vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..??

Moderátor: rafael

vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..??

Nový příspěvekod rafael » úte 23. pro 2014 23:18:32

každý člověk se setkal s křesťanstvím a je jedno jaký duchovní směr uznává nebo jakým smerěm v současné době jde.. mě vždy oslovil Ježíš Kristus a jeho ukřižování, jeho křížová cesta, 4 týdny před vánoci.. píše o tom bible, četl jsem ji.. mluví se o tom v kostele, chodíval jsem tam..


napiš co si myslíš ty o duchovní symbolice Ježíše Krista a ukřižování
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod nop » stř 24. pro 2014 0:50:29

rafael píše:každý člověk se setkal s křesťanstvím a je jedno jaký duchovní směr uznává nebo jakým smerěm v současné době jde.. mě vždy oslovil Ježíš Kristus a jeho ukřižování, jeho křížová cesta, 4 týdny před vánoci.. píše o tom bible, četl jsem ji.. mluví se o tom v kostele, chodíval jsem tam..
napiš co si myslíš ty o duchovní symbolice Ježíše Krista a ukřižování

Tu se promítá více rovin, ale zapomínání národů udělalo z toho jednoduchý pojem.

Ale čtu teď právě zde v noci a zítra chytám prasátko (zlaté) do poledního, takže teď jdu spinkat.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod malpan » stř 24. pro 2014 15:03:57

rafael píše:napiš co si myslíš ty o duchovní symbolice Ježíše Krista a ukřižování

nejsem NOP, tak nabídnu pohled malpana:
jde o symboliku, kdy Kristus představuje lásku a radost z bytí (života) a ukřižování jsou strachy a obavy, jimiž si bráníme žít přirozenost. Každý člověk v sobě toho Krista ukřižovává, místo aby žil radost, volnost, svobodu... Hrajeme divadlo, v němž jsou pózy, papíry a majetek víc než přijímání života takového, jaký je. O co jiného v duchovním světě jde, když ne o pochopení možnosti vlastní nezávislosti na tom, co si myslíme, jak by to mělo být?

Najdeš v tom nedůležitost toho, co přináší vlastní mysl (ztráta ega), pouze jediný život (možnost vnímání jednoty), smysluplnost (přijetí), nutnost dělat věci jen nějak nahradíš otevřeností "ať je jak je", abys "došel do cíle".... Podobenství ;)

Ježíš byl však historickou osobou (z masa a kostí) a je často z nevědomosti zaměňován za Krista. Ježíš Kristus je spojení o zvěstovateli = já a otec jedno jest - platné pro všechny, jenž si toto uvědomují...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod malpan » stř 24. pro 2014 16:25:54

vostalpetr píše:...
Jaká je milenka

Je tím pravým mužem pro dlouhodobý láskyplný vztah ...



To je symbolika, co ? :D

:D
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod nop » stř 24. pro 2014 18:09:42

...bývá ve společnosti trochu plachý a většinou se drží spíš v pozadí, ale na druhou stranu je rád, když může své okolí pobavit...."

podle Petra se držel Ježíš stranou do 30 let, ale zato pak tři roky uměl lidi opravdu bavit.
A teď vážněji: narození se původně slavilo na podzim. Ale v Římě chtěli, aby se vytlačily nebo potlačily třídenní svátky Saturnálie, které se slavily o zimním slunovratu.
Saturn = dlouhověkost a bývalé časy, proto se občané římské říše vraceli do doby starodávné, dokud nebylo ani republikánské zřízení, kdy byli lidé svobodní.
Byla veselice jako u nás o masopustu, jedlo se, tančilo se, páni i chudáci si byli rovni a mnohé veselosti vedly i ke zvýšení porodnosti.

Římská církev proto posunula svátek Narození Páně na dny saturnálií, aby produchovněla dobu slunovratu.
Byzantská církev se držela podzimních svátků a trvalo jeden a půl sta let, než souhlasili byzantinci také s posunem svátku do zimy. Ale mají to o deset dní posunuto, do ledna, protože jejich kalendář nedoznal korekce a pomalu se posunuje o necelý den za sto roků.

Anobrž Ježíš se nenarodil v Kozorohu, ale na podzim. To ještě pastýři pasou ovce venku.....
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod rafael » čtv 25. pro 2014 11:51:19

nop píše:
...bývá ve společnosti trochu plachý a většinou se drží spíš v pozadí, ale na druhou stranu je rád, když může své okolí pobavit...."

podle Petra se držel Ježíš stranou do 30 let, ale zato pak tři roky uměl lidi opravdu bavit.
A teď vážněji: narození se původně slavilo na podzim. Ale v Římě chtěli, aby se vytlačily nebo potlačily třídenní svátky Saturnálie, které se slavily o zimním slunovratu.
Saturn = dlouhověkost a bývalé časy, proto se občané římské říše vraceli do doby starodávné, dokud nebylo ani republikánské zřízení, kdy byli lidé svobodní.
Byla veselice jako u nás o masopustu, jedlo se, tančilo se, páni i chudáci si byli rovni a mnohé veselosti vedly i ke zvýšení porodnosti.

Římská církev proto posunula svátek Narození Páně na dny saturnálií, aby produchovněla dobu slunovratu.
Byzantská církev se držela podzimních svátků a trvalo jeden a půl sta let, než souhlasili byzantinci také s posunem svátku do zimy. Ale mají to o deset dní posunuto, do ledna, protože jejich kalendář nedoznal korekce a pomalu se posunuje o necelý den za sto roků.

Anobrž Ježíš se nenarodil v Kozorohu, ale na podzim. To ještě pastýři pasou ovce venku.....


díky za upřesnění.. :)
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod malpan » čtv 25. pro 2014 12:11:15

vostalpetr píše:A co jsi se tedy dozvěděl Rafaeli ?...

že zevní věci jsou nepodstatné a držet se jich nemá význam ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod nop » pát 26. pro 2014 6:19:30

Petr píše: "co jsi se dozvěděl?"

Nop se omlouvá. Mám to napůl napsané, doplním.
Ale tyto Vánoce jsem jako v duševní jeskyni, úplně zatáhnutý do sebe, jako sysel.

Vylezu-li ze své nory, dopíši.
Přílohy
image-55be7b817cfa929656fbe09effa7d7ed9fbde9104d306838c39bc7d0da7f4ba9-V.jpg
v církvi jako v domečku duše
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod rafael » pát 26. pro 2014 14:39:15

nop píše:Petr píše: "co jsi se dozvěděl?"

Nop se omlouvá. Mám to napůl napsané, doplním.
Ale tyto Vánoce jsem jako v duševní jeskyni, úplně zatáhnutý do sebe, jako sysel.

Vylezu-li ze své nory, dopíši.


Nope hezké foto, tipuju že je to tvá dcerka popř i syn?? nebo zeťák??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod nop » pát 26. pro 2014 15:12:26

rafael píše:
nop píše:Petr píše: "co jsi se dozvěděl?"

Nop se omlouvá. Mám to napůl napsané, doplním.
Ale tyto Vánoce jsem jako v duševní jeskyni, úplně zatáhnutý do sebe, jako sysel.

Vylezu-li ze své nory, dopíši.


Nope hezké foto, tipuju že je to tvá dcerka popř i syn?? nebo zeťák??

Naopak, já jsem ta, která je uprostřed.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: vánoční svátky a Ježíš Kristus.. že by otázka pro NOPa..

Nový příspěvekod nop » pát 02. led 2015 6:44:02

nop píše:Petr píše: "co jsi se dozvěděl?"

Nop se omlouvá. Mám to napůl napsané, doplním.
Ale tyto Vánoce jsem jako v duševní jeskyni, úplně zatáhnutý do sebe, jako sysel.

Vylezu-li ze své nory, dopíši.

Ještě nejsem venku.
Navíc jsem pocítil, jak obsáhlé je toto téma, a jestli to vůbec zvládnu.

a chtělo by to popsat tři hlediska:
a/ mystický význam děje, a jak si osvojit výdobytek,
b/ vliv na lidskou (nemystickou) psychiku následovníků a na dějiny lidstva,
c/ grafická stránka obrazu kříže.

Připomínají se mi slova apoštola Pavla: "vyučujíce jiné, sami sebe (také) učíme", neboli podle mého výkladu:

"když chci něco fundovaně vyložit, musí v tom dojít k seskupení do systému,
udělat pořádek v materiálu, setřídit, osvětlit jednotlivé a zpracovat logicky to, co dosud jen cítím,
aby potom byl u posluchače pořádek v pochopení."

Vzdát to by znamalo "vyšuměl to ztracena" a utéci z boje. Avšak když mezitím sněží, jak dobře se spí !
místo škrabání husím brkem do pergamenu v pisárně s tlustými kamennými zdmi a u krbu s ohněm.

Takže zatím ve mně vane nálada zimního psaní:

Jak mocné téma jest !
chtěl bych se duchem vznést,
však zmocnil se mne splín,

v úsilí mnich zůstal sám
pergamen leží nedopsán
a ruka padá v klín,

soumrak se snáší nahoře,
dohoří lampa písaře.
Kdy dopíši? což vím?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků