žárlíš taky?? napiš své postřehy..

Moderátor: rafael

Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

Nový příspěvekod irulan » sob 04. kvě 2013 12:30:51

to návštěvník:
1. jo jasně..každý se rozhodne podle svého, já to psala ze svého pohledu
2. blbý ho nazývám, protože je nepříjemný...ponaučení přináší, protože mě nutí se tím zabývat
3. jo můžeš to řešit i takto, s rizikem, že toho druhého můžeš ztratit - tedy se také odpoutat od vlastního lpění. Ale jsou různé projevy žárlivosti, a někdy ani nemusí být navenek, prostě se tím člověk trápí sám v sobě a trpí si sám..a třeba i ví, že mu je to houby platné a že to je jen jeho problém..pak je na nejlepší cestě udělat něco sám se sebou..
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

Nový příspěvekod irulan » sob 04. kvě 2013 12:34:06

roman píše:
.......Tyto zarlive pocity mohou byt dobrym ukazatelem,jak to vlastne s tim "nasim" miluji Te vlastne je.

    Jo..... :) :)
    "Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
    Uživatelský avatar
    irulan
     
    Příspěvky: 851
    Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

    Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

    Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. kvě 2013 20:46:09

    roman píše:
    Žárlivost je zcela normální pocit, který něco oznamuje
      Je to jednoduchy.Co se tyce partnerskeho vztahu,zarlivost=nedostatek lasky.


      Tenhle tvůj pohled nesdílím.
      Motivací je vždy láska (podle Nisargadatty), tedy i k žárlivosti. Otázka je - láska k čemu? K druhému? K sobě? Teprve když miluje dotyčný sebe, je schopen milovat druhé - říká se. ;)
      Návštěvník
       

      Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

      Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. kvě 2013 20:49:06

      irulan píše:to návštěvník:
      1. jo jasně..každý se rozhodne podle svého, já to psala ze svého pohledu
      2. blbý ho nazývám, protože je nepříjemný...ponaučení přináší, protože mě nutí se tím zabývat
      3. jo můžeš to řešit i takto, s rizikem, že toho druhého můžeš ztratit - tedy se také odpoutat od vlastního lpění. Ale jsou různé projevy žárlivosti, a někdy ani nemusí být navenek, prostě se tím člověk trápí sám v sobě a trpí si sám..a třeba i ví, že mu je to houby platné a že to je jen jeho problém..pak je na nejlepší cestě udělat něco sám se sebou..


      Nejlepší je přestat druhého milovat. Potom žárlivost zmizí sama od sebe. ;)
      Návštěvník
       

      Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

      Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. kvě 2013 20:57:33

      irulan píše:3. jo můžeš to řešit i takto, s rizikem, že toho druhého můžeš ztratit -


      Copak druhého vlastníš, že máš pocit, že ho můžeš ztratit? Tak začíná obvykle žárlivost.
      Návštěvník
       

      Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

      Nový příspěvekod irulan » sob 04. kvě 2013 21:37:40

      Návštěvník píše:
      irulan píše:3. jo můžeš to řešit i takto, s rizikem, že toho druhého můžeš ztratit -


      Copak druhého vlastníš, že máš pocit, že ho můžeš ztratit? Tak začíná obvykle žárlivost.

      kdybys to vlákno četl od začátku, nedal bys mi takovou otázku
      "Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
      Uživatelský avatar
      irulan
       
      Příspěvky: 851
      Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

      Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

      Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. kvě 2013 21:58:24

      irulan píše:
      Návštěvník píše:
      irulan píše:3. jo můžeš to řešit i takto, s rizikem, že toho druhého můžeš ztratit -


      Copak druhého vlastníš, že máš pocit, že ho můžeš ztratit? Tak začíná obvykle žárlivost.

      kdybys to vlákno četl od začátku, nedal bys mi takovou otázku




      Když ho podle Romanovi teorie stejně nemiluješ, pokud žárlíš, tak je jedno, jestli ho ztratíš. :D
      Návštěvník
       

      Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

      Nový příspěvekod roman » ned 05. kvě 2013 9:03:17

      Návštěvník píše:
      roman píše:
      Žárlivost je zcela normální pocit, který něco oznamuje
        Je to jednoduchy.Co se tyce partnerskeho vztahu,zarlivost=nedostatek lasky.


        Tenhle tvůj pohled nesdílím.
        Motivací je vždy láska (podle Nisargadatty), tedy i k žárlivosti.
          ja nevim,ale umis cist?Snad to pisu vcelku jasne.Pisu,ze snad za zarlivosti neni ZADNA laska??Ze kdyz zarlis,tak nemilujes vubec?Psal jsem jen o prime umere,ze cim je te lasky k druhemu mene,tak tim vice tu bude zarlivosti,ze cim mene opravdu miluju,tak tim vice bude vztah zalozen spise majetnicky a na vzajemnem psycho-fyziologickym vyuzivani a ne na sdileni lasky.Pisi samo o vztahu intimnejsiho razeni,jsou vztahy kde neni zadna zarlivost,ale taky zadna vzajemna laska.
            roman
             
            Příspěvky: 265
            Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

            Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

            Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2013 16:17:18

            roman píše:Snad to pisu vcelku jasne.Pisu,ze snad za zarlivosti neni ZADNA laska??Ze kdyz zarlis,tak nemilujes vubec?


            Právě. Za žárlivostí je vždy láska.

            roman píše:Psal jsem jen o prime umere,ze cim je te lasky k druhemu mene,tak tim vice tu bude zarlivosti,ze cim mene opravdu miluju,


            To jsi tak poznal u sebe? Že když žárlíš, tak méně miluješ?

            Odborníci tvrdí, že žárlí ve vztahu ten, kdo je momentálně v submisivním, podřízeném postavení. Nejde o to, že by miloval méně než ten druhý, ale je na existenci svazku vysoce citově závislý - výrazně závislější než ten druhý. Časem se do submisivního postavení může dostat zase partner. To je obvyklá dynamika vztahu.
            Rada odborníků: Začne-li můj partner žárlit a jsem-li dost rozumný, začnu s ním hned spolupracovat, aby žárlit přestal.
            :)
            Návštěvník
             

            Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

            Nový příspěvekod rafael » ned 05. kvě 2013 17:13:03

            žárlivost je připoutanost k partnerovi, já chci tebe, ty patříš mě, já jsem jen tvůj a ty moje..všude je já já já já já.. ego, nic než ego..mysl.. vztahy jsou složité a vždy se oba učí jeden od druhého..
            Uživatelský avatar
            rafael
             
            Příspěvky: 562
            Registrován: stř 02. led 2013 13:13:54

            Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

            Nový příspěvekod malpan » ned 05. kvě 2013 17:45:13

            rafael píše:žárlivost je připoutanost k partnerovi, já chci tebe, ty patříš mě, já jsem jen tvůj a ty moje..všude je já já já já já.. ego, nic než ego..mysl.. vztahy jsou složité a vždy se oba učí jeden od druhého..

            není to připoutanost - tak maximálně k tomu, že mi druhý patří - takže bych to nazval spíš sobectvím, které je směřováno jen k sebelásce, nikoliv k lásce 8)
            malpan
             
            Příspěvky: 615
            Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

            Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

            Nový příspěvekod roman » ned 05. kvě 2013 18:58:31

            Návštěvník píše:To jsi tak poznal u sebe? Že když žárlíš, tak méně miluješ?

            Odborníci tvrdí, že žárlí ve vztahu ten, kdo je momentálně v submisivním, podřízeném postavení. Nejde o to, že by miloval méně než ten druhý, ale je na existenci svazku vysoce citově závislý - výrazně závislější než ten druhý. Časem se do submisivního postavení může dostat zase partner. To je obvyklá dynamika vztahu.
            Rada odborníků: Začne-li můj partner žárlit a jsem-li dost rozumný, začnu s ním hned spolupracovat, aby žárlit přestal.
            :)
              Tak urcite jsem to poznal u sebe,lepe receno byl jsem si techto pocitu zarlivosti vedom.Nak silny to nikdy nebylo,spise zridka a tyto pocity nasledne s vedomim toho,ze tyto pocity zarlivosti vzdy vychazeji z tendence vlastnit toho druheho a jsou opakem prave(tj.bezpodminecne)lasky,ktera dava max.prostor a svobodu tomu druhehu proste ztracely svou dulezitost a nenarusovaly "vztah".To co pises nasledne je spise standartni psychologie zavisleho vztahu,takova spise hra na lasku.
                roman
                 
                Příspěvky: 265
                Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

                Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

                Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2013 19:38:38

                roman píše: :)
                  Tak urcite jsem to poznal u sebe,lepe receno byl jsem si techto pocitu zarlivosti vedom.Nak silny to nikdy nebylo,spise zridka a tyto pocity nasledne s vedomim toho,ze tyto pocity zarlivosti vzdy vychazeji z tendence vlastnit toho druheho a jsou opakem prave(tj.bezpodminecne)lasky,ktera dava max.prostor a svobodu tomu druhehu proste ztracely svou dulezitost a nenarusovaly "vztah".


                  Takže žiješ svou představu lásky v nějakém perfektním vztahu?

                  roman píše:To co pises nasledne je spise standartni psychologie zavisleho vztahu,takova spise hra na lasku.


                    Je to psychologie normálních - obvyklých vztahů. Každý v nich má rád tak, jak umí.
                    Návštěvník
                     

                    Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

                    Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2013 19:53:23

                    Díky, Jani.
                    :)
                    Návštěvník
                     

                    Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

                    Nový příspěvekod roman » ned 05. kvě 2013 20:09:59

                    Takže žiješ svou představu lásky v nějakém perfektním vztahu?
                      Ne,neziju svou predstavu lasky v perfektnim ani v jakymkoliv jinym partnerskym vztahu.
                        roman
                         
                        Příspěvky: 265
                        Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

                        Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

                        Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. kvě 2013 5:58:24

                        Já žárlím jen chvilku. Pak si uvědomím, že tedy toho druhého nemiluju a jdu od toho. Lásce se nedá poroučet. Není možné se rozhodnout někoho milovat či nemilovat. ;)
                        Návštěvník
                         

                        Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

                        Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. kvě 2013 6:00:05

                        Jana píše:Za co ?
                        :)


                        A on to byl Rafael. :knock: Díky.
                        Návštěvník
                         

                        Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

                        Nový příspěvekod irulan » pát 05. zář 2014 19:46:42

                        Trosku se mi vrátilo toto téma, tak jsem si zapremyslela, jaka je snad původní příčina žárlivosti.
                        A to všeobecně, nejen v milostných vztazích.
                        Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.
                        Zpětnou pozornost.
                        Kdyz nepřichází v míře, jakou očekávám, a vidím, že ta pozornost je dokonce směřována jinam,
                        vznikne pocit nenaplnění nároku, ktery si dělám.
                        Protože "si to přece zaslouzim, ne? Mam na to nárok..."
                        Kain kvůli tomuhle zabil Abela.

                        Chci-li dát, ať dávám.....
                        ...... ale nemam nárok na nic....
                        "Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
                        Uživatelský avatar
                        irulan
                         
                        Příspěvky: 851
                        Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

                        Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

                        Nový příspěvekod Petr.m » pát 05. zář 2014 21:25:04

                        Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.


                        To je přece normální lidská vlastnost. Když chodíš do práce, očekáváš, že za ni dostaneš zaplaceno. A když ne, rozhodí tě to a začneš se domáhat spravedlnosti, proč jiní dostali a ty ne... :what:
                        Když jsem po namáhavém dni fyzicky utahanej, věřím, že se dobře vyspím, ale když se mi místo spánku spravedlivých celou noc pořád něco zdá a ráno jsem stejně utahanej jako večer, moje očekávání vzalo za své a závidím těm co si v noci krásně orazí.
                        Kdo z lidí si např. zasadí květinu s tím, že neočekává, že vyroste a bude svými květy lidem dělat radost? Snad jen dobrej Bůh.
                        Člověk věří, že bez práce(myšlenky) nejsou koláče, to Bůh nejspíš neví a požehnání nerozdává podle snahy a očekávání :D

                        Kain kvůli tomuhle zabil Abela.


                        Tak tohle mi vysvětlete.. Bůh přijal Abelovu zvířecí oběť a oběť z plodin země Kainovi odmítl s tím, že ji přijme, pokud bude konat dobro. Že by Abel neočekával a Kain ano?
                        Petr.m
                         

                        Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

                        Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 05. zář 2014 21:36:51

                        Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.

                        Asi tu bylo míněno: "Když někomu ...atd"



                        :)
                        Jarda Malej
                         

                        Další

                        Zpět na Rafael

                        Kdo je online

                        Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník