Symboly

Re: Symboly

Nový příspěvekod irulan » čtv 04. dub 2013 18:05:56

luckykubrt píše:
teonik píše:šestka je číslo harmonie,polaritní rovnováhy-dva trojůhelníky...řešením těchto trojůhelníků se lze dobrat pravdy

Možná tak v tomto geometrickém zobrazení. Podle teologů je však šestka symbolem něčeho zrůdného, symbolem satana a trojnásobně zdůrazněné nám dává známé satanovo číslo 666. :(

Čeho se bojíme, ma silu nás ovládnout...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 05. dub 2013 12:43:47

Symbol hada

Jaký máte názor na tohle. Had byl původcem hříchu, přesto byl vybrán za symbol zdraví. :knock:
Obrázek
Počátek toho je zřejmě u Mojžíše, kdy nevěrní Izraelité byli uštknuti hady a Mojžíš měl udělat hada na tyči, aby každý, kdo se na něho podívá byl uzdraven. Tak nevím jsou Bůh a Ďábel přátelé nebo nepřátelé ? :crazy:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » pát 05. dub 2013 12:49:28

myslím,že symbol hada je mnohem starší symbol,než jeho pověst v křestanství

nágové byli a možná ještě jsou mocní bohové

had na tyči-symbol energie,potažmo kundalíní

a ze života:mým osobním symbolem je momentálně drak=okřídlený had

.................................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 05. dub 2013 13:50:20

teonik píše:a ze života:mým osobním symbolem je momentálně drak=okřídlený had

Já mám nejraději fénixe.
Obrázek
Ten symbolizuje z mrtvých vstání. ;) Zrozený z ohně v ohni umírá, aby se zrodil opět mladý. :yeah:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod rafael » pon 08. dub 2013 17:56:56

myslím že je faj že je tu vlákno z mystiky, pár knížek jsem četl.. velmi dobrý je ohnivý keř karla weinfurtera.. má 2 díly..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » úte 09. dub 2013 5:13:16

mě se líbí Hine,Dunn,Carroll...

Wilcock,Icke,Bradden...

a samozřejmě Promluvy...
.....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 11. dub 2013 10:58:21

Velký Babylón symbolizuje prostitutka opilá krví svatých a těch, kteří vydávají svědectví o Ježíšovi. :(
Obrázek
Tato žena je označována taky jako Matka všech nevěstek a smilní s králi země. Tito králové jsou politické mocnosti a symbolizuje je divoké zvíře na kterém prostitutka sedí. Jedná se o falešné náboženství, které z Babylóna ovládlo i křesťanství.
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » čtv 11. dub 2013 11:20:38

ano,všichni tady dáváme věci,co nás přitahují...
...............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 11. dub 2013 11:23:40

"opilá krví svatých", co Ježíšova krev?
co říkáš na eucharistii?
"Toto jest tělo mé a toto jest krev má"....
Návštěvník
 

Re: Symboly

Nový příspěvekod rafael » čtv 11. dub 2013 15:04:06

luckykubrt píše:Velký Babylón symbolizuje prostitutka opilá krví svatých a těch, kteří vydávají svědectví o Ježíšovi. :(
Obrázek
Tato žena je označována taky jako Matka všech nevěstek a smilní s králi země. Tito králové jsou politické mocnosti a symbolizuje je divoké zvíře na kterém prostitutka sedí. Jedná se o falešné náboženství, které z Babylóna ovládlo i křesťanství.



divoké zvíře na kterém sedí nejčastěji lev je symbolizováno ovládnutí svých vášní a tužeb..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Symboly

Nový příspěvekod teonik » čtv 11. dub 2013 17:32:06

je zajímavé,jak jeden a tentýž obrázek,vyvolá v každém jiné interpretace a dojmy...a tyto pak vypovídají spíš o nás,našem nitru...než o objektech obrazu

církevní věrouka je pro vyrovnanou sexualitu zhoubná....
..........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Symboly

Nový příspěvekod Eve » pát 21. srp 2015 11:13:42

Sorry, ale na prvním obrázku není Hexagram, ale pentagram.
Hexagram vypadá úplně jinak
Eve
 

Re: Symboly

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 23. srp 2015 17:49:18

Eve píše:Sorry, ale na prvním obrázku není Hexagram, ale pentagram.
Hexagram vypadá úplně jinak


Hexagram

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Symboly

Nový příspěvekod nop » ned 23. srp 2015 19:20:50

teonik píše:...
pětka pro mě znamená číslo Absolutní Síly, Střed...je příznačné,že u nás byla ve škole pětka špatná známka, taxe už v mládí dostala na pranýř celá mystika a magie.............................

V ruské škole je naopak jednička nejslabší známka a nejlepší je pětka,
a v díle Ant. se Saint Exupéry jsem se dočetl. jak se známkuje ve Francii, jen lichá čísla do 19. Taková jedenáctka značí střední vědomosti.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Symboly

Nový příspěvekod nop » ned 23. srp 2015 20:17:33

luckykubrt píše:Dlouho se tu nic nového neobjevilo, tak založím nové téma. To už vážně není k předchozím tématům co dodat ? :o
Obrázek
Zajímal by mně význam symbolu, především výklad toho, co je tam v hebrejštině napsané (vím akorát, že je tam Boží jméno JHVH).
:)

Aniž bych si činil nárok na úplnost:
mezi špičkami v obrázku vidíš v latince písmena TE TRA GRAM MA TON,
to je jedno slovo TETRAGRAMMATON, totiž "čtyřpísmenové znamení", tedy v latince přepsaná seskupení J H V H. To nedovedu napsat v hebrejském písmu, je to Boží jméno, je to věta ˇˇJá jsem kterýž jsemˇˇ , ale prvními písmeny v latince JHVH. To by se četlo Jé há vé há.
Ale chyba! To se nesmělo zvukem vyslovit, jelikož Boží jméno je posvátné, mohlo se jen potichu psát a potichu vidět.
=
Kd\ž se Mojžíš ptal Boha na jméno, dostal odpověď ˇMé jméno je JSEM KTERÝŽ JSEMˇ což by se řeklo ˇJsem Nepodmíněná Skutečnost vše zahrnujícíˇ.
Boha nelze ničím poměřit ani vymezit či pojmenovat.
Proto by se mohlo říci ˇJsem Všechno Vždy Jsoucí.ˇ A z úcty se to nesmí zvukem vyslovit, jen jednou za rok to četl velekněz, když četl v chrámu tu pasáž rozhovoru Mojžíše s Bohem na Sinai,
Slavnostní shromáždění i nyní jednou za rok začíná slovy Slyš Izraeli (Šemá Jisrael...) a tam se jedenkrát za rok opakuje věta ˇˇJá jsem Kterýž Jsemˇˇ, dnes se čte už mimo chrám v synagoze.
=
Lidé se rádi dostávali ke kořenu věci, ke svatosti, silám, schopnostem a pod. Mágové, alchymistí, badatelé a td.
A tak byli puzeni k tomu, co je božské, také ke jménu Boha. Vyslovit se nesmí, a tak z celé věty ˇJá Jsem Kterýž Jsemˇ se psalo alespoň pár počátečních písmen J H V H . A používali to do amuletů a znamení.
V nadšení a zapálení pro věc dokonce i v latince.
Výraz Tetragrammaton (ˇ4 písmenaˇ) je vyšší stupeň, úcty, místo JHVH psát ˇČTYŘI PÍSMENAˇ.
A kdo si myslel (většinou Nežidé), že to je jméno, ten to četl Jahve, což je nesprávně. Ale je to akrostych (seřazená počáteční písmena).
Jako kdyby se česky řeklo Jaskos (Já sem který sem). Jehovisté používají tvar Jehova a docela říkají, že nemáme říkat jen Bůh, ale je správné používat vlastní jméno Jehova.
Bůh má své osobní jméno (podle nich je to Jehova) a když lidi oslovujeme jménem, je uctivé i Boha nazývat jeho osobním jménem.
U Mojžíše je vysvětlené, že žádné označení nestačí. Jehovisté používají Jehova.
Alchymisté psali Tetragrammaton (to je zašifrovaný, přeměněný akrostych J H V H ).
=
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Symboly

Nový příspěvekod nop » ned 23. srp 2015 20:35:03

luckykubrt píše:
teonik píše:taknějak mi to připadá jako pentagram a ne hexagram(penta=5,hexa=6)

Ano, pro názornost sem dám i hexagram:
Obrázek
Je zde vidět i svastický kříž, který používal jako symbol své moci i Hitler. Mimo jiné tento symbol používají i džinisté. Na rozdíl od Hitlera jdou však cestou sebezapření a nenásilí. :)

V Indii jsou svastiky levá a pravá. Na hrudi soch u Buddhů bývají jedna nebo druhá. Přesný význam nevím, ale viděl jsem obrázek: motýl nad trávou vzlétá středem vzhůru, nalevo visí svastika zatáčející špičky nalevo, napravo visí svastika se špičkami zahýbajícími se napravo a smysl má být, že duše má vzlétat nahoru a nepoutat se ani ničím zlým ani ničím dobrým, ale spět jako motýl k Slunci.
=
Na symboly byli závislí fašisté, uznávali kosmickou sílu ˇvrilˇ, kterou vyvolávali v kroužku kde každý (důstojník) držel dýku a všechny dýky se dotýkaly společně ve špičce, uznávali hory (i Vůdce měl své ˇorlí hnízdoˇ v horách) a mýtické síly. Adolf měl svého ideologa Rosenberga, který v pravotočivé svastice viděl možnost načerpat síly vedoucí ke zdaru a k vítězství. Byl to import z Východu, se svévolným výkladem.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Symboly

Nový příspěvekod nop » ned 23. srp 2015 20:54:27

irulan píše:
luckykubrt píše:
teonik píše:šestka je číslo harmonie,polaritní rovnováhy-dva trojůhelníky...řešením těchto trojůhelníků se lze dobrat pravdy

Možná tak v tomto geometrickém zobrazení. Podle teologů je však šestka symbolem něčeho zrůdného, symbolem satana a trojnásobně zdůrazněné nám dává známé satanovo číslo 666. :(

Čeho se bojíme, ma silu nás ovládnout...

V Apokalypse se říká (čti to dobře): ...´je to číslo člověka´, Ale také číslo šelmy. Takže ta šelma není zvíře, ale je to člověk s charakterem šelmy.
Vykladačí se snažili nalézt kdo to je, na př. že Nero, jiní hádali jiné lidi.
Vtip je v tom, že my používáme samostatné znaky pro čísla 1, 2, 3 atd až 9 a k tomu ještě vynález z Indie, nulu. Takže dokážeme napsat 1, 2, ... 10, 11, 100 , 1000, ale jiné soustavy používaly písmena jako čísla.
Proto 2015 je v latinském systému M+M+X+V = dvakrát tisíc a deset a pět.
V hebrejském systému podobně Alef má hodnotu 1, gimel má hodnotu 2 atd, celý systém.
To znamenalo značnou volnost v kombinování písmen a číslic.
Náš rok MMXV svádí ztotožnit jej se jménem Maxim, MXM, jen pětka přebývá.
Navíc v semitských jazycích (arabském, židovském a pod.) se nepsaly samohlásky až do doby mezi IX, a XI. stoletím, takže podobně by se Maxim psal jen MXM.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Symboly

Nový příspěvekod nop » ned 23. srp 2015 21:11:00

luckykubrt píše:Symbol hada

Jaký máte názor na tohle. Had byl původcem hříchu, přesto byl vybrán za symbol zdraví. :knock:
Obrázek
Počátek toho je zřejmě u Mojžíše, kdy nevěrní Izraelité byli uštknuti hady a Mojžíš měl udělat hada na tyči, aby každý, kdo se na něho podívá byl uzdraven. Tak nevím jsou Bůh a Ďábel přátelé nebo nepřátelé ? :crazy:

Kdysi se had v ráji považoval za ďábla.
Později si pečlivě čtoucí teologové povšimli, že v Genesi se říká ˇhad byl nejchytřejší ze zvířat polníchˇ.
Proto dnes říkají, že had není ďábel. Byl polní, zatímco Adam s Evou byli ˇzahradníˇ, pěstovaní v zahradě. Had tedy pokoušel zvenčí.
=
Had byl také používaný jako symbol léčení, z hadího jedu se dají dělat léky. Prastarým symbolem je hůl s hlavičkou (hůl - symbol moci) obtočený souměrně hady.
Můj osobní výklad příběhu na poušti je: Mojžíš vztyčil hada z mědi jako symbol "zde je lékárna". Kdo pohleděl na hada, to znamená kdo se osobně dostavil, dostal protijed.¨
Proč z kovu (mědi) ? Nevím, snad že nestačil dřevěný symbol z klacku. Nebo to tak bylo předtím známo v Egyptu, odkud vyšli.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků