dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Moderátor: rafael

dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod rafael » úte 09. črc 2013 20:24:25

dokážeš odevzdat svou mysl Bohu, vzdát se jí?? odevzdta ego?? víš jak to udělat??
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 09. črc 2013 23:07:52

rafael píše:dokážeš odevzdat svou mysl Bohu, vzdát se jí?? odevzdta ego?? víš jak to udělat??

moc usili ... pokud se chci vzdat neceho ... tak to posiluju.
at si mysl je a at si jsou myslenky ... je to v poradku.
proc jim branit ... v cemkoliv ... proc je nekam odevzdavat ... moc usili.
at si jsou kdyz se uz objevily a at si odplynou kdyz budou chtit.
svobodu vsemu!!! ... sobe ... mysli ... myslenkam i pocitum.
v poradku je vse ... uplne vse! :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 09. črc 2013 23:09:52

rafael píše:dokážeš odevzdat svou mysl Bohu, vzdát se jí?? odevzdta ego?? víš jak to udělat??


... prestat to delat. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod papadev » stř 10. črc 2013 14:00:27

V mem modelu je:
1-ma lidska mysl se svyma omezenima
a
2- bozska mysl s mene omezenima
a
3-sou I dalsi mysli s vetsim ci mensim omezenim
az(jako zdrojova) je
4- Mysl ABSOLUTNA( jak si Zdroj nazyvam)

Otazku: dokazes se vzdat sve mysli?
Chapu teda jako posun od omezeni sve lidske mysli k myslim svobodnejsim a silnejsim

A zde nezalezi jen na me,tento proces postupuje souhrou a synergii vsech zucastnenych Mysli

Proto komunikaci a spojovani se s bozskymi castmi,potazmo se vsemi Vyssimi urovnemi( jak to nazyvam) povazyji za podstatne...

Kormidlovat svuj clun,aniz vim,co chce kormidelnik,kapitan a dalsi namornici--je malo prinosne,ba na prd...

... ... ... ... .
axaph
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod malpan » stř 10. črc 2013 17:25:43

odpovědi jsou to hezké, ale jak to udělat prakticky, právě teď ve všedním životě?

jakmile proběhne nějaká situace, víme, co se stalo a proč. Je to však skutečně tak? Nemůže to být o něčem jiném? Když si začneme pokládat podobné otázky, tak na místě, kde nám mysl dosud nabízela jasné odpovědi, vznikne prázdné místo, která mysl není schopna zaplnit "božím" hlasem. Zaplnit ji může při vypnutém egu intuice. To sobecké ego tam být nemůže, nejde o uspokojivost odpovědi, ale o nadhled v souvislostech...
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod papadev » stř 10. črc 2013 18:44:14

jak to provést prakticky?

to je pěkná otázka,ale precizní odpověd na ni nemám

ano,já praktikoval jakési techniky,ale byl pokrok odvislý od tohoto a nijakého jiného praktikování?
a pomohlo by to samé praktikování někomu jinému?

má odpověd na obě otázky je:kdo ví?

myslím,že v hledání té "správné" praxe to není

je to,nebo může to být v Přístupu,který do hledání dáváme

mnoho lidí hledá,a ani si nevšimnou,že se vlastně ztrácí...

... ... ... ... .
aaxpahh
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod rafael » stř 10. črc 2013 20:29:01

odevzdání mysli je bez usílí,božské srdce člověka ale musí být připravené a čisté aby toto mohlo proběhnout, a dle mého názoru je to také podílem milosti JÁ, pokud milost JÁ uzná za vhodné že je tato možnost udělá to.. je to ale bez usílí, nemí tam být já ted vše odevzdávám, nesmí tam být mysl, nesmí tam být nic, jen prázdnost srdce.. pak to jde..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 11. črc 2013 10:21:52

... jak k tomu dojit?
universalni navod neexistuje.
je tu ale cesta ... a na ni lze delat cokoliv ... jednu techniku ... nebo milion ... nezalezi na tom.
nekdo stravi 100let v klastere a jiny pujde ze slevarny domu ... zakopne na schodech ... a oba to maji. :)
to co je spolecny ... je ... prohlednuti ... probuzeni ... takove to aha! ... nic se nezmeni ... zivot jde dal ... dla chodim do klastera nebo do slevarny ... a nebo ne ... jen vim ze sen je sen a ja jsem snici ... a tim se zmeni vsechno a nebo ne ... ale uvidim ze ja se vlstne nijak nikdy nemenim ... prestanu se totiz menit a to je ulevne osvobozujici ... prestanu verit ze se neustale menim. :)

je to o zjisteni toho ze nejsem to co si myslim ze jsem.
je to o zjisteni toho co opravdu jsem ... :)

to co pomaha ... je to ... co se prave ted deje ... staci byt pozorny ... v tom co se prave ted deje ... je uplne vsechno ... ne jen meditace a tibetani ... ale i smrkani a chrchlani ... vsechno ... je to tu porad .... porad je to po ruce .... porad je to pred nosem ... staci si vsimnout .... staci byt na chvilku pozorny ... je to tady v kanclu ... i u pramenu Gangy.

to co pomaha je ... prave ted ... prave tady ... je to tu stale ... a je to tak bezne a obycejne ... ze se to lehce prehlizi.
staci byt pozorny k tomu co je ... ono se to deje samo ... bez usili ... samo se to nabizi ... stale ... v kazdem okamziku ... porad ... furt ... i ted ... i prave ted ... se to deje ... To se deje.
nemam na to zadny vliv, ani nad tim zadnou kontrolu ... deje se to samo od sebe ... muzu se drit k smrti treba tisic zivotu a stejne to neprijde.

vedlo usili nekoho z vas k osviceni?

takze dokud si myslim ze tu je nejake ja co se musi rozpustit, odevzdat, meditovat, lestit, lestit, lestit ... tak to nevadi ... kdyz uz tady je ... :)
ja nevadi, meditace nevadi, zivot nevadi, smrt nevadi ...
a kdyz neco navadi tak to nemusim resit a menit ... a muzu ... relaxovat, neresit to a nechat to tak ... a pak si jednoho dne To vsimne, ze se To deje ... ale to taky nevadi.


a jak to poznat?

jak pise tolle v moci...
ot: ... Jak poznám, že jsem se vzdal přítomnému okamžiku?
odp. ... Až nebudete muset klást tuto otázku.

... proste to budu vedet ... a nebo ne ... nezalezi na tom. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 11. črc 2013 10:35:56

rafael píše:odevzdání mysli je bez usílí,božské srdce člověka ale musí být připravené a čisté aby toto mohlo proběhnout, a dle mého názoru je to také podílem milosti JÁ, pokud milost JÁ uzná za vhodné že je tato možnost udělá to.. je to ale bez usílí, nemí tam být já ted vše odevzdávám, nesmí tam být mysl, nesmí tam být nic, jen prázdnost srdce.. pak to jde..


ja ti nevim ... rekl bych ze -milost ja- nic nechce a nic nedela ... proste se to deje ... bez duvodu a bez cile.
milost ja jen je ... a to je vsechno.
neni to cekani na to az nekdo svoli ... neni tu nikdo komu by na me zalezelo ... to je jen predstava.
cekani je jen dalsi hra -ja- ... odsunuti na zitrek ... ze strachu ... protoze _ja_ nevi co bude ... a tak ma strach.
je to cekani na Godota .... co nikdy neprijde. :)

-ja- je jako dite ... kdyz se citi v bezpeci tak spokojene vrni ... a nic mu nevadi ... je v pohode ... relaxuje.
-ja- se vetsinou neciti bezpecne ... protoze mysli ... muj ty boze co bude zitra ... a za minutu .... a za vterinu!
-ja- uz je takovy ... ale to nevadi ... stejne ju tu porad ta ooobrovska bezpecna naruc ... staci si vsimnout.
-ja- kdyz se prituli do ty velky naruce, zavrni blahem, uvolni se, zrelaxuje .... hmmm ... to je takovy baaajo ... :D

a vtomhle velkym uvolneni ... kde neni zadny vcera a zitra ... a strach a obavy ... se blahem zacne rozpooooouoooostet a rozpoustet a rozpoustet ... az uz je jenom blaho a laska a pohoda a to co je ... at je to co je to. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod rosada » čtv 11. črc 2013 11:16:41

rafael píše:odevzdání mysli je bez usílí,božské srdce člověka ale musí být připravené a čisté aby toto mohlo proběhnout, a dle mého názoru je to také podílem milosti JÁ, pokud milost JÁ uzná za vhodné že je tato možnost udělá to.. je to ale bez usílí, nemí tam být já ted vše odevzdávám, nesmí tam být mysl, nesmí tam být nic, jen prázdnost srdce.. pak to jde..


milost JÁ uzná za vhodné ... ale to JÁ není nic co stojí mimo, co je cizí, nenazývá se to JÁ nahodou, ale protože jsem to já (nemyslím osobně, ale kdokoliv, každý). Nejvnitřnější (nejcelistvější) pocit "já jsem". Tohle to prosté já jsem, prostý pocit bytí, to je to JÁ.
Proto Mooji na otázku, zda redy je čekat na milost, odpověděl, rozhodně NE, ty jsi přeci ta milost! (přepisuju volně)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod irulan » pát 12. črc 2013 21:34:07

rosada píše:..ty jsi přeci ta milost! ..

:)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod papadev » sob 13. črc 2013 5:20:07

Jsem ta Milost
a jsem Cesta k Ni

Jsem Sila Lasky
a jsem I Bezmocny
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod Petra » sob 13. črc 2013 9:56:50

rosada píše:Proto Mooji na otázku, zda redy je čekat na milost, odpověděl, rozhodně NE, ty jsi přeci ta milost! (přepisuju volně)


Osobě nezbývá nic jiného než na Milost čekat, stejně jako na usnutí. :)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod Makak » sob 13. črc 2013 10:55:05

Petra píše:
rosada píše:Proto Mooji na otázku, zda redy je čekat na milost, odpověděl, rozhodně NE, ty jsi přeci ta milost! (přepisuju volně)


Osobě nezbývá nic jiného než na Milost čekat, stejně jako na usnutí. :)

Pokud chceš zůstat v tom "osobně", pak ano.
Makak
 

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod rosada » sob 13. črc 2013 11:07:39

Petra píše:
rosada píše:Proto Mooji na otázku, zda redy je čekat na milost, odpověděl, rozhodně NE, ty jsi přeci ta milost! (přepisuju volně)


Osobě nezbývá nic jiného než na Milost čekat, stejně jako na usnutí. :)


Ano osobně to tak je. Osoba je jakoby bezmocná.
V posledních dnech si mi ta bez moc osoby dost živě demonstruje. Jakoby nejde přepnout místo odkud je vnímánu. Je-li vnímáno z pozice osoby, osoba toto vnímání, i když si to moc přeje není schopna přepnout.
Přesto je stále vnímáno z pozice vědomí. Osoba s tím to poznatkem může operovat jako s intelektuálním statkem, ale to stejně nepomůže.
A je-li nahlíženo z pozice Vědomí, pak není co řešit.
Proto to, co dělají mistři je, že Vědomí upomíná vědomí, aby se vnímalo čistě jako vědomí (bez přilepení k osobě). Rada "nejsi osoba (nejsi mysl, EGO, tělo)" nikdy není směřováno osobě (mysli, EGU, tělu)... Vědomí upomíná samo sebe (bez rozlišení vně a uvnitř) :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod papadev » sob 13. črc 2013 11:29:47

Ty jsi Vedomi,osoba,Milost,a cokoli jineho,vcetne Zapomeni,ze tim vsim jsi...a vcetne grandiozniho Rozpomenuti...

Osoba "nemuze"..vedomi "muze..."....nema cenu na tom bazirovat,protoze Ty-muzes vse I zeslabnout tak,ze nemuzes nic...

... ... ... ... .
axaph
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod rosada » sob 13. črc 2013 11:42:11

Ano, nejlíp je nechat to jak to je, protože právě tak to je, včetně tendencí, aby to bylo jinak :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod Petra » sob 13. črc 2013 13:09:01

Makak píše:
Petra píše:
rosada píše:Proto Mooji na otázku, zda redy je čekat na milost, odpověděl, rozhodně NE, ty jsi přeci ta milost! (přepisuju volně)


Osobě nezbývá nic jiného než na Milost čekat, stejně jako na usnutí. :)

Pokud chceš zůstat v tom "osobně", pak ano.


Když v tom nejsem "osobně", tak si nechodím pro rady. :)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod Petra » sob 13. črc 2013 13:14:00

rosada píše:Rada "nejsi osoba (nejsi mysl, EGO, tělo)" nikdy není směřováno osobě (mysli, EGU, tělu)... Vědomí upomíná samo sebe (bez rozlišení vně a uvnitř) :)


Osoba si jde pro radu zcela zbytečně.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: dokážeš se vzdát své mysli? dokážeš ji odevzdat??

Nový příspěvekod Petra » sob 13. črc 2013 13:36:17

Obzvláště zajímavé je, když osoba obdivuje jinou osobu coby tzv. Mistra a nedá na ni dopustit. :D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Další

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník