Filozofické úvahy o Bohu

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 08. úno 2013 16:59:56

rosada píše:Jestli s to tak nemyslel, tak to radši nějak dovysvětli. :'-(

Můj postoj je, že lepší zabít vraha než jim být zavražděn. Něco ve smyslu: "Když ti někdo život ničí, usměj se a dej mu tyčí." :) Upozorňuji, že nejsem žádný násilník. To jen miluji svůj život. :lol:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 17:00:52

luckykubrt píše:Jak se opět píše v Bibli: Srdce je zrádnější než cokoli jiného a je k zoufání. Kdo je může znát ?
Jeremjáš 17:9 :what:

I toto srdce?
Obrázek
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 08. úno 2013 17:14:48

rosada píše:I toto srdce?

No tohle srdce jistě ne. Jde jen o to poznat skutečného Krista. :) Protože i ďábel se za něho vydává. Dokonce prohlašuje, že je Ježíš Bůh. :(
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 17:18:05

luckykubrt píše:
rosada píše:I toto srdce?

No tohle srdce jistě ne. Jde jen o to poznat skutečného Krista. :) Protože i ďábel se za něho vydává. Dokonce prohlašuje, že je Ježíš Bůh. :(

Co Tvé srdce?
...
Ještě k těm přikázáním, našla jsem toto:
I odpověděv Ježíš, řekl jim: Pro tvrdost srdce vašeho napsal vám Mojžíš to přikázání.

BKR Mark 10:5.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 17:19:37

Potíž je v tom, že slovo "srdce" pro někoho znamená jen čistou neosobní lásku, ale pro jiného i emoce a osobní pocity. Pak se mají domluvit :)
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 17:22:25

Návštěvník píše:Potíž je v tom, že slovo "srdce" pro někoho znamená jen čistou neosobní lásku, ale pro jiného i emoce a osobní pocity. Pak se mají domluvit :)

Je možné, že pro to jsou v hebrejštině i různé výrazy.
Ale my se s kubrtem na ně čem jistě shodnem.

Pokud nemůže najít Boha ve svém srdci, může začít hledat v srdci Ježíšově :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pát 08. úno 2013 17:30:37

rosada píše:Pokud nemůže najít Boha ve svém srdci, může začít hledat v srdci Ježíšově :)

Začněme třeba tím, že Bible píše, že Bůh je VŠEMOHOUCÍ a není pro Něho nic nemožného. Proč tedy připustil zlo ? :o Mohl tomu přece zabránit. ;)
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 17:43:02

luckykubrt píše:
rosada píše:Pokud nemůže najít Boha ve svém srdci, může začít hledat v srdci Ježíšově :)

Začněme třeba tím, že Bible píše, že Bůh je VŠEMOHOUCÍ a není pro Něho nic nemožného. Proč tedy připustil zlo ? :o Mohl tomu přece zabránit. ;)

Ano, začni.
Tahle otázka má velký (hlavně emocionální) odpich. Zkus najít tu odpověď v Srdci.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » pát 08. úno 2013 19:52:13

luckykubrt píše: není pro Něho nic nemožného. Proč tedy připustil zlo ?

ptáš se proč "ano", ale zkus si zodpovědět, proč "ne"? Pokud si poctivě odpovíš, tak zjistíš, proč je to právě takto :)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » pát 08. úno 2013 20:09:28

Návštěvník píše:Potíž je v tom, že slovo "srdce" pro někoho znamená jen čistou neosobní lásku, ale pro jiného i emoce a osobní pocity.

jasně, jde o "omezenost :confused: " těch, kteří do toho vkládají své představy, své emoce, své pochopení. Že tady vůbec nejde o srdce, je docela zřejmé 8) .
Návštěvník píše:... Pak se mají domluvit

S kým domluvit? :'-( Nejprve je potřeba začít vždy u sebe :yeah: , abychom porozuměli druhým... ;) :D
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 20:34:38

malpan píše:
Návštěvník píše:Potíž je v tom, že slovo "srdce" pro někoho znamená jen čistou neosobní lásku, ale pro jiného i emoce a osobní pocity.

jasně, jde o "omezenost" těch, kteří do toho vkládají své představy, své emoce, své pochopení. Že tady vůbec nejde o srdce, je docela zřejmé.

Záleží na tom, v čem člověk vyrůstal, jak to slovo používali jeho rodiče. Když někdo slýchá od táty "... a tak jsem mu od srdce řekl, co si o něm myslím, to by si za rámeček nedal...", nebo "že se ta sousedka vykecávala a snažila se je umluvit, tvářila se, jako by měla srdce na dlani...", vnímá pak srdce jen jako zdroj různých pocitů. Zjišťuju, že tak to chápe poměrně dost lidí, nechodili do kostela a nečetli duchovní knihy, a tak v nich nemohla vzniknout představa o srdci jako o něčem jiném, například jako o zdroji neosobní lásky.

Paní Tomášová říkala, že význam slov je "smluvní" - záleží na tom, co si pod tím slovem představíme. A to není naše dobrovolná volba, význam slov vnímáme od dětství podle toho, jak je používá naše okolí.

Ostatně - když není pročištěná srdeční čakra, tak se projevuje různými pocity

"4. čakra se nachází v srdeční krajině, je zelená a je středem emocionálního těla..... "
DUCHOVNÍ PŘÍČINY NEMOCÍ A JEJICH LÉČENÍ - Rahunta.cz
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=& ... MSIIam6QmA
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » pát 08. úno 2013 21:03:14

Návštěvník píše:Paní Tomášová říkala, že význam slov je "smluvní" - záleží na tom, co si pod tím slovem představíme. A to není naše dobrovolná volba

Když někdo řekne židle, automaticky nám díky této nedobrovolné "smlouvě" naskočí do vědomí to, nač si sedáme aj s přibližným tvarem. Dobrovolnou volbou je však chtít pochopit. A Míla tohle samozřejmě taky věděla, jen slyšet to bylo míň, protože je to o práci na sobě.
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 21:34:47

Návštěvník píše:záleží na tom, co si pod tím slovem představíme. A to není naše dobrovolná volba, význam slov vnímáme od dětství podle toho, jak je používá naše okolí

Je to jedna z příčin nedorozumění v diskusích. Pod stejným slovem může druhý člověk vnímat něco trochu jiného a těžko se pak domluví, každý mluví vlastně o něčem jiném.

Proto když se spolu chtějí bavit dva filozofové, napřed si definují, jak každý z nich ta základní slova chápe, jak je každý z nich vnímá. Říká se tomu "sjednotit pojmy". Zkušenost ukázala, že jinak se můžou zbytečně dohadovat o spoustě věcí, které oba nazývají stejně, ale pro každého z nich má to slovo trochu jiný význam.
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » pát 08. úno 2013 22:00:27

Návštěvník píše: "sjednotit pojmy"

přesně to jsem měl na mysli, když jsem psal o tom: začít u sebe, chtít pochopit... ;) :)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod malpan » sob 09. úno 2013 12:09:12

ale můj názor je, že Ramana učí něco, co sám nepraktikoval

jakmile už víš, tím pádem víš, co a jak děláš - znáš cestu i jak překročit úskalí.

stojíš-li na pomyslném vrcholu, vidíš, kudy ostatní jdou ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 10:08:52

Zajímalo by mně, jak pokračuje hledání Boha. :) Hledání nám ztěžuje fakt, že podle Bible je Bůh neviditelný a sídlí v nebesích. Jeho přítomnost můžeme pouze cítit a to ještě za předpokladu, že nám Bůh laskavě sesílá svého svatého ducha. Jak tedy rozeznáváte svatého ducha od toho ducha vzpoury ? Nemáte někdy pocit, že je to jako v těch pohádkách, kdy na pravém rameni sedí andílek, který nám dává dobré rady a na levém ten ďáblík, který nám našeptává, aby jsme udělali něco špatného ? :o
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pon 25. úno 2013 10:28:58

Nechceš to dát taky jako nové téma, tady už je to pel-mel.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2013 10:38:47

ano, udělej nové téma o tom, jak poznat Boha
Návštěvník
 

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod luckykubrt » pon 25. úno 2013 11:05:39

rosada píše:Nechceš to dát taky jako nové téma, tady už je to pel-mel.

A jak by se to mělo jako jmenovat ? "Filozofické úvahy o Bohu 2 ?" Nač zakládat zbytečně nová témata, když se může pokračovat ve starém ? ;)
Hlavní ale na tom je, aby jste diskutovali k věci a neodskakovali myšlenkově jinam. Aby to nebylo jak se říká "já o voze a ty o koze" :phew:
Myslím, tedy jsem. ;)Obrázek
Uživatelský avatar
luckykubrt
 
Příspěvky: 125
Registrován: sob 02. úno 2013 14:12:53

Re: Filozofické úvahy o Bohu

Nový příspěvekod rosada » pon 25. úno 2013 11:19:55

Já si myslím, že hledání Boha si nové téma zaslouží, tedy odpovídám tady.
Toto téma bylo spíš o dobru a zlu - tedy z převážné části.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

PředchozíDalší

Zpět na Luckykubrtův koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron