daršan Matky Meera letos v Praze

Moderátor: rafael

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Alaja. » pát 07. lis 2014 13:34:51

vostalpetr píše:nebot Mysl je vcelku flexibilní a velká jak spartakiándní stadion na strahově
(jenž je největší na světě)

Koukla jsem se na leteckou mapu a viděla jsem, že strahovák je rozparcelovaný na 7 fotbalových hřišť, 1 menší hřiště a jedno ještě menší hřiště a jedno parkoviště pro auta včetně nějaké nové budovy......a takový krásný velký spartakiádní stadion to byl... :D
Alaja.
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Alaja » pát 07. lis 2014 13:42:40

Já být vámi, tak si ke hraní vyberu pouze hmotnou rovinu.
Ty vyšší úrovně vědomí nejsou totiž na hraní.



8)
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. lis 2014 16:07:43

miroslav píše:
Návštěvník píše:No tak mi to ale vysvětli v čem tady buď lžu anebo fantazíruju:
No Vznikne taková hra mezi osobním a neosobním principem To osobní se začne neustále odevzdávat neosobnímu,
zatím co to neosobní neustále dává tomu osobnímu svobodu. Navenek se to může projevovat různě, veskrze pozitivně..

Upřesňuji že je řeč o člověku kterého se dotkla Pravda.
Třeba jsou tu jen dvě perspektivy pohledu...


Nic takového, co píšeš, se nestane a žádná hra nevznikne.
Ale je marné to vysvětlovat někomu, kdo nic nechápe, nic neví a žije jen ve svých fantaziích a pocitech :what:

Starého psa novým kouskům nenaučíš :D

Ty vole, co ty seš za suchara že si pod pojmen "hra" hned představíš něco falešnýho a pravděpodobně spojenýho (i když kdo by se tomu podivil) s letitým fenoménem svého zájmu jménem "Jana"..? To jsi ale vedle a chceš-li podumej o tom i třeba o aspektech stavu "líla"... ;)
Návštěvník
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 07. lis 2014 18:01:52

Hele když mi někdo vysvětlí, kde se pletu, vidím to blbě, když už s tím vyleze, tak to poberu... Ale tihle nicnemusilové, kteří to však o sobě dávaj hojně znát - jak to pěkně mají s tou nezávislostí k tomu a onomu - ti vždycky dokážou akorát nasrat.
Návštěvník
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Alaja » pát 07. lis 2014 19:02:23

vostalpetr píše:Ty zmizíš...


Pán Bůh zůstane...

A hned tu máme boží ruce, co nosí vodu a štípou dříví... :D
Alaja
 
Příspěvky: 321
Registrován: sob 19. říj 2013 23:50:36

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Pavla » sob 08. lis 2014 3:53:07

Jana píše:
vostalpetr píše:Ty zmizíš...


Vážně Ty ?

A co Já ?

:D

zmizi i JA
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Pavla » sob 08. lis 2014 6:12:25

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:
Opravdu tam nebyl prvotní záchvěv touhy, poznat jak to vlastně všechno je?
Možná už jsměl odpracováno. :)


No i já mám samozřejmě touhy všeliké,

ale v ten okamžik, tedy spíše v té chvíli či čase jsem zrovínka žádnou neměl,

jsa vcelku spokojený jsem hodil relax

a uvolnil se do stavu bez vůle,

stavu nevědění,

něco mezi spánkem a bděním...


Hele, než jsi potkal nějakou první oficiální zduchovnatělost, neříkej mi žes bez jakékoliv touhy
byl najednou v relaxu. ...
ja bych rekla, ze ta zkusenost relaxu bez touhy neni nic neobvykleho, ja ty zazitky mam od detstvi, kdy jsem o duchovnu vedela uplne prd....totalni spokojenost, klidna pohoda,nepremysleni a pohlti me stav, ktery popsat neumim......... zkoumani nejake duchovnosti muze byt obycejne relaxaci a uvolnenosti dost velkou prekazkou, protoze do hlavy porad naskakuji prectene informace,co a jak ktery mistr rekl a co a jak by melo byt, to se pak uvolnit moc nejde. Nejdriv to chce tu duchovnost vyhodit... Ale je fakt, ze po tydennim intenzivnim meditacnim kurzu se sesty den vecer, pri spolecnem povidani s jednim ucastnikem kurzu pri me totalni pohode a zamilovanosti do zivota aniz bych po tom touzila (tehdy bych ani nevedela po cem vlastne mam touzit), dostavil poprve stav rozsireneho vedomi, spojeny s pocitem, ze me telo posunulo hranice tak o metr kolem bezneho fyzickeho tela jako energeticka bublina a ja byla vsim.,..ten intenzivni stav jemnohmotneho videni trval pul roku, aniz by mu prekazela bezna kazdodenni cinnost a bezny zivot, ... kazde rano se znova dostavil ten vjem, ze jsem o metr dokola rozsirenejsi a bylo to nadherne, a srandovni vnimat jak moje energie pronika do energii ostatnich veci, aniz bych se jich dotykala, zaroven jsem si uvedomovala, ze jsem vsim. neslo to odehnat, zrusit, tak jsem si to uzivala......i vzpominka ten jev znova vyvola, ale co to je, nevim...ale popve to prislo po urcitem duchovnim treninku a po fakt intenzivnim meditovani.....
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod nop » sob 08. lis 2014 18:15:38

Jana píše:
Návštěvník píše:
Alaja. píše:Bůh se hledá jen kvůli blaženosti a pocitu štěstí???To jsem netušila.....
Obrázek


Hledá se pro bytostnou touhu poznat Pravdu. Která je naprosto nezávislá na tom, co o Pravdě říkají mistři, nauky, náboženství..
A tato touha se v člověku ozývá mnohem dříve než ho zasáhnou nějaká moudra zvenčí. A na síle této touhy taky záleží, nakolik
se těmi moudry zvenčí nechá později ovlivnit. Jest-li je to v něm opravdu silné - blízké vyhoření - nepotřebuje otom číst knihy a
a pendlovat po přednáškách... :)

Pro mě je pravda - Bůh štěstím, protože je láskou. :)

To vyhoření je nějaký žádoucí stav, že se tak považuje?
samozřejmě, že také krize mohou lidem pomoci,
ale dobré je mít žádoucí postoj, ochotu k pravdě atpod., jinak mnohdy je to nebezpečné.

Kolik herců zažilo vyhoření? po tom, co se hrálo poslední představení a ona postava, do níž se mezitím vžil se už na prknech nerealizovala, takže ji přestal mít možnost ji dál prožívat.
J. P. Sartre v románu Nevolnost píše o archiváři, který pátral v životě jednoho markýze, až se s ním sžil. Vstával pro markýze, snídal a oblékal se pro markýze atd., -- až jednou objevil v životě markýze cosi, s čím se nedovedl ztotožnit.
Náhle všechen jeho zájem skončil. A také neměl pro koho žít, ani jiný ideál neměl (ani vzor, ani Buddhu, ani Krista), a zůstal jen pocit nevolnosti, bylo mu jen na zvracení.

Takže herci, ošetřovatelé a "pomáhající profese" by potřebovali poučení, aby krize zvaná vyhoření pomohla. Bez "světla k cestě" to může i zdrtit neznalého zákonitostí duchovnho vývoje.
Jinak nic proti tomu, když potřeba pravdy je silná "blízká vyhoření", ale je dobře spadnout pod "dobrý osud", narodit se do věřící rodiny, dostat poučení a radu včas. A proto si vážím sanghy, více hlav, více rozumu. Nebo i když zkušené srdce poradí.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 09. lis 2014 1:03:42

Třeba dnes ještě stihnete daršan od Sri Swami Vishwananda :



Jogadishen Igor Ličko: V neděli 9. listopadu přijíždí duchovní mistr Sri Swami Vishwananda

Sri Swami Vishwananda je duchovní mistr z ostrova Mauricius. Narodil se v roce 1978 do hinduistické rodiny a bylo rychle zřejmé, že nebyl obyčejným dítětem. Ve věku pěti let byl poprvé navštíven svým guruem Mahavatarem Babajim. Událo se kolem něj mnoho zázraků a úkazů a jeho moudrost i jeho láskyplný charakter dávaly tušit, že byl obdařen duchovní velikostí.

Hlavní poselství Sri Swamiho Vishwanandy je jednoduché: „Prostě milujte.“ Jeho cílem je pomoci druhým najít bezpodmínečnou Božskou Lásku, která je již v každé bytosti přítomna. Sídlem Swamiho je ášram v německém Springenu, vzdálený jen několik hodin cesty autem z Prahy.

V následujících řádcích se jeden z českých oddaných s námi podělil o svoji osobní zkušenost: Potkal jsem někoho, kdo mi ukázal něco, na co můj rozum nestačil. Nepodmíněnou Lásku. Kdo probudil a otevřel mé srdce. Kdo mi dal zážitek štěstí. Tak silný, že jsem si myslel, že to nelze přežít a že se zblázním. Tak silný zážitek štěstí, že nic, co jsem doposud prožil, nebylo ani odleskem toho, co jsem právě poznal. Potkal jsem někoho, kdo mi pomohl pochopit smysl mého života, s kterým jsem doposud jen zápasil a odmítal ho. Někoho, kdo vnesl do mého života opravdovou radost – Sri Swamiho Vishwanandu. Stalo se to v roce 2009, když přijel poprvé do Prahy dávat Daršan.

To už jsem měl za sebou dvacet let hledání smyslu života, hledání Pravdy, poznávání sama sebe. S malými úspěchy a žádnou velkou změnou. Zkoušel jsem leccos. Ačkoli jsem se do všeho vrhal po hlavě, po nějaké době jsem se vyčerpal a zas hledal nový impuls a začínal jinde. Na pražském Daršanu jsem viděl mladého mistra, který dal světu Atma Kriyu – duchovní cvičení, které jsem později sám pochopil jako cestu s potenciálem dovést oddaného žáka až ke konečnému poznání, k realizaci Jednoty s Bohem.

Moje další a o mnoho bližší setkání se Swamim se odehrálo při osobním interview. Byl jsem tam i s manželkou a Swami seděl v křesle a doslova zářil na celou místnost. Zeptal se nás, jaké máme otázky. Ty však v ten moment byly ty tam. Zmizely. Zůstaly jen vzrušení, Láska a prázdná mysl. V rámci tohoto prvního setkání jsem přece jen dokázal specifikovat otázku související se zaměstnáním a úrovní negativity mnou ve světě vnímané – a Swami najednou zatočil rukou a v ní se objevil zářivý přívěšek na krk, který mi dal do dlaní. Nikdy předtím jsem nic podobného nezažil, tak jsem jen tak stál a koukal. Materializace v přímém přenosu. Potkal jsem osvíceného mistra, a ten mi dal něco velmi osobního, věnoval mi ochranný přívěšek. Nejde pouze o třpitivý dárek, nýbrž o mocný nástroj pomoci a ochrany na cestě, který v momentě, kdy naplní svůj účel, často také zmizí z našeho světa. Co je ale mnohem důležitější – skutečné zázraky, které Swami koná, jsou mnohem větší a odehrávají se v nás, v naší psychice, v našich srdcích a životech.

Krátce před tímto setkáním jsem absolvoval kurz Atma Kriya jógy, kterou Swami šíří po celém světě. Jel jsem na něj do Vídně, jelikož tenkrát ještě nebyli její čeští učitelé, od kterých bych se ji mohl naučit. Začal jsem hned cvičit. Až po čase jsem si uvědomil, že dělám opět stejnou chybu jako u všech předchozích cest. Dával jsem přednost kvantitě nad kvalitou. Až když jsem porozuměl, že nejde o kvantitu cvičení, ale o prožitek, o Lásku s jakou praktikujeme. Až pak se věci kolem mě začaly pomalu měnit, a to nejen vnitřně, ale i v reálném životě. Na vlastní kůži jsem poznal to, o čem jsem před tím pouze četl v knížkách.

Pochopil jsem, co mi Swami řekl hned na prvním interview: „Vyber si jednu cestu a tu dotáhni do konce.“ Pomalu začínám rozumět tomu, co mi říká celá léta: „Buď šťastný.“ Ne, že by některá cesta byla špatná, k Bohu vede mnoho cest, ale je potřeba si vybrat a nepřebíhat sem a tam tak, jak je patrné z příběhu o muži na poušti, který hledal vodu a kopal studny. Po chvíli kopání to vzdal a začal na jiném místě. Ačkoli kopal na mnoha místech, přece vodu nenašel. Na pramen nikdy nenarazil. Přitom stačilo jít jen trochu hlouběji. Stejně tak je to i s duchovní cestou. Mnohá vede k cíli, ale je důležité si jednu vybrat a u té jít do hloubky.

Sám nevím, jak se to stalo, ale od dalšího Daršanu v Praze jsem se dostal ke Swamimu blíže a pomáhal organizovat jeho aktivity v České republice. Není nic lepšího, než jakkoli malým dílem přispět k misi duchovního mistra. Když pomůžete Bohu, on se o vás postará, on vám dá vše! Po všech stránkách. Dokonce i po té materiální.

Cítím, že pro můj duchovní život je zásadní nejen setkání se Swamim, ale i praktikování Atma Kriya jógy. Je to cesta po dlouhá tisíciletí uchovávaná v indické Himálaji, která se díky Swamimu dostala až sem k nám do našich domovů, a to v podobě přístupné dnešnímu modernímu člověku. Kurz můžete absolvovat v Čechách a lze si vybrat z několika místních českých učitelů, nemusíte jako zasvěcenci kdysi v Himáláji sedět a meditovat 16 hodin denně, odcházet do samoty vzdálených jeskyň, zříkat se světa. Ne, můžete vše mít tady a teď. Nemusíte nikam utíkat, hledat v dálkách. Můžete mít práci, můžete mít rodinu. Můžete žít obyčejný život. Vše je tady.

Bůh je všudy přítomen. Guru a Bůh jsou Jedno. Pokud najdete svého Gurua, je to obrovská milost. Skutečný Guru – takzvaný Satguru – na vás nikdy nezapomene, nikdy vás neopustí. Vždy tady pro vás je a bude s vámi až do konce vaší cesty. Mně se to stalo. Setkali jsme se. Už nehledám, svou cestu jsem našel. Přeju to každému.

Guru dává svým žákům cvičení, aby mohli sami postupovat. Říká se tomu sádhana. Sádhanou Sri Swamiho Vishwanandy je Atma Kriya. Nevím, možná že nikdy nebudu schopen splatit to, že jsem potkal svého mistra i to, že jsem dostal zasvěcení do Kriye. Nejen to, také jsem dostal později milost tyto techniky šířit dále. Atma Kriya má živoucího mistra – to je velké požehnání. Nemusíte trávit dlouhé hodiny cvičením – nejde zde o kvantitu. Jde o kvalitu. Jde o Lásku. I pár minut cvičení denně dokáže změnit váš život od základu. Dokáže vás naplnit štěstím, nepodmíněnou Láskou. Pochopíte, že díky požehnání mistrů ráj může být už teď, teď a tady, na Zemi.

Ještě o něco se musím podělit. Pokud najdete v životě pravého Mistra, vše se změní! Zase tolik jich po Zemi nechodí a vy, kteří čtete tyto řádky, máte tu možnost. Dne 9. listopadu 2014 od 14 hodin na pražském Chodově ve sportovní hale hotelu Chodov jej můžete potkat osobně při Daršanu, který bude dávat všem příchozím. Nepromeškejte tuto příležitost. Může změnit váš život navždy. Každý, kdo přijde, i kdyby vás byly tisíce, dostane osobní Daršan. Znamená to vidět Božství nebo pohlédnout na duchovního Mistra. Děje se to tak, že vás Swami chytí za hlavu a dívá se vám do očí. Je velmi pravděpodobné, že stejně tak jako pro tisíce lidí po celém světě, kteří už Daršan zažili, bude i pro vás jeho obdržení mohutným zážitkem. Zážitek Božství, zážitek Lásky. Moment, na který nelze zapomenout.

Všichni jste srdečně zváni. Přijďte zažít kontakt se svým vlastním Božstvím. Všichni jsme Jednotou, všichni jsme Láskou. Posláním Sri Swamiho Vishwanandy, jak sám říká, je otevírat srdce lidí Lásce. Už to zažili tisíce lidí po celém světě. Můžete i vy.

Jogadishen Igor Ličko, koordinátor akcí
Publikováno v časopisu Ve hvězdách & Lidový léčitel

http://www.astrolife.cz/?p=37952#more-37952



:)
Návštěvník
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Pavla » ned 09. lis 2014 9:15:15

vostalpetr píše:
A pak je tady zaky dostatek různých informací z různých směrů duchovna,

ale jen ze strany dzogčhenu (což je podle mne popis relaxace) slyšíš informaci,

že nějaký mistr (a bylo jich asi více) dokázal proměnit tělo ve světlo,

a zbyly zde po něm jen falešný zuby a špinavý trenýrky


Vcelku jsem projel indii křížem krážem,

ale našel jsem v tom neuvěřitelným množství jen jednoho svatýho muže,

kterej toto dokázal,

snad někdy před 500 lety



Hezký... :)
S tou proměnou těla ve světlo,to mě zajímá... Řekla bych, že tato schopnost je přístupná opravdu velice čistému vědomí... Já se zase šťourám ve všem dostupném o Ježíšovi a například on je pro mě jedním z těch, kteří tuto přeměnu těla ve světlo taky demonstrovali.
Podle mě, jeho zmrtvýchvstání a způsob, jakým bylo zdokumentováno, je důkazem, že svoje tělo poté, co bylo mrtvé uloženo v hrobce v pohřebním rouchu, omotaném pevně okolo těla, přeměnil ve světlo. Dle zkoumání jeho pohřebního roucha, jeho tělo zmizelo a látka zůstala nerozmotaná... Otisky těla na Turínském plátně jsou do dnes předmětem zkoumání a jediné, co bylo tak nějak vyzkoumáno, že otisk těla se na látku dostal nějakým neznámým tepelným procesem...

To odpovídá mým drobným zkušenostem, že se vzrůstem energie vzrůstá i tělesné teplo..
Ježíš pak ale ještě dokázal snížit vibrace svého světelného těla natolik, aby bylo viditelné očím jeho přátel i dalších lidí... A 40 dalších dní se jim "zjevoval"... Je taky známo, že poté asi po těch 40 ti dnech před zrakem davu svoje tělo přeměnil opět ve světlo a zrakům lidí zmizel...

Zvláštní je, že chtění podle mě nebylo nijak moc na překážku... Tak jak to teda je...?
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Pavla » pon 10. lis 2014 3:41:09

vostalpetr píše:
Spásonosný vasány přežijí i realizaci, nebot nejsou s ní rozporu,

dosáhneš realizace

ale ne osvobození (rozpuštění karmy)

Tomuhle moc nerozumim... Jak vypada rozpusteni karmy? Co se deje s takovym clovekem, ktery je osvobozeny?
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod nop » pon 10. lis 2014 4:50:50

Pavla píše:
vostalpetr píše:
Spásonosný vasány přežijí i realizaci, nebot nejsou s ní rozporu,

dosáhneš realizace, ale ne osvobození (rozpuštění karmy)

Tomuhle moc nerozumim... Jak vypada rozpusteni karmy? Co se deje s takovym clovekem, ktery je osvobozeny?

Možná by bylo možné nalézt popis v knize Jak se stát buddhou v pěti týdnech od Giulio Cesare Giacobbe,

tam se člověk dozví, že má zlepšovat a přeměňovat sebe.

Pojmem buddha lze nazvat toho, kdo už poznal. Ale má na sobě nánosy z minula a má co dávat do elegance či do pucu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Matka Meera ..Panna Marie ...Gaia ..Šakti ...Láska ..

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 10. lis 2014 8:23:17

Podle mě, jeho zmrtvýchvstání a způsob, jakým bylo zdokumentováno, je důkazem, že svoje tělo poté, co bylo mrtvé uloženo v hrobce v pohřebním rouchu, omotaném pevně okolo těla, přeměnil ve světlo.

Ježíšovo zmrtvýchvstání je ve skutečnosti ukončením lidského příběhu .. "údělu,"
zrozením Kristovského (čirého) vědomí v člověku, po ukřižování ega.
Symbolická řeč ezoterního (zevnímu vnímání nepřístupného) poselství Křesťanské nauky
je přes všechnu svojí popisnost dost jasná.
"Z panny počat je Kristus."
/Z panensky čirého (myšlením neposkvrněného vědomí) počata je nesmrtelnost./

Panna Marie jako Matka matek, milující a chránící člověka v jeho příběhu,
tu je symbolem tvořivé Šakti, v jejím ochranitelském aspektu.
Podobně Matka Meera.

Je možno cokoliv.
Můžeme zkoumat hmotu, různé divotvorce, těla hrubá, mentální, jemnější, světelná,
obohacovat ten svůj příběh o vědomosti, schopnosti, dlouhověkost ...atd.
...a nebo se zkoumat, odkud že přicházejí všechny ty myšlenky, dech, zvuk...všimnout si.
(Podle naprogramování té které psychosomatické jednotky :D )




:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod nop » pon 10. lis 2014 12:39:34

Pavla píše:
vostalpetr píše:....
že nějaký mistr (a bylo jich asi více) dokázal proměnit tělo ve světlo,

.....kterej toto dokázal,

snad někdy před 500 lety


Hezký... :)
S tou proměnou těla ve světlo,to mě zajímá... ... Já se zase šťourám ve všem dostupném o Ježíšovi a například on je pro mě jedním z těch, kteří tuto přeměnu těla ve světlo taky demonstrovali.
Podle mě, jeho zmrtvýchvstání a způsob, jakým bylo zdokumentováno, je důkazem, že svoje tělo poté, co bylo mrtvé uloženo v hrobce v pohřebním rouchu, omotaném pevně okolo těla, přeměnil ve světlo. Dle zkoumání jeho pohřebního roucha, jeho tělo zmizelo a látka zůstala nerozmotaná... Otisky těla na Turínském plátně jsou do dnes předmětem zkoumání a jediné, co bylo tak nějak vyzkoumáno, že otisk těla se na látku dostal nějakým neznámým tepelným procesem...

To odpovídá mým drobným zkušenostem, že se vzrůstem energie vzrůstá i tělesné teplo.....

Ke "..šťourám ve všem dostupném o Ježíšovi.." můžeš přidat:

a/ Byl uložený do čistého nového hrobu, který měl připravený pro sebe člen Velerady, Josef z Arimateje. Tedy do dutiny vytesané ve skále, která se uzavírala kulatým kamenem, velkým někdy až dva metry, valeným na stojato po žlábku vytesaném před otvorem. Žádné víko, které by se muselo zvedat. Byl tam dvě noci (tři dny) sám v čistém prostoru.

b/ dostal se tam téhož dne večer, když předtím byl odsouzený a ukřižovaný. Pomalá smrt vyčerpáním na kříži mohla trvat až tři dny a byla odstrašující pro jiné poddané. Ježíš zemřel brzo.

Židům se ale nehodilo, aby ve sváteční den v sobotu zůstala na třech křížích těla, proto chtěli uspíšit vykrvácení.
Jan 19, 31 Židé pak, aby nezůstala na kříži těla na sobotu, poněvadž byl den připravování, (byl zajisté veliký ten den sobotní), prosili Piláta, aby zlámáni byli hnátové jejich, a byli složeni (v biblické staré češtině hnát je ruka i noha).
32 I přišli žoldnéři, a prvnímu zajisté zlámali hnáty, i druhému, kterýž ukřižován byl s ním.
33 Ale k Ježíšovi přišedše, jakž uzřeli jej již mrtvého, nelámali hnátů jeho.

To odpovídá proroctví podle Jan 19, 36 Stalo se pak to, aby se naplnilo to písmo: Kost jeho nebude zlámána.

c/ pohřeb:

Marek 15, 43 Přišed Jozef z Arimatie, počestná osoba úřadná, kterýž také očekával království Božího, směle všel ku Pilátovi, a prosil za tělo Ježíšovo.
44 Pilát pak podivil se, již-li by umřel. A povolav centuriona (setníka), otázal se ho, dávno-li je umřel.
45 A zvěděv od centuriona, dal tělo Jozefovi.

d/ podle Jan 19, 38 Potom pak prosil Piláta Jozef z Arimatie, (kterýž byl učedlník Ježíšův, ale tajný, ...), aby sňal tělo Ježíšovo. I dopustil Pilát. A [on] přišed, sňal tělo Ježíšovo.
39 Přišel pak i Nikodém, nesa smíšení mirrhy a aloes okolo sta liber.
40 Tedy vzali tělo Ježíšovo, a obvinuli je prostěradly s těmi vonnými věcmi, jakž obyčej jest Židům se pochovávati.
41 A byla na tom místě, kdež ukřižován byl, zahrada, a v zahradě hrob nový, v němž ještě žádný nebyl pochován.
42 Protož tu pro den připravování Židovský, že blízko byl ten hrob, položili Ježíše.

e/ Ježíš zemřel brzo, ještě ten večer, ale něco závažného bude ve slovech:

...30 A když okusil Ježíš octa, řekl: Dokonáno jest. A nakloniv hlavy, ducha [Otci] poručil.
(pozn.: "ocet" se míní kyselé vojenské erární víno, které dostávali vojáci. "ocet" je přezdívka).
Naskýtá se otázka: Co bylo dokonáno?
Učení církve je, že jeho obětí bylo dokonáno spasení.

f/ jakési podrobnosti něco naznačují.
f1/
v sobotu byl svátek. Nesmělo se přijít ke hrobům. Ale po sobotě přišla ke hrobu Magdalena, aby dokončila úpravu mrtvého po pracích vykonaných v pátek narychlo. Nenašla Ježíše. Pak přišli dva:
Jan 20, 5 A (Jan) nachýliv se, uzřel prostěradla položená, ale však tam nevšel.
6 Tedy přišel Šimon Petr, za ním jda, a všel do hrobu. I uzřel prostěradla položená,
7 A rouchu, kteráž byla na hlavě jeho, ne s prostěradly položenou, ale obzvláštně svinutou na jednom místě
..9 Nebo ještě neznali písma, že měl z mrtvých vstáti.

f2/
Jan 20,11 Ale Maria stála u hrobu vně, plačeci. A když plakala, naklonila se do hrobu.
12 A uzřela dva anděly v bílém [rouše] sedící, jednoho u hlavy, a druhého u noh, tu kdež bylo položeno tělo Ježíšovo.
13 Kteříž řekli jí: Ženo, co pláčeš? I dí jim: Vzali Pána mého, a nevím, kde ho položili.

f3/
Jan 20, 14 To když řekla, obrátila se zpátkem, a uzřela Ježíše, an stojí, ale nevěděla, že by to Ježíš byl.
15 Dí jí Ježíš: Ženo, co pláčeš? Koho hledáš? Ona domnívajici se, že by zahradník byl, řekla jemu: Pane, vzal-lis ty jej, pověz mi, kdes ho položil, ať já jej vezmu.
16 Řekl jí Ježíš: Maria. Obrátivši se ona (poznala a), řekla jemu: Rabbóni, což se vykládá: Mistře.
17 Dí jí Ježíš: Nedotýkejž se mne; neboť jsem ještě nevstoupil k Otci svému. Ale jdi k bratřím mým, a pověz jim: Vstupuji k Otci svému, a k Otci vašemu, k Bohu svému, a k Bohu vašemu.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Matka Meera ..Panna Marie ...Gaia ..Šakti ...Láska ..

Nový příspěvekod Pavla » stř 12. lis 2014 8:58:01

Jarda Malej píše:
Podle mě, jeho zmrtvýchvstání a způsob, jakým bylo zdokumentováno, je důkazem, že svoje tělo poté, co bylo mrtvé uloženo v hrobce v pohřebním rouchu, omotaném pevně okolo těla, přeměnil ve světlo.

Ježíšovo zmrtvýchvstání je ve skutečnosti ukončením lidského příběhu .. "údělu,"
zrozením Kristovského (čirého) vědomí v člověku, po ukřižování ega.
Symbolická řeč ezoterního (zevnímu vnímání nepřístupného) poselství Křesťanské nauky
je přes všechnu svojí popisnost dost jasná.
"Z panny počat je Kristus."
/Z panensky čirého (myšlením neposkvrněného vědomí) počata je nesmrtelnost./

Panna Marie jako Matka matek, milující a chránící člověka v jeho příběhu,
tu je symbolem tvořivé Šakti, v jejím ochranitelském aspektu.
Podobně Matka Meera.

Je možno cokoliv.
Můžeme zkoumat hmotu, různé divotvorce, těla hrubá, mentální, jemnější, světelná,
obohacovat ten svůj příběh o vědomosti, schopnosti, dlouhověkost ...atd.
...a nebo se zkoumat, odkud že přicházejí všechny ty myšlenky, dech, zvuk...všimnout si.
(Podle naprogramování té které psychosomatické jednotky :D )




:)


no jo, myšlenky :D ... přicházejí a zase odcházejí... a co s nimi?
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 12. lis 2014 10:44:47

.. myšlenky přicházejí a zase odcházejí... a co s nimi?
Pavla

Jak naložit s myšlenkami to není marná otázka /myšlenka/.
Může nám jí položit i naše dítě a pak je dobré vědět,
jakou myšlenkou mu na ní odpo-vědět.



:D
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. lis 2014 10:59:26

Jarda Malej píše:
.. myšlenky přicházejí a zase odcházejí... a co s nimi?
Pavla

Jak naložit s myšlenkami to není marná otázka /myšlenka/.
Může nám jí položit i naše dítě a pak je dobré vědět,
jakou myšlenkou mu na ní odpo-vědět.



:D


řekla bych - myšlenky jsou fajn, jsou jako mraky na obloze, objeví se, pobudou, někdy i celou oblohu zakryjí a zase odejdou ... dívej se na ně, jako na ty mraky na obloze

a nebo

jsou to hosté co k nám chodí na návštěvu :) tak je pěkně přivítej, prozkoumej a nech je být a v klidu odejít :)
Návštěvník
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 12. lis 2014 11:22:56

řekla bych - myšlenky jsou fajn, jsou jako mraky na obloze, objeví se, pobudou, někdy i celou oblohu zakryjí a zase odejdou ... dívej se na ně, jako na ty mraky na obloze
a nebo

jsou to hosté co k nám chodí na návštěvu :) tak je pěkně přivítej, prozkoumej a nech je být a v klidu odejít ..:)

...rozumíš mi synku?

A teď ukaž žákovskou, jestli jsi si opravil tu čtyřku z češtiny.
Cože ..pětka?

Ale říkala jsi ...

Já ti dám mraky na obloze!
Ode dneška žádná televize, žádnej počítač, budeš se učit,
dokud tu češtinu neopravíš aspoň na trojku.




:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Tara » stř 12. lis 2014 11:29:02

:)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. lis 2014 11:53:20

Jarda Malej píše:
řekla bych - myšlenky jsou fajn, jsou jako mraky na obloze, objeví se, pobudou, někdy i celou oblohu zakryjí a zase odejdou ... dívej se na ně, jako na ty mraky na obloze
a nebo

jsou to hosté co k nám chodí na návštěvu :) tak je pěkně přivítej, prozkoumej a nech je být a v klidu odejít :)

...rozumíš synku?

A teď ukaž žákovskou, jestli jsi si opravil tu čtyřku z češtiny.
Cože ..pětka?

Ale říkala jsi ...

Já ti dám mraky na obloze!
Ode dneška žádná televize, žádnej počítač, budeš se učit,
dokud tu češtinu neopravíš aspoň na trojku.




:)


chudák dítě :D

tebe se dcera nikdy nezeptala jak si má poradit s tím co se jí líhne v hlavě (jako třeba že nemůže přestat myslet na bubáka a tak) ?

mně jo

říkala, že má v hlavě hlas nějaké holčičky co jí našeptává aby dělala různé lumpárny a že neví co s tím
tak jsme pak domlouvali té zlobivé holčičce co lezla do hlavy naší dceři :)

malý děti jsou neuvěřitelně vnímaný a taky všímavý

Petrova dcera zase pořád kreslila velikánský hlavy s rukama a nohama a ptala se co je to ??? co je to ???

celý svět ...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků