jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Moderátor: rafael

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Pavla » úte 10. čer 2014 12:43:53

takže znovu a lépe...
ke knížečce Iluze od Richarda Bacha


Je to vymyšlený příběh o setkání Richarda s Mistrem , který vstoupil do naší moderní doby... Richard nasává Mistrovu přítomnost a rozšířuje svoje vědomí při vzájemných rozhovorech...s podvědomou touhou taky být Mistrem....

V závěrečné části Mistr po jednom z rozhovorů říká s úsměvem Richardovi... "Richarde, víš co?, právě jsi odmaturoval... Jakej je to pocit být Mistr?" a na to říká Richard... "Pekelné zklamání"... :( :) ...... Podíval se na Richarda s nekonečně malým úsměvem a řekl... "Zvykneš si na to"....

=========================================================================================

tedy Jani, ne, vědomí lásky, kterou je moje existence, u mě nijak není...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod rafael » úte 10. čer 2014 15:17:00

Pokud si myslíte: "jsem božské Já", pak je to falešné já, je to ego. Vy jste božské Já, ale jak to můžete říct? Skrze myšlenku, skrze mysl? Ne. Mysl musí zmizet a musí tam být plné Vědomí... tohle není stav bdění, snění nebo hlubokého spánku. Není tam žádné úsilí, žádná metoda. Jakákoliv metoda meditace je jen v mysli.


Božské Já ví všechno... ví, co je pro vás dobré, ví, co potřebujete. Ego zbytečně vytváří nesmysly. Proto vaší povinností je to zastavit, odstranit! Potom přichází velmi přirozeně energie božského Já a sílí. Realizace Já znamená skoncovat s připoutáním k vlastní mysli. Odstraňujete své myšlenky a touhy z milosti božského Já nebo Gurua, nikoliv vlastním úsilím. Zastavte své myšlenky a všechno se děje z milosti božského Já nebo Gurua. Jděte, dělejte cokoliv bez připoutanosti a s Klidem a energie Já se bude zvětšovat. Nepřipoutanost k mysli - to je zážitek božského Já.


Člověk, který realizoval Já také vidí svět. Žije jako ostatní lidé. Jak? On není svázaný s žádnou myšlenkou. Není připoutaný k žádné metodě, k žádnému světlu, k žádné zkušenosti, k žádnému pocitu, k žádné věci. Není připoutaný, protože Já je nezávislé a není svázané s ničím. Jak se pak Realizovaní lidé pohybují po světě, jak mluví s ostatními, jak mohou radit hledajícím? Osvícený člověk nemá ego. Není připoutaný k žádné myšlence, pocitu ani zkušenosti... protože nemá ego, pouze božské Já.



Gňáni proto hovoří se všemi hledajícími Srdcem, upřímně a z celého božského Já. On nezná rozdíly, nevidí tvary ani jména, nezná svět. On nemá ego, nemá mysl, on je božské Já. Gňáni také vidí svět a hovoří s oddanými, cestuje na rozličná místa, ale zažívá pořád stejný stav božského Já. Gňáni zná pouze božské Já... všechno je božské Já.

Myslíte si: "Ach, každý je božské Já" a snažíte se vidět ve všem rovnost skrz své ego ... to je ale vyloučeno. Odstraňte své ego. Gňáni je pořád stejný. Vy myslíte na Boha, ale Gňáni na Boha nikdy nemyslí. V Bohu nejsou rozdíly... není rozdíl mezi Bohem a vámi.


Zážitek Já není nikdy z vašeho úsilí. Vaše touhy, vaše duality, vaše podoba a jméno nikdy nepomohou k Realizaci. Božské Já je zde pořád ... mysl nebo úsilí nejsou třeba. Milost Já spaluje vaše ego, vaše myšlenky, vaší iluzi. Já odstraňuje vše, to je jeho práce. Vy si však myslíte, že to odstraňujete vy. Je to jen velké divadlo, velkofilm.

Vy myslíte, víte, říkáte neustále "já jsem", "já vím", "já mám", "já slyším", "já mluvím". Každá myšlenka obsahuje falešné já, proto musíte falešné já odstranit. Nemyslete na svou Realizaci Já, nepřemýšlejte o své mysli, nepřemýšlejte o světě. Zaměřte svou pozornost na falešné já, pak je snadné ho spálit. Vy máte pouze odstranit samotné falešné já ... nic víc není potřeba. Iluze spočívá na falešném já, takže když ho odstraníte, zbyde samotné božské Já a všechno je božské Já. Všechno... každá myšlenka, každá věc, svět, smyslové orgány a tělo, všechno je božské Já. Pokud neodstraníte falešné já, pak je všechno falešné. Falešné já nemá skutečnou existenci.
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 11. čer 2014 15:02:31

Zůstala jen Boží přítomnost, láska, která je celou existencí.
Z toho všeho, co jsem byla, zůstalo jen srdce, které začalo hořet vždycky, když se objevovala myšlenka, že někoho miluju. Ten žár v srdci tuhle dvojnost spaloval, to já a milovaný se tavilo a zůstávala jen Boží přítomnost.

-------------------------------------------------------------------------

to je skutečně hodno k zamyšlení ...
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků