Vědomí

Vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 31. říj 2015 9:44:48




Samotné Vědomí je základem všeho, co ve vesmíru existuje. Cokoli vidíte, horu, řeku, les, ptáky, lidi… a cokoli, co vidíte, si uvědomujete. Vidíte slunce, měsíc, čas, den a noc. Slunce ve dne, měsíc v noci. A tento čas je z Vědomí, protože si uvědomujete, že toto je den a toto je noc. Toto je měsíc a toto je slunce. A cokoli, hory a řeky jsou v prostoru.

Takže tento prostor a čas odvozují svou existenci ze samotného Vědomí. Proto by měly být ve Vědomí. Není nic, co by bylo mimo Vědomí. A toto Vědomí je všudypřítomné, existuje ve všech atomech Vesmíru. Není nic, kde by Vědomí nebylo.

Když například vezmete hrnek nebo džbán z Laknau do Washingtonu. Jak se vnitřní prostor hrnku a prostor vně hrnku – když ho vezmete z Laknau do Washingtonu – jak daleko bude tento prostor cestovat? Jak moc se pohne – vnitřní prostor a vnější prostor? A pohyb, cesta…kolik mil bude tento prostor cestovat? Vše je ve Vědomí. Nepohnou se. A přece se hýbou.

Odkud tohle Vědomí pochází a kam jde? Nikam nejde, ani odnikud nepřichází. Je vždy tady a teď. Když jste si vědomi těla, a tělo si je vědomo nohou, rukou a chodidel, a vy jste si vědomi také těla “toto je moje tělo” Kdo si je vědom toho, že existujete jako tělo? Ve Vědomí, a vy si to uvědomujete, vše existuje ve Vědomí.

Tak jak můžete říct “Nejsem Vědomí”? Potřebujete Vědomí, abyste věděli, že jste osoba. A ta je objektem. Všechny jsou ve Vědomí. To nemůžete popřít. Když to nepopřete, jste Vědomí. A když to popřete, připouštíte, že jste omezení.

Dokonce, i když jste omezení a dokonce, i když jste svobodní, toto vše zůstává ve Vědomí. Tento pohyb – vaše narození a váš odchod – jsou ve Vědomí. Vědomí je zde vždy. Nepohne se, zatímco se hýbe. Pokud toto popřete, sami sebe považujete za omezené. A když ne, jste šťastní, protože jste toto Vědomí.

Doufám, že je to velmi logické, každý tomu může porozumět. A když to popřete, jste v průšvihu, protože jste sami sebe odloučili z Vědomí. I tak jste ve Vědomí, i vaše popření je ve Vědomí, můžete to popřít… Uvědomujete si “jsem svázaný, trpím, umírám, jsem nemocný” Víte to – je to tedy toto Vědomí, díky kterému si uvědomujete vše ostatní.

A toto “uvědomování si” je Vědomí. Tento prostor je ve Vědomí, proto není nic, co byste měli dělat. Toto dělání nebo nedělání je ve Vědomí. Tomuto musíte nějak porozumět. A jestli tomu rozumíte, jste, po Vědomí, jeho existencí a stanete se touto Existencí ve všech atomech života. Stanete se všemi atomy, které v tomto prostoru existují.

Jak můžete být zničeni? Můžete žít, protože všechny atomy existují ve Vědomí. Pak, pokud si toto uvědomujete – jsem Vědomí a existuji ve všech atomech Vesmíru, pak jste blažení. Takže Existence, Vědomí a Blaženost jdou pospolu. A nemusíte proto nic dělat. Buď to popřete nebo tiše přijmete. Jak to uděláte? Neděláním ničeho.

Neděláním ničeho děláte všechno. A děláním všeho, neděláte nic. Nejste ani konatel, ani ne-konatel. Protože toto je Vědomí. Proto, ze všeho nejjednodušší je vědět, že jste svobodní, že jste Vědomí. Jak jinak by tu mohlo být něco snazšího než toto, než prohlásit “jsem šťastný, jsem Vědomí, jsem svobodný”?

Mohlo by být něco jiného, čeho byste mohli dosáhnout nedosahováním ničeho? A dokonce toto, když posloucháte, když mluvím, kdo je posluchač, zjistěte to. A kdo říká, že bych to měl zjistit. A když si je ten, kdo mluví, vědom Toho, kdo skutečně mluví.

A ten, kdo naslouchá si je vědom Toho, kdo skutečně naslouchá, pak jsme jeden. Absolutně jeden. A v této Jednotě toto Vědomí příjímá také mnohost. Umožňuje v sobě existenci mnoha atomů, mnoha vesmírů, a přesto je Jednotou. Jako je ve vašem těle spousta buněk, máte v těle milióny a bilióny buněk, kolika jste se stali? Jen jedním.

A ten je v prostoru a tento prostor je ve Vědomí. Není to otázka mnohosti ani jednoty, protože jste si vědomi mnohosti i jednoty Jste dokonce i nad jednotou i nad mnohostí. Nyní se k tomu postavte. Tady a teď. Jste To a jste To.
Návštěvník
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. črc 2019 9:01:58



Tak jako se sen zjevuje ve vědomí spontánně a je prožíván jako by byl skutečností, zjevuje se i celý vesmír ve stejném vědomí a je považován za skutečný, hmotný svět. Přitom je Skutečné jen neměnné pozadí všeho, co se děje. To co se děje, je jen pohybem vědomí ve vědomí, bez toho, aby cokoli se děje, toto vědomí ovlivňovalo. Vědomí není možno jakkoli zničit či změnit. Tak jako voda se pohybuje jako proud, vír či vlny, aniž by tím byla voda ovlivněna, stejně vědomí svým pohybem na sebe bere tvary, barvy a další vlastnosti hmoty, které po určité době nechává zase odejít a navrací se do své Tiché, Klidné Podstaty. Nestačí si o Tom číst a hovořit, je třeba zkoumat, praktikovat a poznávat Tuto Skutečnost. Prozkoumávejte tím, že budete zůstávat tichý, vnímající ten neklid, který necháte být takový jaký je, bez hodnocení myslí. A pak až skrze celý svět prohlédnete, jako skrze akvárium plné rostlin a ryb, přestanete si všímat objektů ve světě a spatříte to co je za tím. Skutečnost, Uvědomění, kterým Já Jsem, stejně jako Vy.
Hodně štěstí:)

Definice pojmů ve videu: Kalpa je časové období mezi stvořením a obnovením světa nebo vesmíru. Definice kalpy, se rovná 4,32 miliardám let. Yuga v hinduismu je epocha nebo éra v rámci čtyřletého cyklu. Kompletní Yuga začíná Satya Yuga , přes Treta Yuga a Dvāpara Yuga do Kali Yuga . Naše současná doba se nachází v Kali yuga.
(Rudolf Vácha)
Návštěvník
 


Zpět na Poonja (Púndža, Papadží)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků