daršan Matky Meera letos v Praze

Moderátor: rafael

daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod rafael » pát 24. říj 2014 21:12:07

rád bych se podělil o zkušenosti z daršanu Matky Meery letos v Praze.. bude to celá moje zkušenost včetně všeho co tomu předcházelo.. rád bych podotknul, že zde nechci řešit ego, mysl, ani kdo to prožil.. nechci se s nikým s fora hádat jak to je a jak to není..jde možná o malé vyprávění o tom všem.. budu rád, když napíšete své reakce.. popř. kdo jste tam byli své zkušenosti..

o daršanu jsem se dozvěděl z tohoto fora že bude.. díky Taře a jejímu odkazu zde ve foru.. o matce jsem již dříve slyšel, dokonce mám nějaký obsah i u mě ke stažení na webu.. letos jsem chtěl jet na satsang srí brahmana, ale bohužel kvůli nemoci nepřijel.. dlouho jsem přemýšlel o tom, jestli se na daršan přihlásím, nakonec jsem se rozhodl že ano.. jaké bylo moje udivení že daršan všechny dny byl úplně plný !! sem si říkal to není fakt možné.. mezi tím mi naskakovalo vyprávění Tary, jak jela ona na daršan a jak se to jí semlelo.. říkal jsem si asi to být nemá, ale pořád se občas obden kouknul na její web,jednou jsem si všiml že přidali další den daršanu a to byla moje šance.. poslal jsem sms přítelkyni jestli jede se mnou, napsala že asi ano, ihned jsem poslal registrační mail , registrace byla potvrzena, chtěl jsem registraci na půl 2, vyšlo to.. dlouho sem to neřešil a nezabýval se tím, jen přítelkyně, ačkoliv na duchovní věci moc není našla na netu rozhovor s Matkou, a psala mi co se dočetla o realizaci, co o ní atd.. nedalo mi to, stáhnul jsem si od sebe pdfko a četl taky.. osvěžil jsem si zajímavé věci a dozvěděl se i nové, jaký je rozdíl mezi matkou boží, realizovaným člověkem v tomto životě atd.. co dělá když dává daršan.. bylo to pěkné počtení..


přišel den D, ráno byl frmol protože jsme museli do školy její dcery, cca 20 km od Rýmařova úplně na druhou stranu, než je Praha, pak se vracet a jet znova do Prahy.. jel jsem rychle, protože jsem čekal, že Praha bude zarvaná provozem, jako kdysi když jsem byl na zkouškách v Praze, kde jsme jeli půl hodiny cesty kvůli zácpě hodinu a půl..

cesta ubíhala dost dobře, snažil jsem se jet plynule a občas dost rychle abych nadehnal nějaký čas..

celou cestu jsem byl ale v klidu, žádný stres.. ticho v mysli.. občas sem přemítal o daršanu, ale jelikož jsem jel dost rychle nemohl jsem více se tomu věnovat a musel sem řešit řízení.. jak jsem tak jel dost rychle najednou jsem vletěl do obrovské energie, bylo tak jako když vjedu autem do zdi ale ted zed není zed ale jen energie které je ta samá i za tou zdí.. obrovská síla..říkám si co to je..?? kde se to tu bere?? po pár vteřinách sem začal vnímat tu energii odkud pochází.. byla od matky Meery.. její vyzařování božského JÁ dosahovalo takové síly a lásky, kterou jsem doposud nepoznal ani u brahmana.. v tu chvíli jsem si vzpomněl na Taru jak říkala něco podobného, jak jeli autobusem..říkala že 100km od místa jejího sídla matky je velmi silná energie.. podívám se na navigaci a do prahy bylo 91 km.. si říkám to není možné.. energie matky Meery byla opravdou energii matky..jako matka s láskou se oddávala všem svým vyzařováním, a jako na své děti veškerý pozemský život vyzařovala vše oddaností na všechno stvoření..bylo jedno kdo se ocitl nebo co v její lásce a energii..vše dostávalo od ní to co muselo.. moje energie božského JÁ se okamžitě aktivovala, ego se propadalo tak hluboko že se mi automaticky zastavoval dech..vnitřní pozorností sem vnímal celé tělo, jak čakry se aktivují, jak páteř odspodu hoří.. vnímal jsem ale také to, že tam je ještě dost bloků, které se musí odstranit.. moje vlastní energie pomalu spalovala na co přišla v páteří a šla enegii matky naproti, oběma enegiím jakoby bránilo ve spojení tělo, to tělo byl filtr, který ještě neměl dostatečně vysoké vibrace a nebylo čisté, aby splynulo s NÍ.. duše nemohla tělem ve svém záření projít.. v tu chvíli jsem si říkal jaká obrovská síla to je, byla to jako kopule energie která svým dosahem 100 km od středu dává celé zeměkouli a stvoření to největší co může dát.. jak by se asi země a život produchovněly, kdyby takových lidí jako matka bylo třeba několik milionů??

dojeli jsme do Prahy a zácpy nikde.. jsem si říkal, jak je to možné, že je všude obyčejný provoz třeba jako v Olomouci.. jelikož jsme to stihli před vstupem asi půl hodiny, lidi už tam čekali, šli jsme do restaurace jakoby za hotelem, po pár schodech nahoru.. jakmile jsem si tam sedl, říkám si a je to tady.. tato restaurace se objevila v mém snu ..v tu chvíli mi promíthlo hlavou, jak jsem se rozhodoval kdy pojedu, jaký den vyšel..a přitom vše bylo naplánováno i ten blbý provoz i to že tu budu sedět.. dal jsem si řecký salát, byl čas kdy pouštěli lidi tak jsme šli dovnitř..

v předsálí bylo mnoho lidí.. co mě zaujalo byly dvě maldé dívky, které tam seděly s jejich matkou..ta jedna mladší měla v sobě velkou energii JÁ, říkal jsem si tak mladá a už má v sobě takovou sílu.. seděla v pohrouženém stavu..a já jsem se na ní díval chvilku a na její vnitřní energii, její matka si mě všimla a byla dost překvapená že tu energii vnímám, viděl jsem na její matce, jak jí to přijde zvláštní co její dcera v sobě má..viděla že to v ní vidím, ale její matka taková jako dcera nebyla.. bylo vidět že je spíše jejich doprovod..ta dívka byla ve věku mé dcery, takže proto mě to více zaujalo..

nikdo nemluvil.. jen když si chtěl někdo koupit něco,tyčinky nebo tak, řekl co chce, prodávající mu to dali a zase ticho... šli jsme do sálu.. chtěli jsme si sednout jinam, ale nasměrovali nás na jiná místa, snažili se vše organizovat tak aby byl pořádek a lidi mohli jít pak do uličky na daršan.. sedli jsme si na místo.. všude ticho.. jeden pán to měl na starosti směroval lidi.. říkám si odkud ho znám?, další paní..odkud ji znám?? starali se o lidi.. prohlížím si sál a zjistím, že stejný sál se mi zdál ve snu, nebyl jsem ani moc už překvapený..říkám si fajn mám tu být tak tu jsem .. ten pán mi pořád nedal a musel jsem ho pozorovat jak řeší ty lidi.. nevím proč, ale měl na sobě cedulku se jménem, tak sem si řekl, že se podívám jak se jmenuje.. v tu chvíli se mi vrátil sen, když zkoumám jeho cedulku a nemůžu to přečíst.. pán přišel kvůli lidem blíž a já začal zkoumat cedulku a nemohl jeho jméno přečíst.. si říkám to snad není možné..3 situace už byly dopředu určeny a já tu sedím..

daršan byl naprosto v tichosti, lidé chodili do uličky, tak jak jim určovali organizátoři, viděl jsem v lidech naprosté odevzdání.. říkal jsem si když bůh chtěl abych přišel sem, tak bůh chtěl, aby ti lidi všichni tady byli.. byli tam malé děti, ale i staří lidé.. viděl jsem lidi, kteří šli k pódiu po čtyřech, protože nemohli se posunovat v sedě.. viděl jsem pána jak nemohl být ani v sedě, jak ho bolela kolena.. byl ve věku mého otce,v tu chvíli mě napadalo, že můj otec by tam nešel.. mí rodiče nejsou vůbec duchovní.. moje mamka byla párkrát v kostele, ale jinak je to nezajímá.. dokonce když jsem jí psal, že jedu do Prahy na duchovní setkání, napsala mi jestli nejedu do nějaké sekty.. úsměvné..
lidi se posunovali dál k matce..její síla byla tak neskutečná..vnímal jsem jak se jich dotkne, jejich energie kundalini vystoupá směrem nahoru a ona v tu chvíli toho nechá a podívá se do očí.. moje vlastní energie natolik rezonovala s její, že jsem vnímal jak jí ze 6 té čakry srší božská enegie úplně na všechny lidi.. ta síla proudila z jejího čela, přirozeně.. nikdy jsem ni podobného neviděl ani nevnímal.. ta síla energie byla obrovská, napdalo mě, že v egyptě zobrazovali sochy s hadí sílou vystupující s čela.... když sem přišel na řadu dotkla se mě.. bylo v ní prázdno jako ve mě.. nevnímal jsem nic.. podívala se mi do očí a pak sem odešel na místo jako ostatní.. po chvíli tam sedím a najednou v sobě vnímám, že některé bloky které bránily mé vlastní energii, jsou uvolněny.. bylo to jako když je přede mnou zeď a já ji nemůžu rozbít, matka ji naruší tak, že ta zeď je popraskaná a mně jen stačí už vlastní síla ji rozbít.. takto bych to přesně popsal.. její pomoc v nitru je neskutečná.. říkal jsem si ty překážky, které uvnitř mám jsou narušeny a jakoby tam nejsou a klidně můžu jít dál ! bylo to úžasné.. nikdo ani netušíme jaké skryté bloky v sobě máme.. pořád nikdo nemluvil.. lidé chodili postupně za sebou jeden po druhém..na konci pak matka provedla krátkou meditaci, vnímal jsem to tak, že všem nějak otvírala srdce svou láskou.. jak v tichosti přišla tak v tichosti matka odešla..

odjeli jsme autem rovnou domů.. ta energie ve mě pořád ještě dlouhou dobu zůstávala..


snad to nebylo dlouhé čtení a budu moc rád za každou vaši reakci..

děkuji Vaškovi, že mě popošprtnul tohle napsat..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Skryté bloky

Nový příspěvekod irulan » sob 25. říj 2014 9:18:57

.. po chvíli tam sedím a najednou v sobě vnímám že některé bloky které bránili mé vlastní energii jsou uvolněny.. bylo to jako když je přede mnou zed a já ji nemůžu rozbít, matka ji naruší tak, že ta zed je popraskaná a mě jen stačí už vlastní síla ji rozbít.. takto bych to přesně popsal.. její pomoc v nitru je neskutečná.. říkal jsem si ty překážky které uvnitř mám jsou narušeny a jakoby tam nejsou a klidně můžu jít dál ! bylo to úžasné.. nikdo ani netušíme jaké zkryté bloky v sobě máme..

A poznal jsi ty bloky?
Co znamená, ze pak ti stačí vlastni sila je rozbit? Ze jsi uz schopen je rozpoznat a tim je "odrusit"?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod irulan » sob 25. říj 2014 15:38:15

vostalpetr píše:
že některé bloky které bránili


Tady máš hrubku Rafaeli... :D

Konečně někdo k tématu :D :D (pane učitel, přehlídl jste "zkryté")
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod .Petra » sob 25. říj 2014 17:28:47

rafael píše:

snad to nebylo dlouhé čtení a budu moc rád za každou vaši reakci..



Moc pěkné, Rafaeli.
Napadlo mne, co by se dělo, kdybys byl v té energii delší dobu. Jestli by pracovala stále stejně intenzivně nebo jestli by pomalu ztrácela na účinku.
Vydžel bys v ní být dlouho?
Myslíš, že je možné, aby ty skryté bloky, které ti pomohla zbourat, znovu narostly?
:)
.Petra
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 25. říj 2014 18:12:33

Tedy nepopírám, že to funguje,

jen jsem poněkud skeptickej vůči výsledkům,

nakonec i ten Ramanův stavbyvedoucí jenž žil s Ramanou po několik let,

byl nakonec Ramanou vyhnát a založil si "ašrám" vedle Ramanašrámu,

Nebude pomalu na čase aby jsi si tyhle informace pročetl pozorněji
aby jsi lépe porozuměl o čem je řeč?
Dříve či později se bez té pozornosti k tomu co se říká či píše,
tak jako tak neobejdeš.
V uvedeném případě může té pozornosti napomoci také úcta.
respektive ..láska k tomu, co se touhle cestou dozvídáš.


:)
Jarda Malej
 

Re: Skryté bloky

Nový příspěvekod rafael » sob 25. říj 2014 18:22:28

irulan píše:
.. po chvíli tam sedím a najednou v sobě vnímám že některé bloky které bránili mé vlastní energii jsou uvolněny.. bylo to jako když je přede mnou zed a já ji nemůžu rozbít, matka ji naruší tak, že ta zed je popraskaná a mě jen stačí už vlastní síla ji rozbít.. takto bych to přesně popsal.. její pomoc v nitru je neskutečná.. říkal jsem si ty překážky které uvnitř mám jsou narušeny a jakoby tam nejsou a klidně můžu jít dál ! bylo to úžasné.. nikdo ani netušíme jaké zkryté bloky v sobě máme..

A poznal jsi ty bloky?
Co znamená, ze pak ti stačí vlastni sila je rozbit? Ze jsi uz schopen je rozpoznat a tim je "odrusit"?


bloky máme o kterých víme a dokážeme je pojmenovat, dále bloky máme které vnímáme a nedokážeme je pojmenovat.. a máme bloky o kterých nevíme a jsou tam..

u mě to byly bloky které vnímám a nedokážu je pojmenovat.. brahman to nazývá samskáry - něco jako bloky z minulých životů..

síla vlastní pozornosti.. vlastní síla božského JÁ , pouze ta je rozpouští všechno.. vnitřní pozornost..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod rafael » sob 25. říj 2014 18:23:11

vostalpetr píše:
že některé bloky které bránili


Tady máš hrubku Rafaeli... :D



jasný díky ach ten češtín no..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod rafael » sob 25. říj 2014 18:26:45

.Petra píše:
rafael píše:

snad to nebylo dlouhé čtení a budu moc rád za každou vaši reakci..



Moc pěkné, Rafaeli.
Napadlo mne, co by se dělo, kdybys byl v té energii delší dobu. Jestli by pracovala stále stejně intenzivně nebo jestli by pomalu ztrácela na účinku.
Vydžel bys v ní být dlouho?
Myslíš, že je možné, aby ty skryté bloky, které ti pomohla zbourat, znovu narostly?
:)


energie je vždy stejná.. jen my bud přijáme hodně nebo míň.. nejde tedy říct že by ta energie ztrácela účinek.. nám se zdá že ano ale většinou je to tím že naše vlastní energie zvyšuje svou vibraci a sílí a tím pádem se nám zdá že přijímaná slábne..

bloky které jednou dostraní vnitřní energie božského JÁ už nevzniknou znova.. jsou jednou pro vždy pryč.. stejně jako guru když nám pomůže spálit něco v nás je to navždy pryč.. vzpomeňme si na maharišiho pomohl své matkce, pak jeho krávě která byla v ašramu.. pak i nějakému ptákovi.. ted už přesně nevím ty zvířátka která to bylo..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod rafael » sob 25. říj 2014 18:33:24

Jana píše:
rafael píše:snad to nebylo dlouhé čtení a budu moc rád za každou vaši reakci..

děkuji Vaškovi že mě popošprtnul tohle napsat..


Vaškovi i Tobě taky děkuji.

Rafaeli, můžeš napsat, co si teď uvědomuješ, pokud o tom zrovna nepřemýšlíš ?

Kdo je matka Meera a kdo jsi Ty ?

matka meera je slovo a rafael je taky slovo..

pojemoval bych to takto.. bůh, matka a já.. takové je pořadí.. sme všichni ve své podstatě stejní, matka se nemůže rovnat bohu, bůj je nejvyšší, bůh ji ale může propůjčit jestli se to dá takto nazvat svou vlastní sílu a úkol pro lidi.. pokud bereme člověka zřejme je schopen dosáhnou stavu síly duše matky, musel by projít ale dost velkým duchovním vývojem..což si myslím že matka určitě prošla.. matku bych pojmeoval jako pravou ruku boha samého, zřejmě něco jako ježíš kristus v křestanství..ano to je dobře pojmenované..

uvědomuju si velký duchovní posun, uvnitř.. každý guru nebo matka posunuje duše dál, pomáhá jim překonat bloky karmu , a taky posílit a dát sílu duši.. jakoby více zvýšili sílu duše, její vibrace o kousek výš.. těžko se takové věci popisují slovy.. nedá se to vyjádřit slovy..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod .Petra » sob 25. říj 2014 19:38:47

vostalpetr píše:nakonec i ten Ramanův stavbyvedoucí jenž žil s Ramanou po několik let,

byl nakonec Ramanou vyhnát a založil si "ašrám" vedle Ramanašrámu,

nevzpomenu si na jméno,



Šri Annamalai Swami
:)
.Petra
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod .Petra » sob 25. říj 2014 20:00:34

vostalpetr píše:
nejde o nějaký nablblý kecy kterým věří kdejakej slabomyslnej psychotik,

ale o nějakej rozumnej názor



Rafael psal, jak by to bylo nádherný, kdyby bylo hodně lidí jako Matka Meera. S tím nesouhlasím. Lidé by pak časem vůči té energií otupěli. Přestalo by to být něco vyjímečného.
Takhle to funguje správně - jako zcela vyjímečná upomínka/ukázka toho, co je možné co může být.

:)
.Petra
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 25. říj 2014 21:51:05

rád bych se podělil o zkušenosti z daršanu Matky Meery letos v Praze..
..nechci se s nikým s fora hádat jak to je a jak to není..
..budu rád, když napíšete své reakce.. popř. kdo jste tam byli své zkušenosti..

Rafael.

Také jsem byl na daršanu Matky Meery v Praze.
jak by se asi země a život produchovněly, kdyby takových lidí jako matka bylo třeba několik milionů??

To je jakoby jsi řekl, že současná míra produchovnělosti země a života je zapříčiněna nedostatečným počtem Avatarů.
Je to člověk, kdo si musí vybrat.

Protože:
energie je vždy stejná.. jen my bud přijímáme hodně nebo míň.


:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Alaja. » sob 25. říj 2014 21:56:47

Jarda Malej píše:Také jsem byl na daršanu Matky Meery v Praze.


Liší se v něčem daršany různých Matek (Meera, Lasana), nebo je to úplně stejné?

:)
Alaja.
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 25. říj 2014 22:05:53

Liší se v něčem daršany různých Matek (Meera, Lasana), nebo je to úplně stejné?

Ano, liší.
Každá Matka, Avatár či Guru, pomáhají lidem sobě vlastním způsobem.



:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Alaja. » sob 25. říj 2014 22:26:14

Jarda Malej píše:
Liší se v něčem daršany různých Matek (Meera, Lasana), nebo je to úplně stejné?

Ano, liší.
Každá Matka, Avatár či Guru, pomáhají lidem sobě vlastním způsobem.



:)

Pomůžou všem, co tam přijdou? Nebo to na někoho vůbec nepůsobí?
Alaja.
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 25. říj 2014 22:55:34

Alaja. píše:
Jarda Malej píše:
Liší se v něčem daršany různých Matek (Meera, Lasana), nebo je to úplně stejné?

Ano, liší.
Každá Matka, Avatár či Guru, pomáhají lidem sobě vlastním způsobem.



:)

Pomůžou všem, co tam přijdou? Nebo to na někoho vůbec nepůsobí?

Pomůžou všem.
Včetně lidí, kteří mohou mít pocit že "to" na ně nepůsobí.
Ale ne vždycky je ta pomoc úplně v souladu s našimi představami.



:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 25. říj 2014 23:14:13

Pomůžou všem.
Včetně lidí, kteří mohou mít pocit že "to" na ně nepůsobí.
Ale ne vždycky je ta pomoc úplně v souladu s našimi představami.


Nepomůžou nikomu.
Včetně lidí, kteří mohou mít pocit že "to" na ně působí.
Ale ne vždycky je ten propadák úplně v souladu s našimi představami.
Návštěvník
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod .Petra » ned 26. říj 2014 6:07:08

vostalpetr píše:
Ale lidé jsou otupělí,

jsou otupělí vůči energii Já,

která je naprosto všude,



To vidím trochu jinak než ty. Především Já je zdrojem všech energií, ale samo je mimo pojem "energie".
Souhlasím, že všichni "Já" neustále vnímají, ale nedokáží ho v tom vnímání "hluku" všech možných energii rozlišit, protože je - jak řekl Ramana - "jemnější než to nejjemnější". Ale není to nic nového, co by mělo teprve přijít. Je To tady stále.

vostalpetr píše:Zbystří pozornost jen, když jdou na daršan,

navíc, podle mého názoru,

jsou tyto energie "zkreslený" samotným guruem,


Energie lásky není podle mne Já ("Jsem i mimo lásku", řekl Nisargadatta), ale má obrovskou "čistící " sílu. Rafael píše, že u Matky Meery proudí z čela - tedy z třetího oka, ze 6. čakry. Podle mé zkušenosti s Hariharanandou bych řekla, že ji guruové nasazují v této velké síle vědomě a že to nemá co dělat s pozorností těch, kteří ji vnímají.
Ale zřejmě je tvoje zkušenost jiná.




vostalpetr píše:
především jeho zaměřením na nějaký aspekt skutečnosti,

proto jsou také lépe uvědomitelné...



Právě, jako třeba Matka Meera zřejmě na lásku. Ale je také možné, že tento aspekt vnímají návštěvníci a ostatní aspekty ještě nedokáží rozeznat.
:)
.Petra
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod .Petra » ned 26. říj 2014 6:12:32

Návštěvník píše:
Pomůžou všem.
Včetně lidí, kteří mohou mít pocit že "to" na ně nepůsobí.
Ale ne vždycky je ta pomoc úplně v souladu s našimi představami.


Nepomůžou nikomu.


Mohou pomoci, když jejich dar bude správně využitý. Jinak se jen na chvíli uvědomuje jeho krása, než zase zmizí a nic z něho nezbude.
:)
.Petra
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Petra » ned 26. říj 2014 6:28:30

rafael píše:
bloky které jednou dostraní vnitřní energie božského JÁ už nevzniknou znova..


No, já bych to na tvém místě občas překontrolovala.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Další

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník