žárlíš taky?? napiš své postřehy..

Moderátor: rafael

Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

Nový příspěvekod malpan » ned 05. kvě 2013 17:45:13

rafael píše:žárlivost je připoutanost k partnerovi, já chci tebe, ty patříš mě, já jsem jen tvůj a ty moje..všude je já já já já já.. ego, nic než ego..mysl.. vztahy jsou složité a vždy se oba učí jeden od druhého..

není to připoutanost - tak maximálně k tomu, že mi druhý patří - takže bych to nazval spíš sobectvím, které je směřováno jen k sebelásce, nikoliv k lásce 8)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

Nový příspěvekod roman » ned 05. kvě 2013 18:58:31

Návštěvník píše:To jsi tak poznal u sebe? Že když žárlíš, tak méně miluješ?

Odborníci tvrdí, že žárlí ve vztahu ten, kdo je momentálně v submisivním, podřízeném postavení. Nejde o to, že by miloval méně než ten druhý, ale je na existenci svazku vysoce citově závislý - výrazně závislější než ten druhý. Časem se do submisivního postavení může dostat zase partner. To je obvyklá dynamika vztahu.
Rada odborníků: Začne-li můj partner žárlit a jsem-li dost rozumný, začnu s ním hned spolupracovat, aby žárlit přestal.
:)
    Tak urcite jsem to poznal u sebe,lepe receno byl jsem si techto pocitu zarlivosti vedom.Nak silny to nikdy nebylo,spise zridka a tyto pocity nasledne s vedomim toho,ze tyto pocity zarlivosti vzdy vychazeji z tendence vlastnit toho druheho a jsou opakem prave(tj.bezpodminecne)lasky,ktera dava max.prostor a svobodu tomu druhehu proste ztracely svou dulezitost a nenarusovaly "vztah".To co pises nasledne je spise standartni psychologie zavisleho vztahu,takova spise hra na lasku.
      roman
       
      Příspěvky: 265
      Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

      Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

      Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2013 19:38:38

      roman píše: :)
        Tak urcite jsem to poznal u sebe,lepe receno byl jsem si techto pocitu zarlivosti vedom.Nak silny to nikdy nebylo,spise zridka a tyto pocity nasledne s vedomim toho,ze tyto pocity zarlivosti vzdy vychazeji z tendence vlastnit toho druheho a jsou opakem prave(tj.bezpodminecne)lasky,ktera dava max.prostor a svobodu tomu druhehu proste ztracely svou dulezitost a nenarusovaly "vztah".


        Takže žiješ svou představu lásky v nějakém perfektním vztahu?

        roman píše:To co pises nasledne je spise standartni psychologie zavisleho vztahu,takova spise hra na lasku.


          Je to psychologie normálních - obvyklých vztahů. Každý v nich má rád tak, jak umí.
          Návštěvník
           

          Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

          Nový příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2013 19:53:23

          Díky, Jani.
          :)
          Návštěvník
           

          Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

          Nový příspěvekod roman » ned 05. kvě 2013 20:09:59

          Takže žiješ svou představu lásky v nějakém perfektním vztahu?
            Ne,neziju svou predstavu lasky v perfektnim ani v jakymkoliv jinym partnerskym vztahu.
              roman
               
              Příspěvky: 265
              Registrován: pon 07. lis 2011 12:56:02

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. kvě 2013 5:58:24

              Já žárlím jen chvilku. Pak si uvědomím, že tedy toho druhého nemiluju a jdu od toho. Lásce se nedá poroučet. Není možné se rozhodnout někoho milovat či nemilovat. ;)
              Návštěvník
               

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. kvě 2013 6:00:05

              Jana píše:Za co ?
              :)


              A on to byl Rafael. :knock: Díky.
              Návštěvník
               

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod irulan » pát 05. zář 2014 19:46:42

              Trosku se mi vrátilo toto téma, tak jsem si zapremyslela, jaka je snad původní příčina žárlivosti.
              A to všeobecně, nejen v milostných vztazích.
              Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.
              Zpětnou pozornost.
              Kdyz nepřichází v míře, jakou očekávám, a vidím, že ta pozornost je dokonce směřována jinam,
              vznikne pocit nenaplnění nároku, ktery si dělám.
              Protože "si to přece zaslouzim, ne? Mam na to nárok..."
              Kain kvůli tomuhle zabil Abela.

              Chci-li dát, ať dávám.....
              ...... ale nemam nárok na nic....
              "Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
              Uživatelský avatar
              irulan
               
              Příspěvky: 851
              Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Petr.m » pát 05. zář 2014 21:25:04

              Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.


              To je přece normální lidská vlastnost. Když chodíš do práce, očekáváš, že za ni dostaneš zaplaceno. A když ne, rozhodí tě to a začneš se domáhat spravedlnosti, proč jiní dostali a ty ne... :what:
              Když jsem po namáhavém dni fyzicky utahanej, věřím, že se dobře vyspím, ale když se mi místo spánku spravedlivých celou noc pořád něco zdá a ráno jsem stejně utahanej jako večer, moje očekávání vzalo za své a závidím těm co si v noci krásně orazí.
              Kdo z lidí si např. zasadí květinu s tím, že neočekává, že vyroste a bude svými květy lidem dělat radost? Snad jen dobrej Bůh.
              Člověk věří, že bez práce(myšlenky) nejsou koláče, to Bůh nejspíš neví a požehnání nerozdává podle snahy a očekávání :D

              Kain kvůli tomuhle zabil Abela.


              Tak tohle mi vysvětlete.. Bůh přijal Abelovu zvířecí oběť a oběť z plodin země Kainovi odmítl s tím, že ji přijme, pokud bude konat dobro. Že by Abel neočekával a Kain ano?
              Petr.m
               

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 05. zář 2014 21:36:51

              Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.

              Asi tu bylo míněno: "Když někomu ...atd"



              :)
              Jarda Malej
               

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod irulan » pát 05. zář 2014 22:05:17

              Petr.m píše:Člověk věří, že bez práce(myšlenky) nejsou koláče, to Bůh nejspíš neví a požehnání nerozdává podle snahy a očekávání :D

              :D :D :D Je fakt ten bůh divnej...
              A jaktoze on je zdravej, chytrej a krásnej a ja ne? Budu si stěžovat....!
              "Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
              Uživatelský avatar
              irulan
               
              Příspěvky: 851
              Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Alaja. » pát 05. zář 2014 22:05:38

              Petr.m píše:
              Kain kvůli tomuhle zabil Abela.


              Tak tohle mi vysvětlete.. Bůh přijal Abelovu zvířecí oběť a oběť z plodin země Kainovi odmítl s tím, že ji přijme, pokud bude konat dobro. Že by Abel neočekával a Kain ano?


              Nejspíš onen Bůh neměřil Abela a Kaina stejným metrem, jednomu z nich nadržoval a druhému dal jasně najevo, že koná podřadnou práci, nehodnou jeho přízně....

              Bůh tedy není vegetarián, ani všežravec, je pouze masožravec,
              obilí a ostatní plodiny jsou tedy určeny pouze na krmení zvěře,
              a tudíž jen masem se má živit člověk, protože je přece vytvořen k obrazu božímu,
              a jen ten, kdo podřeže krk beránka, je vhodný k tomu, aby na něm se zalíbením spočinul Boží zrak...
              Alaja.
               

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod irulan » pát 05. zář 2014 22:09:12

              Petr.m píše:
              Tak tohle mi vysvětlete.. Bůh přijal Abelovu zvířecí oběť a oběť z plodin země Kainovi odmítl s tím, že ji přijme, pokud bude konat dobro. Že by Abel neočekával a Kain ano?

              Ono je to asi jedno, na koho si ten bůh zasedl, asi by to dopadlo podobne. A vubec, musím říct, ze se mi ten starozákonní Hospodin vubec nezamlouvá. Uz to, ze sam o sobe tvrdí, ze je bůh zarlivy....a pak se diví, ze člověk stvořený k jeho obrazu stojí za starou backoru...
              "Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
              Uživatelský avatar
              irulan
               
              Příspěvky: 851
              Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod irulan » pát 05. zář 2014 22:15:59

              Jarda Malej píše:
              Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.

              Asi tu bylo míněno: "Když někomu ...atd"



              :)

              Asi ano, i kdyz jsem to mínila záměrně i na "Boha" (kdo nebo co?).., umělec obecenstvu.., učím se a makám a někdo si jen tak prijde a strčí me do kapsy.... :)
              "Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
              Uživatelský avatar
              irulan
               
              Příspěvky: 851
              Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod irulan » pát 05. zář 2014 22:18:29

              Alaja. píše:
              Nejspíš onen Bůh .......

              Koukám, ze to taky neni tveho srdce šampion.. :D
              "Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
              Uživatelský avatar
              irulan
               
              Příspěvky: 851
              Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Alaja. » pát 05. zář 2014 22:21:45

              irulan píše:
              Alaja. píše:
              Nejspíš onen Bůh .......

              Koukám, ze to taky neni tveho srdce šampion.. :D


              Tohohle ufounského šíleného genetika opravdu nemusím. :D
              Alaja.
               

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Petr.m » sob 06. zář 2014 21:42:32

              Tohohle ufounského šíleného genetika opravdu nemusím. :D


              Jo jo, nejdřív na člověka nastraží pokoušení, pak ho vyžene ven z ráje a když si to tam ten ubožák zamiluje, Bůh si řekne "vždyť ten člověk je jen tělo, spláchnu ho z povrchu země," žárlivec jeden :D.

              Nejdřív člověku stvoří prostor a čas a pak žárlí, když si to člověk zamiluje tak, že na svého Tvůrce v tom světě zapomene. S tím přece měl počítat, Důvěřivec!
              To je jako kdyby jste své drahé polovičce svěřili svůj milión a poslali ji v doprovodu svého věrného přítele na nákup a pak se divili, že na vás v té nákupní horečce úplně zapomene. :crazy:
              Úplně ne, vrátí se, až jí dojdou prachy.... Mzdou hříchu je smrt a ta každého bezpečně přivede zpátky domů, když se ve světě poztrácí. Otázkou zůstává, jestli tam nebude muset znovu pro to, co měla přinést :D .

              Myslím, že smrt je krásná, neboť v jejím doprovodu se vracíme domů a ten, kdo získal To, proč zde je, i v ní nachází zalíbení. :)
              Petr.m
               

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 06. zář 2014 21:54:42

              Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.

              Odezva k nám přijde vždycky, ať jí čekáme nebo nečekáme, lhostejno v jaké časové prodlevě.
              Příjemná, nepříjemná, neutrální, neuvědomovaná ....

              Záleží na tom, čemu tu pozornost věnujeme a jak hodně jí zabarvíme přáním, očekáváním, citovým zabarvením..
              Když zjistíme že vlastně nemusí být zabarvena ničím, /když nevěnuji já něčemu svojí energii/,
              ..tak končí řeči jako je třeba tahle, a začíná /duchovní/ praxe.


              :)
              Jarda Malej
               

              Re: žárlíš taky?? napiš své postřehy..

              Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. zář 2014 13:30:25

              Jarda Malej píše:
              Kdyz něčemu věnuji svou pozornost, svou energii, očekávám nějakou odezvu.

              Odezva k nám přijde vždycky, ať jí čekáme nebo nečekáme, lhostejno v jaké časové prodlevě.
              Příjemná, nepříjemná, neutrální, neuvědomovaná ....

              Záleží na tom, čemu tu pozornost věnujeme a jak hodně jí zabarvíme přáním, očekáváním, citovým zabarvením..
              Když zjistíme že vlastně nemusí být zabarvena ničím, /když nevěnuji já něčemu svojí energii/,
              ..tak končí řeči jako je třeba tahle, a začíná /duchovní/ praxe.


              :)

              Já zkusil teď fungovat tím stylem, že jsem si z ničeho nedělal hlavu.... a zase to prostě funguje úplně normálně,
              asi by to tak šlo i kdybych si tu hlavu z toho dělal, jen ten rozdíl je v tom, že máš místo hlavy volnej prostor.
              Na což by asi šlo i žárlit. Prostě: vztahy vztahů mezi vztahy :D a bacha na ně!
              Návštěvník
               

              Předchozí

              Zpět na Rafael

              Kdo je online

              Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků