Svobodná vůle

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Vostálník » sob 20. srp 2022 8:19:14

A bud tak hodná a laskavě si toho Drtikola přečti,

když už ho tady kdekomu dopručuješ,

hnedka ti dojde, to s tebou co píše nemá nic společnýho :


František Drtikol: A viděl Bůh, že je to dobré

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

Svět na cimpr campr

Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko.

Byla to naprostá katastrofa. Celý svět, celé mé vědění, celé mé já se rozbilo na cimpr campr, že z toho byl úplný otřes, zemětřesení. A tu jsem poznal v okamžiku, jak je to hrozně jednoduché k Němu dojít. Prostě – vyhodit sebe sama, celou dušičku i s tělem, se vším, s myšlenkami, s vůlí, s touhou, plány, se všemi ctnostmi a nectnostmi, hříchy a dobrými skutky – to jest změnit vědomí, přestat mít vědomí lidské, vědomí oddělenosti, dvojnosti a dosadit na trůn Jeho Vědomí.
Vostálník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 20. srp 2022 8:25:54

Pedro píše:Prázdnota je prázdná
a plnost je krásná
nebo taky hnusná
když je pocit buzna
myšlenka ho vystřelí
do slastí i prdelí
a tak není nad to mít
vyprázdněný zásobník.

Cink cink cink
Hou hou hou
Sáňky jedou prázdnotou
Kdo je tlačí
Ten se mračí
Kdo je táhne
Brzy zahne
Kdo se veze
Ten neleze
Kdo se dívá
Ten si zpívá
A kdo není
Ten se z toho
Hop hop hop
Ten se z toho
Tydlidum, tydlidum
Jednou zjeví
Návštěvník
 

Re: Svobodná vůle

Nový příspěvekod Jana » sob 20. srp 2022 11:31:33

Vostálník píše:Co jsi vyslala to se ti vrací, můžeš si za to sama ..


Tohle je, Petře, utkvělá představa, která se zrodila ve Tvé (osobní) mysli, ale mě se něco takového absolutně nijak nedotýká. Nic nevysílám, nic se mi nevrací, nejsem nic, co by mohlo něco vysílat nebo čemu by se mohlo něco vracet.

Můžeš mít podobných představ nekonečné množství a tahleta existence, co tady je, je pořád klidem, mírem, blahem, štěstím, láskou, a není nijak rozdělená na něčí štěstí a něčí neštěstí.

To umí jen mysl - sen mysli dělí existenci na Tvou a nějakou jinou, kterou nechceš, nepřijímáš, nemáš rád, máš proti ní výhrady...

A nic se neděje, když tady to ulpívání na tom "Tvém" je, jestli chceš, aby Ti to takhle nevyhovovalo a měl jsi důvod nadávat.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Předchozí

Zpět na Poonja (Púndža, Papadží)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník