co je smrt ega...??

Moderátor: rafael

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. črc 2013 19:05:35

Co je smrt ega?

Ustání jeho podnikavosti

:)

A může pro to ego něco udělat?
Návštěvník
 

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod rafael » pát 26. črc 2013 19:36:24

Jana píše:Smrt ega je smrt iluze o smrti iluze.

:)



ano přesně tak, hezky napsané..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » pát 26. črc 2013 19:46:05

Jana píše:Smrt ega je smrt iluze o smrti iluze.

:)


:confused: nesmrtelná iluze = skutečnost :)
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. črc 2013 20:03:14

Návštěvník píše:
Co je smrt ega?

Ustání jeho podnikavosti

:)

A může pro to ego něco udělat?

Jana píše: :D :D :D

Pokud nic - ani upustit od toho, co u sebe rozpozná jako podnikavost - proč mudrcové říkají lidem, jak dá dojít ke stavu bez ega? Proč jim to říkají?
Návštěvník
 

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » pát 26. črc 2013 20:06:02

Aby se unavilo až do úplného vyčerpání a rezignace? :what:
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » pát 26. črc 2013 20:25:08

Probuzení je jen hra a iluze je nekonečná?
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. črc 2013 20:33:09

Jana píše:
Návštěvník píše:Pokud nic - ani upustit od toho, co u sebe rozpozná jako podnikavost - proč mudrcové říkají lidem, jak dá dojít ke stavu bez ega? Proč jim to říkají?

Protože to je součástí té hry na probuzení. Patří to do ní.

:)

Hra na probuzení obvykle nejdřív probíhá jako snaha o dosažení stavu bez ega. Nakonec dojde k pochopení, že jakákoliv osobní aktivita je aktivitou ega, kterou se pocit oddělené existence dál udržuje a posiluje.

Kdyby ale ego nezačalo vědomě upouštět od vznikajících impulzů podnikavosti - například sebeodevzdáváním Tomu, z čeho celá Hra pramení - došla by jeho hra a s ní i ono samo ke konci?
Návštěvník
 

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » pát 26. črc 2013 20:54:29

Jana píše:
šelma píše:Probuzení je jen hra a iluze je nekonečná?

Když se v nás probudí Kristus, můžeme říct, že by někdy nebyl probuzený ?
Iluze je nekonečná přesně tak jako je nekonečná mysl.


No třeba já se považuji za Krista a probuzená jsem teprve od května. :D Navíc se považuji za vědomí úplně sjednocené s egem.
Nevím vůbec, co je to iluze. Všechno mi přijde skutečné. Bude to tedy tím, že místo myšlenek si uvědomuji jen sebe jako tělo.
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. črc 2013 21:19:23

Jana píše:Když se v nás probudí Kristus...

Omlouvám se, ale nešlo by to nazvat míň osobně?

U těch, co se narodili buď před Kristem, nebo žijí v jiných než křesťanských zemích, ale i u řady z nás žijících na Západě dneska dochází ke stavu bez ega například dzogčenem, nebo zenem, nebo advaitou... nebo jen pouhým pochopením, jak to JE (např. Tolle a další)

Bylo by dost matoucí, kdyby někdo z nich říkal například že se v něm probudil Buddha, vnášel by do toho název božské kvality svého mistra, spojené jen s určitou historickou osobou :what:
Návštěvník
 

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » pát 26. črc 2013 21:20:47

Jana píše:A kde byl Kristus v dubnu ?


Spal. Vědomí bloudilo mimo tělo. :)
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » pát 26. črc 2013 21:27:02

Návštěvník píše:
Jana píše:Když se v nás probudí Kristus...

Omlouvám se, ale nešlo by to nazvat míň osobně?

U těch, co se narodili buď před Kristem, nebo žijí v jiných než křesťanských zemích, ale i u řady z nás žijících na Západě dneska dochází ke stavu bez ega například dzogčenem, nebo zenem, nebo advaitou... nebo jen pouhým pochopením, jak to JE (např. Tolle a další)

Bylo by dost matoucí, kdyby někdo z nich říkal například že se v něm probudil Buddha, vnášel by do toho název božské kvality svého mistra, spojené jen s určitou historickou osobou :what:


http://cs.wikipedia.org/wiki/Kristus
Kristus (latinsky christus, řecky Χριστός - Christós, hebrejsky מַשִׁיחַ - maššíach) znamená „pomazaný“, „mesiáš“, „spasitel“, „Bohem vyvolený král“.

Nepřijde mi, že by se probuzení bez ega považovali za krále. Co to nazvat třeba moloch?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Moloch_%28b%C5%AFh%29
Moloch, Molech nebo Molek je jméno boha, který byl uctíván ve starověkých kulturách Blízkého východu. Jeho jméno je odvozeno ze semitského kořene m-l-k(ch) a znamená totéž, co „král“.
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod rafael » pát 26. črc 2013 21:37:26

šelma píše:
Jana píše:
šelma píše:Probuzení je jen hra a iluze je nekonečná?

Když se v nás probudí Kristus, můžeme říct, že by někdy nebyl probuzený ?
Iluze je nekonečná přesně tak jako je nekonečná mysl.


No třeba já se považuji za Krista a probuzená jsem teprve od května. :D Navíc se považuji za vědomí úplně sjednocené s egem.
Nevím vůbec, co je to iluze. Všechno mi přijde skutečné. Bude to tedy tím, že místo myšlenek si uvědomuji jen sebe jako tělo.


kdo se považuja za krista, já.. kdo považuje vědomí sjednocené s egem, já.. iluze je to co píšeš, obojí si myslí ego a ego je pouze mysl, virutální osoboa myšlenek.. a jak píšeš že jsi tělo, toto si myslí iluze sama o sobě, iluze mysli ti říká já jsem tělo, přitom tělo je iluze mysli která si sama o sobě myslí že je tělem a skutečností.. pokud spíš nemáš tělo, nejsi mysl a přesto víš že spíš..ty jsi to, kdo ví že spíš.. tam hledej..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 26. črc 2013 21:48:45

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Když se v nás probudí Kristus...

Omlouvám se, ale nešlo by to nazvat míň osobně?

U těch, co se narodili buď před Kristem, nebo žijí v jiných než křesťanských zemích, ale i u řady z nás žijících na Západě dneska dochází ke stavu bez ega například dzogčenem, nebo zenem, nebo advaitou... nebo jen pouhým pochopením, jak to JE (např. Tolle a další)

Bylo by dost matoucí, kdyby někdo z nich říkal například že se v něm probudil Buddha, vnášel by do toho název božské kvality svého mistra, spojené jen s určitou historickou osobou :what:

Díky, za upozornění, mohlo by se mluvit o Vědomí, Atmanu, ale pro mě je tohle probuzené Kristem, protože to je živé, dalo by se říct, že pravé Já, ale když se Kristus ke slávě nebes pozvedá a jsem tím nebem, tak kde a co jsem já ?

jsi.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 26. črc 2013 22:28:01

Jana píše:
Josef píše:jsi.

Díky, Josefe,
stejně jako Ty.

:)

hmmmm .... takze tu mame Janu, Josefa, Rafaela, Rosadu ... spousta jmen, ukazatelu, nalepek ... pro jednoho Jsi.
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 26. črc 2013 22:35:09

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:Když se v nás probudí Kristus...

Omlouvám se, ale nešlo by to nazvat míň osobně?

U těch, co se narodili buď před Kristem, nebo žijí v jiných než křesťanských zemích, ale i u řady z nás žijících na Západě dneska dochází ke stavu bez ega například dzogčenem, nebo zenem, nebo advaitou... nebo jen pouhým pochopením, jak to JE (např. Tolle a další)

Bylo by dost matoucí, kdyby někdo z nich říkal například že se v něm probudil Buddha, vnášel by do toho název božské kvality svého mistra, spojené jen s určitou historickou osobou :what:

Díky, za upozornění, mohlo by se mluvit o Vědomí, Atmanu, ale pro mě je tohle probuzené Kristem, protože to je živé, dalo by se říct, že pravé Já, ale když se Kristus ke slávě nebes pozvedá a jsem tím nebem, tak kde a co jsem já ?

Vědomí tedy není živé? Není pravým Já?

Vědomí se k žádné slávě nebes nepozvedá, jak by taky mohlo? Je Vším, co existuje... i mnou.
Návštěvník
 

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » pát 26. črc 2013 23:14:15

rafael píše:
šelma píše:No třeba já se považuji za Krista a probuzená jsem teprve od května. :D Navíc se považuji za vědomí úplně sjednocené s egem.
Nevím vůbec, co je to iluze. Všechno mi přijde skutečné. Bude to tedy tím, že místo myšlenek si uvědomuji jen sebe jako tělo.


kdo se považuja za krista, já.. kdo považuje vědomí sjednocené s egem, já.. iluze je to co píšeš, obojí si myslí ego a ego je pouze mysl, virutální osoboa myšlenek.. a jak píšeš že jsi tělo, toto si myslí iluze sama o sobě, iluze mysli ti říká já jsem tělo, přitom tělo je iluze mysli která si sama o sobě myslí že je tělem a skutečností.. pokud spíš nemáš tělo, nejsi mysl a přesto víš že spíš..ty jsi to, kdo ví že spíš.. tam hledej..


:) Nevím, co myslíš slovem iluze. Já nejsem Bůh. Jsem Jeho ego, ve kterém nalezl zalíbení. :)
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » pát 26. črc 2013 23:18:54

Jana píše:
šelma píše:
Jana píše:A kde byl Kristus v dubnu ?


Spal. Vědomí bloudilo mimo tělo. :)

Je jen jeden jediný ? Je jen Tvůj ?
Nebo zemřel a narodil se pro spásu všech ?
Je v každém, v kom poznáváš sebe ?
Byl tu už před zrozením pekla a nebe ?


Je jich víc. Já jsem jedna z nich.
Jsem tu pro spásu svých dětí.
Sebe poznávám v těle. Ostatní poznávám stejně, jako své vlastní děti.
Jsem tu od května. :D
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Re: co je smrt ega...??

Nový příspěvekod šelma » sob 27. črc 2013 10:16:53

Jana píše:
šelma píše:Je jich víc. Já jsem jedna z nich.
Jsem tu pro spásu svých dětí.
Sebe poznávám v těle. Ostatní poznávám stejně, jako své vlastní děti.
Jsem tu od května.

Poznáváš úplně všechny jako své děti ?
Poznáváš někoho, v kom si své dítě neuvědomuješ ?
Poznáváš v někom jiného Krista ?


Všechny a poznávám v nich jejich Otce.

Měli bychom se vrátit k tématu. Když poznáte mě, poznáte ego. To má duše ode mne nebo od své mámy. Vysvobození mých dětí je mou smrtí. Můj život v nich je jejich návratem k Otci. Nakonec mně odevzdají ego.
Krista poznávám v sobě a ve své vlastní dračí matce.
„Žena musí být povýšena na stolec panovnický vedle muže, ne aby soudila, ne aby trestala, ale co anděl míru mezi ním a světem.“ - Božena Němcová
Uživatelský avatar
šelma
 
Příspěvky: 144
Registrován: pát 24. kvě 2013 20:02:03

Předchozí

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků