Lékař léčí, příroda uzdravuje

Zdraví je náš přirozený stav a vyléčit se je náš přirozený sklon.
Být nemocný vyžaduje větší úsilí, než uzdravit se.

Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Liba » pon 10. říj 2011 20:38:50

Stále častěji se setkávám s lidmi, kteří potřebují pomoci ve svém uzdravování. :sos: Projdou často přes mnoho lékařů než se dostanou k léčiteli, aby mohli obojí skloubit dohramdy. Jaký je váš názor na vaše zdraví? Je pro vás důležité? A proč? :'-(

Už několikrát v životě jsem se setkala s přístupem lékařů, kteří mi řekli: " Naučte se s tím žít, lepší to nebude."
Přesto jsem svoje zdraví nevzdala a dál jsem s ním pracovala přírodními produkty a dnes kdyby mne možná "Ti" lékaři viděli, tak by nevěřili vlastním očím. Doporučuji přírodu všem, kteří o ni mají zájem a hlavně mají zájem se svým zdravím něco udělat. Opravdu příroda uzdravuje, to mi věřte. www.libasommerova.com zde mi můžete nechat vzkaz, pokud nechcete psát sem. Mnoho krásných dnů
Liba
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 20. zář 2011 18:45:00
Bydliště: Planá nad Lužnicí

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod PánBů » úte 11. říj 2011 14:04:40

Zdravá strava

Syrová zeleninová strava je tou nejzdravější potravou jakou může člověk pozřít. Jedná se o ovoce, zeleninu semínka a oříšky které jsou konzumovány čerstvé. tedy nevařené nepečené nekonzervované atd... Prostě potrava ve které nebyl zabit život, potrava která nebyla nijak přepracovávána, potrava kterou bůh pro člověka zamýšlel a která přirozeně vyrostla na naší planetě. Tato živá potrava má tu moc uzdravovat ze všech nemocí těla i duše. Je to jednoduchý princip Člověk jako živý tvor by měl jist živou potravu protože ta mu dá život. Potrava kde byl život nějak potlačen či dokonce zabit člověku ubírá život a proto může docházet k nemocem.

Pokud si myslíte že jsem se zbláznil pak si zodpovězte jednoduchou otázku: O které výživné látky se vařením či pečením jídlo obohacuje? Odpověď žádné je to naopak výživné látky se vařením ztrácejí. Dnes již je jídla dostatek a proto konzervace plodin či chov zvířat abychom přežili hladovou zimu pomalu ztrácejí smysl.

Na těchto stránkách najdete spoustu lidí co si vyléčili své nemoci(i cukrovku rakovinu nebo alergie) pomocí přirozené syrové živé stravy.
A spousta z nich již tento výživový směr přijala jako běžnou součást svého životního stylu a jedí už jen živou stravu ikdyž nejsou nemocní.

http://vitarian.cz/
http://www.facebook.com/groups/rawfoodcz/
http://www.30bananasaday.com/
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 14:27:05

PánBů píše: Prostě potrava ve které nebyl zabit život, potrava která nebyla nijak přepracovávána, potrava kterou bůh pro člověka zamýšlel a která přirozeně vyrostla na naší planetě.

Rostliny a jejich plody nejsou živé?
Jestliže ano, tak jejich konzumací rostlinný život zabíjíme.

Jaký je rozdíl mezi flórou a faunou?
Návštěvník
 

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Luck » úte 11. říj 2011 14:59:59

Rostliny a jejich plody nejsou živé?
Jestliže ano, tak jejich konzumací rostlinný život zabíjíme.

Jaký je rozdíl mezi flórou a faunou?

Ahoj návštěvníku.

Připomeňme si, že zde je řeč o naší výživě,
potažmo ku zdraví či nemoci.

K eventuálnímu rozvinutí tvého tématu o zabíjení života
konzumací čehokoliv organického, se nabízí například
subforum filosofující o pojmech.
Pokud by jsi měl v úmyslu svoje téma rozvíjet systematičtěji,
a předpokládáš že o něj bude ze strany diskutujících zájem,
můžeš vedle "Filosofování o pojmech" založit nové téma.
Na tomto subforu rostlinky jíme, a máme v úmyslu si o tom
navzájem sdělovat zkušenosti.

:-)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod PánBů » úte 11. říj 2011 15:05:36

Ano lze říct že zabíjíme rostliný život tento život však přejde do nás. Někteří tvrdí že ten život jsou emzymy. Tyto enzymy jsou v každém plodu rostlině a asi i mase ale jsou velmi choulostivé teplota nad 42°C je zabíjí. Ve vařené stravě pak tedy chybí takže už do nác něco nepřejde. Proto má člověk relativně 3x větší slinivku(v ní se skladují trávicí enzymy) v porovnání s jinými zvířaty.

Dá se říct že cukry se tráví v jinak než tuky a ty jinak než bílkoviny a ty jinak než škroby jež jsou velmi těžko stravitelné. Nejlépe se tráví plodové ovoce tedy převážně cukr voda vláknina. Je to taky největší složka potravy doporučené na výše zmíněných stránkách.
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Petra » úte 11. říj 2011 16:26:20

Z mého pohledu se tělo v podstatě uzdravuje samo. Bez jeho aktivní účasti ani lékaři ani přírodní prostředky nic nezmohou - mohou tělesným léčebným silám pomoci ale jen, když to tělo dovolí, když spolupracuje.
Navíc je každé tělo individuální a jediný, kdo se může naučit mu naslouchat a znát jeho potřeby, je jen jeho majitel.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. říj 2011 16:45:48

Petra píše:Z mého pohledu se tělo v podstatě uzdravuje samo. Bez jeho aktivní účasti ani lékaři ani přírodní prostředky nic nezmohou - mohou tělesným léčebným silám pomoci ale jen, když to tělo dovolí, když spolupracuje.
Navíc je každé tělo individuální a jediný, kdo se může naučit mu naslouchat a znát jeho potřeby, je jen jeho majitel.
:)

Také si to myslím.
Kromě toho, setkala jsem se, při svých několika ojedinělých pokusech s "dálkovým léčením", s tím, že když to bylo "odsouhlaseno zhůry", tak se "léčení" povedlo. Když se má žádost o pomoc, směrovaná k Bohu, setkala s "odmítnutím zhůry", tak mi to "léčení" nefungovalo.
V poslední případě (léčení na dálku) jsem totiž u lůžka nemocného viděla stát jakési postavy lidského tvaru, které čekaly, až dotyčný zemře, opustí tělo a mě dali svým postojem najevo, že se do toho už míchat nemám, že on odchází s ními "tam nahoru"...

Už se do toho nepletu, jako velmi cenná zkušenost mi to stačí.
Návštěvník
 

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Liba » úte 11. říj 2011 19:03:39

Petra píše:Z mého pohledu se tělo v podstatě uzdravuje samo. Bez jeho aktivní účasti ani lékaři ani přírodní prostředky nic nezmohou - mohou tělesným léčebným silám pomoci ale jen, když to tělo dovolí, když spolupracuje.
Navíc je každé tělo individuální a jediný, kdo se může naučit mu naslouchat a znát jeho potřeby, je jen jeho majitel.
:)

Naprosto souhlasím, přesto pro tělo je potřeba dostatek výživných látek, aby se začalo samo léčit. A možná mi dáte za pravdu, že v dnešních potravinách mnoho zdravého není. Zelenina v obchodech je uměle dozrálá a chemicky ošetřena, aby vypadala v ostatních potravinách je chemie víc než dost. A kde potom má tělo vzít potřebné látky ke svému uzdravení?
Liba
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 20. zář 2011 18:45:00
Bydliště: Planá nad Lužnicí

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod nop » úte 11. říj 2011 19:44:08

Liba píše:
Petra píše:Z mého pohledu se tělo v podstatě uzdravuje samo. Bez jeho aktivní účasti ani lékaři ani přírodní prostředky nic nezmohou - mohou tělesným léčebným silám pomoci ale jen, když to tělo dovolí, když spolupracuje.
Navíc je každé tělo individuální a jediný, kdo se může naučit mu naslouchat a znát jeho potřeby, je jen jeho majitel.
:)

Naprosto souhlasím, přesto pro tělo je potřeba dostatek výživných látek, aby se začalo samo léčit. A možná mi dáte za pravdu, že v dnešních potravinách mnoho zdravého není. Zelenina v obchodech je uměle dozrálá a chemicky ošetřena, aby vypadala v ostatních potravinách je chemie víc než dost. A kde potom má tělo vzít potřebné látky ke svému uzdravení?

jen doplním postoj čínské medicíny: nepít studené nápoje, ale jen teplé (i vodu) a zeleninu ne syrovou. Tedy naopak vařenou a dušenou atd. A přednostně nadzemní části.
Uvažoval jsem o tom. Asi jde o chemické změny. Špenát má šťavelany, ale když je vařený s mlékem, jsou neutralizované. Podobně asi i rebarbora. Naopak syrové brambory mají v sobě alantoin, který je velmi zdravý.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Petra » úte 11. říj 2011 20:41:31

Liba píše:Naprosto souhlasím, přesto pro tělo je potřeba dostatek výživných látek, aby se začalo samo léčit. A možná mi dáte za pravdu, že v dnešních potravinách mnoho zdravého není. Zelenina v obchodech je uměle dozrálá a chemicky ošetřena, aby vypadala v ostatních potravinách je chemie víc než dost. A kde potom má tělo vzít potřebné látky ke svému uzdravení?


Tu ohromnou regeneraci těla je vidět v tom, jak to většinou dlouho trvá, než člověk nesprávnou životosprávou onemocní. Jak dlouho si tělo poradí s kouřením či nadměrným pitím alkoholu.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Liba » úte 11. říj 2011 21:13:38

Ano, ale proč je podle vás čím dál více nemocných dětí??? Ti přeci nekouří a nepijí alkohol... Pouze jedí potravu...
Liba
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 20. zář 2011 18:45:00
Bydliště: Planá nad Lužnicí

Ohromná regenerace těla

Nový příspěvekod Linda » úte 11. říj 2011 21:43:57

Ano, schopnost těla se uzdravovat a regenerovat je nesmírná. Blokujeme ji na rovině psychické (negacemi) i fyzické, nesprávnou životosprávou a necitelným zacházením s tělem.

Dnešní lékařská věda už uznává, že každá nemoc má psychosomatickou složku. Když se rozpustí spouštěč zdravotní poruchy v příčinné oblasti (kde se spuštějí naše automatické psychické reakce na dění), dochází leckdy k uzdravení i tam, kde to současná věda nechápe. S příčinnou oblastí pracují např. homeopatika.

Jako daleko účinnější než homeopatie se mi ale osvědčuje učit se rozpoznávat souvislosti mezi onemocněním, poruchou, bolestí v některé části těla, a příčinou, která vyvolala negativní jemnou energii, co tu poruchu původně odstartovala. Zdravotní porucha mě upozorňuje na některou nezpracovanost. Můžeme se tak učit rozpouštět v psychice (t.j. v energetickém poli) příčiny, které blokují náš regenerační systém. Vysvětluje to Thorwald Dethlefsen v knize "Nemoc jako cesta" a je to čtení napínavější než detektivka - pro toho, kdo od mládí trávil hodně času putováním po špitálech a po vyšetřeních.

Rüdiger Dahlke v knize Nemoc jako řeč duše objasňuje souvislosti onemocnění různých částí těla a zdravotních poruch s konkrétními povahovými sklony. A jeho kniha "Nemoc jako symbol" uvádí seznam všech možných nemocí, zdravotních poruch jednotlivých orgánů, částí těla, psychosomatických spouštěčů a jejich konkrétní souvislosti s navyklými postoji našeho "já", které ty energetické poruchy startují. Disharmonizují nejdřív oblast energetickou (pranickou), takže prana přestane některými částmi těla nebo orgány volně proudit, a když to trvá delší dobu, nakonec dojde v dotyčné části k onemocnění.

Nemoc je přísný duchovní učitel, který člověku nic nepromine. Když se naučí mu naslouchat a brát vážně jeho přesná upozornění na nezpracovanosti v psychice, pak jak jdou léta, zdravotní stav se paradoxně zlepšuje, dlouholeté obtíže ubývají a některé mizí úplně. Je to moje vlastní zkušenost - tohle pochopení spolu s rozumnou životosprávou postupně dokázalo vyléčit skoro všechno, co ze mě v mladších létech dělalo každou chvíli pacienta. Člověka to učí pracovat v příčinné oblasti, neléčit jen důsledky.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod PánBů » stř 12. říj 2011 7:50:59

Taky souhlasim s tim že se tělo uzdravuje samo. Otázka je zdali mu to naší životosprávou vůbec umožníme. Proto jsem nabídl tuto méně známou cestu kdy zbytečně neznečišťujeme tělo přepracovanými produkty :-)
PánBů
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 17. zář 2011 16:40:42

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Luck » stř 12. říj 2011 13:50:21

Ano, ale proč je podle vás čím dál více nemocných dětí???
Ti přeci nekouří a nepijí alkohol... Pouze jedí potravu...

Odpověď je známá, je zde přímá souvislost se způsobem života,
tedy vlastně se způsobem našeho myšlení.
Pracuje zde pravidlo příčiny a důsledku, tedy vlastně nikde žádná záhada.

Vyjma ovšem mainstreamu současné vědy, která je od toho, aby luštila záhady,
což se posléze většinou dobře zpeněží.
Ve svém důsledku tohle přivede na svět nějaký další problém
...který věda zase úspěšně vyřeší atd.

:-)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Liba » stř 12. říj 2011 15:37:18

Luck píše:
Ano, ale proč je podle vás čím dál více nemocných dětí???
Ti přeci nekouří a nepijí alkohol... Pouze jedí potravu...

Odpověď je známá, je zde přímá souvislost se způsobem života,
tedy vlastně se způsobem našeho myšlení.
Pracuje zde pravidlo příčiny a důsledku, tedy vlastně nikde žádná záhada.

Vyjma ovšem mainstreamu současné vědy, která je od toho, aby luštila záhady,
což se posléze většinou dobře zpeněží.
Ve svém důsledku tohle přivede na svět nějaký další problém
...který věda zase úspěšně vyřeší atd.

:-)

Nevím, ale tohle není odpověď na kladenou otázku,že? Děti pouze jedí potravu, předpokládejme, že jejich psychika je ok... Tak proč?
Liba
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 20. zář 2011 18:45:00
Bydliště: Planá nad Lužnicí

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Luck » stř 12. říj 2011 17:05:29

Liba:
proč je podle vás čím dál více nemocných dětí??? Ti přeci nekouří a nepijí alkohol... Pouze jedí potravu...

Luck:
Odpověď je známá, je zde přímá souvislost se způsobem života,
tedy vlastně se způsobem našeho myšlení.
Pracuje zde pravidlo příčiny a důsledku, tedy vlastně nikde žádná záhada.

Liba:
Nevím, ale tohle není odpověď na kladenou otázku,že?
Děti pouze jedí potravu, předpokládejme, že jejich psychika je ok... Tak proč?

Inu, v případě takovéhle otázky je dobré, podívat se blížeji alespoň na některé z faktorů,
majících přímý podíl na tom, že dítě přišlo na svět, komu se narodilo, do jakého prostředí
a to nejenom rodinného.

Není tajemstvím, že v současnosti již u dětí přeškolního se projevují nemoci,
jež před padesáti lety byly "výsadou" dospělých.
Souhrn příčin tohoto jevu bychom mohli shrnou do lapidárního výroku jednoho
ze známých lékařů, který řekl, že:
"V nemocné společnosti se nemůže dařit zdraví jejích členů."
(Či tak podobně to říká ten Hnízdil.)

Pokud bychom při zkoumání příčin současné nemocnosti u dětí chtěli vycházet pouze z faktu, že:
"Děti pouze jedí potravu, předpokládejme, že jejich psychika je ok"

tak jako bychom při tom zapomínali na to, do jakého prostředí se ty děti rodí.
A v jakém že prostředí vyrostli jejich rodiče, ve znamení jakého že životního způsobu,
který přirozeně nelze oddělit od stravovacích návyků, vzorců chování, způsobu myšlení,
či hodnotového systému.
Občas se někde dá slyšet, že "vše se vším souvisí" což je pravda.
A tak už jen zbývá, abychom z té pravdy také vycházeli ve svém každodenním životě.

Jestliže to není lékař, kdo uzdravuje nýbrž příroda, pak se ptejme,
kde všude v posledních desetiletích stojíme té přírodě v cestě k tomu,
aby nás mohla uzdravovat.

Příroda je moudrá a disponuje zákonem kterému se říká "přirozený výběr."
To znamená, že vývoj degenerujícího druhu není podporován,
což se i u druhu "homo sapiend" může zprvu projevit například snižující se schopností
sebereprodukce.
Projevy této výstrahy ze strany přírody jsou "úspěšně" překonávány vědou,
jež se chystá kromě dětí, pěstovat ze zkumavek také náhradní lidské orgány
a ohlašuje že to není z daleka její poslední slovo v souboji s přirozeností přírody.
Hádejme, kdo zde má šanci mít poslední slovo?

Množící se Závažná dětská onemocnění jsou jen jedním z řady signálů,
že bude třeba mnohé z našich dosavadních postojů přehodnotit,
protože abychom se coby lidská rasa mohli dále vyvíjet k obrazu Božímu,
bude třeba znovu se učit žít spíše v souladu s přírodou,
než se chovat jako bychom byli pány světa a vesmíru byli my, lidé.

:-)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 14:56:36

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Polina » stř 12. říj 2011 17:24:30

Už před mnoha lety jsem ráda vařila bylinkové čaje z vlastnoručně nasbíraných bylin – mateřídouška, dobromysl, lipový květ, šípky, jahodové, malinové a ostružinové listí.
A časem jsem zjistila, že velmi záleží na tom, kde byly ty bylinky sbírány.
Pro dobromysl, mateřídoušku, lipový květ a listí z jahodníku apod. jsem chodívala na jeden kopec v okolí, kde byla malá loučka. Z tohoto místa měly bylinky největší účinnost. Ale když jsem si třeba odtud vyrýpla kousek mateřídoušky a zasadila na zahradě, tak účinnost klesla. I ten čaj neměl tu barvu jako předtím. To samé s dobromyslem. Z lip v okolí mimo onu louku mi ani nestálo za to sbírat květ - čaj z nich byl takový nijaký.

Až časem jsem zjistila, že je to půdou, na které ony bylinky a lípa rostly. Pod vrchní hnědou humusovou vrstvou tam na té louce byla jakási červená hlína. Asi zbytky po vulkanické činnosti v této oblasti kdysi pradávno, které se zachovaly jen na málo místech tady v okolí.
Polina
 

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod Liba » stř 12. říj 2011 18:42:40

Polina píše:Už před mnoha lety jsem ráda vařila bylinkové čaje z vlastnoručně nasbíraných bylin – mateřídouška, dobromysl, lipový květ, šípky, jahodové, malinové a ostružinové listí.
A časem jsem zjistila, že velmi záleží na tom, kde byly ty bylinky sbírány.
Pro dobromysl, mateřídoušku, lipový květ a listí z jahodníku apod. jsem chodívala na jeden kopec v okolí, kde byla malá loučka. Z tohoto místa měly bylinky největší účinnost. Ale když jsem si třeba odtud vyrýpla kousek mateřídoušky a zasadila na zahradě, tak účinnost klesla. I ten čaj neměl tu barvu jako předtím. To samé s dobromyslem. Z lip v okolí mimo onu louku mi ani nestálo za to sbírat květ - čaj z nich byl takový nijaký.

Až časem jsem zjistila, že je to půdou, na které ony bylinky a lípa rostly. Pod vrchní hnědou humusovou vrstvou tam na té louce byla jakási červená hlína. Asi zbytky po vulkanické činnosti v této oblasti kdysi pradávno, které se zachovaly jen na málo místech tady v okolí.

Tak to máte pravdu, i já jsem došla k podobnému závěru. Ale i tam kde jsem dříve byliny sbírala už to dnes není ono. Lidé si sami ničí nejen zdraví, ale hlavně přírodu, která by jim měla být oporou. Pro v poslední době´dávám přednost bylinným produktům vyprodukovaným v čestotě a vyrobených pod pečlivým dohledem.Lidem pomáhají a to je důležité. I já jsem s nimi velmi spokojena, neboť z nich cítím mnoho energie.
Liba
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 20. zář 2011 18:45:00
Bydliště: Planá nad Lužnicí

Re: Lékař léčí, příroda uzdravuje

Nový příspěvekod quarnum » stř 12. říj 2011 19:49:44

Polina píše:Už před mnoha lety jsem ráda vařila bylinkové čaje z vlastnoručně nasbíraných bylin – mateřídouška, dobromysl, lipový květ, šípky, jahodové, malinové a ostružinové listí.
A časem jsem zjistila, že velmi záleží na tom, kde byly ty bylinky sbírány.
Pro dobromysl, mateřídoušku, lipový květ a listí z jahodníku apod. jsem chodívala na jeden kopec v okolí, kde byla malá loučka. Z tohoto místa měly bylinky největší účinnost. Ale když jsem si třeba odtud vyrýpla kousek mateřídoušky a zasadila na zahradě, tak účinnost klesla. I ten čaj neměl tu barvu jako předtím. To samé s dobromyslem. Z lip v okolí mimo onu louku mi ani nestálo za to sbírat květ - čaj z nich byl takový nijaký.
Až časem jsem zjistila, že je to půdou, na které ony bylinky a lípa rostly. Pod vrchní hnědou humusovou vrstvou tam na té louce byla jakási červená hlína. Asi zbytky po vulkanické činnosti v této oblasti kdysi pradávno, které se zachovaly jen na málo místech tady v okolí.

Dobromysl a mateřídouška dobře roste na suché stráni ve slunci, ostružině dělá dobře, když má pod sebou kameny, třeba hromadu po stavbě nebo jako suť, které slunce rozehřeje. Borůvky milují polostín, můžeš je dát k severní straně domu. Ale potřebují kyselou půdu do 40 cm do hloubky (to není moc).
Uživatelský avatar
quarnum
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 04. zář 2011 22:58:24


Další

Zpět na Zdraví

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků