Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Moderátor: rafael

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. úno 2015 18:50:34

:-)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 9:08:40

miroslav píše:Obrázek

To nic, to jsou je drobné rozmíšky. Pekáč to srovná


neboj :D pekáč srovná i tebe :crazy:
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 9:32:43

irulan píše:
Neni mysl(???), nevis nic (paradoxně ani to, ze mysl neni :D )..to je chvíli a zná to, vsadím se, kazdej. Jenze, jak "začneš vědet", srotuji tam různe teorie a vyhovující vysvětlení o tomto záhadném vypadku jako napr. o nepřítomnosti ega, mysli apod. a kterak k tomu dojíti. A co kdyz je to jen spontánní proces, nemá podminky? A ze je navic úplne absurdní stav "nevim" popisovat ve stavu "vím", pac toto vím=domnívám se, tedy neda se byt skutecne upřímný. Co muzu říct upřímně o probehlem stavu snad bez myšlenek? Nevim, jestli jsem neco věděla ci nevěděla. Nevim o tom nic, veškeré popisy jsou jako spekulace (jak to asi bylo). Uvědomím si nasledne nejaky výpadek času a prostoru. A nejistotu. Tak začnu šrotovat, at je čeho se chytit.
Ted to taky delam :D


jj to jsou výborný postřehy, dneska dala Linda úryvek od Frank J. Kinslow viewtopic.php?f=132&t=6266

"Z hlediska zkušenosti není o této mezeře mezi myšlenkami moc co psát. Je to prostě prostor vyplněný tichem, patrný pouze poté, co jedna myšlenka končí, a předtím, než druhá začíná. Protože v tomto intervalu mezi dvěma myšlenkami neprobíhá žádné myšlení, neuvědomíte si tento prostor dříve, než začnete opět myslet, a možná ani tehdy ne. Mysl následuje pohyb. Je fascinována pohybem a formou. Ona mezera nezná ani jedno z těch dvou. Nic neobsahuje. Nic neznamená, tedy nic z hlediska mysli."
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 9:53:33

irulan píše:Uvědomím si nasledne nejaky výpadek času a prostoru. A nejistotu. Tak začnu šrotovat, at je čeho se chytit.


ano, tak to funguje ...

rafael píše:ten výpadek prodlužuj a pak přestaneš šrotovat v mysli a chytat se čehokoliv..ten výpadek mysli tam jsi ty


"Kdo pozoruje tu mezeru? Nejsou zde žádné myšlenky, žádné emoce, žádný pohyb - ale vy jste tu stále, ne? Neupadli jste do kómatu. Vy jste se neztratili někde v neznámu. Byli jste pořád zde a čekali jste, až se myšlenky znovu objeví, nemám pravdu? Kdo to čekal? Kdo je to ten vy? Kdo pozoruje, když mysl zmizí?

Když se identifikujete se svými myšlenkami, které jsou úhledně poskládány do vašich vzpomínek a plánů do budoucna, obracíte se k "já". "Já" to je sbírka "věcí", jako je váš věk, pohlaví, vaše záliby a lásky, vaše naděje a vzpomínky, vše, čemu říkáte můj život. Nic z toho však neexistuje ve chvíli, kdy se vaše myšlenky zastaví.

Abyste pozorovali, musíte si uvědomovat, je to tak?

Takže ve chvíli, kdy se vaše mysl vypne, si uvědomujete nic. V té chvíli není nic než čisté uvědomění. A nyní jste vyřešili záhadu toho, kdo jste.

Vy sami jste uvědomění!"


viewtopic.php?f=132&t=6266

řekla bych, že toto ti chtěl rafeal iru sdělit a aby jsi to odhalila přímo za sebe, tak tě nabádal k prodlužování té mezery ...

ale to podle mne není funkční - nějakou technikou potlačovat mysl

mám stejný postřeh, jak ty iru, že jde o záležitost spontánní - myšlenky se objevují a mizí objevují se tohoto ničeho a díky tomuto ničemu a že toto lze odhalit přímým pozorováním tohoto procesu a kladením si otázek jak je nastíněno výše, což je ta samá forma sebedotazování co doporučoval Mahariši dochází k uvědomění toho co jsme :) toho Já jakožto samého uvědomění na které poukázal rafael, že tam jsi ty :)

a na to musí přijít každý sám za sebe a v tom je ta krása na sebeobjevování, které probíhá skrze jednotlivé individuality lidské bytosti :)

přítomnost Mistra v těle je v tomto výborným pomocníkem, je nejen ukazatelem k čemu obrátit pozornost a že je "léčivé" pobývat v přítomnosti realizované bytosti, ale také je pomocníkem při rozvazování různých osobních vásan včetně uvolňování nashromáždění traumat :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 10:02:01

KDO POZORUJE, KDYŽ MYSL ZMIZÍ?

Zní to nemožně? Tento fakt nelze popřít. Vaše přímé vnímání odhalilo, že vaše vlastní Já je uvědomění. Tak to je. Než se zrodilo "já" a vytvořilo obraz, který rozpoznáváte jako sebe sama, existovalo osamělé vlastní Já, čisté uvědomění.

Zamysleme se trochu déle nad tím, že jsme čistým uvědoměním. Podívejte se do své minulosti. Vraťte se do dětství a do nějaké etapy svého dospívání. Teď vzpomínejte na dobu, kdy vám bylo dvacet, třicet atd. let až do současnosti. Přemýšlejte o tom, co děláte právě teď. Během života se vaše zájmy i pocity měnily, tělo vyrostlo a zestárlo, rodina dospěla a přátelé přicházeli a odcházeli. Ale byla tu vaše část, která s vámi byla, jak daleko do minulosti si vzpomenete, a je s vámi neustále. Zůstala nezměněna po všechny etapy vašeho života.

V každé etapě svého života - ne, v každé vteřině - zatímco vaše tělo - mysl se stávalo tím, čím je dnes, vaše uvědomění stálo nehybně a bdělo jako věčný svědek. Když jste řekli "Chci svou mámu", "Nenávidím tělocvik", "Budu tě milovat navždy" nebo "Nemám rád hlasitou hudbu", identifikovali jste věci a pocity, které se děly "vám", ne vašemu vlastnímu Já. Věci a pocity vašeho života, jako je stesk po mamince, nenávist k hodinám tělocviku atd., se změnily a sídlí nyní v té části vás, které říkáme paměť.

Věci ve vašem životě se změnily a mění se dodnes.

Ale vaše uvědomění zůstalo nehybným svědkem filmu, kterému říkáme život."

:)

viewtopic.php?f=132&t=6266
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 10:19:14

rafael píše:ten výpadek prodlužuj a pak přestaneš šrotovat v mysli a chytat se čehokoliv..ten výpadek mysli tam jsi ty


když dojde k pozorování procesu myšlení a to tak bděle a intenzivně, že dojde k uvědomění i samotného zdroje myšlení tedy toho, že každá myšlenka vzniká a také zaniká doslova v ničem nebo-li v té mezeře mezi dvěma myšlenkami, která je nazývána prázdnotou, tichem atd. a že toto je naše pravá totožnost, tedy naše podstata, tak to neznamená, že se přestane šrotovat mysl, to by se z realizovaných bytostí stali lidé neschopní praktického fungování ve světě odkázané na pomoc a opatrování druhých, ale že se přestaneme ustane ztotožňování

slovy Franka J. Kinslowa

"Když si začnete cenit svého vnitřního Já jakožto neměnného, nespoutaného, věčného uvědomění, [b]vaše závislost na chřadnoucím těle a upadající mysli se bude pomalu zmenšovat.

Uvědomíte si, že jste za sférou změny a smrti. Uvědomíte si, že za všemi věcmi a myšlenkami, kterými je "já", existujete navěky jako uvědomění."[/b]
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 12:14:57

Návštěvník píše:ale že se přestaneme ustane ztotožňování

Můj podstolní PC se s ničím neztotožňuje, monitor na stole má dobře osvícený, přídavná zařízení v pořádku a díky internetu ví všechno, co ví veřejný internet....je to můj báječný guru :)
Bože, jak jsem jen bez něho dokázala přežít půl století.... :crazy:
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 12:44:27

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:ale že se přestaneme ustane ztotožňování

Můj podstolní PC se s ničím neztotožňuje, monitor na stole má dobře osvícený, přídavná zařízení v pořádku a díky internetu ví všechno, co ví veřejný internet....je to můj báječný guru :)
Bože, jak jsem jen bez něho dokázala přežít půl století.... :crazy:


no koukám, že ho opravdu miluješ :D
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 13:03:16

Návštěvník píše:no koukám, že ho opravdu miluješ

Je to láska na zbytek mého pozemského života, sice několikrát už umřel, ale kvůli mě vždy povstal ze šrotu a znovu je tu pro mne, pro mé poznávání světa, pro mé potěšení s netovými přáteli z domova i z ciziny.




Obrázek
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 13:38:17

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:no koukám, že ho opravdu miluješ

Je to láska na zbytek mého pozemského života, sice několikrát už umřel, ale kvůli mě vždy povstal ze šrotu a znovu je tu pro mne, pro mé poznávání světa, pro mé potěšení s netovými přáteli z domova i z ciziny.




Obrázek


Polinko tomu se říká závislost :D :D :D :sos: :)
Návštěvník
 


Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 14:30:41

Návštěvník píše:http://zadarmiko.webnode.cz/test-zavislost-na-pc/


:D
Přátele mám na drátě, proto se jim mohu díky PC konečně celý den věnovat.
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 15:08:13

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:http://zadarmiko.webnode.cz/test-zavislost-na-pc/


:D
Přátele mám na drátě, proto se jim mohu díky PC konečně celý den věnovat.


takže nemiluješ PC, ale přátelé a PC ti zprostředkovává s nim být v kontaktu :) :) :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. úno 2015 15:18:32

Návštěvník píše:takže nemiluješ PC, ale přátelé a PC ti zprostředkovává s nim být v kontaktu :) :) :)

Kdepak...
Miluji PC, protože mi bezpodmínečně umožňuje zprostředkování kontaktů s přáteli.
Bez milovaného PC bych mnohé ze svých současných přátel nikdy nepoznala.
:)
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků