proč umíráme??

Moderátor: rafael

proč umíráme??

Nový příspěvekod rafael » stř 17. pro 2014 21:46:21

napiš mi proč si myslíš že umíráme..??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. pro 2014 17:57:57

rafael píše:napiš mi proč si myslíš že umíráme..??


abychom se mohli narodit :)
Návštěvník
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. pro 2014 18:25:40

pro touhu žít :crazy:
Návštěvník
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » čtv 18. pro 2014 20:20:21

No co, vsechno, co se zrodilo, zase zanikne.
Jestli je neco vecne, toť otázka, ale asi vznik ani zánik se toho dotýkat nebude, leda nejaka věčnost vzniku a zaniku :what:
Jako já-individualita jsem se zrodila a taky umřu. Nebo ne?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » čtv 18. pro 2014 21:45:37

Jana píše:
irulan píše:No co, vsechno, co se zrodilo, zase zanikne.
Jestli je neco vecne, toť otázka, ale asi vznik ani zánik se toho dotýkat nebude, leda nejaka věčnost vzniku a zaniku :what:
Jako já-individualita jsem se zrodila a taky umřu. Nebo ne?


Co konkrétně jsi jako individualita ?

Pokud se považuješ za tělo, hmotu, tak platí zákon o zachování hmoty.

Pokud se považuješ za energii, tak platí zákon o zachování energie.

Individualita - treba soubor sklonů, tužeb, myšlenek, zkušeností.
Neco jako "zabarvení" te energie. Dočasné.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod rafael » čtv 18. pro 2014 22:13:04

důležíté je vědět kdo umírá.. každý si řekne já umírám..co zbyde když já umře..?? zbyde JÁ.. umírá pouze mysl , ego a tělo.. ale duše JÁ je věčná a umíráním nedotknutá.. proto lidi ve videu od Jany vidí své tělo, vnímají boha, stejně jako ve snu..duše JÁ vidí snícího i sen kde snovou roli hraje já.. jelikož jsou ale stále svázáni s tělem, mají připoutanosti, ego,vasány a podobně tak dokáží vidět boha jako něco mimo ně, pojmenovávají boha, ale bůh nemá jméno a jménu mu dá pouze mysl...... různě se píše, že duše má snová těla a ještě různá jiná a tohel vše dokud se nespálí meditací, tohle vše nám dá možnost pojmenovat boha a jeho lásku.. člověk ale není oddělen od boha ničím.. není rozdílu mezi bohem a duší JÁ, ježíš říká ty a já jedno jsme..snad tento pojem ježíše vysvětlí dobře NOP pokud bude číst toto vlákno o ježíši..

umíráme proto, že máme ego.. proto můžeme říct že umíráme.. pokud ego zmizí v božském JÁ, není kdo by řekl, že umírá nebo že by umřel..

"Říkají, že umírám, ale já neodcházím. Kam bych mohl jít? jsem TADY."

Ramana Maháriši
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Tara » čtv 18. pro 2014 23:20:33

Vše je otázka ztotožnění, těžiště...., dyk si mě to sám učil... :-)

A dál, Mistře? :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. pro 2014 7:29:00

rafael píše:napiš mi proč si myslíš že umíráme..??



Abychom mohli (o tom blbě :D ) debatovat.

:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. pro 2014 7:30:02

miroslav píše:
rafael píše:umíráme proto, že máme ego..


Jak bychom mohli mít ego? Něco, co ve skutečnosti neexistuje?
A pokud bychom ego MĚLI, kdo by byl ten, kdo to ego MÁ?
Ty snad máš nějaké ego?


:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 19. pro 2014 9:15:53

.Petra píše:
miroslav píše:
rafael píše:umíráme proto, že máme ego..


Jak bychom mohli mít ego? Něco, co ve skutečnosti neexistuje?
A pokud bychom ego MĚLI, kdo by byl ten, kdo to ego MÁ?
Ty snad máš nějaké ego?


:)

"Moment, jen co si osvěžím paměť.
Mrknu na zápis z nějakýho satsangu, na video ..a tak.
Tam je to tak jasný, že bych to líp neřek (neřekla)."



:)
Jarda Malej
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. pro 2014 16:09:52

irulan píše:Jako já-individualita jsem se zrodila a taky umřu. Nebo ne?


jo :)
Návštěvník
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » pát 19. pro 2014 18:45:09

Jana píše:Něco jako vlna na moři ?

Treba neco takovýho. Tvar, forma :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 19. pro 2014 18:51:06

Jana píše:Ne

:)


podle tebe Jani individualita neexistuje ... takže nevzniká ani nezaniká

a podle mne individualita existuje jako přídavný program prvotně převzatý od rodičů a dál už jen utvrzovaný, páč naše společnost v tom je zajetá ... a tahle individualita vzniká, rozvíjí se a zaniká

stejně jako fyzické tělo, které téže nepovažuji za neexistující :what:

to co se nerodí a nezaniká je zdroj všeho rození a umírání

a protože není nikde mimo ani tělo ani individualitu, tak zákonitě indivualita a tělo se rodí a umírá v něm samotném a díky jemu, protože je to jeho pohybem ne ničím cizím, ale JEHO POHYBEM

stejně jako vlna v oceánu díky všem různých vlivům vzniká a zaniká v něm a ne někde mimo něj a není ničím jiným než jeho pohybem :what:
Návštěvník
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » pát 19. pro 2014 19:45:21

Jana píše:
Individuální projev tady je, ale Ty nikdy nejsi tou individualitou, která se narodí a zemře.

Ty brány smrti se tak jeví jako průchod odnikud nikam. Nikde to nekončí.

Pořád jsem na stejném místě, pořád jsem totéž.

Právě se nádherně rozpršelo.

:)

A proc bys nikdy neměla byt individualitou? Proc i sen by nemel byt skutečný, kdyz jsi ho opravdu v tu chvíli prožívala? Protože ti řekli, ze jsi v tu chvíli spala, nebo sis to vydedukovala po probuzení. :what: I ta vlna je v tu chvíli skutečná i kdyz se zrodila a pak zanikla. Pro toho, kdo ji žije, je skutečná, pro toho, kdo si toho nevšímá, snad ani neni. Troufala bych si na hypotézu, ze nezamerenim pozornosti na nic taky neni nic, co by bylo vnímáno (ani láska, blazenost, vlastni vedomi). A ze pozorností k jevům si ty jevy zaroven vytvaris. Ja ti verím, ze skutecne prožívas lasku a blazenost atd.... a je to způsobené pozorností k tomu. Ta pozornost = individualita, neeliminuje se, ale potvrzuje.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » sob 20. pro 2014 7:17:54

irulan píše:
Jana píše:
Individuální projev tady je, ale Ty nikdy nejsi tou individualitou, která se narodí a zemře.

Ty brány smrti se tak jeví jako průchod odnikud nikam. Nikde to nekončí.

Pořád jsem na stejném místě, pořád jsem totéž.

Právě se nádherně rozpršelo.

:)

A proc bys nikdy neměla byt individualitou? Proc i sen by nemel byt skutečný, kdyz jsi ho opravdu v tu chvíli prožívala? Protože ti řekli, ze jsi v tu chvíli spala, nebo sis to vydedukovala po probuzení. :what: I ta vlna je v tu chvíli skutečná i kdyz se zrodila a pak zanikla.


Samozřejmě, že je skutečná, vždyt je Já.
Všechno je Já.
:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » sob 20. pro 2014 7:22:26

.Petra píše:
irulan píše:
Jana píše:
Individuální projev tady je, ale Ty nikdy nejsi tou individualitou, která se narodí a zemře.

Ty brány smrti se tak jeví jako průchod odnikud nikam. Nikde to nekončí.

Pořád jsem na stejném místě, pořád jsem totéž.

Právě se nádherně rozpršelo.

:)

A proc bys nikdy neměla byt individualitou? Proc i sen by nemel byt skutečný, kdyz jsi ho opravdu v tu chvíli prožívala? Protože ti řekli, ze jsi v tu chvíli spala, nebo sis to vydedukovala po probuzení. :what: I ta vlna je v tu chvíli skutečná i kdyz se zrodila a pak zanikla.


Samozřejmě, že je skutečná, vždyt je Já.
Všechno je Já.
:)


Ale aby se to mohlo poznat, musí se nejdříve všechno vyloučit jako ne-Já. Někdo v tomto stadium bohužel ustrne, tak jako např. Jana a není poznáno, že i ta pronásledovaná a neustále odmítaná individualita je Já.
:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » sob 20. pro 2014 7:26:24

Jana píše:Budeme-li do morku kostí pravdiví, není možné se nesejít ve stejném Poznání.



Kdo "my"? My individualiy? :D
Nebo Já? Může být Já nepravdivé?
Jani, Jani...
:)
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod .Petra » sob 20. pro 2014 7:28:55

.Petra píše:
Jana píše:Budeme-li do morku kostí pravdiví,


Takže jsme přece jen tělo, když "do morku kostí"... :D
.Petra
 

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod irulan » sob 20. pro 2014 12:15:10

Jana píše:
irulan píše:A proc bys nikdy neměla byt individualitou? Proc i sen by nemel byt skutečný, kdyz jsi ho opravdu v tu chvíli prožívala?

Protože když se ráno probudíš a vzpomínáš si na ten sen, tak je Ti jasné, že to není skutečnost. Nikdo Tě nedokáže přesvědčit o tom, že to, co se Ti v tom snu zdálo, bylo skutečností, ale i když tady je jakýkoliv sen, pořád tady JSI.

Protože ti řekli, ze jsi v tu chvíli spala, nebo sis to vydedukovala po probuzení. :what: I ta vlna je v tu chvíli skutečná i kdyz se zrodila a pak zanikla.

To co je opravdu skutečné, je to, co zůstává i v tom snu a i po probuzení stejné, ale v záplavě prožívání toho snu to může zůstat nepostřehnutelné, protože tím, že je to stejné, je to samozřejmé a může to unikat pozornosti.

Pro toho, kdo ji žije, je skutečná, pro toho, kdo si toho nevšímá, snad ani neni. Troufala bych si na hypotézu, ze nezamerenim pozornosti na nic taky neni nic, co by bylo vnímáno (ani láska, blazenost, vlastni vedomi). A ze pozorností k jevům si ty jevy zaroven vytvaris. Ja ti verím, ze skutecne prožívas lasku a blazenost atd.... a je to způsobené pozorností k tomu. Ta pozornost = individualita, neeliminuje se, ale potvrzuje.


Díky za důvěru, že mi věříš, ale tohle je k ničemu. Nevěř mi, zkoumej to sama a vydávej svědectví jen o tom, ćo sama poznáváš jako nejhlubší pravdu, ne o tom, čemu jen věříš.

Budeme-li do morku kostí pravdiví, není možné se nesejít ve stejném Poznání.

Pro mě je jedním z nejzdařilejších popisů toho, co poznávám jako naši pravou skutečnost, jako naše pravé Já, tohle:

... Bylo to jasné, samovolné, blažené, vědomé bytí, jedno jediné bez druhého, naprosto beztvaré, ničím neomezené. Nebyl zde žádný pozorovatel který by něco pozoroval, bylo zde jen Já.

Celou zkušeností prolínala jasné záře, světlo. Avšak toto světlo nebylo něčím odděleným od Já, bylo to Já, bylo jeho součástí podobně jako vědomí, bytí, blaženost.

Byl to klid,nikoli však temná prázdnota. Nic nemůže být živější. Nikdy předtím jsem neměl tak jasné vědomí a intenzita bytí nebyla nikdy taková, jako zde. Vědomí bdělého stavu je šerou tmou ve srovnání s vědomím Já.

Byla i zde blaženost, lépe řečeno štěstí, nikoli extatické vzrušení mysli při styku s žádaným objektem. I čistý cit lásky je příliš hrubý oproti jemné blaženosti bytí.. Nebyla to radost z něčeho, ani se zde nikdo neradoval, neboť zde nebyl pozorovatel ani pozorované. Radost neměla důvod nebo příčinu než sebe samu – čisté bytí, od něhož ji nebylo možno oddělit. Tryskala z čistého, všeho oproštěného bytí, jehož byla podstatou.. Byla svým zdrojem i svědkem, vše v jednom.

Čas i prostor neexistoval, jen vědomí zářilo samo v sobě blaženstvím, tiché, neproměnné a samojediné. Protože zde nebyl čas, byla zde naprostá jistota věčnosti.

Podstatným znakem celé zkušenosti byla její naprostá samozřejmost a samovolnost. Nebyl žádný nový stav, žádná nová zkušenost, byl to starý známý domov. Nebylo třeba zjišťovat, zda se jedná o Já, bylo naprosto jasné, že jsem Já. Bylo to tak PROSTÉ A SAMOZŘEJMÉ, že mysli, která se vždy chopí hodnocení každého duchovního prožitku trvalo několik dní, než si uvědomila, že šlo o prožitek Já. Pro mysl, která věnuje tolik času zevním fenoménům, jako jsou mystické sny, různé vize a pocity v těle, nebyl prožitek prostého bytí Já pro svoji samozřejmost ničím výjimečným. Mysl neměla o čem spekulovat či co posuzovat.

V prožitku Já zkušenost i zakoušející tvořili nerozbornou jednotu, nebyl zde ani subjekt ani objekt, ale pouze jednota, která se uvědomovala jako blažené jsoucno. Vylíčit krásu toho stavu je nemožné, avšak lze neomylně říci, že já jsem Já, že jsem, který jsem. A že toto je můj domov a má přirozenost, neboť při srovnání přirozenosti ega s přirozeností Já, je zřejmé a jasné, že mou přirozeností je Já.

Není třeba nijak pochybovat o tom, že by někdo své Já během jeho prožitku nepoznal, každý zná velmi dobře své Já…………http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=22&t=3582&p=15820&sid=51d36edca8937bfb12ac3ee4ecfcdacc#p15820


Tohle je to, o čem mluvil Ježíš jako o Božím království.Tohle je ta krása, která tady ve skutečnosti stále je. Tohle je ta dokonalost, kterou Ty ve skutečnosti jsi.

Je to to, kam se vrací každý, když usíná jeho tělo a mysl hlubokým spánkem beze snů, je to to, kam se vracíme, když se rozpadne naše tělo a mysl, tedy když se stane to, čemu říkáme "smrt".

Ale stejně tak jako ve spánku těla a mysli jsou sny, tak stejně po smrti těla tady nemusí být vědomé Boží království. Je možné prožívat opravdové peklo. Nepíšu o tom proto, že bych tím chtěla strašit, ale protože tady tahle zkušenost je.

Kdyz snis, vedomi (tvé individuality), je TED a TADY ve snu, ne snad?
Ze verím, ze kdyz někdo mluvi o svém prožívání, tak to SKUTEČNĚ prožívá, se nevztahuje jen na tebe. A říkám to prave proto, ze je to pozorování vlastních zkusenosti s prozivanim. Ta vira je k ničemu, to mas pravdu, a prave proto z jedne konkretni zkusenosti se nesnažím vyvozovat zkusenost poplatnou všemu. To, co prozije individualita, je pro ni pravdive. PRO NI.
Vložila jsi text, ktery by měl popisovat to neměnné, ale je zajimavy, ze to byl zážitek, ktery začal a skončil. :what: pro me je to prožitek individuality, která se cítila byt jednotou. Pochybuju, ze bez individuality lze vubec neco prožít.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: proč umíráme??

Nový příspěvekod rafael » sob 20. pro 2014 12:46:40

Návštěvník píše:
irulan píše:Jako já-individualita jsem se zrodila a taky umřu. Nebo ne?


jo :)

rodí se umírá pouze ego.. když řekneme já jsem se zrodila, ego mluví samo o sobě..božské JÁ se nikdy nerodí ani neumírá..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Další

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků