JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

Moderátor: rafael

Re: JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

Nový příspěvekod irulan » úte 05. lis 2013 9:45:05

vostalpetr píše:
irulan píše:
rafael píše:.....Spousta věcí se děje kolem džňánina, ale tento nepřebírá za nic zodpovědnost, ani za zázraky či léčbu nebo seberealizaci, která nastala v jeho blízkosti. Džňánin ví, že je pouze jedno jediné nejvyšší JÁ, skrze které se všechno děje. .....

......Vše, co se děje, se děje automaticky, náhle a spontánně v přítomnosti gurua. Spontánní léčby během daršanu se nestávají úsilím nebo schopností, protože Tady není nikdo, kdo by něco dělal. Tělo džňánina je pouze kanálem, které umožňuje nejvyššímu JÁ, vyzařovat a kanalizovat universální sílu. ......

....Proto se dívám člověku do očí. Při pohledu do očí dochází k očišťování mysli hledajícího, k její harmonizaci a ke transformaci stresu a ke zbavování se a k vyplavování jejich nečistot. Po té je mysl vtahována do Srdce. ....

Autorem je guru? Ví guru, ze je guruem? A muze to pravdive o sobe tvrdit?
Co kdyz je to tak, ze ve skutecnosti je tvůj guru v každém koho potkas a v kazde situaci, která se ti děje?




Autorem je UV,
měli by jste se tedy dívat do očí UV,
jenže to žádný oči nemá, takže se nedokonale připojujete na UV přes oči či tělo gurua,
ale guru není tělo, ale je UV

UV je pak všude,
at už je zde přítomen nějakej guru nebo není,
na UV se lze naladit kdykoliv a kdekoliv

ale lepší je neladit sebe, ale nechat UV at nás naladí samo...
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. lis 2013 10:07:38

Návštěvník
 

Re: JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 05. lis 2013 10:18:09

Návštěvník píše:Rafael mohl zmínit autora:
http://www.satsang-mit-marta.de/index.php?id=234


to mohl, jsou to slova Marty Jansen

http://bytismartou.blog.cz/1007/guru-a-jeho-uloha
Návštěvník
 

Re: JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

Nový příspěvekod rafael » stř 25. pro 2013 23:48:29

to není závislost jako taková.. guru pokud je realizovaný a je jedno jestli je to žena nebo muž, přitahuje své žáky a hledající svým vnitřním JÁ, božským já, svou dokonalostí.. guru je jako bůh, bůh v lidském těle, učí nebo stačí jen pobývat v jeho přítomnosti a inspiruje naše valstní duchovní srdce..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. pro 2013 4:22:39

vostalpetr píše:ŽE VŮBEC NENÍ ZNÁMÝ POSTUP SPONTÁNNÍ REALIZACE,
TEDY REALIZACE KTERÁ PROBĚHNE BEZ ÚSILÍ HLEDAJÍHO I BEZ PŘÍTOMNOSTI GURUA

Tuhle realizaci může uskutečnit jen ten, co o duchovních technikách vůbec nic neví a nějaké duchovno ho vůbec nezajímá a neklábosí na duchovních forech.....klábosit na takových fórech začne až když je realizovaný...

:P
Návštěvník
 

Re: JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

Nový příspěvekod roman » čtv 26. pro 2013 13:05:01

A co to vnější Já ?
    Vnější Já je nonsenc. Můžeme mluvit o Já, jako o vnitřním aspektu Já(atmanu), na jehož základě teprve vzniká rozlišování vnitřního a vnějšího, nebo o Já(brahmanu), které není ani vnitřní ani vnější, tedy Vědomí nerozlišené, bez hranic.
      roman
       
      Příspěvky: 265
      Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

      Re: JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

      Nový příspěvekod roman » čtv 26. pro 2013 13:59:10

        No z pohledu mysli se to tak jeví, že je tu nějaké "vně" a to ale pouze proto, protože je tu také naké uvnitř(centrum). V sahadza kde tedy jak píšeš vše co pozoruješ je Já, není viděné uvědomováno odděleně od tebe(Já), tedy nelze mluvit o vnějším a vnitřním. Vnitřní a vnější je pouze důsledkem iluze oddělenosti, když tedy tato oddělenost zmizí co lze nazvat vnějším a co vnitřním?
          roman
           
          Příspěvky: 265
          Registrován: pon 07. lis 2011 13:56:02

          Re: JAK TO VLASTNĚ DOOPRAVDY JE ...II

          Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. pro 2013 15:19:35

          vostalpetr píše:
          to není závislost jako taková.. guru pokud je realizovaný a je jedno jestli je to žena nebo muž, přitahuje své žáky a hledající svým vnitřním JÁ, božským já, svou dokonalostí.. guru je jako bůh, bůh v lidském těle, učí nebo stačí jen pobývat v jeho přítomnosti a inspiruje naše valstní duchovní srdce..


          A co to vnější Já ?

          Na to zřejmě v případě "vnitřnitelů" sere bílej tesák....

          :D
          Ve vnějším Já se prohání spousta vnitřních Já , avšak každému vnitřnímu Já se zdá, že je ve vnějším Já samotné, opuštěné. Nevnímají se navzájem, jsou uzavřená ve svém vnitřním Já, i když si myslí, že je to ono vnější Já, že je to Jednota.
          Návštěvník
           


          Zpět na Rafael

          Kdo je online

          Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků