Symboly

Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 04. dub 2013 11:25:59

Dlouho se tu nic nového neobjevilo, tak založím nové téma. To už vážně není k předchozím tématům co dodat ? :o
Obrázek
Zajímal by mně význam symbolu, především výklad toho, co je tam v hebrejštině napsané (vím akorát, že je tam Boží jméno JHVH).
:)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. dub 2013 11:48:25

Symbol hexagramu, hvězdy Davida, hvězdy krále Šalamouna, magické pečeti, svatého terče, hebrejského terče, židovské hvězdy, není pouze symbolem židů. Má mnoho názvů (vyjmenoval jsem pouze některé).

Dva do sebe vklíněné trojuhelníky mají vyjadřovat soulad a zákonitosti světa. Jeden trojuhelník vyjadřuje vyšší svět a druhý vyjadřuje nižší svět, což je chápáno jako svět universa(vesmíru, božství, vyšších sfér, vyšších světů a tak podobně) na straně jedné a "svět náš" na straně druhé.

HEXAGRAM A KABALA

V kabale, kde je tato hvězda též používána, znamená tento symbol věčný boj dvou světů: světa dobra a světa zla a prolínání těchto světů do sebe. Mnohdy se vpisuje doprostřed této hvězdy číslice sedm, což je chápáno jako počet dnů, které bůh potřeboval ke stvoření světa. Je-li tento symbol používán jako takzvaná pečeť Šalamouna vpisuje se do každého vnějšího rohu hvězdy jedno písmeno jména ADONAI. To má zajišťovat ochranu a překonávat zlo, které je namířeno proti majiteli této pečeti, tohoto symbolu.

SVATÝ TERČ ŠALAMOUNÚV

I co se týká svatého terče Šalamouna, můžeme říct, že i ten obecně má chránit před zlem. Dodává sílu v boji proti zlu a v konečném efektu by měl amulet zajistit prý spásu a svátost.

MAGICKÝ PENTAKL OTCE

Z hexagramu také vychází magický pentakl otce. Ten zas ochraňuje před zlými sny, před nespavostí a před zlou předtuchou.Též umocňuje víru ve své vlastní schopnosti a také víru v úspěšné podnikání všeho druhu. Uvnitř tohoto pentaklu je vepsán symbol kříže a kruhu, který je podobný magickému symbolu z knihy kouzel papeže Honoriuse třetího. Tento symbol měl zas za úkol přivést milovanou dívku. Do kruhu, se podle papeže Honoriuse třetího, vepsala písmena iniciálů oné vyvolené a poté se musel nosit až do chvíle, než jsme se s vyvolenou "obětí" setkali. Nenosil se však na krku, ale v levé botě...

VZNIK HEXAGRAMU PODLE LEGENDY

Poprvé se hexagram nejspíš objevil u krále Šalamouna a to tak, že mu ho podle legendy věnoval sám archanděl Rafael na pečetním prstenu. A ten mu měl dopomoci k tomu, aby spoutal všechny zlé démony, kteří by ohrožovali stavbu chrámu.

HEXAGRAM V INDII

V Indii je symbol hexagramu též znám a jmenuje se tam Srí-Jantra. Srí-Jantra má za úkol symbolizovat dokonalé prolnutí Šivy a Šakti, což znamená prolnutí mužského a ženského principu, mužské a ženské energie, nebo chcete-li principu jing a jang.

HEXAGRAM V DNEŠNÍ MAGII

Hexagram se dnes hojně využívá v magii a v magických rituálech. Je součástí jak yššího tak i nižšího rituálu hexagramu, ale je i součástí rituálu pentagramového, a představa hořícího hexagramu se používá při vyvolávání i zahánění živlů. V magii je též hexagram symbolem sluneční soustavy a tak dále a tak dále...
Návštěvník
 

Re: Symboly

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. dub 2013 12:05:13

Pro ty, kteří touží po duchovní lásce , svobodě , moudrosti pravdě:

JHVH je vetkán do jazyka života. Je to zvuk všech zvuků. Je to vítr v listí, padající déšť, hromy, zpěv ptáků, rachot tornáda. V jeho zvuku je slyšet smích, pláč, ruch provozu města, vlnobití oceánu i klidné vlnění horského potoka. A přesto, slovo JHVH není Bůh. Je to slovo.
Návštěvník
 

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » čtv 04. dub 2013 12:30:02

taknějak mi to připadá jako pentagram a ne hexagram(penta=5,hexa=6)
hebrejsky už sem zapomněl,ale co jiného to budou,než další boží jména...např to vedle JHVH je ADM...možná Adam,možná Adonaj..
zrovna dneska sem čet,že nejpřesnější je,když symbol je geometrickou formou energie,kterou vyjadřuje
..............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 04. dub 2013 13:16:34

teonik píše:taknějak mi to připadá jako pentagram a ne hexagram(penta=5,hexa=6)

Ano, pro názornost sem dám i hexagram:
Obrázek
Je zde vidět i svastický kříž, který používal jako symbol své moci i Hitler. Mimo jiné tento symbol používají i džinisté. Na rozdíl od Hitlera jdou však cestou sebezapření a nenásilí. :)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. dub 2013 13:17:53

jaký je rozdíl symboliky hexagramu a pentagramu?
Návštěvník
 

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 04. dub 2013 13:34:01

Návštěvník píše:jaký je rozdíl symboliky hexagramu a pentagramu?

Jak už tu Teonik výše napsal rozdíl je v počtu cípů. PENTA=5, HEXA=6. :)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » čtv 04. dub 2013 18:21:25

každé číslo je mocným bohem...tak to viděly staré národy...

pětka pro mě znamená číslo Absolutní Síly,Střed...je příznačné,že u nás byla ve škole pětka špatná známka,taxe už v mládí dostala na pranýř celá mystika a magie

šestka je číslo harmonie,polaritní rovnováhy-dva trojůhelníky...řešením těchto trojůhelníků se lze dobrat pravdy

nejsou špatná a dobrá čísla,ale každé má různé aspekty a lze je použít dobře nebo špatně...jako vše

bohužel věřím tomu,že značky,které ted pro čísla a písmena používáme,sou zbaveny svých sil...takže použít je k něčemu pozitivnímu je mnohem těžší...možná nás čeká návrat k runám...

.........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 04. dub 2013 19:01:07

teonik píše:šestka je číslo harmonie,polaritní rovnováhy-dva trojůhelníky...řešením těchto trojůhelníků se lze dobrat pravdy

Možná tak v tomto geometrickém zobrazení. Podle teologů je však šestka symbolem něčeho zrůdného, symbolem satana a trojnásobně zdůrazněné nám dává známé satanovo číslo 666. :(
Ještě bych dodal k tomu prvnímu obrázku, že pokud jste si nevšimli, je tam jak pentagram tak i hexagram (v tom malém kruhu)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod irulan » čtv 04. dub 2013 19:03:58

Souhlasím s teonikem, bylo mnoho filozofii, které věřilyv posvatnost čísel, vyjadrujicich rad projeveneho světa a symbolizujicich časti různých aspektu (např.4 živly, trojnost boha či cloveka - telo, duše, duch...). Posvátnou geometrii a matematikou se zabývali i pythagorejci. V hebrejském jazyce ma kazde písmeno zároveň svou číselnou hodnotu a podle kabaly (v sefer jecira) každy znak vyjadřuje i astrologické znamení a živel. Hebrejstina je pokládána za posvátný jazyk a stare posvátné knihy za zasifrovane vyjádření podstaty všeho.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Symboly

Nový příspěvekod irulan » čtv 04. dub 2013 19:05:56

luckykubrt píše:
teonik píše:šestka je číslo harmonie,polaritní rovnováhy-dva trojůhelníky...řešením těchto trojůhelníků se lze dobrat pravdy

Možná tak v tomto geometrickém zobrazení. Podle teologů je však šestka symbolem něčeho zrůdného, symbolem satana a trojnásobně zdůrazněné nám dává známé satanovo číslo 666. :(

Čeho se bojíme, ma silu nás ovládnout...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 05. dub 2013 13:43:47

Symbol hada

Jaký máte názor na tohle. Had byl původcem hříchu, přesto byl vybrán za symbol zdraví. :knock:
Obrázek
Počátek toho je zřejmě u Mojžíše, kdy nevěrní Izraelité byli uštknuti hady a Mojžíš měl udělat hada na tyči, aby každý, kdo se na něho podívá byl uzdraven. Tak nevím jsou Bůh a Ďábel přátelé nebo nepřátelé ? :crazy:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » pát 05. dub 2013 13:49:28

myslím,že symbol hada je mnohem starší symbol,než jeho pověst v křestanství

nágové byli a možná ještě jsou mocní bohové

had na tyči-symbol energie,potažmo kundalíní

a ze života:mým osobním symbolem je momentálně drak=okřídlený had

.................................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 05. dub 2013 14:50:20

teonik píše:a ze života:mým osobním symbolem je momentálně drak=okřídlený had

Já mám nejraději fénixe.
Obrázek
Ten symbolizuje z mrtvých vstání. ;) Zrozený z ohně v ohni umírá, aby se zrodil opět mladý. :yeah:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod rafael » pon 08. dub 2013 18:56:56

myslím že je faj že je tu vlákno z mystiky, pár knížek jsem četl.. velmi dobrý je ohnivý keř karla weinfurtera.. má 2 díly..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » úte 09. dub 2013 6:13:16

mě se líbí Hine,Dunn,Carroll...

Wilcock,Icke,Bradden...

a samozřejmě Promluvy...
.....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 11. dub 2013 11:58:21

Velký Babylón symbolizuje prostitutka opilá krví svatých a těch, kteří vydávají svědectví o Ježíšovi. :(
Obrázek
Tato žena je označována taky jako Matka všech nevěstek a smilní s králi země. Tito králové jsou politické mocnosti a symbolizuje je divoké zvíře na kterém prostitutka sedí. Jedná se o falešné náboženství, které z Babylóna ovládlo i křesťanství.
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » čtv 11. dub 2013 12:20:38

ano,všichni tady dáváme věci,co nás přitahují...
...............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. dub 2013 12:23:40

"opilá krví svatých", co Ježíšova krev?
co říkáš na eucharistii?
"Toto jest tělo mé a toto jest krev má"....
Návštěvník
 

Re: Symboly

Nový příspěvekod rafael » čtv 11. dub 2013 16:04:06

luckykubrt píše:Velký Babylón symbolizuje prostitutka opilá krví svatých a těch, kteří vydávají svědectví o Ježíšovi. :(
Obrázek
Tato žena je označována taky jako Matka všech nevěstek a smilní s králi země. Tito králové jsou politické mocnosti a symbolizuje je divoké zvíře na kterém prostitutka sedí. Jedná se o falešné náboženství, které z Babylóna ovládlo i křesťanství.



divoké zvíře na kterém sedí nejčastěji lev je symbolizováno ovládnutí svých vášní a tužeb..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Další

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník