jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Moderátor: rafael

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:51:27

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:A co tvá mysl, je už zticha, nebo má stále hlad?
:D

V Tichu uslyšíš..... :)

Ale v kraválu nee :)

V tom kraválu co děláš tvé ticho neuslyším.. :what:
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 9:58:43

Jak poznám, koho je ten neklid, co je v mé mysli?

Obrácením pozornosti správným směrem :)
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 10:02:24

Návštěvník píše:Jak poznám, koho je ten neklid, co je v mé mysli?

Obrácením pozornosti správným směrem :)

Tvá mysl je tedy klidná, i když na venek dělá kravál?
Tak to ber tak, že i ostatní mysli jsou v klidu, i když se ti zdá, že dělají kravál.
========================================
Sečteno a podtrženo, všechny mysli jsou zde v naprostém klidu.
Jen rámusu je tu jak o matějské pouti.
:D
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 10:09:48

miroslav píše:
Jana píše:Tak jako ego nehořelo láskou, tak se ani iluze nestávala pravdou.
:)


Výsledek vypadá spíš že to proběhlo bez těch "ne" a "ani" :hm:

Ozářené (osvícené) ego :)
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 10:19:58

Jana píše:
Jana píše:Životu.
Je život žitý ve hmotě opravdu nutný?[/

Já nevím. Nemám pocit, že žiju v hmotě. Je ve mně projekce světa prostřednictvím smylů. Nemůžu říct, že svět není skutečný, ta projekce vypadá naprosto věrohodně , ale skutečnost si stále uvědomuju jako to věčné, neměnné, z tohohle pohledu svět skutečný není. Možná by to projevené stálo za to prozkoumat dál, tohle zatím není úplně jasné.

Možnosti pohybu a tvoření jsou při spočinutí mysli ve hmotě velmi omezené.
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Pavla » úte 10. čer 2014 12:04:46

asi se nedá mluvit o trvale spáleném egu, pokud čas od času vystrčí ego růžky a naše vnímání všeho ostatního jako Nás samotných je zastřeno nějakým projevem třeba sebeobrany nebo nelásky.....
Takové projevy na sobě ale musí poznávat každý sám za sebe, sebeupřímně si je přiznat...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Pavla » úte 10. čer 2014 12:11:44

Jana píše:
Pokud v někom jiném vidíš něco jiného, než poznáváš v sobě, není to způsobeno nekvalitní ( :D ) psychosomatickou jednotkou někoho jiného, ale je to způsobeno tím, že Ty se díváš na druhého skrz filtr osobní mysli.



s tím by se dalo souhlasit... :)
a krásně se dají vystopovat situace, kdy k tomu (u mě) dochází a dá se i vystopovat, s velkou ochotou vidět se i v nelichotivém světle sama před sebou... proč..., že se na druhého začnu dívat skrz filtr oddělenosti a začnu se proti jeho vlivu nějak bránit nebo začnu s ním bojovat (to už ego zase povstalo a přebírá vládu)

Na jednu stranu je mi sympatický způsob žití, který tu prezentuješ, jakože žití bez nějakých připoutaností k vlastním projevům, myšlenkám a činům... Příkladem píšu, čtu, něco dělám a nic si o tom nemyslím... je to osvobozující, ale ještě o trochu srandovnější a osvobozující mi přijde se zastavit a podívat se na ten prvotní podnět, proč třeba píšu, ně+co dělám, nic si nemyslím a je zajímavé sledovat, jak se odpovědi prohlubují a mění...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. čer 2014 12:14:07

Pavla píše:Takové projevy na sobě ale musí poznávat každý sám za sebe, sebeupřímně si je přiznat...

Zajímá mě ten proces jako takový: pochopení, že záleží především na důvodech, proč něco děláme, samo vede k hlubší všímavosti. Je tak možné začít si u sebe uvědomovat i to, co zatím unikalo pozornosti - nevědomé důvody, které rozhodují, jaké vzniknou reakce na to, co se děje, na vlastní jednání i na to, jak reaguje okolí. V buddhismu se tomu říká rozvíjení pozornosti - bdělosti k mysli a nad myslí. To umožňuje postupné odpoutávání vědomí od nevědomého sebeztotožňování s obsahy mysli, které se neobjevují jako myšlenky, ale jen jako nezřetelné pocity na pozadí jednotlivých myšlenek.

Tenhle postup mi přijde docela užitečný vzhledem k tomu, že si uvědomujeme jen malou část obsahů vlastní mysli. V minulosti se odborníci shodovali, že si je uvědomujeme asi jen z 10% a že ve zbývajících cca 90% je to naše nevědomí, které určí, jak zareagujeme. Dr. Radkin Honzák ale nedávno konstatoval, že aktivní působení nevědomí v běžném životě je zřejmě ještě mnohem rozlehlejší a mnohem častější.

Aha, pro mě je to ulpívání pozornosti na rozdílech mezi osobami, ulpíváním na iluzi dvojnosti, tedy něčím, co namísto, aby umožnilo prostup skrz mysl k čistému Vědomí, naopak myšlenky zahušťuje a zneprůhledňuje skutečnost.

Považuješ odpoutávání vědomí od nevědomého sebeztotožňování s obsahy mysli za ulpívání na rozdílnostech a na iluzi dvojnosti?

viewtopic.php?f=205&t=3516&start=10#p77682
Návštěvník
 

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Pavla » úte 10. čer 2014 12:26:16

Jana píše:
Pavla píše:asi se nedá mluvit o trvale spáleném egu, pokud čas od času vystrčí ego růžky a naše vnímání všeho ostatního jako Nás samotných je zastřeno nějakým projevem třeba sebeobrany nebo nelásky.....
Takové projevy na sobě ale musí poznávat každý sám za sebe, sebeupřímně si je přiznat...


Je možné se na totéž dívat ze dvou úhlů pohledu.

Z pohledu ztotožnění s iluzí a pak osvobozování se od iluze je věčným nikdy nekončícím bojem, kdy je tendence iluzi ega vylepšovat do nekonečna s marnou nadějí, že se z ní stane jednou pravé Já.

A nebo se na to dívat z pohledu pravého Já, jako na Boží hru, božskou zábavu, ve které o nic nejde.

Tomášovi radili dobře: "Vyměňte si s Bohem místo."



:) no, počkej, vymněňte si s Bohem místo...:) nevím, v jaké situaci a souvislosti tuto radu udělovali, ale do konečných důsledků, vyměnit si s Bohem místo... :D to nemůžeš udělat, i kdyby jsi se rozkrájela..... a nikdo jiný....
Pokusíme-li se o to opravdu poctivě, pak s pokorou i smíchem nad naší vlastní pošetilostí budeme muset uznat, že takové tvůrčí schopnosti nám vlastní prostě nejsou...
Můžeme třeba milovat tak, jak nejlíp si dovedeme představit, můžeme být dobří, tak, jak si představujeme, že je dobrý Bůh atd, ale co se týče tvůrčích schopností, tam to nepůjde...

I mně se líbí ten pohled, že život je jen hra, jedna velká sranda, ve které o nic tam moc nejde...že není třeba někam jít, o něco usilovat, něco mít...někým být...že nejsem ničím důležitá... v tom je veliká svoboda....

Co se týče svobody, zaujal mě tenhleten aktuální článek :
http://www.novinky.cz/muzi/335962-muz-k ... penez.html


Podle mě, je hodně z toho, co tady říkáme jen soubor hezkých slov... ale převedením do praxe se teprve ego zjemňuje.... třeba skutečně žít bez peněz, to už je o spojenectví s Bohem víc, než (z mého pohledu) žijí ti, kterým se říká Mistři...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Pavla » úte 10. čer 2014 12:43:10

tak se omlouvám, nějak se mi nepodařilo nakopírovat to co jsem chtěla jak jsem chtěla... :D
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Pavla » úte 10. čer 2014 12:43:53

takže znovu a lépe...
ke knížečce Iluze od Richarda Bacha


Je to vymyšlený příběh o setkání Richarda s Mistrem , který vstoupil do naší moderní doby... Richard nasává Mistrovu přítomnost a rozšířuje svoje vědomí při vzájemných rozhovorech...s podvědomou touhou taky být Mistrem....

V závěrečné části Mistr po jednom z rozhovorů říká s úsměvem Richardovi... "Richarde, víš co?, právě jsi odmaturoval... Jakej je to pocit být Mistr?" a na to říká Richard... "Pekelné zklamání"... :( :) ...... Podíval se na Richarda s nekonečně malým úsměvem a řekl... "Zvykneš si na to"....

=========================================================================================

tedy Jani, ne, vědomí lásky, kterou je moje existence, u mě nijak není...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 12:01:44

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod rafael » úte 10. čer 2014 15:17:00

Pokud si myslíte: "jsem božské Já", pak je to falešné já, je to ego. Vy jste božské Já, ale jak to můžete říct? Skrze myšlenku, skrze mysl? Ne. Mysl musí zmizet a musí tam být plné Vědomí... tohle není stav bdění, snění nebo hlubokého spánku. Není tam žádné úsilí, žádná metoda. Jakákoliv metoda meditace je jen v mysli.


Božské Já ví všechno... ví, co je pro vás dobré, ví, co potřebujete. Ego zbytečně vytváří nesmysly. Proto vaší povinností je to zastavit, odstranit! Potom přichází velmi přirozeně energie božského Já a sílí. Realizace Já znamená skoncovat s připoutáním k vlastní mysli. Odstraňujete své myšlenky a touhy z milosti božského Já nebo Gurua, nikoliv vlastním úsilím. Zastavte své myšlenky a všechno se děje z milosti božského Já nebo Gurua. Jděte, dělejte cokoliv bez připoutanosti a s Klidem a energie Já se bude zvětšovat. Nepřipoutanost k mysli - to je zážitek božského Já.


Člověk, který realizoval Já také vidí svět. Žije jako ostatní lidé. Jak? On není svázaný s žádnou myšlenkou. Není připoutaný k žádné metodě, k žádnému světlu, k žádné zkušenosti, k žádnému pocitu, k žádné věci. Není připoutaný, protože Já je nezávislé a není svázané s ničím. Jak se pak Realizovaní lidé pohybují po světě, jak mluví s ostatními, jak mohou radit hledajícím? Osvícený člověk nemá ego. Není připoutaný k žádné myšlence, pocitu ani zkušenosti... protože nemá ego, pouze božské Já.



Gňáni proto hovoří se všemi hledajícími Srdcem, upřímně a z celého božského Já. On nezná rozdíly, nevidí tvary ani jména, nezná svět. On nemá ego, nemá mysl, on je božské Já. Gňáni také vidí svět a hovoří s oddanými, cestuje na rozličná místa, ale zažívá pořád stejný stav božského Já. Gňáni zná pouze božské Já... všechno je božské Já.

Myslíte si: "Ach, každý je božské Já" a snažíte se vidět ve všem rovnost skrz své ego ... to je ale vyloučeno. Odstraňte své ego. Gňáni je pořád stejný. Vy myslíte na Boha, ale Gňáni na Boha nikdy nemyslí. V Bohu nejsou rozdíly... není rozdíl mezi Bohem a vámi.


Zážitek Já není nikdy z vašeho úsilí. Vaše touhy, vaše duality, vaše podoba a jméno nikdy nepomohou k Realizaci. Božské Já je zde pořád ... mysl nebo úsilí nejsou třeba. Milost Já spaluje vaše ego, vaše myšlenky, vaší iluzi. Já odstraňuje vše, to je jeho práce. Vy si však myslíte, že to odstraňujete vy. Je to jen velké divadlo, velkofilm.

Vy myslíte, víte, říkáte neustále "já jsem", "já vím", "já mám", "já slyším", "já mluvím". Každá myšlenka obsahuje falešné já, proto musíte falešné já odstranit. Nemyslete na svou Realizaci Já, nepřemýšlejte o své mysli, nepřemýšlejte o světě. Zaměřte svou pozornost na falešné já, pak je snadné ho spálit. Vy máte pouze odstranit samotné falešné já ... nic víc není potřeba. Iluze spočívá na falešném já, takže když ho odstraníte, zbyde samotné božské Já a všechno je božské Já. Všechno... každá myšlenka, každá věc, svět, smyslové orgány a tělo, všechno je božské Já. Pokud neodstraníte falešné já, pak je všechno falešné. Falešné já nemá skutečnou existenci.
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

Re: jak poznáme, že jsme realizovali?? spálili trvale ego??

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 11. čer 2014 15:02:31

Zůstala jen Boží přítomnost, láska, která je celou existencí.
Z toho všeho, co jsem byla, zůstalo jen srdce, které začalo hořet vždycky, když se objevovala myšlenka, že někoho miluju. Ten žár v srdci tuhle dvojnost spaloval, to já a milovaný se tavilo a zůstávala jen Boží přítomnost.

-------------------------------------------------------------------------

to je skutečně hodno k zamyšlení ...
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků