Filozofické úvahy o Bohu

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pon 08. dub 2013 14:23:12

No jen, jestli si nepleteš pojmy naslouchat a poslouchat.

Věříš tomu, že Kristus je živý?
Naslouchat, znamená vnímat jeho "vůli" TEĎ.

Poslouchat ve smyslu být poslušný, to jistě jsi.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. dub 2013 14:34:16

luckykubrt píše:Ježíš ale věděl o Bohu, svém otci daleko víc než farizeové.



A ty jsi ho, toho Boha, Ježíšova Otce, nalezl?

Tvůj problém je, že k tomu aby jsi objevil toho Boha, potřebuješ mít církev a musíš pak být poslušný hlavně té církvi, nikolu Bohu.

Kdyby jsi Boha už nalezl, tak by jsi dávno věděl, že Bůh nepotřebuje žádnou církev, ani není nutné k tomu nalezení Boha být v nějaké církvi.
Boha nalezne dřív ateista, než příslušník nějaké církve. :D
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 08. dub 2013 15:14:09

Návštěvník píše:Boha nalezne dřív ateista, než příslušník nějaké církve. :D

Jak může ateista nalézt Boha, když v Něho nevěří ??? ObrázekObrázekObrázek
Pravdu o Bohu kážou pouze Svědkové Jehovovi. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » pon 08. dub 2013 15:16:55

luckykubrt píše:Pravdu o Bohu kážou pouze Svědkové Jehovovi. ;)

to je právě ten jejich problém...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » pon 08. dub 2013 15:19:13

když jsi něčí svědek, asi bys ho měl hodně znát, vid?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 08. dub 2013 16:44:39

Jana píše:Tak ještě jednou, píšeš:
luckykubrt píše::sos: Pátrám po Bohu zda-li by se dal skutečně najít. Zatím jsem Ho nenašel, ale už teď Ho miluji. :D

A najednou se s Bohem bavíš, najednou jsi schopen naslouchat přímo Bohu ? Nenamlouváš si to ?

No možná jsem se špatně vyjádřil. Je rozdíl mezi tím znát Boží vůli a poznat Boha. Zatímco Boží vůli jsem už poznal a líbí se mi to (sjednocení lidstva k jedinému pravému uctívání Boha JHVH) o Bohu zatím moc nevím. Například nemůžu 100% říct, že je to Stvořitel nebo mimozemšťan. Je to jako znát prezidentův vládní program, ale neznat ho osobně. ;)

Jana píše: Bible je mnohovrstevná, každý si ji vykládá jinak a ne každý ji pochopí, kde získáš jistotu, že si Bibli vykládáš správně, že nepapouškuješ jen cizí názory, které s nasloucháním Bohu nemají vůbec nic společného ?

Jak jsem psal jistota není žádná. Je to hop anebo trop. Ale idea je pěkná... Obrázek a navíc podle Bible. Obrázek

Jana píše:Poznáváš skutečně živého Krista, nebo to jsou zase jen mentální informace od lidí, kterým věříš ?
Kde bereš víru v to, že nějaký člověk, nějaká organizace Ti zprostředkuje poznání Pravdy ?

Když studuji Bibli poznávám tím Boží vůli nebo mentální informace lidí ? :o Je Bible od lidí nebo od Boha ? :what:

Jana píše:A opravdu miluješ Boha, jak jsi psal, 7 dní v týdnu 24 hodin denně, tedy i když spíš a to přesto, že Boha zatím neznáš ?

To pevně doufám. :)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. dub 2013 21:56:57

luckykubrt píše:
Návštěvník píše:Boha nalezne dřív ateista, než příslušník nějaké církve. :D

Jak může ateista nalézt Boha, když v Něho nevěří ??? ObrázekObrázekObrázek
Pravdu o Bohu kážou pouze Svědkové Jehovovi. ;)

To, co nazýváš Bůh, existuje. ať v to věříš nebo nevěříš.
Jestli to, co nazýváš Bůh, může spatřit svědek Jehovův, může ho spatřit i ateista.

Bůh opravdu nepotřebuje žádné církve.
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » úte 09. dub 2013 11:25:43

Jana píše:To je snad nesmysl, znát Boží vůli a být neznaboh. Boží Přítomnost si uvědomuješ ?

Momentálně si uvědomuji pouze ďáblovu přítomnost. Jak se píše v Bibli: "Ďábel obchází jako řvoucí lev a hledá koho by pohltil, protože ví, že má krátké časové období." Až bude ďábel zničen potom teprve pocítíme Boží přítomnost. V Boží přítomnosti přestanou lidé umírat. :phew:

Jana píše:V Boží přítomnosti mizí všechny pochybnosti.

Ne tak docela. Mít naději na věčný život a být si sebejistý je rozdíl. Bible varuje: "Ať si ten, kdo si myslí, že stojí dá pozor, aby nepadl." Rovněž rčení: "Jednou spasen, provždy spasen." není biblické. :hm:

Jana píše:Boží vůli můžeš poznávat jen aktuálně V Boží přítomnosti jako ANO-ANO, NE-NE . Jedině v ní je Tvůj život požehnaný. Bible nabízí tolik protichůdných informací, že si z toho může kdokoliv vybrat cokoliv a často je to i protichůdné.

Pod vedením svatého ducha ti nic protichůdné nepřijde. :) Bible jasně odsuzuje hříšnost člověka a vyvyšuje Boží Jméno. Jen naše hříšné touhy hledají v Bibli rozpory. ;)

Jana píše:Počkej, jak doufáš ? Uvědomuješ si nonstop lásku ? I v noci, když spíš ?

V noci, když spím tak si neuvědomuji nic. Zase jsem to přehnal s tím počtem hodin. :D
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. dub 2013 11:29:51

"Momentálně si uvědomuji pouze ďáblovu přítomnost. Jak se píše v Bibli: "Ďábel obchází jako řvoucí lev a hledá koho by pohltil, protože ví, že má krátké časové období." Až bude ďábel zničen potom teprve pocítíme Boží přítomnost. V Boží přítomnosti přestanou lidé umírat."
:confused: jak to vypadá?
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 09. dub 2013 11:32:15

"Zase jsem to přehnal s tím počtem hodin."
Nějak ti vůbec nedělá problém si něco pořád namlouvat (nebo přímo nalhávat) :what:
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » úte 09. dub 2013 11:39:01

Návštěvník píše::confused: jak to vypadá?

No nevypadá to moc dobře. :( Ještě nás čeká velké soužení. :'-(

Návštěvník píše:Nějak ti vůbec nedělá problém si něco pořád namlouvat (nebo přímo nalhávat) :what:

Nebudu si nic nalhávat. Proč bych měl ? :confused:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod teonik » úte 09. dub 2013 14:02:48

stále si všichni,co tu sme-ve světě--něco nalháváme--abychom,potom,až si to nalhávat přestanem,pokročili dál...

kdo si myslí,že si nic nenalhává,je většinou zatím do toho nalhávání nejvíc ponořen....

z mého pohledu:není pravda a lež,je jen míra-stupen našeho nalhávání=nevědomosti--a tu máme,krok za krokem opouštět--a krok za krokem,zvyšovat stupeň našeho Poznání

bohužel člověk něco pozná--a začne se domnívat,že skončil a že je hotov

teprve po opuštění této domněnky nastane rychlejší posun,už se nebojíme poznané opustit,překročit,navýšit o úplně jiné a mnohem celistvější a zase ne konečné POZNÁNÍ...
..........................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » stř 10. dub 2013 18:22:30

Jana píše:
luckykubrt píše:
Jana píše:To je snad nesmysl, znát Boží vůli a být neznaboh. Boží Přítomnost si uvědomuješ ?

Momentálně si uvědomuji pouze ďáblovu přítomnost. Jak se píše v Bibli: "Ďábel obchází jako řvoucí lev a hledá koho by pohltil, protože ví, že má krátké časové období."

Nemáš to v té jehovistické společnosti jednoduché.

:hm: myslím, že jste právě plně podchytili důvod, proč je dobré být Jehovistou :crazy:
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » stř 10. dub 2013 19:11:00

Jana píše:Kdo přijímá Krista, přijímá život věčný, máš s tím problém ?

Jeden problém tu je. Ne každý, kdo říká, že je v Kristu skutečně v Kristu je. To se pozná podle ovoce ducha. ;)

Jana píše: Podívej se schválně na křesťanský web, kolik tam křesťané nacházejí rozporů. Každý si to chápe po svém, rozpory v tom žádné nevidí, v rozporu je vždycky jen to, co vidí někdo jiný.

To je právě to. Praví křesťane mezi sebou rozpory nemají. :)

Jana píše:Nějak ses k tomu moc nevyjádřil, skutečně si uvědomuješ lásku k Bohu ? Jestli ano, můžeš o tom napsat něco víc ?

Jak jsem napsal Boží lásku (přítomnost) pocítíme až bude odstraněn tenhle ničemný satanův systém věcí. Bude to boj o holé přežití. :sos:

Jana píše:Nemaluj čerta na zeď, že to takhle vidíš máš z toho, že pořád ještě baštíš ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého.

Dělám jen to, co chce po mně Kristus. :D
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » stř 10. dub 2013 19:24:28

Jana píše:Opravdu neznáš Krista ?

Já znám toho biblického Krista. ;) Ten, který se vydává za Boha je falešný Antikrist. :(
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » stř 10. dub 2013 19:37:09

Jana píše:Znáš popis, teorii, nebo skutečného živého Krista ?

Znám jeho učení. Lidé jim opovrhovali, ale on učil své učedníky, že šťastni jsou ti, kteří si uvědomují svoji duchovní potřebu. Studovala jsi někdy se svědky Jehovovými a toužila jsi někdy poznat Pravdu, kterou učí ? :hm:

Tady máte něco ke koukání. :)
2012-Mayská proroctví a kruhy v obilí
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

..tenhle ničemný satanův systém věcí

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 10. dub 2013 20:09:41

Boží lásku (přítomnost) pocítíme až bude odstraněn tenhle ničemný satanův systém věcí.
Bude to boj o holé přežití.


Kubrte Kubrte, ty jeden chlape biblickej.
Tak ono to pociťování Boží lásky přijde až coby výsledek boje o holé přežití?
A to se jako bude bojovat v přítomnosti ..a nebo někdy jindy?


:-)
Jarda Malej
 

Re: ..tenhle ničemný satanův systém věcí

Nový příspěvekod luckykubrt » stř 10. dub 2013 20:33:52

Jarda Malej píše:Kubrte Kubrte, ty jeden chlape biblickej.
Tak ono to pociťování Boží lásky přijde až coby výsledek boje o holé přežití?
A to se jako bude bojovat v přítomnosti ..a nebo někdy jindy?


:-)

Je to jako ve škole, když děti nedávají pozor. Dokud učitel nezvýší hlas děti málo věnují pozornost tomu, co říká. Tak je to i v případě kázání dobré zprávy. :'-( Ježíš učil své učedníky, že hodně lidí bude bez lásky k dobru, budou milovat peníze a rozkoše více než Boha. :( Tak to vážně sedí. :green:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » stř 10. dub 2013 21:15:27

Jana píše:Pokud bys znal živého Krista, znal bys i život věčný. :)

Pokud by jsi znala skutečně Krista byla by z tebe horlivá svědkyně Jehovova. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » čtv 11. dub 2013 8:17:21

Jana píše:Právě teď Ti o Bohu svědčím.

Skutečně vydáváš svědectví o Bohu nebo jen svědčíš o svých představách o Něm ? :hm: Jak například naplňuješ tento text z Bible: A tato dobrá zpráva o království se bude kázat po celé obydlené zemi na svědectví všem národům; a potom přijde konec. - Matouš 24:14 ? :what:

Jana píše:K tomu nepotřebuji být v nějaké organizaci.

24A dbejme jedni o druhé, abychom se podněcovali k lásce a znamenitým skutkům,25a neopouštějme své shromažďování, jak někteří mají ve zvyku, ale povzbuzujme jeden druhého, a to tím více, když vidíte, že se ten den blíží. - Hebrejcům 10:24,25 :)

Jana píše:Nemusíme mít strach z Boha.

Strach ani ne, ale zbožnou bázeň by jsme měli mít. Bázeň před Jehovou je počátek poznání. Moudrostí a ukázňováním pohrdli pouze blázni. - Přísloví 1:7 ;)

Jana píše:“Nesmíš mít před nimi strach, neboť Hospodin, tvůj Bůh, Bůh veliký a vzbuzující bázeň, je uprostřed tebe.”

Já jsem Jehova. To je mé jméno; a nikomu jinému nedám svou vlastní slávu, ani svou chválu rytým sochám. - Izajáš 42:8 Pokud chceme být skutečně Božími přáteli musíme ho oslovovat Jeho pravým Jménem. :D
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 13:12:53

PředchozíDalší

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník