Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrovní

Moderátor: rafael

Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrovní

Nový příspěvekod rafael » úte 18. srp 2015 19:36:35

Když je něco různé, odlišné buď se to doplňuje a nebo je to problém. Správně tušíte, že v tomto případě je to problém. Měla bych napsat spíše situace. (Ti kteří mne znají vědí, o mém životním mottu: “problémy nejsou, existují pouze situace.” ) neboť situace skýtá řešení, problém se tváří, že prostě je a bude.

Psát článek na toto téma je trochu ošemetné abychom každou nesrovnalost v našem vztahu hned nepovažovali za vibrační rozdíl a nedělali ze sebe toho lepšího a toho druhého tím horším. Tak to totiž určitě není.

Když se potkají dva lidé a zamilují se je vše v krásné a posilující energii lásky. Tou jsme oba naplněni a oba vyrařujeme tu sílu a nádheru, kterou láska a cit bez hodnocení nese. Tento stav a sílu této energie všichni známe. V takovémto stavu bychom měli umět žít stále. Časem by se zmírnila prvotní intenzita, ale bylo by možné zůstat ve stavu nehodnocení, laskavosti a radosti. Některé páry to tak žijí a vzájemně se doplňují, znám tento stav je úžasný. Být zamilovaný i po dvacetiletém vztahu je možné. Ale většina lidí klesne postupem času ve své energii zpět.

Naše steretypy nás volají zpět a rodina a okolí a přátelé jsou další energeticky naladěnou skupinou, ze které teď poněkud vyčníváte. A víme, že udržet tento stav se nám nedaří dlouho. Něco se vyčerpá, naše energie začne pomalu klesat. To může být otázka let, stejně jako měsíců a nyní spíše týdnů a dnů. Vše je v současnosti vidět a znát velmi rychle. Říkáme tomu, že opadlo období zamilovanosti. Na energetické úrovni jsme, ale klesly dolů.

Pokud v páru jeden na sobě pracuje, umí se udržet ve svém vnitřním klidu, medituje, žije v souladu se svými přáními a svou vášní a neomezují jej strachy a obavy - ten si přirozeně svou životní energii drží na jiné úrovni, než ten který to takto nemá. Můžete se podivit tomu, jak se k sobě tito lidé dostali. Těch důvodů je tolik a nejsou předmětem tohoto článku, ale vězte, že to bylo nutné. Tito lidé si mají něco předat, zažít, uvědomit si navzájem. Nikdy to není omyl a chyba, třebaže jejich rozchod tak nazýváme, protože by se nám líbil konce jako z pohádky.... a od těch dob žijí šťastně a ... Vždy se ve svých životech setkáváme s partnery, které potřebujeme a bychom si něco uvědomili a abychom si dali možnost vývoje a změny.

Zprvu jsme v páru velmi natěšeni a vše krásně plyne. Po “období zamilovanosti” se začnou ukazovat rozdíly a pokud jeden na sobě pracuje a začne se mu měnit pohled na svět pozvolna ubývá prostoru ke vzájemnému sdílení. Jeho vnímání se mění a jeho obzor a souvislosti jsou větší. Uvědomuje si, že nemůže vše co vnímá a prožívá sdílet s tím druhým. Najednou to je, jako byste mluvili každý jiným jazykem. Mnohé ze svého prožívání si nechává pro sebe. Jakékoli snahy o zprostředkování se míjí účinkem. Není to možné. Toto nelze předat. Cítí se izolován, osamocen. Vedle toho vidíte, jak jeho energie klesá.

Vždy to funguje tak, že sytíte svou energií toho pod vámi. A je to tak v pořádku. Jste inspirací, jste motivací, jste ukazující. Pokud se partner, který je energeticky níže chce pohnout z místa, má možnost. Ale musí jít SÁM. Pokud vznikne závislost, je to otázkou času, než ten veselý a hravý, inspirativní a nadšený životem bude unuděný a smutný bez zájmu o cokoli. “Taková to byla veselá holka, když jsem si ji bral a teď?”

Pokud žijí v radosti oba a jejich vibrační rozdíl není velký, je to nádherný stav, kdy se střídají v podpoře jeden druhého. Kdy doplňují svou energií a radostí druhého ve chvílích jeho propadu a smutku. Tato období se nám přirozeně v životě dějí a jsou součástí naší cesty a pochopení souvislostí a cyklů.

Pokud je mezi partnery skutečně velký vibrační rozdíl, stahují nižší energie dolů toho s vyššími. O nedorozměních ví ten, který vnímá více souvislostí. Ten vnímá ono oddělení, ten vnímá nekomfort a smutek ze stráty sdílení. Ten je i zodpovědný za svůj další vývoj. Nelze žádat o pomoc a podporu a pochopení toho který vidí méně. Přesto se to tak v závislém vztahu může dít. Můžete totiž vidět duši a krásu vašeho partnera uvnitř, vidět jak je užasný/á a chtít s ní zůstat. Už jste toho tolik prožili.

Uvědomte si pokud je toto váš případ, proč zůstáváte. To je velká lekce a vaše zkušenost. Vlastně by neměl být důvod zůstat. A jestli se vám nedaří z takového vztahu odejít, jste velmi blízko svému “strachu” své obavě, která je vaším životním úkolem ke zvládnutí. Stojíte tady před branou velkého vstupu do svého prostoru JÁ SÁM.



Dobrou zprávou je, že stojíte skutečně před branou. VSTUPTE, neboť všechni odpovědi jsou za ní. PROJDĚTE !
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rafael » úte 18. srp 2015 20:05:36

Jana píše:Ve skutečnosti to takhle mělo plno velkých mužů, i když důvodem odchodu od rodiny nebylo nejspíš žádné nedorozumění, ale ten vstup do "JÁ SÁM".

pokud partner nenásleduje duchovně druhého oba musí jít svou cestou.. jeden partner zůstává ve strachu jít dál a druhý pokračuje dále..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod ros » úte 18. srp 2015 20:07:54

Hezky popsaná situace, která asi často nastává. Možná jen trochu zjednodušeně.

Poslední odstavec vůbec nechápu, mohl by mi ho někdo rozklíčovat?
ros
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rafael » úte 18. srp 2015 20:09:45

ros píše:Hezky popsaná situace, která asi často nastává. Možná jen trochu zjednodušeně.

Poslední odstavec vůbec nechápu, mohl by mi ho někdo rozklíčovat?

který odstavec přesně..??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod ros » úte 18. srp 2015 20:11:55

tento:
Uvědomte si pokud je toto váš případ, proč zůstáváte. To je velká lekce a vaše zkušenost. Vlastně by neměl být důvod zůstat. A jestli se vám nedaří z takového vztahu odejít, jste velmi blízko svému “strachu” své obavě, která je vaším životním úkolem ke zvládnutí. Stojíte tady před branou velkého vstupu do svého prostoru JÁ SÁM.


Rafaeli, tos psal ty? V úvodu je ženský rod, ale může to být překlep.
ros
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rafael » úte 18. srp 2015 20:17:30

ros píše:tento:
Uvědomte si pokud je toto váš případ, proč zůstáváte. To je velká lekce a vaše zkušenost. Vlastně by neměl být důvod zůstat. A jestli se vám nedaří z takového vztahu odejít, jste velmi blízko svému “strachu” své obavě, která je vaším životním úkolem ke zvládnutí. Stojíte tady před branou velkého vstupu do svého prostoru JÁ SÁM.


Rafaeli, tos psal ty? V úvodu je ženský rod, ale může to být překlep.

je to článek.. přidal sem ho já.. pokud partner nepokračuje dál duchovně musíme jít dál sami.. bez něho.. protože pokud zůstaneme vytvoříme si vlastní strach z toho že se bojíme odejít..a ten strach musíme pak pracně rozpustit.. ten strach je připoutanost mysli k partnerovi..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rosada » úte 18. srp 2015 20:26:30

rafael píše:je to článek.. přidal sem ho já.. pokud partner nepokračuje dál duchovně musíme jít dál sami.. bez něho.. protože pokud zůstaneme vytvoříme si vlastní strach z toho že se bojíme odejít..a ten strach musíme pak pracně rozpustit.. ten strach je připoutanost mysli k partnerovi..

Čistě hypoteticky, co když tu není strach odejít. Není tu ani strach zůstat.
Jen těžko jsou vidět nějaké úrovně. Třeba se lusknutím prstu může vše obrátit. A poslední bude prvním?
...
Nechci ten článek zpochybňovat. V určité rovině má pravdu. Vlastně jsem něco podobného slyšela na svou adresu už před 5 lety. Tenkrát jsem měla strach a přišlo mi to děsivé a jistým způsobem nefér.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rafael » úte 18. srp 2015 20:34:27

rosada píše:
rafael píše:je to článek.. přidal sem ho já.. pokud partner nepokračuje dál duchovně musíme jít dál sami.. bez něho.. protože pokud zůstaneme vytvoříme si vlastní strach z toho že se bojíme odejít..a ten strach musíme pak pracně rozpustit.. ten strach je připoutanost mysli k partnerovi..

Čistě hypoteticky, co když tu není strach odejít. Není tu ani strach zůstat.
Jen těžko jsou vidět nějaké úrovně. Třeba se lusknutím prstu může vše obrátit. A poslední bude prvním?
...
Nechci ten článek zpochybňovat. V určité rovině má pravdu. Vlastně jsem něco podobného slyšela na svou adresu už před 5 lety. Tenkrát jsem měla strach a přišlo mi to děsivé a jistým způsobem nefér.


tak je tu připoutanost mysli k tomu druhému.. jsou tu myšlenky proč zůstat a proč odejít.. lidé se potkávají aby si duchovně něco přinesli.. bud jdou spolu dál nebo je čas jít.. energie jednoho je vyšší než toho druhého.. samozřejmě asi nelze zobecnovat celý článek na všechny situace partnerů.. ale vnímám že je to velmi dobře napsané sám za sebe..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 20:56:50

Před x lety jsem byla na přednášce p. Hrabici a dost mě tam zaujalo, jak povídal o tom, jak dva (tři, čtyři, tisíc, milion) jdou.... a stále to stáčel ke vztahu on a jeho žena Eva..., že jdou cestou, nyní se ta cesta nějak jeví (že on je ve předu a jeho žena za ním, je tedy pozadu)... a položil otázku, co je správné, jestli tedy tu svou ženu nechat za sebou a jít dál, za svým cílem, nebo zpomalit, možná se i zastavit a počkat na ni...

Bylo to (a stále je) aktuální téma pro nás pro všechny... modelový příklad cesty...

Na té přednášce, trvala celý víkend, tedy sobota + neděle - hovořil jen pan Hrabica, jeho žena byla přítomna, jakoby v zákulisí, byla tam a starala se o organizaci setkání..., nepromluvila, ale byla tam...

Pamatuji se, že p. Hrabica říkal - že je správné počkat... dost mě to tehdy oslovilo, tohle téma - jít dál, sám, za svým, nebo počkat...., protože jak píše ros - kdo je první, poslední, to jsou zcestné úvahy....
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 21:00:48

... a ještě, z vlastní zkušenosti - dnes je moderní hlavně mezi mladými - zahodit, zlikvidovat a pořídit si nový spotřebič - než nechat opravit, nebo dokonce sám opravit... takový je bohužel dnešní trend zacházení nejen s věcí, ale i se vztahem...
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rosada » úte 18. srp 2015 21:01:16

bud jdou spolu dál nebo je čas jít

a znáš způsob, jak to rozlišit?

Já to neumím a můžu jen konstatovat: jsme ještě spolu a nebo nejsme.
Nejsem schopna dělat plány. Jsou tu myšlenky o jedné či druhé variantě... ale nejsou to plány.


energie jednoho je vyšší než toho druhého

a jak se tohle pozná?
Já to mám zhodnotit, jestli mám vyšší energii než můj muž?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rafael » úte 18. srp 2015 21:03:08

já si myslím že každý má své tempo růstu.. duchovního.. a pokud člověk lpí svou myslí na něčem kvůli čemu zůstává jakoby na místě tak to je špatně.. naopak ten který jde dál a je jakoby rychlejší by měl jít dál sám.. nebo s někým jiným kdo zase ho potáhne za sebou do předu.. ale to je věc názoru každého člověka.. člověk to vnímá srdcem..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 21:15:38

Ten rychlejší (podle toho článku) by se měl tedy na toho pomalejšího či duchovně stojícího partnera vybodnout, přestože mají třeba spolu děti, nehádají se ani se neperou?
Rozejít se jen kvůli tomu, že ten vpředu už to duchovní slunce vidí a ten druhý dosud ne, je podle mne pořádná blbost.

Jinak by se každý došlý duchovní mistr měl na své žáky také vybodnout, protože ti se také pořád courají někde vzadu.... 8)
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Petra » úte 18. srp 2015 21:31:32

rafael píše:já si myslím že každý má své tempo růstu.. duchovního.. a pokud člověk lpí svou myslí na něčem kvůli čemu zůstává jakoby na místě tak to je špatně.. naopak ten který jde dál a je jakoby rychlejší by měl jít dál sám.. nebo s někým jiným kdo zase ho potáhne za sebou do předu.. ale to je věc názoru každého člověka.. člověk to vnímá srdcem..


To "by měl" není ok.
Každý si to musí rozhodnout sám. Podle své zralosti, podle empatie k dětem a k partnerovi/partnerce. Co je pro všechny to nejlepší a ne sobecky hledět jen na sebe. To by mohlo karmicky zastavit jeho duchovní růst.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod malpan » úte 18. srp 2015 21:35:05

Návštěvník píše:Ten rychlejší (podle toho článku) by se měl tedy na toho pomalejšího či duchovně stojícího partnera vybodnout, přestože mají třeba spolu děti, nehádají se ani se neperou?
Rozejít se jen kvůli tomu, že ten vpředu už to duchovní slunce vidí a ten druhý dosud ne, je podle mne pořádná blbost.

Jinak by se každý došlý duchovní mistr měl na své žáky také vybodnout, protože ti se také pořád courají někde vzadu.... 8)

zajímalo by mě to vědomé zastavení v praxi..., pokud tím nemyslíte rozchod...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rosada » úte 18. srp 2015 21:46:06

malpan píše:
Návštěvník píše:Ten rychlejší (podle toho článku) by se měl tedy na toho pomalejšího či duchovně stojícího partnera vybodnout, přestože mají třeba spolu děti, nehádají se ani se neperou?
Rozejít se jen kvůli tomu, že ten vpředu už to duchovní slunce vidí a ten druhý dosud ne, je podle mne pořádná blbost.

Jinak by se každý došlý duchovní mistr měl na své žáky také vybodnout, protože ti se také pořád courají někde vzadu.... 8)

zajímalo by mě to vědomé zastavení v praxi..., pokud tím nemyslíte rozchod...

Vědomé zastavení? Kde se o tom psalo? Rozchod? Jak to myslíš?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 21:48:17

ros, to bylo právě tím vědomým zastavením (ta otázka) ke kvaltující mysli... :-)

na svém místě, mistrně :-)
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 21:49:31

malpan píše:
Návštěvník píše:Ten rychlejší (podle toho článku) by se měl tedy na toho pomalejšího či duchovně stojícího partnera vybodnout, přestože mají třeba spolu děti, nehádají se ani se neperou?
Rozejít se jen kvůli tomu, že ten vpředu už to duchovní slunce vidí a ten druhý dosud ne, je podle mne pořádná blbost.

Jinak by se každý došlý duchovní mistr měl na své žáky také vybodnout, protože ti se také pořád courají někde vzadu.... 8)

zajímalo by mě to vědomé zastavení v praxi..., pokud tím nemyslíte rozchod...


Já k tomu duchovnu přišla jak ten Dalibor k houslím. Prostě se u mne něco objevilo a já chtěla zjistit, co to je, proč to je, k čemu to je. Manžela nic z té "duchovní oblasti" nezajímalo, stejně, jako to nezajímalo mne do doby, než se mi to" přihodilo, měl k tomu spíš negativní či materialistický postoj.
Já dál fungovala jako předtím v zaměstnání i doma, a jen ve svém osobním volnu jsem to "To" prozkoumávala, četla nějaké ty knihy či chodila občas na pokec s přáteli. Doma ani v práci jsem to nikomu nevnucovala, mluvila jsem o tom krátce jen tehdy, když o to někdo sám projevil zájem. Což se stávalo zřídka. Prostě jsem měla svého koníčka, on zase měl své koníčky, kterým jsem zase nerozuměla já. Třeba motory aut nebo počítače v plenkách.
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod rosada » úte 18. srp 2015 21:58:08

Návštěvník píše:ros, to bylo právě tím vědomým zastavením (ta otázka) ke kvaltující mysli... :-)

na svém místě, mistrně :-)


Jo, jsem mimoň :-)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. srp 2015 22:01:40

kdež :-)
Návštěvník
 

Další

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků