proč umíráme??

Moderátor: rafael

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 22. pro 2014 0:03:26

Rafael:
výborná diskuze, ani sem nečekal že se všichni tolik rozepíšou :)

Pochvala jistě potěší, nicméně ty jsi se rozepsal nejvýborněji:
ale já tohle samozřejmě vím.. proč si myslíš že tohle nevím?? vlastně kdo ví a kdo to neví?, kdo si má vše uvědomit? kdo to říká??
možná že už není kdo by to měl vědět ani kdo by si to měl uvědomit..




;)
Jarda Malej
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » pon 22. pro 2014 6:30:41

rafael píše:....... důvěřuj svému srdci, své duši....

Srdce a duše? Zbožštělé shit, zvláště kdyz si najde společného nepřítele "mysl" (popř. tělo).
Kdyz pustit, tak pustit, ne?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » pon 22. pro 2014 6:51:50

irulan píše:
rafael píše:....... důvěřuj svému srdci, své duši....

Srdce a duše? Zbožštělé shit, zvláště kdyz si najde společného nepřítele "mysl" (popř. tělo).
Kdyz pustit, tak pustit, ne?



Nějakých konceptů - pokud možno vznešených - se musí ego držet. Podle Nisargadatty je to ještě pořád ignorance.
Ale nakonec se pustí všechno...
:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » pon 22. pro 2014 7:17:02

Jana píše:
irulan píše:
rafael píše:....... důvěřuj svému srdci, své duši....

Srdce a duše? Zbožštělé shit, zvláště kdyz si najde společného nepřítele "mysl" (popř. tělo).
Kdyz pustit, tak pustit, ne?


Když dostaneš adresu a hledáš dům, tak sleduješ číslo popisné, není jedno, do kterého domu vstoupíš,

a když už jsi Doma, tak to popisné číslo můžeš klidně zapomenout.

:)


Jo, Irulan, nejdříve musíš hledat dům s nápisem "srdce". :D
A když se ti podaří ho najít, tak mu důvěřovat. :D

Podle mne je smyslplnější se zabývat tím, co píší realizovaní, než radami těch, kteří vůbec nedokáží poznat, kde právě jsi...
:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod rafael » pon 22. pro 2014 10:56:46

irulan píše:
rafael píše:....... důvěřuj svému srdci, své duši....

Srdce a duše? Zbožštělé shit, zvláště kdyz si najde společného nepřítele "mysl" (popř. tělo).
Kdyz pustit, tak pustit, ne?


když tohle napíšu je to podle tebe shit (přitom to funguje), když to samé řekne guru lidi se tím řídí a dělají pokroky.. proč to tak lidi mají?? od obyčejného člověka jsou to pro ně jen kecy, ale od gurua to samé je božské slovo.. je to zvláštní že??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 22. pro 2014 11:42:21

rafael píše:
irulan píše:
rafael píše:....... důvěřuj svému srdci, své duši....

Srdce a duše? Zbožštělé shit, zvláště kdyz si najde společného nepřítele "mysl" (popř. tělo).
Kdyz pustit, tak pustit, ne?


když tohle napíšu je to podle tebe shit (přitom to funguje), když to samé řekne guru lidi se tím řídí a dělají pokroky.. proč to tak lidi mají??
od obyčejného člověka jsou to pro ně jen kecy, ale od gurua to samé je božské slovo.. je to zvláštní že??

Je na to přísloví že když dva říkají totéž, nemusí to být vždy totéž.
Ty tvoje otazníky zmizí, až si uvědomíš obyčejnost Gurua.
Pak budeš také méně plýtvat jeho slovy.

:)
Jarda Malej
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » pon 22. pro 2014 15:14:29

rafael píše:
irulan píše:
rafael píše:....... důvěřuj svému srdci, své duši....

Srdce a duše? Zbožštělé shit, zvláště kdyz si najde společného nepřítele "mysl" (popř. tělo).
Kdyz pustit, tak pustit, ne?


když tohle napíšu je to podle tebe shit (přitom to funguje), když to samé řekne guru lidi se tím řídí a dělají pokroky.. proč to tak lidi mají?? od obyčejného člověka jsou to pro ně jen kecy, ale od gurua to samé je božské slovo.. je to zvláštní že??


Není.
Obyčejný člověk at se řídí tím, co mu řekne guru (když ho někdo natolik oslovil, že mu tuto pozici sám dal)... a at si nehraje na gurua, když jím není. Nebot to, co opakuje po guruovi, jsou jen prázdné kecy.
:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » pon 22. pro 2014 15:35:47

Jana píše:
.Petra píše:Obyčejný člověk at se řídí tím, co mu řekne guru (když ho někdo natolik oslovil, že mu tuto pozici sám dal)... a at si nehraje na gurua, když jím není. Nebot to, co opakuje po guruovi, jsou jen prázdné kecy.
:)


Mám dotaz, Péťo. Teď si vůči Rafaelovi hraješ na gurua, nebo jsi si jistá, že ta guruovská role, z jejíhož titulu je možné usměrňovat, je tady na místě ?


Odpověděla jsem na Rafaelovu otázku, Jani. Jakou pozici mi dáváš, je tvoje věc.
:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » pon 22. pro 2014 19:05:55

rafael píše:
irulan píše:
rafael píše:....... důvěřuj svému srdci, své duši....

Srdce a duše? Zbožštělé shit, zvláště kdyz si najde společného nepřítele "mysl" (popř. tělo).
Kdyz pustit, tak pustit, ne?


když tohle napíšu je to podle tebe shit (přitom to funguje), když to samé řekne guru lidi se tím řídí a dělají pokroky.. proč to tak lidi mají?? od obyčejného člověka jsou to pro ně jen kecy, ale od gurua to samé je božské slovo.. je to zvláštní že??

Jestli jsi temi "lidmi" myslel moji osobu, tak je to jedno, žádným guruem se neridim a pokroky jsem neudělala. Zádný "božský slovo", zádný "božský clověk", zadna "dokonalost". Leda tak dokonalost nedokonalosti, originality, přírody. Kazdy a vsechno me muze inspirovat, nehledam uz "dokonalé". I "srdce" muze šálit, kdyz neni v harmonii s myslí. Zbozstenim jakékoliv časti (tela, mysli, citů-srdce, gurua, modly..) se rovnováha vychyluje a zpusobi pohyb, což je v pořádku. Můžeš zkoušet různe pohyby, myslím ze nakonec součtem vsech vektoru je nulový vektor.
Zaměřením pozornosti čekas odezvu. Neco ocekavas :what:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » pon 22. pro 2014 19:35:00

irulan píše: I "srdce" muze šálit, kdyz neni v harmonii s myslí.


:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod rafael » pon 22. pro 2014 20:46:44

irulan píše:Jestli jsi temi "lidmi" myslel moji osobu, tak je to jedno, žádným guruem se neridim a pokroky jsem neudělala. Zádný "božský slovo", zádný "božský clověk", zadna "dokonalost". Leda tak dokonalost nedokonalosti, originality, přírody. Kazdy a vsechno me muze inspirovat, nehledam uz "dokonalé". I "srdce" muze šálit, kdyz neni v harmonii s myslí. Zbozstenim jakékoliv časti (tela, mysli, citů-srdce, gurua, modly..) se rovnováha vychyluje a zpusobi pohyb, což je v pořádku. Můžeš zkoušet různe pohyby, myslím ze nakonec součtem vsech vektoru je nulový vektor.
Zaměřením pozornosti čekas odezvu. Neco ocekavas :what:


určitě nemyslel tvou osobu.. je to všeobecná vlastnost mnoha lidí..je to prostě povaha mysli.. píšeš že pokroky neděláš ale vnímám v tobě úplny opak.. kus duchovní práce.. jen mysl každého člověk hodnotí pokroky..a mysl máme všichni dokud ego neumře.. ale srdce vnímá energii ze vnitř a přestože si často myslíme že sme pokrok neudělali, opak je pravdou.. a u tebe to tak přece je, jdeš pořád dál a dál a ikdyž si to neuvědomuješ v mysli, tvé duchovní srdce tě stejně prozdradilo víš :P

zaměřením pozornosti zpočátku vždy očekáváš odezvu.. je to přece normální protože ego kontroluje jak jsi daleko, ego pochybuje proč nejsi daleko a ego říká proč jít daleko.. protože je tam pořád mysl.. chodíš okolo hrníčku nektaru božského nápoje ale bojíš se ho napít, bez toho , aby sis to nepromyslela.. aby sis nepohrála s myslí a aby ti mysl řekla ano udělej to protože a proto.. ne neudělej to protože a proto.. skoč tam..vždyt to máš přeci vše v sobě..nezoufej si že něco nejde ihned, duchovno je práce na mysli samotné.. všichni tu práci musíme udělat, i já.. někomu to jde líp někomu hůř.. jdi ke kořenům mysli.. ty osekáváš konečky stromu ega a rostou další zelené větvičky a říkají ti my sme zelené a sme správně.. jdi dovnitř.. jediná metoda na pořádnou mysl je atmavičára.. jen ta dokáže mysl zastavit nejrychleji.. a postupně ji odstranit..

osobně jsem to dělal takto.. nechci nikomu na foru tohle vnucovat, ale u mě to zabralo.. po milosti brahmana asi po týdnu vše vymizelo, ego se vrátilo úplně zpět.. ale mě to nedalo, začal jsem svou pozornost nutit zpět, hledal jsem ten "pocit" lásky a ticha uvnitř.. ne myslí, ale nitrem.. do toho jsem pracoval atmavičarou dokola a dokola a dokola.. hledal jsem v nitru a dotazoval se.. výsledky byly zpočátku jen malinké.. enegie uvnitř se objevila a zase ji ego ukrylo.. pokaždé ale když se objevila byla o kousínek silnější,vytrval sem naprosto neomezeně v této činnosti, pak sem jel znova do prahy pro radu od brahmana, a znova dělal bezmezně co mi řekl.. bez jakékoliv pochyby, jako dítě kterému matka něco nařidí a ono nevím proč ale udělá to.. a funguje to..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » pon 22. pro 2014 23:19:07

rafael píše:
irulan píše:Jestli jsi temi "lidmi" myslel moji osobu, tak je to jedno, žádným guruem se neridim a pokroky jsem neudělala. Zádný "božský slovo", zádný "božský clověk", zadna "dokonalost". Leda tak dokonalost nedokonalosti, originality, přírody. Kazdy a vsechno me muze inspirovat, nehledam uz "dokonalé". I "srdce" muze šálit, kdyz neni v harmonii s myslí. Zbozstenim jakékoliv časti (tela, mysli, citů-srdce, gurua, modly..) se rovnováha vychyluje a zpusobi pohyb, což je v pořádku. Můžeš zkoušet různe pohyby, myslím ze nakonec součtem vsech vektoru je nulový vektor.
Zaměřením pozornosti čekas odezvu. Neco ocekavas :what:


určitě nemyslel tvou osobu.. je to všeobecná vlastnost mnoha lidí..je to prostě povaha mysli.. píšeš že pokroky neděláš ale vnímám v tobě úplny opak.. kus duchovní práce.. jen mysl každého člověk hodnotí pokroky..a mysl máme všichni dokud ego neumře.. ale srdce vnímá energii ze vnitř a přestože si často myslíme že sme pokrok neudělali, opak je pravdou.. a u tebe to tak přece je, jdeš pořád dál a dál a ikdyž si to neuvědomuješ v mysli, tvé duchovní srdce tě stejně prozdradilo víš :P

zaměřením pozornosti zpočátku vždy očekáváš odezvu.. je to přece normální protože ego kontroluje jak jsi daleko, ego pochybuje proč nejsi daleko a ego říká proč jít daleko.. protože je tam pořád mysl.. chodíš okolo hrníčku nektaru božského nápoje ale bojíš se ho napít, bez toho , aby sis to nepromyslela.. aby sis nepohrála s myslí a aby ti mysl řekla ano udělej to protože a proto.. ne neudělej to protože a proto.. skoč tam..vždyt to máš přeci vše v sobě..nezoufej si že něco nejde ihned, duchovno je práce na mysli samotné.. všichni tu práci musíme udělat, i já.. někomu to jde líp někomu hůř.. jdi ke kořenům mysli.. ty osekáváš konečky stromu ega a rostou další zelené větvičky a říkají ti my sme zelené a sme správně.. jdi dovnitř.. jediná metoda na pořádnou mysl je atmavičára.. jen ta dokáže mysl zastavit nejrychleji.. a postupně ji odstranit..

osobně jsem to dělal takto.. nechci nikomu na foru tohle vnucovat, ale u mě to zabralo.. po milosti brahmana asi po týdnu vše vymizelo, ego se vrátilo úplně zpět.. ale mě to nedalo, začal jsem svou pozornost nutit zpět, hledal jsem ten "pocit" lásky a ticha uvnitř.. ne myslí, ale nitrem.. do toho jsem pracoval atmavičarou dokola a dokola a dokola.. hledal jsem v nitru a dotazoval se.. výsledky byly zpočátku jen malinké.. enegie uvnitř se objevila a zase ji ego ukrylo.. pokaždé ale když se objevila byla o kousínek silnější,vytrval sem naprosto neomezeně v této činnosti, pak sem jel znova do prahy pro radu od brahmana, a znova dělal bezmezně co mi řekl.. bez jakékoliv pochyby, jako dítě kterému matka něco nařidí a ono nevím proč ale udělá to.. a funguje to..

V pohodě, mas cíl, jdeš si za nim, mas gurua, kterýmu veris a chces nasledovat jeho vedeni. Myslíš, ze jdeš někam dal, děláš pokroky a mas výsledky.
Ze nedělám pokroky, neni zadnej stesk, jen proste poznani, ze pocity pokroku jsou leda tak bezva udržovačky v nejaky cinnosti (treba "duchovni" cvičeni, růst apod.). Nejúčinnější sebeoblbovacka je pozitivní snaha s vědomím pozitivního výsledku, rozuměj tim dělám dobré a vím to, ze dělám dobré.
Píšeš, ze mysl hodnotí pokroky (jasné, kdo jiný) a zaroven hodnotis, ze je tady pokrok. To sis trosku utrousil do vlastního hnízda, ne? Možna je to dobře.
Vis tvé přirovnání s hrnickem božského nektaru je originální, jen to muze byt tak, ze božský nektar je sebeklamem, sladouckym snem. A to je zase poznani z jiného pohledu. Takhle se dívám.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 23. pro 2014 0:03:20

Nejúčinnější sebeoblbovacka je pozitivní snaha s vědomím pozitivního výsledku,
rozuměj tim dělám dobré a vím to, ze dělám dobré.

Z čehož vyplývá,
že vidím-li jak se dostavují výsledky úměrné mým negativním snahám,
pak je to důkaz, že k sebeoblbování nedochází.

Prostě dělám špatné a vím, že ..dělám špatné.



:D
Jarda Malej
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod rafael » úte 23. pro 2014 0:29:50

irulan píše:
rafael píše:
irulan píše:Jestli jsi temi "lidmi" myslel moji osobu, tak je to jedno, žádným guruem se neridim a pokroky jsem neudělala. Zádný "božský slovo", zádný "božský clověk", zadna "dokonalost". Leda tak dokonalost nedokonalosti, originality, přírody. Kazdy a vsechno me muze inspirovat, nehledam uz "dokonalé". I "srdce" muze šálit, kdyz neni v harmonii s myslí. Zbozstenim jakékoliv časti (tela, mysli, citů-srdce, gurua, modly..) se rovnováha vychyluje a zpusobi pohyb, což je v pořádku. Můžeš zkoušet různe pohyby, myslím ze nakonec součtem vsech vektoru je nulový vektor.
Zaměřením pozornosti čekas odezvu. Neco ocekavas :what:


určitě nemyslel tvou osobu.. je to všeobecná vlastnost mnoha lidí..je to prostě povaha mysli.. píšeš že pokroky neděláš ale vnímám v tobě úplny opak.. kus duchovní práce.. jen mysl každého člověk hodnotí pokroky..a mysl máme všichni dokud ego neumře.. ale srdce vnímá energii ze vnitř a přestože si často myslíme že sme pokrok neudělali, opak je pravdou.. a u tebe to tak přece je, jdeš pořád dál a dál a ikdyž si to neuvědomuješ v mysli, tvé duchovní srdce tě stejně prozdradilo víš :P

zaměřením pozornosti zpočátku vždy očekáváš odezvu.. je to přece normální protože ego kontroluje jak jsi daleko, ego pochybuje proč nejsi daleko a ego říká proč jít daleko.. protože je tam pořád mysl.. chodíš okolo hrníčku nektaru božského nápoje ale bojíš se ho napít, bez toho , aby sis to nepromyslela.. aby sis nepohrála s myslí a aby ti mysl řekla ano udělej to protože a proto.. ne neudělej to protože a proto.. skoč tam..vždyt to máš přeci vše v sobě..nezoufej si že něco nejde ihned, duchovno je práce na mysli samotné.. všichni tu práci musíme udělat, i já.. někomu to jde líp někomu hůř.. jdi ke kořenům mysli.. ty osekáváš konečky stromu ega a rostou další zelené větvičky a říkají ti my sme zelené a sme správně.. jdi dovnitř.. jediná metoda na pořádnou mysl je atmavičára.. jen ta dokáže mysl zastavit nejrychleji.. a postupně ji odstranit..

osobně jsem to dělal takto.. nechci nikomu na foru tohle vnucovat, ale u mě to zabralo.. po milosti brahmana asi po týdnu vše vymizelo, ego se vrátilo úplně zpět.. ale mě to nedalo, začal jsem svou pozornost nutit zpět, hledal jsem ten "pocit" lásky a ticha uvnitř.. ne myslí, ale nitrem.. do toho jsem pracoval atmavičarou dokola a dokola a dokola.. hledal jsem v nitru a dotazoval se.. výsledky byly zpočátku jen malinké.. enegie uvnitř se objevila a zase ji ego ukrylo.. pokaždé ale když se objevila byla o kousínek silnější,vytrval sem naprosto neomezeně v této činnosti, pak sem jel znova do prahy pro radu od brahmana, a znova dělal bezmezně co mi řekl.. bez jakékoliv pochyby, jako dítě kterému matka něco nařidí a ono nevím proč ale udělá to.. a funguje to..

V pohodě, mas cíl, jdeš si za nim, mas gurua, kterýmu veris a chces nasledovat jeho vedeni. Myslíš, ze jdeš někam dal, děláš pokroky a mas výsledky.
Ze nedělám pokroky, neni zadnej stesk, jen proste poznani, ze pocity pokroku jsou leda tak bezva udržovačky v nejaky cinnosti (treba "duchovni" cvičeni, růst apod.). Nejúčinnější sebeoblbovacka je pozitivní snaha s vědomím pozitivního výsledku, rozuměj tim dělám dobré a vím to, ze dělám dobré.
Píšeš, ze mysl hodnotí pokroky (jasné, kdo jiný) a zaroven hodnotis, ze je tady pokrok. To sis trosku utrousil do vlastního hnízda, ne? Možna je to dobře.
Vis tvé přirovnání s hrnickem božského nektaru je originální, jen to muze byt tak, ze božský nektar je sebeklamem, sladouckym snem. A to je zase poznani z jiného pohledu. Takhle se dívám.

vždy je tu mysl a bude do té doby dokud ego nezemře..a člověk může mít milion samadhi a bůh ví jakých vnorů a jakéhokoliv množství ticha a lásky.., ale pokud se to vrátí zpět vždy bude mysl která vše popíše.. nevzdávej to.. vzdala jsi to a mysl ti řekne že nemáš pokrok , že nemáš cíl, že nemáš pro co duchovně žít.. ale to víš že ho máš.. hledáš ale myslí a tím nicnenajdeš..stále si, aspon mám takový pocit nalhávaš si že vše je sebeklam, ale jediný kdo to tvrdí je tvé já mysl..tvá mysl..bojíš se jí vzdát protože je pro tebe jistota sebekontroly nad tím co duchvoně děláš nebo pracuješ a co si potřebuješ myslí ohodnotit potvrdit popř zamítnout..
nech mysl jít, nepotřebuješ ji vůbec k ničemu, budeš mít stále rodinu, partnera, práci, meditaci, lásku, děti nebo třeba tohle forum.. vnímám to tak asponň podle sebe že tvůj problém je vzdát se mysli a přestat jí věřit na duchovní cestě..zkus tu atmavičáru, zkus to vytrvej.. pomohlo to tisícům lidí na celém světě.. zkus to..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod nop » úte 23. pro 2014 1:40:48

irulan píše:
rafael píše:
irulan píše:.....Zaměřením pozornosti čekas odezvu. Neco ocekavas :what:

....do toho jsem pracoval atmavičarou dokola a dokola a dokola.. hledal jsem v nitru a dotazoval se...., pak sem jel znova do prahy pro radu od brahmana, a znova dělal bezmezně co mi řekl.. bez jakékoliv pochyby, jako dítě kterému matka něco nařidí a ono nevím proč ale udělá to.. a funguje to..

V pohodě, mas cíl, jdeš si za nim, mas gurua, kterýmu veris ....To sis trosku utrousil do vlastního hnízda, ne? Možna je to dobře. ....
Vis tvé přirovnání s hrnickem božského nektaru je originální, jen to muze byt tak, ze božský nektar je sebeklamem, sladouckym snem. A to je zase poznani z jiného pohledu. Takhle se dívám.

" jen to muze byt tak, ze" jsou tady mnozí nespokojení , sami se necítí na výši, a když je tu dojem, že se přece někomu jinému daří, popsují mu to, že možná " božský nektar je sebeklamem, sladouckym snem".
Proč je taková nedůvěra?
nedůvěra ve svoje schopnosti (nejsem guru),v cestu druhého a nakonec ještě Vostál píše, že je všechno na nic.
Trochu naděje, mládeži, hlavu noste vzhůru, ne rýt nosem do prachu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » úte 23. pro 2014 6:12:53

Jarda Malej píše:
Nejúčinnější sebeoblbovacka je pozitivní snaha s vědomím pozitivního výsledku,
rozuměj tim dělám dobré a vím to, ze dělám dobré.

Z čehož vyplývá,
že vidím-li jak se dostavují výsledky úměrné mým negativním snahám,
pak je to důkaz, že k sebeoblbování nedochází.

Prostě dělám špatné a vím, že ..dělám špatné.



:D

:D to je fakt hňupština, co jsem napsala, to jo
Slo mi o to, jak clověk pri cinnosti mysli a vyhodnocuje: ted dělám dobré, toto je lepsi duchovni život apod. Jako by se to pak cely degradovalo na saskarnu.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » úte 23. pro 2014 6:30:14

nop píše:" jen to muze byt tak, ze" jsou tady mnozí nespokojení , sami se necítí na výši, a když je tu dojem, že se přece někomu jinému daří, popsují mu to, že možná " božský nektar je sebeklamem, sladouckym snem".
Proč je taková nedůvěra?
nedůvěra ve svoje schopnosti (nejsem guru),v cestu druhého a nakonec ještě Vostál píše, že je všechno na nic.
Trochu naděje, mládeži, hlavu noste vzhůru, ne rýt nosem do prachu.

Nedůvěra? Zkusenost sama se sebou, sebepozorovani....clovek si dokáže vysnit cokoliv a pak si na to sam skočit a vypada to tak skutecne. Je to docela zajimavy sledovat (a zda se ze jen jaksi zpetne) jak ty "věčnosti" vsechny pomíjejí. I tenhle pohled zrejme pomine, proc ne.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » úte 23. pro 2014 6:44:49

rafael píše:vždy je tu mysl a bude do té doby dokud ego nezemře..a člověk může mít milion samadhi a bůh ví jakých vnorů a jakéhokoliv množství ticha a lásky.., ale pokud se to vrátí zpět vždy bude mysl která vše popíše.. nevzdávej to.. vzdala jsi to a mysl ti řekne že nemáš pokrok , že nemáš cíl, že nemáš pro co duchovně žít.. ale to víš že ho máš.. hledáš ale myslí a tím nicnenajdeš..stále si, aspon mám takový pocit nalhávaš si že vše je sebeklam, ale jediný kdo to tvrdí je tvé já mysl..tvá mysl..bojíš se jí vzdát protože je pro tebe jistota sebekontroly nad tím co duchvoně děláš nebo pracuješ a co si potřebuješ myslí ohodnotit potvrdit popř zamítnout..
nech mysl jít, nepotřebuješ ji vůbec k ničemu, budeš mít stále rodinu, partnera, práci, meditaci, lásku, děti nebo třeba tohle forum.. vnímám to tak asponň podle sebe že tvůj problém je vzdát se mysli a přestat jí věřit na duchovní cestě..zkus tu atmavičáru, zkus to vytrvej.. pomohlo to tisícům lidí na celém světě.. zkus to..

Je to trochu vtipný, jak mi tu tvá mysl radi, abych opustila mysl ;) a veta "nalhavas si ze vse je sebeklam" - jejda ty jsi vtipálek :D . Nikdy jsem nebyla tak v pohodě jako ted :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » úte 23. pro 2014 9:08:31

Jana píše:
Pravda však mysl přesahuje.



Mysl vymyslela pojem "pravda". A i to, že ji tento pojem přesahuje. :D

:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Jarda Malej » úte 23. pro 2014 9:12:26

Jana:
Teď jde o to, jestli to, čemu říkáš sebepozorování, není jen pozorování vlastní mysli

Ano.
Pozorování vlastní mysli to je sebe-pozorování, jinak taky sebereflexe.
Když tahle schopnost chybí, ..tak se dějou věci!



:)
Jarda Malej
 

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků