Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Moderátor: rafael

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 10:25:34

papadev píše:člověk s upřímným a otevřeným Postojem může mít za mistra kohokoli...od každého-má-li štěstí --se může přiučit...
a možná i trochu chápe--že všichni sou projekcí Mistra jednoho-vnitřního...

včetně mistra v uvozovkách, kerý své mistrovství odflák nebo předstírá
...x...


jj tak nějak to nespíš je :)
Návštěvník
 

Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 10:41:44

Tara dala na své vlákno výstižné citace Mistra ECKHARTa

"Když jsem se ještě nacházel ve své prapříčině,to jsem neměl žádného Boha a sám jsem byl příčinou sebe sama. Nic jsem nechtěl,po ničem jsem neprahnul,neboť jsem byl čiré bytí,poznávajíce sebe sama v prožitku Pravdy."
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 10:55:18

Návštěvník píše:Tara dala na své vlákno výstižné citace Mistra ECKHARTa

"Když jsem se ještě nacházel ve své prapříčině,to jsem neměl žádného Boha a sám jsem byl příčinou sebe sama. Nic jsem nechtěl,po ničem jsem neprahnul,neboť jsem byl čiré bytí,poznávajíce sebe sama v prožitku Pravdy."


Jakmile se chytne mysl nějaké citace jako dogmatu, je poznávání prožitku Pravdy v háji.
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 11:12:27

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tara dala na své vlákno výstižné citace Mistra ECKHARTa

"Když jsem se ještě nacházel ve své prapříčině,to jsem neměl žádného Boha a sám jsem byl příčinou sebe sama. Nic jsem nechtěl,po ničem jsem neprahnul,neboť jsem byl čiré bytí,poznávajíce sebe sama v prožitku Pravdy."


Jakmile se chytne mysl nějaké citace jako dogmatu, je poznávání prožitku Pravdy v háji.


ano to je pravda, volně průchozí mysl tomu všemu nechává volný prostor :) :) :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 11:18:53

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Tara dala na své vlákno výstižné citace Mistra ECKHARTa

"Když jsem se ještě nacházel ve své prapříčině,to jsem neměl žádného Boha a sám jsem byl příčinou sebe sama. Nic jsem nechtěl,po ničem jsem neprahnul,neboť jsem byl čiré bytí,poznávajíce sebe sama v prožitku Pravdy."


Jakmile se chytne mysl nějaké citace jako dogmatu, je poznávání prožitku Pravdy v háji.


takovéto citace naopak nabourávají dogmata mysli ...
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod papadev » stř 25. úno 2015 13:34:15

trochu sis vysvětlila zájmena jinak, než sem myslel já, Jani
já-člověk..nepotřebuji vědět či mít Jistotu..stačí mi , že ví On-Mistr...a protože Mu Věřím i Důvěřuji...sem spokojen i ve svém Nevím...kdyby něco, On pomůže...
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod rafael » stř 25. úno 2015 17:14:07

Návštěvník píše:
irulan píše:No a kdyz vis, od koho ty citace pochází, jak se k nim postavit ted? :confused: od "autority" se mnohdy vezme lecos :what:


stavím se k tomu stejně ...

akorát kdybych věděla, že je to citace Sri Chinmoye a ne rafaela, tak bych nic nekomentovala

nekomentovala bych to proto, že Sři Chinmoy je pro lidi co jdou cestou meditací a sebezlepšování tj. pěstováním a rozvíjením kvalit satguny říká se tomu "dlouhá cesta" a kdo to takto potřebuje, tak pro ně je Sři Chinmoy jeden z nejlepších Guruů co jsou k dispozici a rozhodně je to velmi prospěšné pěstovat a rozvíjet kvality satguny, to jsem také ve svém příspěvku zdůraznila i to, že to s realizací nesouvísí :what: respektive neplatí, že kdo jde cestou sebevylepšování musí dosáhnout realizace, protože to je nekonečný proces a obvykle to vede k vytvoření duchovního ega člověka, který se pak cítí duchovnější a lepší na rozdíl od ostatních tzv. světských lidí ...

rafael se ale hlásí k odkazu Sri Brahmana a to je linie přímého poznání co zprostředkovává například například Mahariši, Maharadž, Papadži, Balsekar a další ... a tam takové, že někdo nikdy a nikdy nedosáhne realizace je nesmyslné tvrzení, protože realizace je přirozený stav nás všech a je to zřejmé až po překročení kvalit všech gun tz. i satvaguny :) reagovala jsem proto, že jsem chybně měla za to, že budeme diskutovat přímo s rafaelem o jeho postřehu a vyjádření. ukázalo se, že rafael sám o tom diskutovat nechce a že jeho záměrem bylo nechat prostor pro volnou diskuzi k tématu co nastínil ...

irulan píše: A jak vubec vznika "obecné" přesvědčeni o duchovním stavu a neomylnosti autority?


podle mne je to záležitost toho co každého z nás vnitřně nejvíce osloví a k čemu nás to táhne, někdo říká co nám tzv. voní :) mám za to, že je to skutečně otázka individuální a že to souvisí s vnitřním vývojem každého z nás tj. s vývojem vědomí a že je to přírodní proces, tak jako se rozvíjí pupen a potom zraje ovoce

ty jsi to vlastně napsala jinými slovy takto "promítnout si "vnitřního gurua" do někoho-něčeho vnějšího, najít "dokonalost" a za tou pak jít"

irulan píše: Záleží vubec na onom vnějším mistrovi? Nejak si nemyslím, ze tenhle pojem "mistr" je nejak statickej, bud ho chci nebo nechci videt jako mistra, nebo je mi to jedno a podle toho ho vidím. On me pak v "lepším" případe odvádí od nej ke mne nebo v "horším" si tu pozornost setsakramentsky užívá a mozna až to prohlidnu, odvede me to taky k sobe...takze vlastne dobrý, prašť jak uhoď, o tom ten "mistr" je :D


:)


osobně jsem se nehlásím k žádnému směru, ani neříkám já jsem toto nebo toto..jen daný směr je duchovně přínosný, každý cysklus duchovního pokroku člověku něco přináší,brahman byl pro mě stěžejní z počátku, kdy mi ukázal směr, ukázal milost, a beze slova sem poslechl jeho osobní rady a přišly okamžitě výsledky a obrovský posun dál..osobní rady jsou vždy dokonalé protože guru v žákovi "vidí" jeho chyby a bloky a pomůže mu. nelze setrvávat trvale pouze na jednom setkávání..protože mysl se na to upne.. jel jsem i na swami viswanandu a taky na matku meera a mohl jsem porovnat sílu božského JÁ těchto všech mistrů, každý z nich mi něco přinesl duchovního do srdce a každý z nich mi pomohl to co bylo pro můj rozvoj nutné..navíc i guruové kteří již nežijí pomáhají lidem, vstoupí do našeho duchovního srdce.. všechny tyto směry byly pro mě přínosné, a velmi velmi velmi mi pomohli..

není ale důležité jet na satsang a poslouchat co guru říká.. důležitá je jeho božské energie JÁ.. každý guru něco člověku přináší a učení se kříží a doplňuje..
aspon vidíš jak se mysl upíná k příspěvkům, jinou váhu má příspěvěk jaký napíšu, ale jinou váhu má příspěvěk když zjistíme , že jsou to slova mistra.. a tohle přesně je povaha našeho myšlení, co napíše rafael je kritizováno, co napíše guru je dokonalé, by´t jsou to stejná slova ale jiný autor.. nesmíme ale zapomínat že každý z nás se pomalu ale jistě blížíme vnitřním stavem guruovi, někdo více někdo mín, někdo rychleji někdo pomaleji..ale všichni jsme stejní uvnitř jako oni, proto i jejich rady platí stejně pro všechny i zde na foru, záleží jen na naší vlastní mysli jestli je přijmeme a poučíme se z nich, nebo budeme pochybovat a ptát se proč a hledad důvody proč tomu vůbec věřit a proč ne když já to nemám a ten druhý to má tak to neplatí pro mě ale jen pro něho..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » stř 25. úno 2015 17:46:21

Návštěvník píše:
irulan píše:No a kdyz vis, od koho ty citace pochází, jak se k nim postavit ted? :confused: od "autority" se mnohdy vezme lecos :what:


stavím se k tomu stejně ...

akorát kdybych věděla, že je to citace Sri Chinmoye a ne rafaela, tak bych nic nekomentovala

nekomentovala bych to proto, že Sři Chinmoy je pro lidi co jdou cestou meditací a sebezlepšování tj. pěstováním a rozvíjením kvalit satguny říká se tomu "dlouhá cesta" a kdo to takto potřebuje, tak pro ně je Sři Chinmoy jeden z nejlepších Guruů co jsou k dispozici a rozhodně je to velmi prospěšné pěstovat a rozvíjet kvality satguny, to jsem také ve svém příspěvku zdůraznila i to, že to s realizací nesouvísí :what: respektive neplatí, že kdo jde cestou sebevylepšování musí dosáhnout realizace, protože to je nekonečný proces a obvykle to vede k vytvoření duchovního ega člověka, který se pak cítí duchovnější a lepší na rozdíl od ostatních tzv. světských lidí ...

rafael se ale hlásí k odkazu Sri Brahmana a to je linie přímého poznání co zprostředkovává například například Mahariši, Maharadž, Papadži, Balsekar a další ... a tam takové, že někdo nikdy a nikdy nedosáhne realizace je nesmyslné tvrzení, protože realizace je přirozený stav nás všech a je to zřejmé až po překročení kvalit všech gun tz. i satvaguny :) reagovala jsem proto, že jsem chybně měla za to, že budeme diskutovat přímo s rafaelem o jeho postřehu a vyjádření. ukázalo se, že rafael sám o tom diskutovat nechce a že jeho záměrem bylo nechat prostor pro volnou diskuzi k tématu co nastínil ...

irulan píše: A jak vubec vznika "obecné" přesvědčeni o duchovním stavu a neomylnosti autority?


podle mne je to záležitost toho co každého z nás vnitřně nejvíce osloví a k čemu nás to táhne, někdo říká co nám tzv. voní :) mám za to, že je to skutečně otázka individuální a že to souvisí s vnitřním vývojem každého z nás tj. s vývojem vědomí a že je to přírodní proces, tak jako se rozvíjí pupen a potom zraje ovoce

ty jsi to vlastně napsala jinými slovy takto "promítnout si "vnitřního gurua" do někoho-něčeho vnějšího, najít "dokonalost" a za tou pak jít"

irulan píše: Záleží vubec na onom vnějším mistrovi? Nejak si nemyslím, ze tenhle pojem "mistr" je nejak statickej, bud ho chci nebo nechci videt jako mistra, nebo je mi to jedno a podle toho ho vidím. On me pak v "lepším" případe odvádí od nej ke mne nebo v "horším" si tu pozornost setsakramentsky užívá a mozna až to prohlidnu, odvede me to taky k sobe...takze vlastne dobrý, prašť jak uhoď, o tom ten "mistr" je :D


:)

Dik za odpoved, jak to vidíš :)
Mam zkratka za to, ze "guru"a jeho "učení" jsou nejspíše velmi relativní pojmy a to, co je takto nazývá a přijímá ci nepřijímá a vlastne tvoří je sama osobnost s jejími sklony, mysl sama. Kdyby tam mysl nebyla, tak by zádný takovy ani jinaci domněnky nevznikaly, ani nevíš, ze nejaky takovy pojmy (ani jiný) jsou. Neni mysl(???), nevis nic (paradoxně ani to, ze mysl neni :D )..to je chvíli a zná to, vsadím se, kazdej. Jenze, jak "začneš vědet", srotuji tam různe teorie a vyhovující vysvětlení o tomto záhadném vypadku jako napr. o nepřítomnosti ega, mysli apod. a kterak k tomu dojíti. A co kdyz je to jen spontánní proces, nemá podminky? A ze je navic úplne absurdní stav "nevim" popisovat ve stavu "vím", pac toto vím=domnívám se, tedy neda se byt skutecne upřímný. Co muzu říct upřímně o probehlem stavu snad bez myšlenek? Nevim, jestli jsem neco věděla ci nevěděla. Nevim o tom nic, veškeré popisy jsou jako spekulace (jak to asi bylo). Uvědomím si nasledne nejaky výpadek času a prostoru. A nejistotu. Tak začnu šrotovat, at je čeho se chytit.
Ted to taky delam :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » stř 25. úno 2015 18:22:57

rafael píše:..... nesmíme ale zapomínat že každý z nás se pomalu ale jistě blížíme vnitřním stavem guruovi, někdo více někdo mín, někdo rychleji někdo pomaleji..ale všichni jsme stejní uvnitř jako oni, proto i jejich rady platí stejně pro všechny i zde na foru, záleží jen na naší vlastní mysli jestli je přijmeme a poučíme se z nich, nebo budeme pochybovat a ptát se proč a hledad důvody proč tomu vůbec věřit a proč ne když já to nemám a ten druhý to má tak to neplatí pro mě ale jen pro něho..

No vidíš a tohle je treba tvůj nazor, ktery treba zrovna nesdílím. Pro me pojem guru neni stejny jako pro tebe a jestli se k něčemu takovému dá blížit nebo ne je pro me trosku mimo. Treba proto, ze asi gurua chápeš jako dokonalého cloveka. Cloveka, ktery nejdřív dokonalý nebyl, ale realizací zdokonalovaťel. A pak učí neomylně. Nebo "působí". No muze, proc ne, je to ale jen nazor, stejne jako nazor, ze ti, co to takhle nesdílí, jsou ti pomalejší a za nejaky čásek to budou mít stejne. Jsi si jistý, ze pojem guru je vysvětleny a všeobecně platný tvým názorem na tento pojem. Bud, neberu ti to, ale kdyz to chces radit, budu zase oponovat, pro me je to příliš omezující -život a vsechno, co mi dává poznávat( jak to muzu pobrat) je guruem. Zkratka tvoje mysl versus moje mysl, tvoje sklony, moje sklony.....nic víc, jen nafouknuta bublina. Mozna, ze jsme ve skutecnosti jen nafouknuta bublina :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 18:30:26

To by chtělo špendlíček. Cccccc.... -)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod papadev » stř 25. úno 2015 19:04:32

jo,Jani
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Alaja. » stř 25. úno 2015 19:07:08

Když se tak dívám v čase zpět, tak si uvědomuji, že jsem asi přece jen nějakého gurua v těle měla, ale nikdy jsem ho naživo nepotkala, nevím jak vypadá, nečetla jsem od něho žádnou knihu, žádný článek nic....
Vím jen, že je velmi dobrý telepat, umí na dálku nasměrovat mysl jiného k tomu, aby se věnovala tématu, o kterém rozhodne on, je to muž a na ruce nosí prsten z bílého kovu ve tvaru kříže s červeným oválným kamenem. Jestli nějakého takového znáte ve svém okolí, dejte mi vědět... :D
Alaja.
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod .Petra » stř 25. úno 2015 19:39:20

irulan píše:
rafael píše:..... nesmíme ale zapomínat že každý z nás se pomalu ale jistě blížíme vnitřním stavem guruovi, někdo více někdo mín, někdo rychleji někdo pomaleji..ale všichni jsme stejní uvnitř jako oni, proto i jejich rady platí stejně pro všechny i zde na foru, záleží jen na naší vlastní mysli jestli je přijmeme a poučíme se z nich, nebo budeme pochybovat a ptát se proč a hledad důvody proč tomu vůbec věřit a proč ne když já to nemám a ten druhý to má tak to neplatí pro mě ale jen pro něho..

No vidíš a tohle je treba tvůj nazor, ktery treba zrovna nesdílím. Pro me pojem guru neni stejny jako pro tebe a jestli se k něčemu takovému dá blížit nebo ne je pro me trosku mimo. Treba proto, ze asi gurua chápeš jako dokonalého cloveka. Cloveka, ktery nejdřív dokonalý nebyl, ale realizací zdokonalovaťel. A pak učí neomylně. Nebo "působí". No muze, proc ne, je to ale jen nazor, stejne jako nazor, ze ti, co to takhle nesdílí, jsou ti pomalejší a za nejaky čásek to budou mít stejne. Jsi si jistý, ze pojem guru je vysvětleny a všeobecně platný tvým názorem na tento pojem. Bud, neberu ti to, ale kdyz to chces radit, budu zase oponovat, pro me je to příliš omezující -život a vsechno, co mi dává poznávat( jak to muzu pobrat) je guruem. Zkratka tvoje mysl versus moje mysl, tvoje sklony, moje sklony.....nic víc, jen nafouknuta bublina. Mozna, ze jsme ve skutecnosti jen nafouknuta bublina :D


Oba dva jste přesvědčeni o své pravdě. A tu pravdu druhého vidíte jako nepravdu.
Pokud vám to něco přináší se o tom dohadovat, proč ne...

:)
.Petra
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod rafael » stř 25. úno 2015 19:49:51

irulan píše:
rafael píše:..... nesmíme ale zapomínat že každý z nás se pomalu ale jistě blížíme vnitřním stavem guruovi, někdo více někdo mín, někdo rychleji někdo pomaleji..ale všichni jsme stejní uvnitř jako oni, proto i jejich rady platí stejně pro všechny i zde na foru, záleží jen na naší vlastní mysli jestli je přijmeme a poučíme se z nich, nebo budeme pochybovat a ptát se proč a hledad důvody proč tomu vůbec věřit a proč ne když já to nemám a ten druhý to má tak to neplatí pro mě ale jen pro něho..

No vidíš a tohle je treba tvůj nazor, ktery treba zrovna nesdílím. Pro me pojem guru neni stejny jako pro tebe a jestli se k něčemu takovému dá blížit nebo ne je pro me trosku mimo. Treba proto, ze asi gurua chápeš jako dokonalého cloveka. Cloveka, ktery nejdřív dokonalý nebyl, ale realizací zdokonalovaťel. A pak učí neomylně. Nebo "působí". No muze, proc ne, je to ale jen nazor, stejne jako nazor, ze ti, co to takhle nesdílí, jsou ti pomalejší a za nejaky čásek to budou mít stejne. Jsi si jistý, ze pojem guru je vysvětleny a všeobecně platný tvým názorem na tento pojem. Bud, neberu ti to, ale kdyz to chces radit, budu zase oponovat, pro me je to příliš omezující -život a vsechno, co mi dává poznávat( jak to muzu pobrat) je guruem. Zkratka tvoje mysl versus moje mysl, tvoje sklony, moje sklony.....nic víc, jen nafouknuta bublina. Mozna, ze jsme ve skutecnosti jen nafouknuta bublina :D


tohle co píšeš je tvůj vlastní výtvor mysli a hodnocení slov a rozebírání významu.. motáš se v ní pořád..

nikde sem neřekl že gurua chápu jako dokonalého člověka, nikde sem neřekl že kdo nesdílí tento názor co píšu jsou ti pomalejší.. tohle vymýšlí tvá mysl která se motá ve vlastních přestavách které jsem nenapsal a nevyslovil..

sama jsi na satsangu několikrát byla, proč si tam vlastně přijela? nesdílíš přece tento názor že guru pomůže čímkoliv komukoliv, a nesouhlasíš s každým komu guru pomůže nebo kdo si to jen myslí.. proč jsi šla na jeho milost?? kvůli čemu když guru není pro tebe něco velmi dchovního.. pořád jenom řešíš slova, slova významy, pojetí, rozebíráš doslovně každý příspěvěk každý popis a v mysli to vše řešíš a promýšlíš..je to divné a zároveň od tebe zvláštní.. i tvé otázky kdo proč jak co kdyby já to nemám oni to mají jim to pomůže mě ne, někomu ano někomu ne oni tam jedou já ne ja tam pojedu já to zhodnotím co když je to jinak a co když ne, co když se on mýlí co když se nemýlí co když mám pravdu já co když oni

tyhle otázky jsou mezi řádky tvých příspěvků, a to jsou jedním slovem "pochybnosti"

zkus to neřešit, zkus do toho nezapojit mysl, zkus tu hlavu prostě vypnout a v srdci tohle vše poznáš, vždyt to přeci sama víš, znáš to..a umíš to.. vím to :) není mezi tebou a brahmanem žádný rozdíl nebo kýmkoliv dalším..

Uvědomím si nasledne nejaky výpadek času a prostoru. A nejistotu. Tak začnu šrotovat, at je čeho se chytit. ten výpadek prodlužuj a pak přestaneš šrotovat v mysli a chytat se čehokoliv..ten výpadek mysli tam jsi ty
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod rafael » stř 25. úno 2015 19:51:28

.Petra píše:
irulan píše:
rafael píše:..... nesmíme ale zapomínat že každý z nás se pomalu ale jistě blížíme vnitřním stavem guruovi, někdo více někdo mín, někdo rychleji někdo pomaleji..ale všichni jsme stejní uvnitř jako oni, proto i jejich rady platí stejně pro všechny i zde na foru, záleží jen na naší vlastní mysli jestli je přijmeme a poučíme se z nich, nebo budeme pochybovat a ptát se proč a hledad důvody proč tomu vůbec věřit a proč ne když já to nemám a ten druhý to má tak to neplatí pro mě ale jen pro něho..

No vidíš a tohle je treba tvůj nazor, ktery treba zrovna nesdílím. Pro me pojem guru neni stejny jako pro tebe a jestli se k něčemu takovému dá blížit nebo ne je pro me trosku mimo. Treba proto, ze asi gurua chápeš jako dokonalého cloveka. Cloveka, ktery nejdřív dokonalý nebyl, ale realizací zdokonalovaťel. A pak učí neomylně. Nebo "působí". No muze, proc ne, je to ale jen nazor, stejne jako nazor, ze ti, co to takhle nesdílí, jsou ti pomalejší a za nejaky čásek to budou mít stejne. Jsi si jistý, ze pojem guru je vysvětleny a všeobecně platný tvým názorem na tento pojem. Bud, neberu ti to, ale kdyz to chces radit, budu zase oponovat, pro me je to příliš omezující -život a vsechno, co mi dává poznávat( jak to muzu pobrat) je guruem. Zkratka tvoje mysl versus moje mysl, tvoje sklony, moje sklony.....nic víc, jen nafouknuta bublina. Mozna, ze jsme ve skutecnosti jen nafouknuta bublina :D


Oba dva jste přesvědčeni o své pravdě. A tu pravdu druhého vidíte jako nepravdu.
Pokud vám to něco přináší se o tom dohadovat, proč ne...

:)


píšu jen zkušenosti ale za tím psaní s iruškou je petro mnohem víc, než by se mohlo zdát v příspěvku.. :), je to trošku více osobní a navíc i tajemné :)
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. úno 2015 20:11:47

jen malinko poupravuji:

... ten výpadek mysli to jsi ty ...
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » stř 25. úno 2015 20:17:50

Návštěvník píše:To by chtělo špendlíček. Cccccc.... -)

:D dyt jo, cervenej, a nechám si to zarámovat
(Vždycky jsem chtěla byt chytrá jak rádio) :crazy:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » stř 25. úno 2015 20:44:05

rafael píše:tohle co píšeš je tvůj vlastní výtvor mysli a hodnocení slov a rozebírání významu..
....výtvorů zase te tvé mysli. Nebo to, co tu píšeš neni snad jeji produkt?
Celou dobu kritizuju prave a jenom tohle, vubec nic jiného - tvoje vyhodnoceniny, ktere ty zrejme považuješ za neco jiného nez za produkt spekulaci tvoji makovicky ;) . To, jak stavis teorie, jak si vysvětlit život a zkusenosti z nej a to, ze to "funguje" a ze postupujes (někam.....a kam?) a správně, a ze se ti to vsechno pekne potvrzuje....
Nestav všeobecný teorie pro vsechny, ja mam jinou zkusenost, ze se vsechno se mění.

ten výpadek prodlužuj a pak přestaneš šrotovat v mysli a chytat se čehokoliv..ten výpadek mysli tam jsi ty

1. Napsala jsem, ze jsem nenašla podminky k tomu to vedome prodlužovat. Ze si myslím, ze je to spontánní proces.
2. Ten "výpadek mysli" je nejspíše výpadkem mysli, takze houby ví, kdo tam je :what: . Presne o techhle spekulacich, ze "vis" (napr. "tam jsi ty") jsem psala.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod rafael » stř 25. úno 2015 20:58:12

irulan píše:
rafael píše:tohle co píšeš je tvůj vlastní výtvor mysli a hodnocení slov a rozebírání významu..
....výtvorů zase te tvé mysli. Nebo to, co tu píšeš neni snad jeji produkt?
Celou dobu kritizuju prave a jenom tohle, vubec nic jiného - tvoje vyhodnoceniny, ktere ty zrejme považuješ za neco jiného nez za produkt spekulaci tvoji makovicky ;) . To, jak stavis teorie, jak si vysvětlit život a zkusenosti z nej a to, ze to "funguje" a ze postupujes (někam.....a kam?) a správně, a ze se ti to vsechno pekne potvrzuje....
Nestav všeobecný teorie pro vsechny, ja mam jinou zkusenost, ze se vsechno se mění.

ten výpadek prodlužuj a pak přestaneš šrotovat v mysli a chytat se čehokoliv..ten výpadek mysli tam jsi ty

1. Napsala jsem, ze jsem nenašla podminky k tomu to vedome prodlužovat. Ze si myslím, ze je to spontánní proces.
2. Ten "výpadek mysli" je nejspíše výpadkem mysli, takze houby ví, kdo tam je :what: . Presne o techhle spekulacich, ze "vis" (napr. "tam jsi ty") jsem psala.


Iruško já se s tebou hádat a přetahovat o pravdu opravdu nechci a nebudu.. každý má zkušenost jinou a to že o ní člověk napíše se nemusí libit, a proto to tady často nedělám protože každý to kritizuje a dokonce je to špatně ikdyž sem nakopiruju text mistrů..těžko je pak něco obhajovat a těžko je psát o zkušenosti,těžko je přispívat.. vždyt je to diskuze fora a ne přetahování kdo má pravdu a kdo ne.. každý jsme přeci jiný..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod irulan » stř 25. úno 2015 21:04:37

.Petra píše:
Oba dva jste přesvědčeni o své pravdě. A tu pravdu druhého vidíte jako nepravdu.
Pokud vám to něco přináší se o tom dohadovat, proč ne...

:)

Zrejme me ta neotresitelna sebejistota a paušalizace dost irituje, ze musím reagovat. Asi ze jsem stejna. Bývali jsme otevřenější názoru druheho. :what:
Pardon, asi bychom si to měli vyrikavat jinde..
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků