Filozofické úvahy o Bohu

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » sob 06. dub 2013 15:00:22

No a jsou i tací, co Prostor a Pravdu (či Skutečnost, Lásku) vidí jako přibližný název pro to stejné.
A stejně jako se láska k Pravdě může zaměnit za lásku k iluzi pravdy. Myslím, že podobný omyl může nastat i v případě Prostoru a iluze prostoru. Tím neříkám, že láska i iluzi prostoru je Tvůj případ, ale známky takovéto záměny bychom na tomto fóru taky našli.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Nebe je tu, nebe je tam, nebe je všude, kde jsme my

Nový příspěvekod rosada » sob 06. dub 2013 15:29:08

Do nebe jde podle Zjevení pouhých 144 000 vyvolených.


Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 15:31:44

vostalpetr píše:No tedy já bych řekl, že touto pomateností mysli - láskou k pravdě - trpěj ve všech církvích, náhoženstvích a trpí jí vlastně kde kdo, nebot kde kdo se domnívá, že má pravdu,

Myslím, že zde je "pravdou" to, co učil Ježíš. On přece řekl: ""Jsem Cesta, Pravda a Život." Tedy jde o lásku ke spravedlivým skutkům. Jsou však i lidé, kteří "nechápou" (nebo nechtějí pochopit), že násilí není správné (tedy kromě nevyhnutelného Božího soudu nad násilníky :hm: ). Láskou k Pravdě zachováváme jeho přikázání. A ten prostor k tomu taky můžeš mít. ;)

Re: Nebe je tu, nebe je tam, nebe je všude, kde jsme my
Taky pravda... ve smyslu modlitby: "Děj se tvá vůle jak v nebi tak i na zemi." Někdy se však dějí špatné věci, které Boží vůlí nejsou. :(
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 16:13:25

Jana píše:Takže jinými slovy 144 000 lidí to má jisté a ti ostatní mají v každém případě smůlu. V roce 2012 byl na světě celkový počet členů svědků Jehovových 19 milionů, tudíž prakticky naprostá většina svědků Jehovových má smůlu. Nacpat se do těch 144 000 znamená zabrat místo někomu jinému. Jak se na tohle díváš ? Jsi tím, kdo někomu zabere místo, nebo jsi tím, kdo má smůlu ?

Podle Bible má těch 144 000 jistou účast ve vládě našeho Pána Ježíše Krista (alias archanděla Michaela). Ale je tu ještě "velký zástup lidí, který žádný člověk nemohl sečíst". Ten bude moct žít věčně zde na Zemi. Takže nikomu nemůžu sebrat místo. Počet na zemi je taky definován "jako počet mořského písku". Tedy opravdu jde spíše o to, aby lidé poznávali pravdu než o to, aby "měli smůlu". Každý má smůlu jen podle toho jak se chová a jestli mu Bůh odpustí nebo ne. ;)

Jana píše:Mimochodem, absolutně všichni obyvatelé naší planety už v nebi jsou. Kde myslíš, že se nachází planeta Země

Jo jistě... :) Ale je ještě jiné nebe. Tam odkud bohové přicházejí. Obrázek
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 17:09:17

Jana píše:Tohle je na mě moc složitý.
Pro mě je nebe tady a teď, kde jsme v Boží přítomnosti všichni Boží láskou bez ohledu na politickou, rasovou, náboženskou a ;) jinou příslušnost.

Ale je důležité tomu porozumět. Důležitější než porozumět složení naší české vlády... :) protože SJ právě sdružují takové lidi nerozdělené politickou, rasovou nebo náboženskou příslušností. ;)
Obrázek
Svědkové Jehovovi sjednocují lidstvo k jedné pravé víře v jediného pravého Boha.:D
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 17:51:36

Jana píše:Děláš si legraci, viď ? SJ dělí lidstvo na SJ a ty ostatní.

Nevím jak moc ti to připadá směšné, ale ti ostatní jsou kozlové, podle podobenství Ježíše, kteří odmítají Boží vládu. A tito odejdou do věčného zničení neboli nebudou moct žít navždy v pozemském ráji. :'-( A nedělí je SJ, ale Bůh JHVH na základě jejich rozhodnutí. Člověk má tedy na výběr rozhodnout se pro jednu ze dvou cest. Buď se stát SJ s možností žít navždy nebo umře v Armagedonu. Pro kozly nebude v novém světě místo. ;) Pokud tedy Ježíš nežertoval tak to žádná sranda není. :(
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » sob 06. dub 2013 18:19:04

Luckykubrte, to tvrdí kazda církev, ze oni následují ta prava slova Ježíšova, to by člověk musel běhat z církve do církve, jelikož dle tebe musí uvěřit s prominutím kazde hovadine, kterou kdo jako představitel nějakého směru hlásá. A už jsem se taky jednou zminovala o autenticite bible - psali a přepisovali ji lidé, ne Bůh! A moc dobře víme jak si jako lidé dokážeme cokoliv upravovat podle své subjektivity. Na jednu stokrát subjektivně upravovanou věc zase nahlizis subjektivně. Nakonec je to slatanina. Můžeš se tim inspirovat, ale pravdu stejně nakonec najdeš uvnitř sebe.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 18:36:04

irulan píše:Luckykubrte, to tvrdí kazda církev, ze oni následují ta prava slova Ježíšova, to by člověk musel běhat z církve do církve, jelikož dle tebe musí uvěřit s prominutím kazde hovadine, kterou kdo jako představitel nějakého směru hlásá.

Svědkové Jehovovi kážou přesně podle Bible. :) Nevynechávají Boží Jméno jako ostatní církve, ale právě naopak. Považuji je jako NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ze všech jmen, protože patří Bohu. Tím Boha oslavují podle Ježíšova proroctví, že budou ctitelé, kteří budou uctívat Otce duchem a pravdou. ;) Splňuje se na SJ i Izajášovo proroctví, že se již nebudou učit válkám; následují Ježíše jako svého Učitele. Jistě to je Boží lid. :D
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » sob 06. dub 2013 18:52:41

luckykubrt píše:Abychom poznávali pravdu máme se s těmi, kteří tu pravdu znají scházet. Ano, každý má možnost stát se svědkem Jehovovým, ale málokdo se opravdu chce stát SJ. Jak řekl Ježíš:"Je mnoho pozvaných, ale málo vyvolených." :'-( Tady jde skutečně o organizaci vyvolených a já sám jsem takový člen-nečlen. Jejich literaturu studuji, ale nejsem pokřtěným svědkem ani nechodím na shromáždění. :( Každopádně oproti jiným mám to poznání, že ne všichni jdou do nebe (neklamte sami sebe falešným uvažováním). Jen proto, že je to běžně vyučováno papežským stolcem ještě neznamená, že se to zakládá na pravdě Boží !!! Do nebe jde podle Zjevení pouhých 144 000 vyvolených. Ostatní jsou shromažďování pro přežití nadcházejícího velkého soužení a budou moci žít věčně na očištěné Zemi. Máme IHNED opustit falešné náboženství než Bůh JHVH zasáhne proti bezbožnosti na Zemi. Bůh brzy zničí ty, kteří ničí Zemi a nenaslouchají dobré zprávě.Takže naslouchat dobré zprávě je životně důležité. :) Ještě bych dodal, že Ježíš přirovnal dnešní dny k Noemově době a rozděluje nás na ovce (ty, kteří si nechávají "vymývat" mozky :P) a kozly. :o


Dva příspěvky, kdy (druhým) se autoru dostalo odpovědi od sebe sama (na ten první):
luckykubrt píše:Řekl bych to takhle: "Spousta lidí se žene do nebe a neví, že spěchají do pekla místo toho, aby si užívali krás tohoto světa." Obrázek


- když si pročteš příspěvky - je tu jediný pisatel, kdo ještě neslyší, čím je cesta SJ ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » sob 06. dub 2013 19:19:38

Lucky: Ještě mezi nami....ty Bibli rozumíš?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » sob 06. dub 2013 19:23:44

luckykubrt píše:Ono to zase tak jasné není, protože Ježíš byl, je a bude
Jehovův VĚRNÝ a PRAVÝ svědek
ObrázekObrázekObrázek

to ale v bibli napsaný není, tak kdes to vzal?
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 19:24:23

irulan píše:Lucky: Ještě mezi nami....ty Bibli rozumíš?

No snažím se. Chtěl bych to přežít ten konec světa. ;)
malpan píše:to ale v bibli napsaný není, tak kdes to vzal?

Já to mám ve Zjevení 1:5
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 20:13:55

Jana píše:Kde v Bibli najdu, že je Ježíš členem organizace SJ, která vznikla v USA v 70. a 80. letech 19. století z křesťanského apokalyptického hnutí adventismu a která do roku 1931 působila pod názvem Mezinárodní sdružení vážných badatelů Bible ?

No doslovně takhle napsané to tam nikde nenajdeš. Ale my, kteří se nazýváme svědky Jehovovými to víme díky studiu Bible. ;) Ch.T.Russell studoval Bibli s adventisty, ale opustil je, protože zjistil, že neučí pravdu z Bible. Stal se tak novodobým kazatelem... začal tam, kde Ježíšovi apoštolové skončili. Ježíš Kristus je náš duchovní pastýř a vede nás prostřednictvím naší literatury k naplnění Božího proroctví ve kterém Bůh slibuje ráj na Zemi . :D

Které milénium máš na mysli ? První už bylo před tisíci lety, druhé bylo před 13 lety, čekáš tedy na třetí milénium ?

Mám na mysli Tisícileté pokojné panování Ježíše Krista zde na Zemi. :)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 21:34:17

Jana píše:V Bibli to není a přesto to díky Bibli víš ? Můžeš tohle nějak vysvětlit ?

Psal jsem, že to není napsáno doslova. Ale podle určitých textů z Bible se dá jasně poznat, kdo v dnešní době naplňuje Boží proroctví. :)

Takže se nenecháváš Bohem vést nezištně jen z lásky k Bohu, ale protože očekáváš, že z toho Tvého členství v organizaci SJ budeš mít profit?

Bohem se nechávám vést, protože chci být lepším člověkem. Myslím, že na Zemi je zla až dost. :'-( Navíc miluji svůj život a být Božím přítelem je nejvyšší výsada, kterou člověk může získat. Opět opakuji, že tuto výsadu můžou mít všichni, kdyby chtěli. Potíž je v tom, že lidé nechtějí. Zrovna jsem teď četl, že SJ si představují svět jako šachovnici a naší výhodou je, že si můžeme zvolit jakou stranu chceme. Jenže to zase není tak jednoduché, protože se sám satan proměňuje v anděla světla. :( Já osobně jsem tedy ještě Boha nepoznal, ale chtěl bych Ho poznat. ;)

Od kdy do kdy předpokládáš, že to bude ? Můžeš popsat, jak to bude probíhat? Jak to bude s Tebou ? Vydrží Tvé tělo tisíc let tady na zemi ? Nebo se tady budeš pohybovat po Zemi jako duch bez těla ? Nebo to bude nějak jinak ?

Přesný termín už radši zmiňovat nebudu (naposledy to bylo 21. 12. 2012) takže to bude přibližně v době, kdy nastane Jehovův čas k vykonání soudu. 8) Řekl bych, že to bude podobně probíhat jako v Noemově době. Hříšníci budou umírat a zůstanou tu pouze spravedliví lidé. :) Tak tělo by to vydržet mělo. Bude dokonalé jako měl na počátku Adam nebo jaké měl Ježíš. Původně nebylo Boží vůlí, aby lidé umírali. No já osobně toužím vystudovat biologii se zaměřením na regeneraci lidských orgánů, ale bohužel zatím k tomu nedošlo. :(
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » sob 06. dub 2013 22:10:54

Jana píše:Co bys chtěl vylepšit ?

No nejspíš VŠECHNO.Obrázek

Mohl bys říct, co Ti připadá na přátelství s Bohem nejcennější ?

To nejspíš poznáme až bude Země očištěna od zla. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » sob 06. dub 2013 22:24:25

Ti připadá na přátelství s Bohem nejcennější ?

Že mě má rád :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » sob 06. dub 2013 23:16:24

Jo, musím souhlasit chca nechca s vostalikem.....
P.s. Lucky, ty bys byl šťastný a spokojeny v tom ráji, kdybys videl, jak se v pekle ty hříšné duše smaží?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod irulan » sob 06. dub 2013 23:30:32

I když, myslím si, ze ty jsi ještě velmi mladý a nezkušený, abys už teď věděl, ze poznat boha neznamená se ho bát a očekávat trest za spatne, ale důvěřovat a milovat ho i s tim, ze to, co se nám zda špatně v nasem zivote, ma svůj dobrý vyznam. Jenže lásku nevynutis, ta se probouzí sama. Možna že to začíná nasledovanim vlastního svědomí a výběrem stezky sebepoznani, i za cenu hruzy z odhalení toho zla v sobe.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. dub 2013 0:02:21

irulan píše: Možna že to začíná nasledovanim vlastního svědomí a výběrem stezky sebepoznani, i za cenu hruzy z odhalení toho zla v sobe.


:)
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. dub 2013 1:16:14

vostalpetr píše:Každej si vybírá cestu podle sebe,
tedy podle svého ztotožnění
tedy podle strachu ze světa a ze smrti...


:) ;)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník