotný zůstat pravdivý pro svou hlubokou touhu po pravdě. Zůstaň pravdivý a odhodlaný vůči každé vlně myšlenek, která vyvstane v oceánu mysli a bude se tě snažit odhodit zpátky k povědomým touhám. Na konci touha po sjednocení a pravé svobodě bude přesahovat všechna přání. Toto je jediná a čistá touha lidského života.

Mít tuto touhu bylo v minulosti vzácné. Ale lidstvo nyní vstupuje do nové fáze. Buť se vyvineme nebo zničíme zemi. Volba je na nás. Nyní je čas pro obyčejné lidi se probudit. Není potřeba být velký svatý. Jednoduše protože jste živí a dostatečně inteligentní číst tohle, jste připraveni na další vývojovojový skok, od izolovaného sobectví, které ničí svět, k blahu spojení, které představuje hojení na zemi. Možná že jediná naděje pro zemi leží teď v naší ochotě ukončit osobní utrpení.

Dokud nevyvstane touha po pravdě, svobodě, lásce v životě, všechno je o "já" a "mě", příběhu "reality". Jednou až touha po svobodě vysvstane, stane se středem osy, základem bytí, že se život začne točit kolem nás. Toto jsou příznaky konce hledání štěstí a zrození uvědomění (realizace). Probouzení je konec chtění a začátek objevování.

Až objevíte co je to co skutečně chcete, jste připravní udělat nejvíce důležitý objev vašeho života: Druhá nejzákladnější otázka je: Kdo jsem já? V určitém smyslu, toto byla nezotpovězená otázka, v každém stádiu vašeho života. U jejího kořeně, každé aktivity, individuální nebo kolektivní, je motivována hledáním definice sebesama. Typicky je to hledání pozitivních odpovědí a vyhýbání se negativních odpovědí. Jednou až se tato otázka stane přímo vyslovená, síla té otázky nasměřuje hledání k pravému Já.

Dokud otázka kdo jste nebude zcela pravdivě zotpovězena, bude tu stále hlad to konečně vědět. Protože nezáleží co říkají ostatní - kdo a co jste. V dobrém slova smyslu i špatném. Nezáleží co vy říkáte kdo a co jste, žádná definice není dostatečná.
Uvědoměním si že žádná odpověď nikdy neuspokojí tuto otázku je stěžejní chvíle duchovní zralosti. Od tohoto bodu můžete vedomě zkoumat kdo skutečně jste.

Otázka, Kdo jsem Já? ve své síle a jednoduchosti hodí mysl zpět ke kořenům osobního ztotožňování. Odhodí mysl před zákadní omyl "Já jsem někdo".
Raději než automaticky přijmou tuto doměnku jako pravdu, zkoumejte hlouběji. Když se budete dotazovat základní myšlenky Já, mysl je vržena zpět k myšlence Já. Tomuto se říká sebe-dotazovaní.

Strávíme většinu našich dní říkání sobě nebo druhým, že jsme někdo důležitý, nedůležitý, někdo obrovský, někdo bezvýznamný, někdo mladný nebo starý. Nikdy opravdu se nedotazujeme co je za těmito podmínečnými definicemi.



Definice sebe sama jako dobrý nebo špatný, nevědomý nebo osvícený, jsou jen koncepty v mysli. Všechno z toho se mění a je dokonce zapomenuto, když každý večer upadnete do hlubokého spánku. Cokoliv co může být zapomenuto nebo se kontinuálně mění není absolutní pravda. Ale pokud přestanete zkoušet najít sebe v nějaké sebe-definici, a místo toho pravdině a upřímně se sebe-dotazujete, nedefinovatelné, nekonečné, neohraničené (prostor) vědomí ohdalí samo sebe jako to kým jste.

Když otočíte pozornost k otázce, Kdo jsem Já? Možná vám v mysli vyskočí obraz s vaší tváří a tělem. Ale kdo si je vědom toho obrazu? Jste objekt nebo jste vědomí objektu? Objekty přicházejí a odcházejí. Rodič, dítě, milenec, opuštěný, osvícený, vítězný, poražený - tyhle definice přicházejí a zase odcházejí. Vědomí těchto identifikací je stále přítomné. Domělé ztotožnění sebe sama jako objekt ve vědomí, vede k extrémním potěšením a extrémním bolestem, nekonečného cyklu utrpení.

Když jste ochotni se přestat zotožňovat, když jste ochotni vidět a objevit přímo, a úplně, že jste vědomí samo a né ty netrvalé definice, hledání sebe sama v myšlenkách zkončí.
Když otázka, Kdo? je následována nevinně, čístě, cestou zpět ke svému zdroji, stane se obrovské, ohromující uvědomění - Není zde vůbec žádná entita! Je jen nedefinovatelné, bezhraničné, rozpoznání jednoty jako plnosti bytí, naleznuté všudě a ve všem.

Plnost bytí je celistvá a nekonečná. Není žádné dno pro tebe, žádné hranice pro tebe. Jakákoliv myšlenka o tobě, se objeví v té plnosti a pak zase zmizí zpět do ní.

Nechte všechny sebe-definice zemřít v tomto momentu. Nechte je všechny jít, a sledujce co zbyde. Sledujte co není nikdy zrozeno, co nikdy nezemře. Pociťte uvolnění odložením těžkého břemene definování sebe sama. Prožijte skutečnou ne-existenci břemena. Prožijte radost která je zde. Spočiňte v nekonečném míru pravé přirozenosti před tím než myšleka o Já vyvstane.





ZBYTEK PŘEKLADU JE VE VÝSTAVBĚ, NEBOJTE BUDE TO HOTOVÉ NANEJVÝŠ ZA PÁR DNÍ... ANEBO DŘÍV NEŽ BUDE DOSTAVĚNA D8čka :phew: :phew: :phew:
Obrázek


Táák něco dál jsem přeložil a nechal jsem ještě kousek na další dny,..

zbývá přeložit:

-hotovo-


Překlad dokončen.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek (český překlad)

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 31. srp 2012 17:01:44

otázka 1: CO BY JSI SKUTEČNĚ CHTĚL?
otázka 2: KDO (CO) SKUTEČNĚ JSI?


Sdruženo do otázky jedné .. "KDO JE TÍM, KDO BY NĚCO CHTĚL?"

(Co když chci vlastně jen jedno jediné? A sice dozvědět se: KDO JSEM ...JÁ?)
:)
Jarda Malej
 

Re: Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek (český překlad)

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 07. zář 2012 8:46:00

Dzogčhen (o němž tak rád píšu)
není nic jiného, než právě ten samý popis stavu malého dítěte

Při uvědomění že je řeč o dítěti neplodné matky, docela určitě.

(Odložíme tentokráte humor na později?)
:)
Jarda Malej
 

Re: Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek (český překlad)

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. zář 2012 10:18:23

Jarda Malej píše:
Dzogčhen (o němž tak rád píšu)
není nic jiného, než právě ten samý popis stavu malého dítěte

Při uvědomění že je řeč o dítěti neplodné matky, docela určitě.

(Odložíme tentokráte humor na později?)
:)


Každý tvůj příspěvek je malou výzvou.
Návštěvník
 

Re: Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek (český překlad)

Nový příspěvekod Linda » pát 07. zář 2012 11:22:19

Andrew píše:Začal jsem po této zkušenosti, takto pracovat s vlastním vnitřním dítětem. Mám ho rád takové jaké je, podporuji ho, jsem s ním, dávám mu maximum.
Mé vnitřní dítě má od té doby stále větší prostor. Pořád se to rozpíná a prohlubuje. Jeho klid, kreativita, vnitřní nenucená síla,... přebírá metr za metrem způsob mého života, ze kterého se způsob egoistického života ztrácí. Doslova můžu říct, že přestávám být strojem a stávám se člověkem.

Velice mi pomohlo vyzvídat sám ze sebe (ptám se svého vnitřního dítěte, tak tomu říkám), co bych opravdu chtěl.
Cítím po položení té otázky vždy klid, prostor, spokojenost.
Něco ve mě je rádo, že jsem se začal věnovat sobě. Stavět sebe před přání druhých lidí.

vostalpetr píše:Tedy doufám,
že jsem neulítnul
a že malé dítě a vnitřní dítě jsou jedno a to samé dítě

Jo a ne.

Vnitřní Dítě je archetyp (víc o něm je tady), který se projevuje v každém z nás a po celý život nás ovlivňuje. Protože jsme byli kdysi velmi zranitelní, vnitřní Dítě v nás - které není vůbec hloupé - si postupně vytvořilo celou řadu obranných mechanismů a ty teď obratně používá na svou sebeobranu. Je velmi zdatné, neustále je aktualizuje a zdokonaluje a neobtěžuje se nás o tom informovat.

Jediné, co může pomoci nahlídnout do jeho dílničky, je ochota si tuhle hru u sebe uvědomit a začít si všímat svých skutečných motivací. Pak se ukáže, že člověk zareaguje vždycky tak, aby se cítil bezpečně tím, že získá v každé situaci jistou převahu. Třeba že bude opakovat "vím, že nic nevím," a tím vyrazí zbraň z ruky každému, kdo by ho chtěl upozornit na nějakou nepřesnost nebo omyl.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek (český překlad)

Nový příspěvekod Andrew » úte 11. zář 2012 14:30:56

Překlad dokončen!

Určitě tam bude řada chyb a překlepů, ale to mě vrásky nedělá.

Byla to nádhera překládat tenhle super text.
Jsem moc rád, že jsem na něj narazil, je pro mě srozumitelnou cestou tam.

Ikdyž se zdá že jsem jej překládal zbytečně, jelikož dle příspěvků v tomhle topicu se opět diskuze stočila k věcem nesouvisejícím s tím textem... stálo to za to jej překládat, protože jsem si uvědomil věci, kterých jsem si před tím nevšiml nebo nezamyslel se nad nimi.
Dopady toho textu se ve mě prohlubují. Přichází klid. A cítím že je to pravda.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Probouzecí síla dvou jednoduchých otázek (český překlad)

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 16:15:57

Andrew píše:Překlad dokončen!

...


díky :)

Andrew píše:
... stálo to za to jej překládat, protože jsem si uvědomil věci, kterých jsem si před tím nevšiml nebo nezamyslel se nad nimi.
Dopady toho textu se ve mě prohlubují. Přichází klid. A cítím že je to pravda.


jo :yes:
Návštěvník
 


Zpět na Andrew

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron