Proč existuje zlo ?

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. úno 2013 12:11:59

Návštěvník píše:Snad by bylo lepší nejdřive pojem "zlo" definovat. Co se označuje jako "zlo"? Co je "zlo"?

Návštěvník píše:Zlo je opak dobra. :)

A co je "dobro"?

Co "dobro" pro hladovou lišku? Sežrat myš.
Co je "zlo" pro myš? Když ji liška sežere.

Je sežrání myši dobrem, nebo zlem?

Platí to i o lidském vnímání, co je dobro a zlo: Když se myši v kraji přemnoží, lidi tam vnímají jako dobro, že je predátoři požírají.
Když ale uteče laboratorní myš do místnosti, kde jsou pokusní psi, a ti ji sežerou, je to zlé - pokus na myších se musí znovu celý znovu opakovat, bude to stát spoustu peněz a času, výsledky pokusu se zpozdí, nebudou v době, kdy měly být ...

Je pro lidi sežrání myši dobrem, nebo zlem?

"Zlo" i "dobro" je čistě subjektivním ohodnocením, posouzením dění v momentální situaci. Nic není samo o sobě dobré nebo zlé. Ani bolest nemusíme vždycky chápat jen jako zlo, kterému je nutné se vyhnout. Existují porodní bolesti, bolest na zubařském křesle...
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. úno 2013 12:13:20

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:Zlo existuje jenom ve tvojí mysli. Když o tom nepřemýšlíš, co je zlého?

Možná, že v současnosti zlo pomalu ustupuje. K třetí světové válce zatím nedošlo. :)

Zase máš zlo ve své mysli, proto o něm přemýšlíš. Stane se něco, když na zlo chvíli nebudeš myslet?
Buď Obrázek
Tak co?
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 21. úno 2013 12:24:06

Návštěvník píše:Zase máš zlo ve své mysli, proto o něm přemýšlíš. Stane se něco, když na zlo chvíli nebudeš myslet?
Buď Obrázek
Tak co?

Já, který jsem nepokřtěný zájemce svědků Jehovových a odmítnul bych nastoupit do armády a bojovat za svoji vlast, protože se snažím milovat své bližní podobně jako Kristus mám v hlavě zlo ? To je přece ABSURDNÍ !!! :confused: :confused: :confused:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. úno 2013 12:50:19

luckykubrt píše:Já, který jsem nepokřtěný zájemce svědků Jehovových a odmítnul bych nastoupit do armády a bojovat za svoji vlast, protože se snažím milovat své bližní podobně jako Kristus mám v hlavě zlo ? To je přece ABSURDNÍ !!! :confused: :confused: :confused:

v čí hlavě to zlo je, když o něm přemýšlíš?
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 21. úno 2013 16:40:41

Návštěvník píše:v čí hlavě to zlo je, když o něm přemýšlíš?

Jedna věc je přemýšlet o zlu a druhá věc je zlo konat. :P Samozřejmě, když člověk přemýšlí o zlu je to v jeho hlavě. Pokud se ale proti zlu postaví bude konat dobré věci. V podobném duchu se píše v Bibli... "postavte se proti ďáblu a uteče od vás." . ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. úno 2013 18:05:46

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:v čí hlavě to zlo je, když o něm přemýšlíš?

Jedna věc je přemýšlet o zlu a druhá věc je zlo konat. :P Samozřejmě, když člověk přemýšlí o zlu je to v jeho hlavě. Pokud se ale proti zlu postaví bude konat dobré věci. V podobném duchu se píše v Bibli... "postavte se proti ďáblu a uteče od vás." . ;)

můžeš definovat, co je zlo a co je dobro? jak to vnímáš?
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod malpan » čtv 21. úno 2013 18:58:45

Já, který ... se snažím milovat své bližní podobně jako Kristus mám v hlavě zlo ?

proč se snažíš, proč to neděláš? :confused: :confused: :confused:
To je přece to ABSURDNÍ !!!

protože ty jsi jediný, kdo ti brání, abys to skutečně dělal

už vidíš ten rozpor? už víš, kde se bere to zlo? :) ;)

:)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. úno 2013 13:00:04

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:Proč existuje zlo ?

Když Hitler vedl válku proti národům nezajímalo ho utrpení mnohých lidi. [/b] :sos:


nezajímalo ho utrpení mnohých lidí, protože byl posedlý myšlenkou na dobro lidstva, které bude kultivováno do formy NADČLOVĚKA :confused:
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 22. úno 2013 13:51:54

Návštěvník píše:můžeš definovat, co je zlo a co je dobro? jak to vnímáš?

Napsal jsem tady, že DOBRO pro mně znamená dodržování Božích přikázání a ZLO je porušováním těchto přikázání. Uvedl jsem dva příklady (kazatelská služba a zbrojení). Ježíš učil své učedníky, aby spolu žili v míru takže kdo nežije v míru s ostatními není pravý křesťan, ale ďáblův služebník. Tyto dvě cesty jsou stejně rozdílné jako den a noc takže je to jasně patrné. ;) Mimochodem Bůh Jehova slibuje, že bude na Zemi ráj a SMRT již nebude a ukončí všechny války na Zemi. Nemocné vyléčí z jejich nemocí. To bude projev Nejvyššího dobra ve vesmíru. :yeah:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. úno 2013 14:01:08

když má člověk rád ... tak obyčejně rád ze srdce, z vlastní přirozenosti ... tak nebude nikomu ubližovat ani slovem, ani činem, bude všechny respektovat a dávat jim to nejlepší co může a jak může

nepotřebuje k tomu žádný přikázání ani zakázání ... je to jeho přirozenost a nedá se ani mluvit o tom, že by nějak konal vědomě dobro ... dokonce kdyby mu to někdo řekl, jak je dobrý a jak dobře že koná, tak by na něj udiveně zíral, protože takovýmu člověku to přijde prostě NORMÁLNÍ, přirozený, nepotřebuje to nějak vyhodnocovat

on má rád a podle toho se řídí ...

když se někdo drží přikázání a nekrade, ještě to neznamená, že je to jeho přirozenost, ale může to být jen proto, že má strach že když to bude dělat, tak příjde trest
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. úno 2013 14:02:59

nepotřebuje k tomu Jehovu, ani přikázání, ale otevřenost srdce tj. MÍT RÁD :)
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. úno 2013 14:05:35

Bůh Jehova slibuje, že bude na Zemi ráj a SMRT již nebude

Neříká ale nic takového, že by živý tvar, který vznikl, měl existovat věčně. To podle Jím stvořené přírody není možné.

Smrt neexistuje jen v té rovině, kdy si uvědomuješ sebe jako božskou Existenci, kdy už nevnímáš sebe jako nějakého tvora. Kdy se prožívá existence jako Nejvyšší vesmírné Bytí, které je nad dobrem i zlem, protože všechno vytváří ze Sebe sama: "ON i Já je Jedno."
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 22. úno 2013 14:09:25

Návštěvník píše:nepotřebuje k tomu Jehovu, ani přikázání, ale otevřenost srdce tj. MÍT RÁD :)

Když se Ježíše ptali co je největší z Božích přikázání řekl: "Budeš milovat Jehovu, svého Boha celým svým srdcem, celou svou myslí a celou svou životní silou." V tom vidím to, co ty označuješ MÍT RÁD :)

Návštěvník píše:Neříká ale nic takového, že by živý tvar, který vznikl, měl existovat věčně. To podle Jím stvořené přírody není možné.

Budou nová nebesa a nová země a v nich bude přebývat spravedlnost. Za těchto podmínek bude VŠECHNO MOŽNÉ.Obrázek
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod vigilant » pát 22. úno 2013 14:39:32

Budou nová nebesa a nová země a v nich bude přebývat spravedlnost. Za těchto podmínek bude VŠECHNO MOŽNÉ.

Je pomocí věřit něčemu, co nám pomáhá dál.
To, čemu věříme, se časem modifikuje - průběžně s tím, jak se prohlubuje naše chápání :)
vigilant
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. úno 2013 16:57:04

Eckhart Tolle: Nová Země http://knihy.abz.cz/prodej/nova-zeme

E.T.: "Název této knihy inspirovalo proroctví z bible, které se zdá být akuálnější pro dnešní dobu více než pro kterékoliv jiné období lidské historie. Objevuje se ve Starém i Novém zákoně (Iz 65,17 a Zj 21,1) a mluví o pádu stávajícího řádu světa a vzniku "nového nebe a nové země". Nesmím opomenout vysvětlit, že nebe není nějaká oblast nebo prostor, ale vnitřní sféra vědomí. To je esoterický význam tohoto slova a také jeho pravý význam v Ježíšově učení. Svět je naopak sféra vnějších, viditelných forem, která vždy odráží vnitřní sféru vědomí. Kolektivní vědomí lidstva a život na této planetě jsou tedy propojené. "Nové nebe" je zrod nového vědomí lidstva a "nová země" je jeho odraz ve fyzické sféře. Lidský život i vědomí jsou úzce propojené s veškerým životem na této planetě, takže když se staré vědomí mění, po celém světě dochází k synchronickým geografickým a klimatickým změnám, jichž jsme už delší dobu svědky."

Co je třeba pochopit, vysvětluje i v knize "Moc přítomného okamžiku" viewtopic.php?f=145&t=1429&p=15536&hilit=Tolle+nov%C3%A1+zem%C4%9B#p15536 a viewforum.php?f=93
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod malpan » pát 22. úno 2013 18:23:29

Kdo chce slyšet, ten slyší - čili tiše sedí a naslouchá, porovná si v sobě, prociťuje, vyhodnocuje srdcem i myslí... jak je to asi myšleno...a tím postupuje dále...až není čemu naslouchat, protože dojde k vyrovnání, zůstává soulad bez otázek a nejasností...

Kdo slyšet nechce - nenaslouchá, neporovnává, jen opakuje to, co si nechal naprogramovat :what: potom je tu i dostatek místa pro existenci zla aj tvorbu bohů:)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. úno 2013 19:47:48

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:můžeš definovat, co je zlo a co je dobro? jak to vnímáš?

Napsal jsem tady, že DOBRO pro mně znamená dodržování Božích přikázání a ZLO je porušováním těchto přikázání. Uvedl jsem dva příklady (kazatelská služba a zbrojení). Ježíš učil své učedníky, aby spolu žili v míru takže kdo nežije v míru s ostatními není pravý křesťan, ale ďáblův služebník. Tyto dvě cesty jsou stejně rozdílné jako den a noc takže je to jasně patrné. ;) Mimochodem Bůh Jehova slibuje, že bude na Zemi ráj a SMRT již nebude a ukončí všechny války na Zemi. Nemocné vyléčí z jejich nemocí. To bude projev Nejvyššího dobra ve vesmíru. :yeah:


Smrt již nebude?
Takže se také přestanou rodit další děti.... :what:
Návštěvník
 

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod rosada » pát 22. úno 2013 21:45:46

Návštěvník píše:
luckykubrt píše:
Návštěvník píše:můžeš definovat, co je zlo a co je dobro? jak to vnímáš?

Napsal jsem tady, že DOBRO pro mně znamená dodržování Božích přikázání a ZLO je porušováním těchto přikázání. Uvedl jsem dva příklady (kazatelská služba a zbrojení). Ježíš učil své učedníky, aby spolu žili v míru takže kdo nežije v míru s ostatními není pravý křesťan, ale ďáblův služebník. Tyto dvě cesty jsou stejně rozdílné jako den a noc takže je to jasně patrné. ;) Mimochodem Bůh Jehova slibuje, že bude na Zemi ráj a SMRT již nebude a ukončí všechny války na Zemi. Nemocné vyléčí z jejich nemocí. To bude projev Nejvyššího dobra ve vesmíru. :yeah:


Smrt již nebude?
Takže se také přestanou rodit další děti.... :what:

To víš Nejvyšší dobro je holt nejvyšší dobro, to musí touhy po potomstvu stranou. Ale za to je to vyváženo pohledem na lva a gazelu pasoucí se pospolu. :yeah:
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 23. úno 2013 0:15:46

Návštěvník píše:Smrt již nebude?
Takže se také přestanou rodit další děti.... :what:

To je přece velký rozdíl, když se rodí nový život a umírá starý. Pokud nebude již smrt neznamená to, že se přestanou rodit děti. ;) V Bibli je psáno, že i kojenec si bude hrát nad kobří dírou a vůbec nic se mu nestane. Tak trochu mi to připomíná příběh o Mauglím či Tarzanovi. :)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Proč existuje zlo ?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. úno 2013 0:46:09

Nikdo nebude umírat a na Zemi tak bude pořád dál a dál přibývat lidí... až nebude hnutí... ani prostor na hraní
Dost hrozná představa :confused:
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron