Smrt = konec života

Smrt = konec života

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 13:24:25

rosada píše:Do které skupiny patříš? Umíráš?
Do které skupiny patřím já, když ti řeknu, že smrt pro mne moc neznamená. To já se budu dívat, až se toto tělo bude rozpadat. :)

Já doufám, že to mám s Bohem dobrý a nezemřu. A ty si myslíš, že se budeš dívat na své rozpadající tělo ? Jak potom vysvětlíš, že... Živí si totiž uvědomují, že zemřou; ale pokud jde o mrtvé, ti si neuvědomují naprosto nic ani už nemají žádnou mzdu, protože vzpomínka na ně byla zapomenuta. - Kazatel 9:5 - "...mrtví si neuvědomují naprosto nic..." ? :what:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 13:35:35

luckykubrt píše:
rosada píše:Do které skupiny patříš? Umíráš?
Do které skupiny patřím já, když ti řeknu, že smrt pro mne moc neznamená. To já se budu dívat, až se toto tělo bude rozpadat. :)

Já doufám, že to mám s Bohem dobrý a nezemřu. A ty si myslíš, že se budeš dívat na své rozpadající tělo ? Jak potom vysvětlíš, že... Živí si totiž uvědomují, že zemřou; ale pokud jde o mrtvé, ti si neuvědomují naprosto nic ani už nemají žádnou mzdu, protože vzpomínka na ně byla zapomenuta. - Kazatel 9:5 - "...mrtví si neuvědomují naprosto nic..." ? :what:

máš to poletené..
Živý je ten, kdo již za svého života na zemi spatřil ono Boží světlo, udělal co nejvíce pro to, aby se v tom dívání se na Boha upevnil.
Mrtvý je ten, kdo tohle odmítá.

Jak si na tom ty? Jsi živý nebo mrtvý?
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod teonik » pon 25. úno 2013 13:46:38

všichni,podle mě sme Živí,každý atom...

že si tady hrajeme na lidi,co umíraj,je druhá věc

myslím:všeho do času-i smrti
......................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 13:53:37

Návštěvník píše: máš to poletené..
Živý je ten, kdo již za svého života na zemi spatřil ono Boží světlo, udělal co nejvíce pro to, aby se v tom dívání se na Boha upevnil.
Mrtvý je ten, kdo tohle odmítá.

Jak si na tom ty? Jsi živý nebo mrtvý?

Nerozumím ti. V textu je jasně napsané, že živí si uvědomují, že zemřou. Dle tvého výkladu tedy spatří Boží světlo, upevňují se v něm, ale nakonec ho odmítnou. :confused: Obrázek Není v tom třeba hledat nic složitého. Jasně se zde hovoří o životě a smrti. ;) Jinak jsem živý "ŽIVÝ" ! :D
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 14:10:22

luckykubrt píše:
Návštěvník píše: máš to poletené..
Živý je ten, kdo již za svého života na zemi spatřil ono Boží světlo, udělal co nejvíce pro to, aby se v tom dívání se na Boha upevnil.
Mrtvý je ten, kdo tohle odmítá.

Jak si na tom ty? Jsi živý nebo mrtvý?

Nerozumím ti. V textu je jasně napsané, že živí si uvědomují, že zemřou. Dle tvého výkladu tedy spatří Boží světlo, upevňují se v něm, ale nakonec ho odmítnou. :confused: Obrázek Není v tom třeba hledat nic složitého. Jasně se zde hovoří o životě a smrti. ;) Jinak jsem živý "ŽIVÝ" ! :D

I ty mudrlante.. :D
Kde že píšu, že někdo odmítne Boží světlo, když ho pozná ještě za pozemského života?
To jsi si přidal ty....neboť netušíš, co to je to Boží světlo.

:)
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 15:17:07

Návštěvník píše:Kde že píšu, že někdo odmítne Boží světlo, když ho pozná ještě za pozemského života?
To jsi si přidal ty....neboť netušíš, co to je to Boží světlo.

:)


No tohle jsi psal ty:
Návštěvník píše: máš to poletené..
Živý je ten, kdo již za svého života na zemi spatřil ono Boží světlo, udělal co nejvíce pro to, aby se v tom dívání se na Boha upevnil.
Mrtvý je ten, kdo tohle odmítá.

Jak jinak by jsi tedy vysvětlil, že "živí jsou si vědomi, že zemřou" a "mrtví si neuvědomují naprosto nic", když to vysvětluješ takto ? :o
Jinak Boží světlo může mít více významů. Někdo má na mysli slunce, které osvětluje naší Zemi. Je však ještě jiné Boží světlo a to jsou Boží zjevené pravdy. :) Ježíš označil své učedníky jako "světlo světa". To taky neznamená, že lidem svítili v noci na cestu. Obrázek Spíše je zde myšlena ta duchovní Cesta: "Jsem pravda, cesta i život." Mně osobně to připadá jako věčný kolotoč. Obrázek
Takový je i můj pohled na život. Pokud člověk zemře, ožije znovu při narození. :yeah: To je ale opět v rozporu s Biblí. Nicméně já si pamatuji na svůj předchozí život. :shock:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 15:34:32

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:Kde že píšu, že někdo odmítne Boží světlo, když ho pozná ještě za pozemského života?
To jsi si přidal ty....neboť netušíš, co to je to Boží světlo.

:)


No tohle jsi psal ty:
Návštěvník píše: máš to poletené..
Živý je ten, kdo již za svého života na zemi spatřil ono Boží světlo, udělal co nejvíce pro to, aby se v tom dívání se na Boha upevnil.
Mrtvý je ten, kdo tohle odmítá.

Jak jinak by jsi tedy vysvětlil, že "živí jsou si vědomi, že zemřou" a "mrtví si neuvědomují naprosto nic", když to vysvětluješ takto ? :o
Jinak Boží světlo může mít více významů. Někdo má na mysli slunce, které osvětluje naší Zemi. Je však ještě jiné Boží světlo a to jsou Boží zjevené pravdy. :) Ježíš označil své učedníky jako "světlo světa". To taky neznamená, že lidem svítili v noci na cestu. Spíše je zde myšlena ta duchovní Cesta: "Jsem pravda, cesta i život." Mně osobně to připadá jako věčný kolotoč.
Takový je i můj pohled na život. Pokud člověk zemře, ožije znovu při narození. :yeah: To je ale opět v rozporu s Biblí. Nicméně já si pamatuji na svůj předchozí život. :shock:

Nepíšu o astronomii, tudíž nepíšu o té hořící plynové kouli, kolem které obíhá naše planeta.

Píšu o tom světle, kolem něhož se točí všechna náboženství, tudíž i křestanství. Nazývají ho různě, ale je u všech jen jedno jediné, společné pro všechny.

Takže ty se pamatuješ na svůj minulý život? A byl to opravdu tvůj minulý život, nebo to byl minulý život někoho jiného? To víš, v akáše se zaznamenává úplně vše a mohl ti být nabídnut k prohlédnutí bývalý život kohokoli jiného, třeba toho, kdo dosud dlí v meziživotě a znovu se ještě nevtělil do lidského těla.

A prožitek klinické smrti v tomto životě jsi už také prožil?
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 15:36:25

luckykubrt píše:To je ale opět v rozporu s Biblí. Nicméně já si pamatuji na svůj předchozí život. :shock:


no hlavně je to v rozporu s církevními dogmaty
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 16:20:59

Návštěvník píše:Takže ty se pamatuješ na svůj minulý život? A byl to opravdu tvůj minulý život, nebo to byl minulý život někoho jiného?

Byl to můj život... a žil jsem jako bohém v Hollywoodu s Luckou Vondráčkovou (proto ji tolik miluji). Ale zdá se, že každý náš život se od "předchozí verze" liší. :(
A prožitek klinické smrti v tomto životě jsi už také prožil?

Klinickou smrt jsem zatím neprožil. :)
Návštěvník píše:no hlavně je to v rozporu s církevními dogmaty

No ani moc ne. Pokud by byla pravda, že naše duše je nesmrtelná tak může kolovat mezi nebem a zemí. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 16:33:46

luckykubrt píše:

Návštěvník píše:no hlavně je to v rozporu s církevními dogmaty



No ani moc ne. Pokud by byla pravda, že naše duše je nesmrtelná tak může kolovat mezi nebem a zemí. ;)


církevní dogma jasně říká, že žádná REINKARNACE NEEXISTUJE ! žádný minulý životy nejsou !
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 16:47:36

Návštěvník píše:církevní dogma jasně říká, že žádná REINKARNACE NEEXISTUJE ! žádný minulý životy nejsou !

Jak by potom mohla být duše NESMRTELNÁ ??? :o Znamenalo by to jedno, že naše duše žije neustále, ať v hmotném či duchovním těle. ;) Anebo se "svatá" církev mýlí a člověk má smrtelnou duši. :P
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 17:03:28

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:církevní dogma jasně říká, že žádná REINKARNACE NEEXISTUJE ! žádný minulý životy nejsou !

Jak by potom mohla být duše NESMRTELNÁ ??? :o Znamenalo by to jedno, že naše duše žije neustále, ať v hmotném či duchovním těle. ;)


to to přesně znamená, že naše duše je NESMRTELNÁ a že se nikdy nenarodila a tak nikdy nemůže ani zemřít ! tak jakýpak reinkarnace ...

umírá akorát tělo ... to je smrtelný a v prach se obrátí
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 17:28:32

Návštěvník píše:to to přesně znamená, že naše duše je NESMRTELNÁ a že se nikdy nenarodila a tak nikdy nemůže ani zemřít ! tak jakýpak reinkarnace ...

Tááák ? A co tenhle text: A Jehova Bůh přistoupil k tomu, aby vytvořil člověka z prachu zemské půdy a aby vdechl do jeho chřípí dech života, a člověk se stal živou duší. - 1. Mojžíšova 2:7 ?
Jak vysvětlíte... "vdechl do jeho chřípí dech života, a člověk se stal živou duší ?" Bible neříká, že Bůh vytáhl odněkud Adamovu nesmrtelnou duši, ale že se Adam stal živou duší. :yeah:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 17:37:32

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:Takže ty se pamatuješ na svůj minulý život? A byl to opravdu tvůj minulý život, nebo to byl minulý život někoho jiného?

Byl to můj život... a žil jsem jako bohém v Hollywoodu s Luckou Vondráčkovou (proto ji tolik miluji). Ale zdá se, že každý náš život se od "předchozí verze" liší. :(


pane bože.....ty si z náa tady děláš srandu. :crazy:
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 17:41:46

Návštěvník píše:pane bože.....ty si z náa tady děláš srandu. :crazy:

Nedělám... Já to tak skutečně vnitřně cítím. :hm:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 17:44:43

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:to to přesně znamená, že naše duše je NESMRTELNÁ a že se nikdy nenarodila a tak nikdy nemůže ani zemřít ! tak jakýpak reinkarnace ...

Tááák ? A co tenhle text: A Jehova Bůh přistoupil k tomu, aby vytvořil člověka z prachu zemské půdy a aby vdechl do jeho chřípí dech života, a člověk se stal živou duší. - 1. Mojžíšova 2:7 ?
Jak vysvětlíte... "vdechl do jeho chřípí dech života, a člověk se stal živou duší ?" Bible neříká, že Bůh vytáhl odněkud Adamovu nesmrtelnou duši, ale že se Adam stal živou duší. :yeah:


Jehova vdechl nesmrtelnou duši do těla a tím ho oživil, snad je to jasný ne ... umírá tělo duše zůstává nesmrtelná

ale vykládej si to jak potřebuješ, nebo potřebujete, abyste byli spokojeni
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 17:58:57

Návštěvník píše:Jehova vdechl nesmrtelnou duši do těla a tím ho oživil, snad je to jasný ne ... umírá tělo duše zůstává nesmrtelná

ale vykládej si to jak potřebuješ, nebo potřebujete, abyste byli spokojeni

Jde o to, že smrtí člověka umírá duše. Je tam totiž napsáno, že se člověk stal živou duší, ne že ji dostal. Obrázek To by ovšem znamenalo, že duše je SMRTELNÁ a ne nesmrtelná jak tvrdí jiné náboženství. :(
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Ava » pon 25. úno 2013 18:06:57

A co toto vysvětlení. Mrtvé tělo dostalo živou duši a tak se člověk stal živou duší. Tělo bez duše není člověk. Člověk je tělo i duš i (pozor!) duch.
Ava
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 18:08:23

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:Jehova vdechl nesmrtelnou duši do těla a tím ho oživil, snad je to jasný ne ... umírá tělo duše zůstává nesmrtelná

ale vykládej si to jak potřebuješ, nebo potřebujete, abyste byli spokojeni

Jde o to, že smrtí člověka umírá duše. Je tam totiž napsáno, že se člověk stal živou duší, ne že ji dostal. Obrázek To by ovšem znamenalo, že duše je SMRTELNÁ a ne nesmrtelná jak tvrdí jiné náboženství. :(


vysvětluj si to jak potřebuješ luckykubrte :yes: třeba, že jsi smrtelnou duší a až zemře tělo skrze které využíváš funkci smyslů, takže spolu s ním zemře i tvoje duše :what:
Návštěvník
 

Re: Smrt = konec života

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 18:14:15

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:Jehova vdechl nesmrtelnou duši do těla a tím ho oživil, snad je to jasný ne ... umírá tělo duše zůstává nesmrtelná

ale vykládej si to jak potřebuješ, nebo potřebujete, abyste byli spokojeni

Jde o to, že smrtí člověka umírá duše. Je tam totiž napsáno, že se člověk stal živou duší, ne že ji dostal. Obrázek To by ovšem znamenalo, že duše je SMRTELNÁ a ne nesmrtelná jak tvrdí jiné náboženství. :(



takže když nedovolíte dát například dítěti při operaci nebo po úraze transfuzi a ono tím pádem zemře, zabijete tak nejen tělo ale i duši :confused:
Návštěvník
 

Další

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník