daršan Matky Meera letos v Praze

Moderátor: rafael

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 12. lis 2014 12:03:48

Petrova dcera zase pořád kreslila velikánský hlavy s rukama a nohama a ptala se co je to ??? co je to ???


Tahle zvědavost by se samozřejmě hodila leckerýmu dospělákovi, duchovňákovi obzláště.
Ale ti se mnohdy už moc nezajímají o to, co z nich leze
Mluví ..a do huby si nevidí.



:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 12. lis 2014 12:07:10

Obrázek
Návštěvník
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Pavla » stř 12. lis 2014 12:47:17

Jarda Malej píše:
řekla bych - myšlenky jsou fajn, jsou jako mraky na obloze, objeví se, pobudou, někdy i celou oblohu zakryjí a zase odejdou ... dívej se na ně, jako na ty mraky na obloze
a nebo

jsou to hosté co k nám chodí na návštěvu :) tak je pěkně přivítej, prozkoumej a nech je být a v klidu odejít ..:)

...rozumíš mi synku?

A teď ukaž žákovskou, jestli jsi si opravil tu čtyřku z češtiny.
Cože ..pětka?

Ale říkala jsi ...

Já ti dám mraky na obloze!
Ode dneška žádná televize, žádnej počítač, budeš se učit,
dokud tu češtinu neopravíš aspoň na trojku.




:)

:D

milý synku, schopností myslet nás - lidi, obdařil sám stvořitel... je proti přírodě ji nepoužívat.. Používej svojí mysli moudře a uváženě, když je to potřeba a zároveň se nauč od svých myšlenek se odpojit, když zrovna mysl nepotřebuješ... Užívej obě polohy - mysl, i ne-mysl. Važ si své schopnosti myslet, važ si i své schopnosti nechat hlas mysli utichnout... Mysl je jako oheň, dobrý sluha, ale špatný pán. Pánem jsi vždycky jen Ty.
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » stř 12. lis 2014 13:03:25

Otázka
myšlenky přicházejí a zase odcházejí... a co s nimi?
Pavla.

..a odpověď.
Važ si své schopnosti myslet, važ si i své schopnosti nechat hlas mysli utichnout... Mysl je jako oheň, dobrý sluha, ale špatný pán.
Pavla.




:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod nop » stř 19. lis 2014 0:24:56

Alaja. píše:
Pavla píše:
Alaja. píše:A co nevíš?
Tušita existuje, je to jedno z několika buddhistických nebí....
Buddha tam před 2500 lety přednesl svou nauku....tudíž tam lze od té doby i správně meditovat... :)


pro me Tusita neexistuje :) Neziju tim nabozenstvim a budhisticke pojmy moc neznam....Jinak, kde myslis, ze je to Tam? Vsechno je tady a ted, kdyz to vezmeme do vedomi.... A mne se Tusita moc nelibi....ani co nazev ani co predstava nebe.... Nebe bud je nebo neni v nas.... :)

A co nebe Třicetitří?
Když jsem jako malá (asi 3.třída) na chvíli umřela, tak jsem byla někde, kde bylo něco přes třicet krásných bytostí, oděných v barevných hedvábných šatech a ozdobených šperky .....a hrál tam někdo na varhany něco jako Bacha.....a ti mne pak vrátili zpět do života v těle, že jsem cosi dosud nesplnila......a až po půl století jsem se díky internetu ujistila, že takové nebe opravdu existuje, že to nemusela být jen posmrtná halucinace dítěte, co neví o žádném náboženství vůbec nic...... :D

Něco zajímavého pro Alaju. Na stránce o Nágech
http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1ga
je citované o „nebi třiceti tří:
1/ Nágové slouží jako strážci hory Suméru a chrání tak dévy z nebe třicetitří před útokem démonů.,
2/ …obrovského nágu, který měl údajně Buddhovi a jeho žákům bránit v cestě do nebe třicetitří..

Ale nebe není popsané, snad by se našel text o něm na verzích v jiném jazyku. Prý japonsky je to „tušita“.
= pokus:
http://www.google.com/custom?domains=ww ... %3A1&hl=en
a
After his Enlightenment, it is said that Shakyamuni spent time in the heavens of the thirty-three gods where his mother had been reborn. King Udyana of Vatsa or ... (Je řečeno, že Šakjamuni pobyl v nebi třiceti tří bohů, kde se jeho matka znovuzrodila...)
www.khandro.net/buddhist_images.htm
Takže Májá, matka Buddhy se znovuzrodila v nebi třiceti tří.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Alaja. » stř 19. lis 2014 7:39:08

Děkuji. :)
Alaja.
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod nop » čtv 12. úno 2015 1:13:25

Jana píše:...]Rezervace daršanů Matky Meery v ČR[/url]

7. dubna 2015 v 10:00, 13:30 a v 17:00 hodin
8. dubna 2015 v 10:00, 13:30 a v 17:00 hodin
9. dubna 2015 v 10:00 a v 13:30 hodin

Během všech tří dnů se lze registrovat pouze na jeden daršan!

Je tu termín na osm časů.
"na jeden daršan během všech tří dnů", mám rozumět takto: "v každý den jen na jeden daršan" ? (mohl bych zažít až tři, v každém dni jeden)
nebo takto: "během všech tří dnů jenom na jeden čas" ? (mohl bych zažít jen jeden z těch všech).
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod rafael » sob 14. úno 2015 21:30:20

na poslední chvíli sem se registroval na poslední den.. jedu tam i s dcerou.. a někdo s fora??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Předchozí

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků