Re: Jak pečujete o své zdraví

Zdraví je náš přirozený stav a vyléčit se je náš přirozený sklon.
Být nemocný vyžaduje větší úsilí, než uzdravit se.

Moderátor: Luck

Nový příspěvekod Petra » stř 12. úno 2014 8:23:53

7:50 Jak pečujete o své zdraví ?

"Já bych se ptal obráceně, jak moje zdraví pečuje o mě. ...
Najednou jsem se rozhodl, že já vlastně nechci ty nemoce. Že vlastně je nepotřebuju. Že se nebudu uchylovat do toho alibi té nemoci. Pochopil jsem, že ta nemoc je taková ochrana, kam se člověk jako schová před něčím, protože nemá tu moc, protože nemá tu moc, vypadá jako ne-mocnej člověk. Já jsem si prostě řekl, že přijímám stav toho zdraví, s tím, že se nemohu už na nic vymluvit, nemám se čím vykroutit..."

Bývalý hypochondr?
:)
Petra

Nový příspěvekod nop » čtv 13. úno 2014 3:18:20

7:50 Jak pečujete o své zdraví ?

"Já bych se ptal obráceně, jak moje zdraví pečuje o mě. ...
Najednou jsem se rozhodl, že já vlastně nechci ty nemoce. Že vlastně je nepotřebuju. Že se nebudu uchylovat do toho alibi té nemoci. Pochopil jsem, že ta nemoc je taková ochrana, kam se člověk jako schová před něčím, protože nemá tu moc, protože nemá tu moc, vypadá jako ne-mocnej člověk. Já jsem si prostě řekl, že přijímám stav toho zdraví, s tím, že se nemohu už na nic vymluvit, nemám se čím vykroutit..."

Pěkné, ale když Tě napadnou virusy v přesile, přemohou Tě, to Tě do toho pomyslného "alibi" dostanou samy jako pes kočku do kouta.
nop

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 13. úno 2014 7:25:18

Rict si jen tak-prijimam stav zdravi----a pak zase jen tak mirnyx-dirnyx fakt I zdravym se stat---je zajimavy fenomen,pokud je to I pravda

Komu se to jeste podarilo?--tady by mozna se jeste nekdo prihlasil
Kdo by chtel podniknout experiment,ve kterem by si to rekl-a pak bychom pozorovali,zda se jeho stav zmenil ...tak tady,tusim,by to dopadlo stejne jako v mych drivejsich experimentech--skoro kazdy by se omluvil

Mi se to vlastne take trochu povedlo....rek sem si,ze su zdravy---a rikal sem si to deset-dvacet let---a ted fakt-su trochu-mozna 2-3 x zdravejsi,ale potrboval bych tak 20 x. Toz musim holt Duskovu metodu asi urychlit,bo jinak si budu rikat SEM ZDRAVY- jeste v rakvi...
...
jaosiva1

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. úno 2014 9:04:26

Petra píše:
Bývalý hypochondr?

Co se zdraví těla týče, celej já. :D

Dva bývalí hypochondři?

Asi před dvanácti lety bylo moje tělo hodně a pořád nemocné, šlo z operace do operace. Tehdy mi pomáhala jedna lékařka celostní medicíny vidět ty souvislosti psychosomatiky, ty tendence těla ukázat člověku pravdu v tom, co si nedovoluje jinak poznat. Je to neuvěřitelně zajímavé poznávat tu lidovou moudrost, která různé tělesné projevy a neduhy spojuje s pohybem mysli:
"Můžu se na to vykašlat...leží mi v žaludku...hnul mi žlučí...mám ho po krk...mám toho plnou hlavu..."
Pak, když se tohle začalo vyjasňovat, tělo se začalo těšit plnému zdraví.
Není to tak dávno, co se objevila malá boulička na lícní kosti,

Dřívější silné návyky se někdy vracejí.

Jana píše:
nop píše:Pěkné, ale když Tě napadnou virusy v přesile, přemohou Tě, to Tě do toho pomyslného "alibi" dostanou samy jako pes kočku do kouta.

Možná je dobré zkoumat, čím to je, že každého ty viry nenapadnou.

Zřejmě se lépe starají o své zdraví.
Petra

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. úno 2014 9:25:36

Možná je dobré zkoumat, čím to je, že každého ty viry nenapadnou.

Možná je dobré zkoumat, proč realizovaní např. Ramana a Nisargadatta nepoužívali tvoji a Duškovu metodu, jak pečovat o své zdraví.
Petra

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. úno 2014 9:40:16

Co je psychosomatika

“O čem není možno mluvit, tím se musí onemocnět!" (G.Danzer)

Podstatou psychosomatické péče je celostní (holistický) pohled na zdraví a nemoc člověka. Neptá se po psycho- či somatogenezi choroby, ale zabývá se celistvostí člověka - jeho těla, duše a ducha a neopomíjí ani vztahování se člověka ke svému okolí a světu.

Psychosomatický přístup je v některých zemích Evropy (např. v Německu a Rakousku) součástí zdravotní péče a samostatným lékařským oborem, který integruje vědecké poznatky západní medicíny (včetně neurobiologických výzkumů mozku) s principy moderních psychoterapeutických směrů inspirujících se i u východních nauk a filosofických směrů.

V užším slova smyslu je psychosomatika stále chápána jako problematika omezeného druhu chorob, při kterých jsou tělesné obtíže, změny a poruchy funkce podmíněné duševním stavem.

Jsou to například:
- chronické bolesti (hlavy, břicha, zad, kloubů…)
- chronická únava
- snížená a často selhávající imunita
- gynekologické obtíže
- kožní problémy
- kardiovaskulární onemocnění
- nechutenství nebo nadměrná chuť k jídlu
- trávicí obtíže
- jiné zdravotní problémy, které přetrvávají nebo se stále vracejí

V určitém smyslu jsou ale všechna onemocnění psychosomatická - není nemoci bez psychických příčin a stejně tak tělesné zdraví i nemoc má vliv na psychické funkce. Na nemoc je potřeba nahlížet nejen jako na poruchu struktury či funkce orgánu, ale také hledat souvislosti s psychickými, sociálními a duchovními aspekty života konkrétního člověka.

“V podstatě je psychosomatika způsob uvažování o zdraví a nemoci, který nepomíjí člověka v jeho životní situaci, pohlíží na zdravotní obtíže v kontextu individuální historie a osobního jedinečného příběhu. Proto je schopna často pomoci tam, kde běžná léčba, zaměřená pouze na odstranění příznaků, selhává.”(Mudr.Martin Konečný, http://www.psychosomatika.net )

http://www.pexis.cz/psychosomatika/co-j ... osomatika/
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. úno 2014 9:45:43

Lidé už se nechtějí cpát léky, říká k zájmu o psychosomatiku Hnízdil

Psychosomatika: Celostní nebo také psychosomatická medicína zkoumá vztahy mezi fyzickou a psychickou stránkou člověka. Vysvětluje především vliv psychických funkcí na chod organismu. Zkoumá tak tělo z komplexního pohledu a odhaluje příčiny bolestí a zdravotních problémů způsobených psychickými problémy jedince.

Jan Hnízdil | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Rozhovor 13. února 2013 7:00 | Lidovky.cz

"Před časem ke mně přišla maminka s desetiletou Janou," vypráví lékař Jan Hnízdil. Jana byla velmi nemocná, ležela i v nemocnici a doktoři si nevěděli rady. Nakonec pomohla až psychosomatická péče, která je nyní uznávaná jako oficiální lékařský obor. Zjistilo se, že Jana trpěla rozchodem rodičů a na těle se to projevilo nemocí.

Jana trpěla pět let opakovanými infekcemi. Za poslední rok brala sedmkrát antibiotika. Žádné vyšetření příčinu, oslabení imunity, neodhalilo. Nakonec se zjistilo, dítě bylo zoufalé z rozvodu rodičů.

"Její stonání nebylo voláním po antibiotikách. Když jsem se jí zeptal, co potřebuje k uzdravení, řekla mi: 'Maminku mám moc ráda. Přála bych si, aby se mnou byla častěji, o víkendech jezdila na výlety, držela mne za ruku, povídala si se mnou…'. Maminka to nejprve oplakala, ale pak pochopila a přijala. Cestu k uzdravení jsem tedy neporadil já, ale vlastní dcera. Protože to mamince nedokázala říci přímo, dělalo to její tělo za ni, nemocí," popisuje Hnízdil.

Lidovky.cz: Podle nové vyhlášky je celostní medicína zařazena mezi standardní lékařskou specializaci. Co se tím mění?

Nejde o nic převratného. Komplexní psychosomatická medicína už byla uznána dávno – pacienty. Hovoří za ni výsledky. Zařazení mezi standardní lékařské specializace je reakcí ministerstva na dlouhodobě neudržitelný stav. Nejde o přijetí neověřených šarlatánských metod, nýbrž o uznání psychosomatického přístupu, nutnosti hledání souvislostí zdravotních potíží se životem pacienta.

Lidovky.cz: Čím se psychosomatická péče tak liší?

Moderní biologická medicína vychází z předpokladu, že každá zdravotní porucha má nějakou objektivní příčinu, kterou dokáže pomocí odběrů, céteček, magnetických rezonancí, odhalit a zásahem zvenčí, léky, operacemi nebo fyzikálním působením, vyléčit. V roce 2001 zveřejnil časopis British Medical Journal studii, ze které vyplynulo, že u téměř 40 % pacientů, s typickými tělesnými obtížemi objektivní nález chybí. Pro biologicky vzdělaného lékaře je to neřešitelný problém. Pacienta považuje za simulanta, hypochondra nebo duševně chorého. On ale není ani jedním z nich. Jeho obtíže jsou somatizací neboli ztělesňováním složité, neřešené životní situace. Pacient je bezradný, žije ve stresu. To, co není schopen zvládnout na vědomé rovině, začne postupem času tělo "řešit" za něj – nemocí.

Lidovky.cz: Jak se to projevuje?

Typickým způsobem: bolestí hlavy - má toho plnou hlavu, závratěmi - hlava se mu z toho zatočila, pálením žáhy - leze mu to krkem, bolestí zad - naložil si víc, než unese. To co neumí odhalit nejmodernější technika, skvěle popisuji stará lidová přísloví.

Lidovky.cz: Začne se teď celostní medicíně věnovat více lékařů? Bude péči proplácet pojišťovna?

Mám atestaci z interního a rehabilitačního lékařství. Biologické, vědecké medicíny si nesmírně vážím. Považuji ji za základ vzdělanosti a způsobilosti lékaře. Ve svojí praxi využívám moderní diagnostiku i léky. Na prvním místě ale je pochopit, jakou informaci nemoc pacientovi přináší. Poradit mu, jak má změnit svoje chování a podmínky života pro to, aby se uzdravil. Podpořit samoúzdravné schopnosti. Teprve když na zvládnutí nemoci pacient vlastními silami nestačí, ordinuji mu léky. Pokud možno jen přechodně, aby mu pomohly odrazit se ode dna, k potřebné životní změně.

Zdroj: http://relax.lidovky.cz/lide-uz-se-nech ... -zdravi_mc
Návštěvník

Nový příspěvekod nop » čtv 13. úno 2014 12:41:54

Možná, že také já mám potíže v přechodu a proto mne zaujal článek a odkazuji na to:

Přírodní prostředky, jež pomáhají mírnit problémy klimakteria

Stále větší počet žen chce řešit potíže klimakteria pomocí přírodních prostředků. Obsahují hlavně fytoestrogeny, látky rostlinného původu podobné hormonům. Pomáhají ženám mírnit problémy provázející náročné životní období.
Celý článek: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/32699 ... teria.html
*
nop

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 13. úno 2014 12:47:00

Na vice vlaknech tady zazniva,ze trochu vic mohu s vecma( tedy napr I se zdravim) pohnout,kdyz trochu vic poznam sam sebe...

Clovek vicemene ma k dispozici svou mysl-sve telo-okolni svet-a kontakt na sve vyssi ridici urovne
( tohle nepisu-jak to je,to bych si nedovolil,pouze uvadim,jak to je v modelu,kery pouzivam,mohlo by to byt I slozitejsi,ale pro 90% akci to je postacujici)

A ano,v tom souhlasim s psychosomatikou,ze mysl je smerodatna pro telo a dokonce I trochu pro svet
O cem ale psychosomatika mlci-sou vyssi urovne,kere maji naprosto rozhodujici vliv na udalosti jejich prubeh I vysledky

Nevemu-li je v potaz a uvazuji bez nich,mohu odhadnout prubeh udalosti a procesu jen nahodne

Pozorovanim udalosti v 3D svete se sda'ze se bez znalosti vyssich urovni obejdeme,vzdyt kamen vzdy spadne k zemi,pes vzdy zastekama nezapiska a nachlazeni se vyleci bylinkovym cajem...

Nic proti,kdo nechce,nemusi si toho,co pisu vsimat

Ale lidova moudrost rika: kdyz pambu dopusti-i pes zapiska-i kamen vzletne-a I motyka spusti...

Clovek ma k dispozici cin: uvarit si caj...to je ok,nezrikam se piti caje
Ale clovek ma k dispozici I magickou imaginaci-vdechnout si do caje zdravi,silu,radost...
A clovek ma k dispozici moznost-obratit se na Mistra a poprosit,aby DOPUSTIL--me uzdraveni
A u Vedomi toho,kym je,a jak tot uvedomeni roste,ma clovek cim dal tim vic moznosti a Sily,tyto moznosti realizovat

Je trochu smutne,ze se psychosomatika nazvala CELOSTNI medicinou..a bez uzardeni...

Pripada mi to,jako prijit na louku a uvidet tam pampelisku,a prijit tam druhy den-a uvidet tam jeste sedmikrasku a zvolat-Ano,uz znam CELOU louku-Dilo je zavrseno!
...
jaosiva1

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. úno 2014 13:10:39

jaosiva1 píše:Je trochu smutne,ze se psychosomatika nazvala CELOSTNI medicinou..a bez uzardeni...

Celostní medicínou je spojení tradiční medicíny s psychosomatickou, tak to taky Hnízdil říká. Psychosomatická medicína se zajímá o příčiny, ta tradiční o léčení důsledků = zdravotních poruch a nemocí, které vznikají v těle z nerozpoznaných příčin. V praxi bohužel to spojení obou odvětví mediciny ještě hodně pokulhává, většina doktorů jen předpisuje prášky a postupy k odstranění důsledků toho, co tělo pacienta ničí, a o příčiny se nezajímají. Proto je tradiční léčení v mnoha případech neúčinné a lidi se čím dál víc uchylují k alternativním léčebným postupům.

Hnízdil: Buď se chcete léčit, anebo uzdravit. Je to vaše volba
http://www.vitalia.cz/clanky/bud-se-chc ... -uzdravit/
Návštěvník

Další

Zpět na Zdraví