Filozofické úvahy o Bohu

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 27. úno 2013 9:20:04

luckykubrt píše:Zajímalo by mně, jak pokračuje hledání Boha. :) Hledání nám ztěžuje fakt, že podle Bible je Bůh neviditelný a sídlí v nebesích. Jeho přítomnost můžeme pouze cítit a to ještě za předpokladu, že nám Bůh laskavě sesílá svého svatého ducha.

Jak cítíš Boha?

Jak tedy rozeznáváte svatého ducha od toho ducha vzpoury ? Nemáte někdy pocit, že je to jako v těch pohádkách, kdy na pravém rameni sedí andílek, který nám dává dobré rady a na levém ten ďáblík, který nám našeptává, aby jsme udělali něco špatného ? :o

tobě někdo něco takového našeptává? co to je?
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » úte 05. bře 2013 10:46:17

Návštěvník píše:Jak cítíš Boha?

No právě, že žádnou přítomnost Boha nepociťuji. Vlastně se o Něm dozvídám pouze prostřednictvím Bible. :)
tobě někdo něco takového našeptává? co to je?

Tak víceméně se jedná pouze v otázce rozhodování, kde žádné zlo nevidím. Jde o to, že svědkové Jehovovi vydávají časopisy a v nich je napsané, co VŠECHNO se Bohu nelíbí. Přesto některé věci dělám a omlouvám si to, že to zase není tak ŠPATNÉ. :D
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. bře 2013 10:50:20

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:Jak cítíš Boha?

No právě, že žádnou přítomnost Boha nepociťuji. Vlastně se o Něm dozvídám pouze prostřednictvím Bible. :)

Osobně Boha neznáš? Co tě vede k tomu, že věříš Bibli?
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » úte 05. bře 2013 11:05:27

Návštěvník píše:Osobně Boha neznáš? Co tě vede k tomu, že věříš Bibli?

Po staletí bylo zachováváno Boží Jméno JHVH. Kdyby to bylo smyšlené jméno lidé by se kvůli tomu nezabíjeli, ale povídali by si to jako třeba legendu o králi Artušovi (bez nějakých emocí). Ale je vidět, že zmínka o Božím Jméně vyvolává silné emoce, zvláště u lidí, kteří mají sklon činit špatné věci a omlouvat si je. :o To asi nebude jen tak vymyšlenou Biblí, hlavně když vidíme, že se naplňuje proroctví, že (někteří) lidé se již nebudou učit válkám. Tím samozřejmě myslím svědky Jehovovi, kteří se snaží žít v Pravdě. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. bře 2013 11:11:37

luckykubrt píše:To asi nebude jen tak vymyšlenou Biblí, hlavně když vidíme, že se naplňuje proroctví, že (někteří) lidé se již nebudou učit válkám.
lidé válčili a učili se neválčit i před biblí, to není žádný důkaz, totéž můžeš klidně tvrdit o koránu
vojáci mají většinou sebou ve válce kaplana a bibli, jak si to vysvětluješ?
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » úte 05. bře 2013 11:23:25

Návštěvník píše:vojáci mají většinou sebou ve válce kaplana a bibli, jak si to vysvětluješ?

V Bibli se píše, že se i Antikrist proměňuje v anděla světla. Ve skutečnosti je vládce temnoty a jakékoli porušování Božích přikázání nás od Něho (od Boha JHVH) vzdaluje. Proto těžko může být Bůh nablízku těm, kteří spolu válčí. :'-( Jedině ten Antikrist, který se vydává za Ježíše Boha může spojovat jakékoli války (ať už ze strany katolické či muslimské víry) se Svatou válkou. Podle Bible však jediná SVATÁ VÁLKA bude ta Boží v Armagedonu (Božím soudném dnu), kdy Bůh vyhladí veškerou ničemnost ze Země. :)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. bře 2013 12:41:46

všichni válečníci i s kaplanem a biblí končí v pekle? není jim Bible nic platná? podle čeho soudíš, že může být byble platná něco tobě? podle čeho usuzuješ, že zrovna ty ji chápeš dobře?
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 05. dub 2013 20:25:47

Návštěvník píše:všichni válečníci i s kaplanem a biblí končí v pekle? není jim Bible nic platná? podle čeho soudíš, že může být byble platná něco tobě? podle čeho usuzuješ, že zrovna ty ji chápeš dobře?

Tak jsem ještě našel něco na co dlužím odpověď. Ona ta jistota není nikdy. Je to jak se říká hop nebo trop. Ale je to aspoň podloženo "svatým" Písmem. ;) Tedy alespoň tak to vidí svědkové Jehovovi. No fakt je, že tam není prostor pro svobodné myšlení. Všichni musí být naladěni stejně podle článků ze Strážné věže. Na druhou stranu v tom je ta jednota. No každý ať si vybere podle sebe, ne ? :what: Jedno je jasné... Bible není matematický zápis 1+1=2. I dalo by se to zapsat ve dvojkové soustavě jinak (01+01=10)*. Jedno je však jisté... je VELMI DŮLEŽITÉ koho uctíváme. Uctíváme-li totiž Antikrista náš život velmi rychle skončí. Máme mít bázeň před PRAVÝM BOHEM JHVH. Jak se píše v Bibli: "Šťastný je lid, jehož Bohem je Jehova." :)
*Tak jako se dá zapsat matematický zápis jinak dá se i jinak vyložit stejný verš Bible. :confused:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 05. dub 2013 20:38:47

Jana píše:Je tam jednota i s tím vším ostatním, co existuje, nebo je tady od toho nějaká oddělenost ?
Pak by byla jednota jen relativní, jen v rámci klubu
Pokud není jednota, pak jakápak jistota ?

Samozřejmě, že ta jednota funguje v rámci určité skupiny lidí. Ale to předpověděl i Ježíš, že ne všichni naleznou k němu cestu. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 05. dub 2013 22:14:43

Jana píše: Jan 17,11 (SNC): „Já odcházím k tobě, oni zůstávají. Otče svatý, vezmi si je teď na starost a sjednocuj je tak, jak jsme my zajedno.“

No ano. O to tu právě jde. Svět je však rozdělen. Například těmi válkami, které jsou od toho ničemného. Na jedné straně se modlí k Bohu o vítězství a i na straně druhé se k němu modlí o to. Tak kde je ta jednota ? :sos: Máme přece žít v míru. A svědkové Jehovovi jsou známí tím, že odmítají vzít do ruky zbraň a zabít svého bližního... jsou jako Kristus spolu zajedno s Otcem. :D Tak v tom vidím tu jednotu. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 05. dub 2013 22:39:30

Jana píše:Tímhle jsou mi sympatičtí. :)

A všechno souvisí se vším, ať je to otázka svátosti krve, manželské věrnosti nebo uctívání jediného pravého Boha JHVH praví křesťané jsou ve všem sjednoceni. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 9:48:30

Jana píše:Co je tím, co je sjednocuje ?

Řekl bych, že tím NEJDŮLEŽITĚJŠÍM prvkem jednoty je láska k pravdě. Dá se říct, že uctívání Boha se věnují 24 denně 7 dní v týdnu. Dokážou si odříct světské radovánky a na první místo ve svém životě dávají Boha JHVH. :) Myslím, že právě On působí tu jednotu mezi svými pokornými služebníky. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » sob 06. dub 2013 9:57:26

Jana píše:
luckykubrt píše:A všechno souvisí se vším, ať je to otázka svátosti krve, manželské věrnosti nebo uctívání jediného pravého Boha JHVH praví křesťané jsou ve všem sjednoceni.

Co je tím, co je sjednocuje ?

Otázka sjednocení bych řekl, že je jasná na rozdíl od otázky rozdělování a separace.
Že je jeden jediný pravý, o tom nikdo nepochybuje. Jeden, žádný druhý neexistuje (ani nemůže). Ti, co mu říkají určitým jménem se mají už za stoupence toho určitého jména a tedy i za jakousi vyvolenost. Jde však jen o vyvolenost názvu a tedy rozdělení toho sjednocení na ty, kteří mu takto říkají a ty druhé. Ti, kteří mu takto říkají jsou ti praví, ostatní jsou bezvěrci, odpadlíci...

Je jen jeden, miluje nás všechny, tak proč se sami separujeme na pravé a nepravé? Kde je potom ta Pravda?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 10:50:49

Jana píše:.Je potřeba k tomu, aby v Tobě byla láska k pravdě, k tomu, abys mohl milovat Boha 24 hodin denně 7 dní v týdnu být navíc někde organizován ? Nevzniká tady tak trochu nebezpečí posílení ega, že jsi vyvolenější, než někdo jiný, že máš oproti druhým zajištěno místo v nebi ? Není tady nebezpečí ulpění na představě, že sis díky členství v organizaci pojistil na rozdíl od nečlenů teplé místečko v ráji ?

Abychom poznávali pravdu máme se s těmi, kteří tu pravdu znají scházet. Ano, každý má možnost stát se svědkem Jehovovým, ale málokdo se opravdu chce stát SJ. Jak řekl Ježíš:"Je mnoho pozvaných, ale málo vyvolených." :'-( Tady jde skutečně o organizaci vyvolených a já sám jsem takový člen-nečlen. Jejich literaturu studuji, ale nejsem pokřtěným svědkem ani nechodím na shromáždění. :( Každopádně oproti jiným mám to poznání, že ne všichni jdou do nebe (neklamte sami sebe falešným uvažováním). Jen proto, že je to běžně vyučováno papežským stolcem ještě neznamená, že se to zakládá na pravdě Boží !!! Do nebe jde podle Zjevení pouhých 144 000 vyvolených. Ostatní jsou shromažďování pro přežití nadcházejícího velkého soužení a budou moci žít věčně na očištěné Zemi. Máme IHNED opustit falešné náboženství než Bůh JHVH zasáhne proti bezbožnosti na Zemi. Bůh brzy zničí ty, kteří ničí Zemi a nenaslouchají dobré zprávě.Takže naslouchat dobré zprávě je životně důležité. :) Ještě bych dodal, že Ježíš přirovnal dnešní dny k Noemově době a rozděluje nás na ovce (ty, kteří si nechávají "vymývat" mozky :P) a kozly. :o
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » sob 06. dub 2013 10:56:32

Jana píše:
Jan 17,11 (SNC): „Já odcházím k tobě, oni zůstávají. Otče svatý, vezmi si je teď na starost a sjednocuj je tak, jak jsme my zajedno.“


Primárně má jít o sjednocení mezi jednotlivcem a Otcem viz:".. tak, jak jsme my zajedno"
Pak to sjednocení mezi lidmi přijde samo sebou. :)
A neodpustím si advaitovou poznámku, že rozdělení mezi jednotlivcem a Otcem je jen zdánlivé, takže pro sjednocení není potřeba nic než prokouknou tu zdánlivou oddělenost.
Otec neidí jednotlivce jako oddělení od Sebe, to jen jednotlivec může (a většinou to tak v těchto dobách je) vidět sebe sama jako oddělenou bytost.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » sob 06. dub 2013 10:57:50

Do nebe jde podle Zjevení pouhých 144 000 vyvolených.

jen tak pro informaci, víš kolik má organizace SJ dnes členů? Myslím celosvětově.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 11:05:08

rosada píše:jen tak pro informaci, víš kolik má organizace SJ dnes členů? Myslím celosvětově.

Bude to něco kolem 7 milionů. K tomu bylo vedeno asi ještě 12 milionů zájemců a sympatizantů. Podle Andělů světla má být zachráněno 2% lidstva. Bible se zmiňuje o velikém zástupu, který žádný člověk nemohl sečíst. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » sob 06. dub 2013 11:06:27

Myslím, že před nebem bude tlačenice ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » sob 06. dub 2013 11:23:35

rosada píše:Myslím, že před nebem bude tlačenice ;)

no, snad se tam aspoň nějaký dostane, než se vzájemně ušlapou
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 12:09:55

rosada píše:Myslím, že před nebem bude tlačenice ;)

Řekl bych to takhle: "Spousta lidí se žene do nebe a neví, že spěchají do pekla místo toho, aby si užívali krás tohoto světa." Obrázek
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

PředchozíDalší

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků