Bůh ve válce

Bůh ve válce

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 9:26:20

O Bohu se píše, že je milosrdný, pomalý v hněvu a odpouští ve velikém měřítku. Taky Ho ovšem popisuje jako velkého válečníka, který bojuje za právo a spravedlnost.
Obrázek
Ve Zjevení 16:14,16 se píše:Jsou to ve skutečnosti výroky inspirované démony a provádějí znamení a vycházejí ke králům celé obydlené země, aby je shromáždily k válce velikého dne Boha Všemohoucího...A shromáždily je na místo, které se hebrejsky nazývá Har-Magedon
Co si o tom myslíte ? Jak by mohl člověk bojovat proti Bohu, když je neviditelný ? Mohl by třeba bojovat svým bezbožným způsobem života ?
:what:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 9:37:18

luckykubrt píše:O Bohu se píše, že je milosrdný, pomalý v hněvu a odpouští ve velikém měřítku. Taky Ho ovšem popisuje jako velkého válečníka, který bojuje za právo a spravedlnost.

Ve Zjevení 16:14,16 se píše:[b]Jsou to ve skutečnosti výroky inspirované démony a provádějí znamení a vycházejí ke králům celé obydlené země, aby je shromáždily k válce velikého dne Boha Všemohoucího...A shromáždily je na místo, které se hebrejsky nazývá Har-Magedon
Můžeš sem Lucku okopírovat co se o tom píše celé? Takhle z jedné věty to moc nedává smysl.
Návštěvník
 

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 10:14:11

Návštěvník píše:Můžeš sem Lucku okopírovat co se o tom píše celé? Takhle z jedné věty to moc nedává smysl.

Nevím jak moc vám to pomůže, ale ten 15. verš zní takto: 15„Pohleď, přicházím jako zloděj. Šťastný je ten, kdo zůstává bdělý a udržuje si své svrchní oděvy, aby nechodil nahý a aby se lidé nedívali na jeho hanebnost.“
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod rosada » pon 25. úno 2013 10:35:56

luckykubrt píše:O Bohu se píše, že je milosrdný, pomalý v hněvu a odpouští ve velikém měřítku. Taky Ho ovšem popisuje jako velkého válečníka, který bojuje za právo a spravedlnost.

O Bohu jako válečníkovi neuvažuju ani jsem nikdy neuvažovala. Ve Starém zákoně jsou sice takové zmínky, ale Starý zákon psal národ, který to neměl lehké (velká část vznikla až po exodu) a to myslím formovalo jeho představu o Bohu a to co o něm chtěl mít zaznamenáno.
Jak by mohl člověk bojovat proti Bohu, když je neviditelný ? Mohl by třeba bojovat svým bezbožným způsobem života ? :what:

Obrázek
Mě hlavně není jasné PROČ by měl člověk s Bohem bojovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 10:45:06

rosada píše:Obrázek
Mě hlavně není jasné PROČ by měl člověk s Bohem bojovat.
Obrázek

No možná proto, že Bůh chce bojovat proti lidské špatnosti na Zemi. To by znamenalo, že těch opravdu dobrých by se našlo velmi málo (podobně jako při kázání Noema, kdy zaplavil Bůh svět potopou). To taky nikdo Noemovi nevěřil podobně jako lidé dnes nevěří svědkům Jehovovým. A přesto se podle Bible musí očistit Země od zla. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod rosada » pon 25. úno 2013 11:04:12

To jsi napsal důvody, proč by měl Bůh (případně) bojovat s člověkem. Ale proč člověk s Bohem?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 11:12:05

http://xman.idnes.cz/nejbizarnejsi-sekt ... n-styl_fro
http://xman.idnes.cz/nejvetsi-hromadna- ... n-styl_fro
http://skinhead.sweb.cz/sekty.htm

Svědci Jehovovi
Hlavním smyslem života jehovistů je přesvědčování lidí. Právě proto se s nimi sešel skoro každý člověk.Svědkové věří a snaží se o tom přesvědčit i další spoluobčany, že zničení tohoto světa v armaggedonské bitvě přežijí jen ti nejaktivnější a nejvěrnější. A právě k aktivitě se počítá i získávání nových členů, kteří jim uvěří.Již třikrát v tomto stolení prorokovali svědkové Jehovovi konec světa, který měl nastat v roce 1914, 1925, 1975. Nyní očekávají další konec světa - poslední generací na tomto světě bude podle nich ta, jejíž příslušníci se narodili do roku 1914 (?!). Vydávají periodikum Strážná věž. Sídlo sekty je v USA. Ve strážné věži, která vychází i česky, jsou uvedeny pokyny, kterými se musí členové bez výhrad řídit. Svědci znají výborně bibli, ale vybírají si z ní jen ty části, které se jim hodí a podporují jejich cíle. Na jedné straně kladou důraz na mravní a spořádaný život, na straně druhé odmítají krevní transfuze a muži odmítají sloužit v armádě i v civilní službě. Sektu založil v minulém století Charles Russell.
Návštěvník
 

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 11:36:28

rosada píše:To jsi napsal důvody, proč by měl Bůh (případně) bojovat s člověkem. Ale proč člověk s Bohem?

Je to patrné z kontextu s veršem Daniel 2:44 Je to třeba proto, že se vládnoucí lidé nebudou dobrovolně chtít vzdát své vlády nad druhými lidmi. :( Lidé se tedy dělí na dvě skupiny. Jedni umírají pro Krista Pána, druzí zase proto, že vzdorují Bohu. :crazy:

Návštěvník píše:Svědci Jehovovi
Svědci znají výborně bibli, ale vybírají si z ní jen ty části, které se jim hodí a podporují jejich cíle. Na jedné straně kladou důraz na mravní a spořádaný život, na straně druhé odmítají krevní transfuze a muži odmítají sloužit v armádě i v civilní službě. Sektu založil v minulém století Charles Russell.

Na tom nevidím nic rozporuplného. Apoštolové vydali příkazy o zdržování se krve (viz téma Otázka krve). Taky se navzájem měli milovat. Podle toho ostatní poznali, že jsou Ježíšovi učedníci. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 11:51:30

luckykubrt píše:e to patrné z kontextu s veršem Daniel 2:44 Je to třeba proto, že se vládnoucí lidé nebudou dobrovolně chtít vzdát své vlády nad druhými lidmi.
Právě, připadne mi to, že některé sekty se snaží ovládnout lidi naháněním strachů z jistého konce světa, který pořád ne a ne přijít. :what:
Návštěvník
 

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod rosada » pon 25. úno 2013 12:07:43

luckykubrt píše:Je to třeba proto, že se vládnoucí lidé nebudou dobrovolně chtít vzdát své vlády nad druhými lidmi.
:( Lidé se tedy dělí na dvě skupiny. Jedni umírají pro Krista Pána, druzí zase proto, že vzdorují Bohu. :crazy:

Zajímá Tě, víc jak budou jednat vládnoucí lidí, nebo jak to s Bohem máš ty?
Do které skupiny patříš? Umíráš?
Do které skupiny patřím já, když ti řeknu, že smrt pro mne moc neznamená. To já se budu dívat, až se toto tělo bude rozpadat. :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod rosada » pon 25. úno 2013 12:34:22

Uvědomuju si, že zemřu jako tělo, jako vymezená entita,
Já jako Vědomí, jako princip "Já jsem" - jsem se nezrodil, tedy ani nezemřu.
Mohu ti vysvětlit, jak to vidím a jak k tomu dospět. Bibli vykládat neumím. Je to mnohovrstevnatý text. A některé významy byly ztraceny v překladu.
Jazyky blízkého východu, se vyznačují tím, že většina slov má mnoho významů. Proto je tak rozvinutá rabínská tradice výkladu. To se ovšem dá dělat s hebrejským (aramejským a pod.) textem. S textem, který prošel řečtinou a pak do dalších jazyků se to moc dělat nedá.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Bůh ve válce

Nový příspěvekod teonik » pon 25. úno 2013 12:53:57

nemám nic proti boji,stejně jako proti míru...

s čím bojuji?

kdo ví,nejčastějc sám se sebou

když se mi něco v okolí nelíbí,upozorním na to,několikrát..a obvykle začne okolí bojovat se mnou...nastavím jednu tvář,pak druhou,pak třetí...no a pak vyhrnu rukávy a dám se také do boje(pokud neuteču...)

.................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov


Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník