Filozofické úvahy o Bohu

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » ned 03. úno 2013 12:39:20

Jana píše:Pokud si uvědomuješ, že miluješ, potřebuješ o tom ještě přemýšlet ? Nebo to uvědomění lásky je už samo o sobě naprosto naplňující ? Je Největší přikázání: Miluj Boha celým svým srdcem, myslí, duší...? Nebo je: Přemýšlej o Bohu ?

No i to uvědomovaní si, že někoho milujeme vychází z naších myšlenek (nebo Božích). Pokud milujeme Boha neznamená to, že o Něm nemusíme přemýšlet. Podle Bible to je bohulibá činnost pátrat po Něm zda skutečně existuje a stává se dárcem odměny těm, kteří Ho hledají v opravdovosti.. Samozřejmě pokud připustíme, že všechny Jeho cesty jsou spravedlivé a my jsme nedokonalí a hříšní. ;)

Jsme při tom tedy duchem nepřítomní ? Nezastaví se Tvá mysl alespoň na okamžik, když si uvědomuješ nějakou krásu ? Je třeba k jejímu uvědomění ducha-přítomnost ? Znamená tedy ducha-přítomnost nutnost přemýšlet ?

Možná, že někteří lidé rozjímají nad krásou duchem nepřítomni. Obrázek Potom ale k čemu potřebujeme mozek ? :o Zdá se, že některým lidem tam opravdu jen zabírá zbytečně místo. Obrázek Fakt mnohým se tam honí jen číslice se symbolem dolaru a pro krásu přírody už jim nezbývá místo. Takoví lidé jsou potom i schopni přírodu ničit např. kácením lesů, znečišťováním ovzduší a vody. :(

A můžeš po takovém spánku říct: To jsem se krásně vyspal ? Zažil jsi někdy blažený spánek beze snů ?

Řekl bych, že spánek je proto, aby si mozek i celé tělo odpočalo. Takže krásně se vyspím, když se probudím s chutí do života. Častěji se mi však stává, že se probouzím unavený a sny se mi téměř nezdají. :)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 03. úno 2013 12:40:08

Tak už to v diskusích chodí :)
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 12:40:48

moc pěkné,dík malpan
:)
............
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 12:44:26

Já nepřemýšlím jedině když spím....ahoj kubrte

když spíš,přemýšlí o tobě bůh...jináč bys zmizel
...................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 12:49:29

obvyklá situace tady:

po jedné stránce bylo téma ,a myslím že velmi pěkné,zapomenuto a klábosí se o tomtéž,co bychom našli na jakékoli další debatě,at už má v nadpisu,že je o bohu,zenu či špenátu--

takhle myslím se efektivnost debaty blíží 0 a úroven poradny klesá,což se musí projevit
.......................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » ned 03. úno 2013 12:51:14

Návštěvník píše:To jistě, malpane. Na druhé straně tady se jedná o veřejnou diskusi dvou lidí, mezi kterými právě probíhá rozporování a obhajování určitého tvrzení. Pak - pokud do diskuse vstoupím - je podle mě poctivé i tohle respektovat. Jinak chtě nechtě vzbudím dojem, že nesouhlasím s rozporujícím, tudíž ani s důvody, které uvádí.


aha, právě jsi potvrdil, že přichycení odpovědi na tebe bylo správně - tedy pro tebe. Víš, proč jsem tuto větu napsal?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » ned 03. úno 2013 12:59:18

teonik píše:....ahoj kubrte
když spíš,přemýšlí o tobě bůh...jináč bys zmizel

Anebo jak tvrdí vostalpetr, kdyby lidé nemysleli zmizel by Bůh. Jenže... teprve potom by skutečně lidstvo zahynulo. :'-( Takže je čas myslet na Boha :yeah: Ono to bylo vždycky tak mezi lidmi. Když jim začalo téct do bot obraceli se k Bohu. Ale jakmile se jim dobře dařilo často na Boha zapomínali. Neznamená to tedy, že když nespím Bůh o mně nejeví zájem. :confused:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » ned 03. úno 2013 13:04:01

proč je tu stále potřeba přiřazovat bohu lidské vlastnosti?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 13:16:10

no já věřím,že kdyby o nás lidech a světě kolem bůh přestal myslet-tak bychom fakt zmizeli

filosofická taktika to otočit

jako že kdybychom přestali myslet o bohu-tak zmizí

tentokrát neplatí
....................

znovu opakuji,že myslím,že přemýšlet o bohu je přínosné a tudíž prosím v tom pokračuj a nenech se mást...

......................

co se týče personifikací,tak myslím,že něco máme s bohem obdobné-např přemýšlení,ale obdobné nikoli přesně stejné,neboli člověk si myslí svou lidskou a bůh svou božskou Myslí-bilionkrát inteligentnější a schopnější než je ta naše

když usoudím,že když já mám ruce---má i bůh ruce,a myslím to doslova,taxe pletu

bůh ovšem ruce=výkonný orgán činnosti-má,je to jeho Vědomí a Mysl,s nima si dělá,to co my děláme rukama(zjednodušeně)

když usoudím,že když já mám strach--tak i bůh má strach...tak to už sem dost vedle od Jak nahoře-tak dole
............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » ned 03. úno 2013 13:21:46

teonik píše:no já věřím,že kdyby o nás lidech a světě kolem bůh přestal myslet-tak bychom fakt zmizeli......


co je podle tebe bůh, že stále lpíš na tom, že přemýšlí jako ty?
co podle tebe znamená: Jak nahoře-tak dole?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod orog » ned 03. úno 2013 13:27:56

teonik píše:obvyklá situace tady:

po jedné stránce bylo téma ,a myslím že velmi pěkné,zapomenuto a klábosí se o tomtéž,co bychom našli na jakékoli další debatě,at už má v nadpisu,že je o bohu,zenu či špenátu--

takhle myslím se efektivnost debaty blíží 0 a úroven poradny klesá,což se musí projevit
.......................

Návštěvník píše:Na druhé straně tady se jedná o veřejnou diskusi dvou lidí, mezi kterými právě probíhá rozporování a obhajování určitého tvrzení. Pak - pokud do diskuse vstoupím - je podle mě poctivé i tohle respektovat. Jinak chtě nechtě vzbudím dojem, že nesouhlasím s rozporujícím, tudíž ani s důvody, které uvádí.

Veřejná diskuse se liší od rozhovoru dvou lidí, které zajímá totéž, a nezbývá než to brát jako fakt. Je to nový sociální jev a má různá úskalí. Pokoušet se tu vážně diskutovat je vždycky vstup na tenký led, protože protiargumenty jsou často jen odreagováváním osobních sympatií a antipatií. V diskusích je často důležitější, kdo něco říká, než to, co říká. Podle toho vypadají reakce oponentů, jsou nesouhlasné, i když oponent sám před časem napsal totéž. Diskusní fóra jsou prostě jistý druh džungle, chvilky, kdy je možné se věnovat určitému tématu, bez osobních konotací, jsou vzácné.
Já jsem dost realista a když taková chvilka nastane, těší mě to, ale celkově mě to učí brát věci, jaké jsou :)
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 16:18:09

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 13:29:07

nějak nechápu,jaxi přišla na to,že říkám že bůh přemýšlí tak jako já

když sem právě napsal,že jeho Mysl je jiná než lidská
zdůraznuji úplně jiná,jak v technikách,tak ve strategiích a strukturách

přesto to co dělá označuji jako přemýšlení,to ano,to je takříkajíc nepřesné

možná by bylo lepší říct,že imaginuje-představuje si-před sebe něco staví(to co si vymýšlí=Projev..)

pakliže ti mé vysvětlení nekonvenuje,zřejmě na to máš úplně jiný pohled,taxem na něj zvědavej
............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 13:52:46

co je podle tebe bůh, že stále lpíš na tom, že přemýšlí jako ty?
co podle tebe znamená: Jak nahoře-tak dole?


trochu to teda ještě rozvedu,i když odpovědět,co je to pro mě bůh,by bylo jakž tak přesné,kdybych o tom napsal knihu...ale pokusím se krátce,byt zase na úkor přesnosti

co je bůh

můj model universa je trochu hierarchický(i když většinou hierarchii moc nefandím,jsem rovnostář..)

Počátkem je Absolutno-Zdroj všeho ostatního-Podstata-Jediné Skutečné-...atd(pozor nikoli bůh)

toto Absolutno tvoří vše ostatní

čím?

myšlením svou Absolutní Myslí,svou Představivostí vytvoří Projevené=samsáro=světy a bytosti v nich

z čeho to dělá?

z ničeho neboli ze seba sama(nic jiného není k dispozici,neb kromě Absolutna nic jiného ani neexistuje)
vše stvořené tudíž je z takříkajíc těla Absolutna,a ve všem stvořeném můžeme toto "tělo" tj esenci Absolutna vycítit,spatřit,poznat...i v lidech...i v sobě...je ve všem

Absolutno n Počátku Stvoření stvořilo jednu jedinou Projevenou Bytost(a to je pro mě už jakýsi Maxibůh)

stvořilo Ho...k obrazu svému,ze sebe sama...

no a tento maxibůh začal tvořit dál nikoli už jen jednu ale více dalších podbytostí...a tyto další a další...až po určitých krocích tvorby se vytvořila bytost,kterou bych tdy moh označit jako našeho starého Boha Stvořitele nás lidí,země a přilehlého vesmíru

to,co se takto tvorbou a delegovanou tvorbou vytvořilo,je fraktál tvoření dělaný s principy
1-tvořím podle obrazu svého
2-tvořím ze sebe sama

tvorba s sebou nese jistý úbytek energií,schopností a Síly

takže kámen přemýšlí jinak než mravenec,mravenec jinak než já a já jinak než bůh,který zas jinak než Absolutno samo

Vědomí a Sílu ale máme všichni stejné povahy-povahy Absolutna,to je rovnostářství v mém hierarchickém modelu

tak tolik k prvé otázce,malpan

druhá otázka:jak nahoře,tak dole

pokud tě zajímají mé úvahy o tom,podej to v jiném vlákně,tady toto,bylo o bohu,tedy v rámci vlákna
jak nahoře --tak dole--už je trochu odbočka
................

a nepoužívej výraz "lpíš" když nevíš zda fakt lpím nebo ne

my totiž normálně nevíme,zda člověk lpí nebo nelpí,není to poznat,teprve,až mu věc vezmeme--ten co nelpí,to přijme---kdežto ten co lpí,bude řvát

vidělas mě tady někde řvát?

tak zdarec
.......................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » ned 03. úno 2013 14:07:23

Nový příspěvek od teonik » ned 03. úno 2013 13:29:07

výborně - bůh už nemyslí, jen je a je tu jen projev

v tomto projevu má vše svůj začátek a konec, vše navazuje, má to smysl - tedy vše má svou příčinu s následkem. Žádný přemýšlení, jen sled projevů, které na základě vlastního pochopení (sžití) ty jako pozorovatel vyhodnocuješ. Můžeš si říkat, jak to hezky vymyslel, ale není to člověk, který by hloubal nad situací.
Tato vše prostupující, vše oživující energie tu byla a bude vždy. Je to život sám. Bez konkrétního tvaru a podoby, přestože je ve všech tvarech a projevech. Není tu nic, krom něho, proto nemyšlení v tomto smyslu není možné.
Nemyšlení je možné jen tehdy, když v sobě zastavíš toho posuzovatele situací, které na tebe doléhají. Pak i ty budeš jednoznačnou, nedílnou součástí jeho tvorby, jež si budeš vědom, ale nebudeš o nich přemýšlet. Přemýšlet o nich budeš zase až budeš vnímat svou oddělenost.

Jak nahoře, tak dole není o ničem jiném - ten projev a to, co si o tom myslíš má přímý vliv na to, co žiješ a naopak. Není žádné tady a tam.
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 14:11:03

Potom ale k čemu potřebujeme mozek ? Zdá se, že některým lidem tam opravdu jen zabírá zbytečně místo.
..ahoj kubrte

mozek je styčný orgán mezi řekněme lidskou myslí=mentální sítem=skutečnou mentální genetikou,která tvoří a řidí biotělo

vezměme si televizi

na obrazovce běží film,jsou tam postavy,okolní svět..i já-člověk tam hraju--to celé,ten film,je náš iluzorní svět,matrix jaxe říká

aparatura televize,přenašeče,studia...to patří do mentálních sít,kde je vše zapsáno,co se bude dít,jak,atd

já-který sedím před televizí,sem pozorovací vědomí,jsem i prožívající vědomí,když se do děje položím

techncici a vše kolem nich-jsou tvořící vědomí

no a ten mozek-to je jeden čip v tv..který jakoby má na starosti mou postavu na obrazovce,když se přehřeje-zmodrá mi ruka..třeba
.............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 14:17:07

no a mohu si uvědomovat ten Život i při přemýšlení?

energie,Život,bytí máj v mém modelu trochu jiné významy,ale v podstatě to říkáš podobně

pokud nechceš rozebírat Jak nahoře-tak dole---ok

.........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » ned 03. úno 2013 14:35:13

teonik píše:no a mohu si uvědomovat ten Život i při přemýšlení?

ne, při přemýšlení se myšlenky zabývají myšlenkama. Můžeš tedy o něm přemýšlet, ale to je tvá pozornost směřovaná k myšlenkám. Pokud to vnímání (pozornost) přesuneš k tomu tady a teď (do nyní), pak si jej budeš plně vědom
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » ned 03. úno 2013 14:59:42

teonik píše:když sem právě napsal,že jeho Mysl je jiná než lidská
zdůraznuji úplně jiná,jak v technikách,tak ve strategiích a strukturách

Možná vás teď trochu zaskočím, ale je možné, že by Bůh byl někým jiným než se ve skutečnosti dělá v Bibli ? Všichni věřící jsou přesvědčeni, že Bůh v kterého věří je Stvořitelem vesmíru. Ale vědecké výzkumy tvrdí, že vesmír vznilkl "Velkým třeskem" :crazy: Tedy bez zásahu vyšší moci. Což se mi zdá pravděpodobnější než nauka o stvoření. Já si tedy představuji pod pojmem Bůh, který se podle všeho jmenuje Jehova despotického mimozemšťana, který nechal zavraždit i svého Syna, kvůli svému egu. Ano lidská mysl má podle toho odpovídající reakce. Například, když Bůh řekl Abrahámovi, aby obětoval svého syna, Abrahám neváhal ani vteřinu a svého syna by obětoval na příkaz vyšší moci, protože věřil ve vzkříšení. Ale co otcovská láska k svému synovi, kde ta se poděla ? :'-( Přesto Bible popisuje Boha jako lásku. :confused: Kde je potom ta hranice mezi spravedlivým a ničemným ? Třeba "krkavčí" otcové jsou na tom líp než Abraham, protože se sice nestarají o své děti, ale nezabili by je. :) Někdy za to sami nemůžou, že se nemůžou o své děti postarat, protože si nemůžou najít práci. Jiní si zase za to můžou, protože sice práci mají, ale všechny peníze propijí anebo prohrají v automatech. Mně by tedy zajímalo jak jiná je Boží mysl ? Tedy podle svědků Jehovových tady je jeden Bůh, který je dobrý jak učil Ježíš a druhý Kníže pekel, který se Bohem dělá (chce, aby ho lidé uctívali (sexem, honbou za penězi a tím, že budou dělat jiné špatné věci, které se Bohu nelíbí). Existuje i domněnka, že Bůh může být Původce dobra i zla. V jednom textu to o sobě i prohlašuje, že je Bůh, který působí neštěstí. Takže kde je pravda (já jsem se o pravdu nijak zvlášť nezajímal dokud jsem nepoznal svědky Jehovovi) ? :what:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 15:07:43

teonik píše:
no a mohu si uvědomovat ten Život i při přemýšlení?

ne


to je špatná odpověd

neznáš mě,mé přemýšlení,neznáš mého boha,máš jen svou představu a svých pár zkušeností,které zevšeobecnuješ nadmíru ...

já neříkám tobě,co můžeš a co nemůžeš...

kdybys napsal že tobě to nejde,bylo by to férové
ale jak je to u druhých-nevíš
..........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » ned 03. úno 2013 15:09:54

Veřejná diskuse se liší od rozhovoru dvou lidí, které zajímá totéž, a nezbývá než to brát jako fakt.
,,,ahoj Orogu

tohle je poradna---tudíž bychom se měli o něčem radit,nikoli jen klábosit
že to tak není,zatím,beru jako fakt,který ovšem lze změnit..a na tom taky pracuji,byt zatím bez výsledků,např první akce-změna poradny,měla efekt malý

mou druhou akcí je projekt Projekty
.............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

PředchozíDalší

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník