jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Moderátor: rafael

jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod rafael » pon 09. čer 2014 19:59:21

jak poznáme, že jsme realizovali..?? spálili trvale ego..??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 09. čer 2014 20:09:58

Dokud je tu někdo, kdo si tohle o sobě myslí, tak k tomu nedošlo.
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod malpan » pon 09. čer 2014 20:39:12

:) to není soutěž, ze které vzejde vítěz :)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod rosada » pon 09. čer 2014 21:04:52

rafael píše:jak poznáme, že jsme realizovali..?? spálili trvale ego..??

Kdo to chce poznat a o kom? Kdo spaluje ego?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 09. čer 2014 21:30:35

zabte své ego,
zabte svou mysl,
zabte své já,
velmi agresivní metoda k sebepoznávání,
s čím se neumí spolupracovat, to se musí zabít


:confused:
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 09. čer 2014 21:37:07

Jana píše:Hoření ega v lásce je nádherná záležitost.

:)

Tvé ego hořelo a zdálo se ti to nádherné?
Takže můžeš srozumitelně popsat, co to je ego, co se ti to vlastně spálilo?

Já furt nevím, co to je to ego...fňuk, fňuk... :'-(
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 7:35:02

Jana píše:Na začátku roku 2007 se celou noc tavila má oddělenost od Boha. Bůh, já a bližní, ve kterém jsem poznávala Krista, jsme hořeli láskou, která byla takovou extází, že to vypadalo, že se to nedá přežít. Přijímala jsem svou smrt jako něco nádherného, protože bližnímu, který trpěl, uvolním své místo v Boží náruči. Ta láska byla tak obrovská, že jsme s Bohem objímali celý vesmír.
Celou noc jsem nespala a ráno vstávala svěží. Neumřela jsem já, ale zmizel Bůh, který mě brával do náruče. Zůstala jen Boží přítomnost, láska, která je celou existencí.Z toho všeho, co jsem byla, zůstalo jen srdce, které začalo hořet vždycky, když se objevovala myšlenka, že někoho miluju. Ten žár v srdci tuhle dvojnost spaloval, to já a milovaný se tavilo a zůstávala jen Boží přítomnost.

S tím, jak se objevuje stále jasněji, že projekce mysli je iluze, tak se to hoření srdce přestává objevovat.

Ptáš se, co je ego. Ego je myšlenka, že já jsem někdo jiný, než to ostatní. Ego je myšlenka, že já jsem tím, kdo má nějaké jiné vlastnosti, než Ty, že já jsem tou formou, která vypadá jinak, než Ty, že mám nějaké schopnosti, které jsou jiné, než Tvoje...


Takže ego je jen produkce nevhodných myšlenek?
A často se to střídá, občas jsou takové myšlenky, občas takové myšlenky nejsou, hlavně když se tvrdě spí.
Ego je tudíž jen občasník a převážně není...
A jak se nazývá produkce vhodných myšlenek? To není ego?
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 8:13:03

Nevhodné myšlenky - ego - shořely v lásce?
Vhodné v lásce neshořely?
A kdo je rozlišil na vhodné a nevhodné - asi mysl.
Kdo chtěl myšlenky rozlišit myslí na vhodné a nevhodné - asi malé jáčko.
Když zabijeme malé jáčko a zabijeme mysl, zabijeme tím také ego, nebo ego naopak posílíme?

Ať to přebírám zleva doprava, nebo zprava doleva, pořád mi vychází, že když zabijeme jáčko a mysl, tak tu nezbude nikdo, kdo by kontroloval vhodnost či nevhodnost myšlenek, nikdo by nemohl zjistit, zda se ego dále objevuje nebo ne... :(
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 8:46:41

Jana píše:
Návštěvník píše:
Takže ego je jen produkce nevhodných myšlenek? A často se to střídá, občas jsou takové myšlenky, občas takové myšlenky nejsou, hlavně když se tvrdě spí. Ego je tudíž jen občasník a převážně není...

Neřekla bych, že ego je produkce nevhodných myšlenek, ego je víra v pravdivost iluze, kterou vytváří mysl. Tedy mysl může vytvořit i lidského pohledu velice vhodnou myšlenku, třeba, že miluješ Boha. Ego je to, co věří v iluzi oddělenosti. Žár lásky při hoření ega tuhle dvojnost spálí a objevuje se stav jednoty.

Mysl vytváří neboli produkuje, tudíž produkce.
Každou chvíli vytváří něco jiného.
Jednou jsou to myšlenky o ztotožnění s hmotným světem, jindy myšlenky o ztotožnění s astrálním světem, jindy myšlenky o ztotožnění s mentálním světem, jindy myšlenky o ztotožnění s Bohem, jindy myšlenky o ztotožnění s Jednotou...
...některé jsou nevhodné a některé vhodné....




Jana píše:
A jak se nazývá produkce vhodných myšlenek? To není ego?


Jsou to osvícené myšlenky, které jdou přímo ze Zdroje a jsou myšlenky zbarvené iluzí, filtrem psychosomatiky. Myšlenka sama o sobě není ego, ego je připoutanost k iluzi, kterou myšlenky vytvářejí a ego samo o sobě je myšlenka.Při prohlédnutí iluzornosti myšlenky, tedy že myšlenka ve skutečnosti vůbec ničím není, je jasné, že ani ego není ničím skutečným, ego ve skutečnosti neexistuje.


Myšlenky vytváří mysl.
Ale některé myšlenky, ty osvícené, vytváří tedy Zdroj....
...myšlenky myšlené česky, nebo tvořené nějakým celoplanetárně známým piktogramem...
...osvícené myšlenky myšlené celosvětovou myslí směrované do jedné osobní mysli budou okamžitě zabarvené filtrem osobní mysli..
...kdo pak rozezná osvícenou boží myšlenku od neosvícené osobní myšlenky...?

:)
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:03:49

Jana píše:Ano, je to možné. Všechno je sice možné, ale ne všechno prospívá.

Komu to prospívá nebo neprospívá?

Jana píše:
kdo pak rozezná osvícenou boží myšlenku od neosvícené osobní myšlenky...?

Bezpodmínečná láska.


Bezpodmínečná láska má tedy
svoji vlastní mysl,
své rozlišování,
své ohodnocování,
své posouzení zda je to dobré nebo zlé?
Že ona - bezpodmínečná láska - je onen výsledek snězení rajského jablka z bájného Edenu? :)
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:09:18

Co když je někde iluze o tom, že žiji bezpodmínečnou láskou, jsem bezpodmínečnou láskou, hovoří ze mne Bůh, jsem božími rukami a přitom si to jen namlouvám.
Že si to namlouvám, rozpozná opět jen bezpodmínečná láska. Já bych řekla Pravda, resp. ten, kdo ji "zná", "vidí", žije ji a zná tedy, vidí i projevy nepravdy.

Existuje takový pěkný citát:

"Pravda lež pozná, ale lež Pravdu nepozná."
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:19:44

Proč to hned Jani obrátíš na toho druhého? V tom, co píšeš, je skrytá vlastní obrana. Svou reakcí jasně říkáš, že ty tu bezpodmínečnou lásku žiješ a pokud se objeví myšlenka, že ne všichni ji skutečně žijí, někteří si to namlouvají - hned to otočíš PROTI té myšlence a proti tomu, kdo ji psal.

Koho chráníš?
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:20:03

Jana píše:V bezpodmínečné lásce všechny myšlenky mizí a zůstává jen ona, protože je Bohem. Bůh tvoří jen dobré věci, takže ty zbylé funkce, co uvádíš, nejsou potřeba.

Bůh tvoří jen dobré věci, ty zlé ne. Hm.
Ty špatné věci tvoří tedy někdo jiný...ten, kdo je mimo Boha.....špatné věci tedy tvoří Světlonoš a jeho družina.....ale i toho přece kdysi stvořil Bůh...
Bůh, když stvořil anděly, speciálně Světlonoše, šlápl vedle a stvořil špatnost...??


Jana píše:Životu.

Je život žitý ve hmotě opravdu nutný?
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:27:20

Návštěvník píše:Co když je někde iluze o tom, že žiji bezpodmínečnou láskou, jsem bezpodmínečnou láskou, hovoří ze mne Bůh, jsem božími rukami a přitom si to jen namlouvám.
Že si to namlouvám, rozpozná opět jen bezpodmínečná láska. Já bych řekla Pravda, resp. ten, kdo ji "zná", "vidí", žije ji a zná tedy, vidí i projevy nepravdy.

Existuje takový pěkný citát:

"Pravda lež pozná, ale lež Pravdu nepozná."



Návštěvník píše:Proč to hned Jani obrátíš na toho druhého? V tom, co píšeš, je skrytá vlastní obrana. Svou reakcí jasně říkáš, že ty tu bezpodmínečnou lásku žiješ a pokud se objeví myšlenka, že ne všichni ji skutečně žijí, někteří si to namlouvají - hned to otočíš PROTI té myšlence a proti tomu, kdo ji psal.

Koho chráníš?


:hm:
Proč to děláš?
Vždyť tohle je fakt zbytečné.
Hele, kdysi kdosi kvůli rejpání do božích rukou přišel o pár kamarádek...a i semtam o nějakého kamaráda.....zbytečně...
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:31:01

Že nastala realizace se pozná podle utichnutí mysli cokoli chtít, protože není pro koho...

Že nenastala realizace pozná se podle neustálé potřeby a někdy až hladu(!) něco....
Něco chtít pro hladovou mysl, nějaký pokrm, hračku, aby...
Chybí tiché plutí, projev je spíše kraválem, někdy menším, někdy větším, protože takové shánění potravy je bojem.

Utichnutí v mysli i v srdci s sebou přináší i pro "své" okolí až hmatatelný klid..., např. v oblasti desítek kilometrů kolem místa, kde bydlí Matka Meera, tento klid je.

Také podle přítomnosti takových projevů a právě takových projevů, jako je obrana nebo útok se pozná, jestli se jedná o nositele realizované mysli nebo ne.
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:40:17

Návštěvník píše:Že nastala realizace se pozná podle utichnutí mysli cokoli chtít, protože není pro koho...

Že nenastala realizace pozná se podle neustálé potřeby a někdy až hladu(!) něco....
Něco chtít pro hladovou mysl, nějaký pokrm, hračku, aby...
Chybí tiché plutí, projev je spíše kraválem, někdy menším, někdy větším, protože takové shánění potravy je bojem.

Utichnutí v mysli i v srdci s sebou přináší i pro "své" okolí až hmatatelný klid..., např. v oblasti desítek kilometrů kolem místa, kde bydlí Matka Meera, tento klid je.

Také podle přítomnosti takových projevů a právě takových projevů, jako je obrana nebo útok se pozná, jestli se jedná o nositele realizované mysli nebo ne.

A co tvá mysl, je už zticha, nebo má stále hlad?
:D
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:43:53

Návštěvník píše:Že nastala realizace se pozná podle utichnutí mysli cokoli chtít, protože není pro koho...

Že nenastala realizace pozná se podle neustálé potřeby a někdy až hladu(!) něco....
Něco chtít pro hladovou mysl, nějaký pokrm, hračku, aby...
Chybí tiché plutí, projev je spíše kraválem, někdy menším, někdy větším, protože takové shánění potravy je bojem.

Utichnutí v mysli i v srdci s sebou přináší i pro "své" okolí až hmatatelný klid..., např. v oblasti desítek kilometrů kolem místa, kde bydlí Matka Meera, tento klid je.

Také podle přítomnosti takových projevů a právě takových projevů, jako je obrana nebo útok se pozná, jestli se jedná o nositele realizované mysli nebo ne.


Nepleteš si pojmy, jako je hlad a polykání, s rozdáváním? :crazy:
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:45:34

Existuje takový pěkný citát:

"Pravda lež pozná, ale lež Pravdu nepozná."


Možná i takto:

Pravda je ke lži milostivá, jako matka, která se dívá na spící dítě. Chápe a ví, vidí, že dítě ještě spí a miluje ho, jako sebe samou a ani to ne, protože celé její srdce patří jemu, dítěti, patří Jemu, ona sama není...

Lež k Pravdě není milostivá, podvědomě vnímá ohrožení, ego vnímá ohrožení pro svou existenci a brání se, kope nebo utíká.

Přitom kdyby vědělo.... :)
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:48:48

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Že nastala realizace se pozná podle utichnutí mysli cokoli chtít, protože není pro koho...

Že nenastala realizace pozná se podle neustálé potřeby a někdy až hladu(!) něco....
Něco chtít pro hladovou mysl, nějaký pokrm, hračku, aby...
Chybí tiché plutí, projev je spíše kraválem, někdy menším, někdy větším, protože takové shánění potravy je bojem.

Utichnutí v mysli i v srdci s sebou přináší i pro "své" okolí až hmatatelný klid..., např. v oblasti desítek kilometrů kolem místa, kde bydlí Matka Meera, tento klid je.

Také podle přítomnosti takových projevů a právě takových projevů, jako je obrana nebo útok se pozná, jestli se jedná o nositele realizované mysli nebo ne.

A co tvá mysl, je už zticha, nebo má stále hlad?
:D

V Tichu uslyšíš..... :)

Ale v kraválu nee :)
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:50:00

Návštěvník píše:
Existuje takový pěkný citát:

"Pravda lež pozná, ale lež Pravdu nepozná."


Možná i takto:

Pravda je ke lži milostivá, jako matka, která se dívá na spící dítě. Chápe a ví, vidí, že dítě ještě spí a miluje ho, jako sebe samou a ani to ne, protože celé její srdce patří jemu, dítěti, patří Jemu, ona sama není...

Lež k Pravdě není milostivá, podvědomě vnímá ohrožení, ego vnímá ohrožení pro svou existenci a brání se, kope nebo utíká.

Přitom kdyby vědělo.... :)

Lež a pravda a k tomu jejich velká družina polopravd a pololží...
Návštěvník
 

Další

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron