Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrovní

Moderátor: rafael

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 20. srp 2015 15:00:15

Toužíme, aby nám někdo druhý dal lásku
..a měl nás rád, protože jsme na toho dotyčného upnutí a potřebujeme ho, abychom se cítili dobře, aby nám dával pozornost, staral se o nás, dělal nás šťastným, a to se vyžebrat nedá a je za tím naše závislost, naše nezpracovanost ... kdy chceme člověka vlastnit, mít pro sebe, jako vyživující náhradní mámu, jako sladký dudan

:yes:
Stejné to je i dokud žebráme u Mistra ...

Slovo "žebrat" se tu jak vidím dostalo do souvislostí, dost vzdálených významu,
v jakém bylo použito Jaosivou.
Právě tak jako pojem: "Mistr."



:)
Jarda Malej
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 15:06:59

jak udělat otevření se ?

jednou jsme v naší konstalační skupině prošla velmi náročnou rolí ... pak začala jiná konstelace a žena co stála v roli se nedokázala uvolnit do té role a nebyla ochotná skrze sebe projevit to co s tou rolí souviselo

a průvodkyně konstelací mne vyzvala, abych jí řekla, jak se má otevřít, tak jako já v té konstelaci před tím

a tenkrát jsem nevěděla jak té ženě vysvětlit co by měla udělat, aby se otevřela ... dneska bych jí řekla, uvolni se do té role a ať tam přijde co tam přijde, tak to jenom následuj a nech to v sobě vyjádřit

takže otevřenost, jak jí vnímám dnes, je podle mne uvolnění se ... skutečně se uvolnit

a uvolnění brání odpor, tedy postoj naší mysli způsobuje staženost ... tak to vidím dneska, protože tak jsem to poznala u sebe a i u druhých, když jsem s nimi byla přítomná :)
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 15:15:07

Jarda Malej píše:
Toužíme, aby nám někdo druhý dal lásku
..a měl nás rád, protože jsme na toho dotyčného upnutí a potřebujeme ho, abychom se cítili dobře, aby nám dával pozornost, staral se o nás, dělal nás šťastným, a to se vyžebrat nedá a je za tím naše závislost, naše nezpracovanost ... kdy chceme člověka vlastnit, mít pro sebe, jako vyživující náhradní mámu, jako sladký dudan

:yes:
Stejné to je i dokud žebráme u Mistra ...

Slovo "žebrat" se tu jak vidím dostalo do souvislostí, dost vzdálených významu,
v jakém bylo použito Jaosivou.
Právě tak jako pojem: "Mistr."



:)


slovo žebrat má určitý obecný význam Pepo a pokud mi ho použijeme neobvyklým způsobem, tak jako to udělal Petr, tak může dojít k nedorozumění a proto jsem poznamenala, že slova žebrat zde není příliš výstižné
a že je dobré to tedy upřesnit

protože Petr navázal na žebrání o lásku v partnerském vztahu, kdy nás někdo prostě nemiluje jako svého partnera, tam to slovo žebrat bylo na místě v tom obecném významu :)

někdo to dál rozvedl, že žebrat se dá i u Mistra, což je pravda a nezřídka to má následek vykázání z místnosti nebo od přítomnosti Mistra :)

protože před Mistrem, že skutečně žádné komedie hrát nedají a pokud to někdo zkouší, tak je na to okamžitá reakce která tu komedii ukáže
Návštěvník
 

co je obecný význam slova ŽEBRAT

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 15:25:12

"Žebrání je činnost spočívající v prosbě o osobní dar"

proto jde-li někdo za Mistrem v pozici žebrajícího - chtějící si odnést osobní dar, tj. získat pro sebe nějaký profit, tak je to jednoznačně pozice ega

na což upozornila Lída :)

je to něco naprosto jiného, než prosebná modlitba k Mistru (k Bohu) kdy člověk spočívá v pokoře - o čem psal Petr, tedy ne v póze žebráka klečícího na nohách

proto se také pokud někdo žebrá říká to žebrání a ne prošení :)
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Linda. » čtv 20. srp 2015 15:28:50

Návštěvník píše:rozhodně jsme tam nešla s nějakým postojem, že budu otevírat jeho vlivu ... já bych ani nevěděla jak se dělá takové otevření se ...

ani nijak zvlášť jsem k němu neoplývala důvěrou a nadějí, že mi pomůže

No právě :) v případě, kdy by důvodem k setkání byla motivace "já se mu otevřu, a on mi za to... " :D :D :D , by to taky patřilo do oblasti získávání "něco za něco" - i když neuvědomovaného... prostě jeden z mnoha navyklých vzorců, jejichž smyslem je sebezabezpečování a které v sobě máme uložené, aniž o nich máme potuchy.

Právě proto asi setkání s Probuzenými způsobí skutečné vnitřní změny, teprve když už si člověk se sebou neví prostě rady :what:

Jaké to je, když tohle chybí a člověk ve snaze nedělat chyby jde za Mistrem, aby získal dalšího odborného "poradce", bylo vidět třeba při setkání jedné známé, která přijela za Mílou Tomášovou. Jako aby jí poradila, jak dál. Ta jí řekla "Ty to nepotřebuješ". Opravdu to ještě tehdy nepotřebovala. Pochopila to ovšem tak, že už je za vodou a žádnou duchovní cestu nepotřebuje. Trvalo hezkých pár let, let, než jí došlo, jak to tehdy Míla myslela, jenže to už Tomášovi nežili.
Linda.
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 15:34:10

Linda. píše:
Návštěvník píše:rozhodně jsme tam nešla s nějakým postojem, že budu otevírat jeho vlivu ... já bych ani nevěděla jak se dělá takové otevření se ...

ani nijak zvlášť jsem k němu neoplývala důvěrou a nadějí, že mi pomůže

No právě :) v případě, kdy by důvodem k setkání byla motivace "já se mu otevřu, a on mi za to... " :D :D :D ...


jj synonymem slova žebrat je loudit ...

loudím-li na Mistrovi nebo na partnerovi - já se ti otevřu (já tě budu milovat, sloužit ti atd) a ty mi za to ... :D :D :D

pak se mi dostane náležité odezvy ...
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 20. srp 2015 15:34:40

a proto jsem poznamenala, že slova žebrat zde není příliš výstižné
a že je dobré to tedy upřesnit

Není užitečnějšího upřesnění, než vstoupit do přímého rozhovoru s člověkem,
jehož myšlenky hodláme tzv. "rozvádět," respektive přičinlivě opravovat.
Viz.
..někdo to dál rozvedl, že žebrat se dá i u Mistra,

slovo žebrat má určitý obecný význam Pepo

Prohlubující se praxí některá slova vyjevují svůj hlubší význam, než je ten obvykle zavedený.
Je to dáno rozpouštěním obvyklých asociačních procesů, jež se k nim váží.


:)
Jarda Malej
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Linda- » čtv 20. srp 2015 15:40:29

PS. Aby nedošlo k dedorozumění, tady mluvím o prvním setkání

Právě proto asi setkání s Probuzenými způsobí skutečné vnitřní změny, teprve když už si člověk se sebou neví prostě rady :what:

pokud jsme ještě orientování převážně ven a nedokážeme rozpoznat sebeotevření od chtění.

Při pozdějších, opakovaných setkáních s některým z Mistrů vzniká samozřejmá, přirozená otevřenost, sama od sebe.
Linda-
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Linda. » čtv 20. srp 2015 15:45:28

Návštěvník píše:takže otevřenost, jak jí vnímám dnes, je podle mne uvolnění se ... skutečně se uvolnit

a uvolnění brání odpor, tedy postoj naší mysli způsobuje staženost ... tak to vidím dneska, protože tak jsem to poznala u sebe a i u druhých, když jsem s nimi byla přítomná :)


:yes: a dá se proto pozorovat, jak rozpuštěním odporu se tělo automaticky samo uvolní.
Linda.
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 15:45:34

Jarda Malej píše:
a proto jsem poznamenala, že slova žebrat zde není příliš výstižné
a že je dobré to tedy upřesnit

Není užitečnějšího upřesnění, než vstoupit do přímého rozhovoru s člověkem,
jehož myšlenky hodláme tzv. "rozvádět," respektive přičinlivě opravovat.
Viz.
..někdo to dál rozvedl, že žebrat se dá i u Mistra,

slovo žebrat má určitý obecný význam Pepo

Prohlubující se praxí některá slova vyjevují svůj hlubší význam, než je ten obvykle zavedený.
Je to dáno rozpouštěním obvyklých asociačních procesů, jež se k nim váží.


:)


čeština Pepo :D :D :D je neuvěřitelně variabilní a vnímavá k tomu, aby postihla v jemných niancích to co chceme skutečně vyjádřit

proto má slova jako žebrat tj. loudit
a slova jako prosit

a my se tuto vnímavost učíme skrze komunikaci

učíme se vyciťovat rozdíl mezi prosbou a louděním

a to je užitečné a učíme se to vzájemně tak, že si to společně vyjasňujeme :) ovšem pouze ti co jsou tomu otevření, jinak si dál povedou to svoje

vsadím boty, že Petr na rozdíl od tebe, nevnímá něco nepatřičného nebo rušivého na tom, že lidé reagovali na jeho příspěvek tak jak reagovali

případně sám upřesní, jak to s tím žebráním u nohou Mistra myslel, jestli tedy skutečně v tom obecném významu nebo v té pokoře, jak jsem to pochopila já :) že o tom píše ...

tedy o něčem naprosto jiném než psal malpan a před tím ostatní když psali o tom, že se láska nedá na partnerovi vyžebrat či-li vyloudit :)
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 15:46:21

Linda. píše:
Návštěvník píše:takže otevřenost, jak jí vnímám dnes, je podle mne uvolnění se ... skutečně se uvolnit

a uvolnění brání odpor, tedy postoj naší mysli způsobuje staženost ... tak to vidím dneska, protože tak jsem to poznala u sebe a i u druhých, když jsem s nimi byla přítomná :)


:yes: a dá se proto pozorovat, jak rozpuštěním odporu se tělo automaticky samo uvolní.


jj :) celý energetický systém se tím automaticky zharmonizuje :)
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 15:58:25

učíme se vyciťovat rozdíl mezi prosbou a louděním
-------------------------------------------------------------------------

prosba má v sobě pokoru - prosím tě
žebrání má v sobě žádostivost - dej mi
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 16:29:23

Jana píše:
Návštěvník píše:učíme se vyciťovat rozdíl mezi prosbou a louděním
-------------------------------------------------------------------------

prosba má v sobě pokoru - prosím tě
žebrání má v sobě žádostivost - dej mi


Takže prosba neobsahuje žádost a žebrání není prosbou ?


no jak je i na této diskuzi vidět Jani, tak pro někoho je to stejné, jiní (dokonce i tvůrce českého jazyku) v tom vnímají rozdíl

stejně jako vidí rozdíl mezi pokornou prosbou a žádostivostí :what:

občas zajdeme s mužem do kostela sv. Jezulátka a většinou se tam najde někdo klečí před soškou Jezulátka se sepjatýma rukama ... buď tiše, se sklopenou hlavou, nebo s hlavou obrácenou k němu a se slzami v očích

nenapadlo mi mne je nazývat žebráky

stejně jako když muž poklekne ženě k nohám, řekne jí že jí má rád a požádá jí o ruku, tak by mi nenapadlo nazvat to žebráním

:what:
Návštěvník
 

Stejná úroveň.

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 20. srp 2015 16:32:47

Návštěvník píše:učíme se vyciťovat rozdíl mezi prosbou a louděním
-------------------------------------------------------------------------
prosba má v sobě pokoru - prosím tě
žebrání má v sobě žádostivost - dej mi



Mimochodem,
i při mojí poslední pražské návštěvě jsem se potkal na ulici s pár lidmi
kteří si ode mne vzali dvacku v atmosféře bezeslovného porozumění.
Ta setkání patří k nejlepším.




:)
Jarda Malej
 

Re: Stejná úroveň.

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 16:40:22

Jarda Malej píše:
Návštěvník píše:učíme se vyciťovat rozdíl mezi prosbou a louděním
-------------------------------------------------------------------------
prosba má v sobě pokoru - prosím tě
žebrání má v sobě žádostivost - dej mi



Mimochodem,
i při mojí poslední pražské návštěvě jsem se potkal na ulici s pár lidmi
kteří si ode mne vzali dvacku v atmosféře bezeslovného porozumění.
Ta setkání patří k nejlepším.




:)


a to je pro tebe žebráním ?
Návštěvník
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Linda. » čtv 20. srp 2015 16:53:25

Každý vnímáme význam slov trochu jinak, podle toho, co si pod nimi představujeme. Pokud jde o mě, vidím to takhle:

Když je pro člověka důležité, kolik si vyžebrá ("Vyžebral jsem si dneska celých... " nebo "To jsou mizerové, dneska mi toho dali tak málo, že ani nestálo za to tu celý den trčet")- a to je logické, žebrák obvykle žebrá, aby mu to něco přineslo, je to něco hodně jiného, než když je žebrák prosebníkem.

Prosba v sobě nemá očekávání a tudíž ani lpění na výsledcích.

Jak se ten rozdíl pozná? Snadno :)

Když v člověku nevzniká lpění na představách, co by to nebo ono mělo přinést, vzniká vděčnost, když je obdarován - třeba i tichá, nevyjádřená.
Citlivý člověk ten rozdíl vnímá. A může si ho začít všímat i u sebe. Dokonce i když není žebrákem :) ;)

:)
Linda.
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 20. srp 2015 16:55:46

a to je pro tebe žebráním ?

Inu, jak kdo.
Nicméně pokud bych nezaslechl to bezeslovné "Prosím tě - dej mi" ,
neměl bych důvod štrachat se v peněžence.



:)
Jarda Malej
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod malpan » čtv 20. srp 2015 17:01:02

kdyby mezi těmi slovy nebyl významový rozdíl, pak by nebyly stvořeny....
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 20. srp 2015 17:02:29

Jak rozlišíš, jestli v tom je pokorná prosba, nebo žádostivost?

Myslíš jako v tom příspěvku, ze kterého vyrostla tahle diskuze?






:)
Jarda Malej
 

Re: Vztahy - komunikace mezi partnery s různou vibrační úrov

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 20. srp 2015 17:03:07

Jana píše:A když někdo nemá co jíst a prosí o jídlo, to už žebráním je možné nazvat ?

Jak rozlišíš, jestli v tom je pokorná prosba, nebo žádostivost?

Kde je ta hranice mezi tím ?

Existuje nějaká prosba o něco, aniž by v ní byla žádostivost ?

Existuje nějaké žebrání, aniž by v něm byla pokora a prosba ?


kdyby neexistoval rozdíl mezi žebráním a prosbou o cokoliv, tak proč myslíš, že by na to byli různé výrazy ?

je velký rozdíl mezi prosbou a mezi žebráním

když muž prosí ženu o ruku, tak jí prosí, nežebrá o ní, neškemrá, když ho žena odmítne, popřeje jí štěstí a jde dál, může jí milovat i tak, že už nikdy žádnou jinou nepožádá o ruku a zůstane sám nebo že dlouho bude trvat než to v něm odezní a než bude schopen otevřít se novému vztahu ... nezůstává tam dál žebrat a loudit, když mu není vyhověno, ani se jí nesnaží manipulovat citovým vydíráním nebo dokonce výhrůžkami - v tom je pokora

a když poprosí o její ruku a ona ho odmítne a on dál znovu a znovu prosí, škemrá a snaží se na ní všemožnými způsoby dosáhnout souhlasu - tak je tam pokora ? nebo je v tom žádostivost domoci se toho co chci ?
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků