kde vznikají duše a jak??

Moderátor: rafael

kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod rafael » čtv 07. úno 2013 21:13:43

všichni zde na foru vědí, že máme duši, že máme své JÁ (není tím myšleno ego) víme ale skutečně jak a kde duše nebo JÁ vzniká než se narodíme?? víme že mezi bohem a námi není rozdíl, přesto sme samostatná jednotka vším spojená s bohem stejná jako on, ale přecen jenom nějak s vlastním vědomím..

musím se přiznat že ani já tohle opravdu nevím..a popravdě ani jsem nikdy neslyšel jak to vlastně je..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2013 22:38:40

Jana píše:Mohu popsat, jak zaniká duše, z toho by se mohlo odvodit i jak vzniká.

Zaniká v Největším Ježíšovu přikázání, když se roztaví v Božím vědomí.
Všechno se stává jedinou neomezenou věčnou láskou.

Milující duše roste a duše milující Boha je nekonečná, splývá s Božím vědomím.

Duše žijící v iluzi oddělenosti od Boha zakouší strach a tím se smršťuje. Pokud se bojíte, je ve Vás malá dušička.

Strach je opakem lásky. Láska je důvěra, strach je absencí důvěry.


Taže Bůh nejdřív stvořil naprosto všechny duše jako "duše žijící v iluzi oddělenosti od Boha", protože takový to byl jeho záměr.
A nyní se ony duše musí zbavit oné oddělenosti.
Tak jsi to myslela?
Návštěvník
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 3:28:00

Jana píše:Nemyslela, zkoumám to stejně, jako Ty.
Řekla bych, že většina duší se nesnaží oddělenosti zbavit, ale naopak si toho co nejvíc nahromadit a k tomu je duši oddělenost dobrá. Ke zdůraznění oddělenosti pak používá hranice, ploty, rolety, zámky, náboženskou, politickou, rasovou příslušnost a plno dalších věcí.

:)
A když někdo nemá ploty, rolety, zámky, tak si může být jist. že mu tam velmi brzo polezou zvědavci, zjistit, zda je tam něco, co by se dalo přemístit k nim domů za zámky, rolety, ploty. :)
Návštěvník
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod teonik » pát 08. úno 2013 6:54:32

z promluv:
Můžete nám říct, jak a kdy jsme vznikli?

Váš vznik je natolik dokonalou událostí, že v sobě jednoduše nezahrnuje čas. Přáli bychom si, abyste mohli pochopit mystérium vaší bezčasovosti. V praxi jste ve svém jádru jakoby nezničitelní. Je to dáno tím, že jste ve své Podstatě sama Věčnost.

Vytvořila vás tak vysoká Úroveň Mysli, že její mentálně fyzikální pochody nejsou omezeny ani vymezeny časem. Časem podmíněné skutečnosti typu vznik a zánik nejsou vpravdě na této Úrovni možné. PROTO nejste ohraničeni žádným počátkem ani koncem. Bez vědomého průniku do center nad korunní čakrou toto ovšem nelze pochopit.

Materiál, z něhož je vytvořeno vaše jádro, nemá časové charakteristiky. Proto středům vašich já úplně chybí časová dimenze. Tím pádem jste veskrze věční. Je to fyzikální fakt. Je to, jako byste tady byli vždycky, v každé době – a stejné je to i v celé budoucnosti. Ve skutečnosti existuje vaše jádro vysoko NAD samotným časem.


zde se hovoří o vzniku nás-duší-nadkosmických bytostí

Mysl se pohne-a jen proto se zdá,že něco JE,ŽIJE...


duše potom si samy vytvořily experiment-Lidský život na zemi...

tolik model používaný promluvami
.............................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Kirby » pát 08. úno 2013 8:13:03

Fešná duše ve sprše -
Kovářová Miluše,

mydlila si prcinu
puritáni prominů,

neb měl přijít na pokec
spanilý duch - Jára Švec.

Rok s rokem se sešel
Jára duch plínky věšel,

Duše Miluše v kočárku,
drndala dušičku Natálku.
Kirby
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 9:00:32

vostalpetr píše:
:)
A když někdo nemá ploty, rolety, zámky, tak si může být jist. že mu tam velmi brzo polezou zvědavci, zjistit, zda je tam něco, co by se dalo přemístit k nim domů za zámky, rolety, ploty. :)

Návštěvník




Proto je nejlepší nic nemít, nemusíš se pak o nic starat,
a navíc, nějaký zámky a ploty apd. ti zas tak moc nepomohou, když tě někdo bude chít okrást, tak to udělá tak jako tak...


Ještě se zapomnělo, že
když duše uklízí tuze bezhlavě,
vyhodí i to své já,
tak ve volném místě.
s gustem usídlí se,
prý i zbloudilá duše,
co nemá tělo, má jen sebe,
ale touhy, a ty chutě,
pobývat znova v těle,
a dovádět v něm,
těch má zapeklitě...

...přetlumočeno, co napsal dlouze jistý mystický filosof v jedné ze svých knih... :)
Návštěvník
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 10:24:17

rafael píše:všichni zde na foru vědí, že máme duši, že máme své JÁ (není tím myšleno ego) víme ale skutečně jak a kde duše nebo JÁ vzniká než se narodíme?? víme že mezi bohem a námi není rozdíl, přesto sme samostatná jednotka vším spojená s bohem stejná jako on, ale přecen jenom nějak s vlastním vědomím..

musím se přiznat že ani já tohle opravdu nevím..a popravdě ani jsem nikdy neslyšel jak to vlastně je..


je jen jedna duše - absolutno - zdroj

páč nikdy nevznikla, nemůže ani nikdy zaniknout

časoprostor se děje v ní, ne ona v časoprostoru

že člověk má nějak své vlastní tudíž oddělené vědomí je iluzorní vjem, vzniklý ztotožněním samotného zdroje s částí projevené formy

najdeš to v křesťanství i v moudrosti východních tradic, stejně tak jako v odkazu mystických a starověkých učeních, tož je mi skoro s podivem, že jsi to ještě nikdy neslyšel :what:
Návštěvník
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 10:48:27

Jana píše:Teoniku, ty Promluvy jsou krásné.

:)

Kirbyho verše jsou ještě krásnější :yeah:
Návštěvník
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 10:53:00

vostalpetr píše:.
A jeden zbloudilý jogín pak napsal, že takovéto zatoulané a ztracené duše jím procházejí jako komínem do vyšších úrovní...

při kremaci
Návštěvník
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod irulan » pát 08. úno 2013 12:29:17

rafael píše:všichni zde na foru vědí, že máme duši, že máme své JÁ (není tím myšleno ego) víme ale skutečně jak a kde duše nebo JÁ vzniká než se narodíme?? víme že mezi bohem a námi není rozdíl, přesto sme samostatná jednotka vším spojená s bohem stejná jako on, ale přecen jenom nějak s vlastním vědomím..

musím se přiznat že ani já tohle opravdu nevím..a popravdě ani jsem nikdy neslyšel jak to vlastně je..

taky nevím, třeba se absolutno v rámci našeho vědomí (ne doslova a skutečně) rozštěpilo, aby mohlo poznat samo sebe, vytvořilo se něco jako objekt a subjekt. Je to přece tak, že my subjekty, v rámci našeho běžného zkoumání, tedy vně, zkoumáme svět a vše co je v něm, i duše, tedy objekty...A je to třeba jen iluze..do té doby, než subjekt pozná sám sebe, pokud je to možné.. :) realizovaní to říkají :)
Prostě Bůh poznává sám sebe.. skrze to, že začne tvořit....sám ze sebe...Je to experiment?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod rosada » pát 08. úno 2013 15:13:16

taky nevím, třeba...
nebo třeba ...
myslíte, že je nějaký pevný model, který lze popsat? :what:
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod rafael » pát 08. úno 2013 16:42:56

teonik píše:z promluv:
Můžete nám říct, jak a kdy jsme vznikli?

Váš vznik je natolik dokonalou událostí, že v sobě jednoduše nezahrnuje čas. Přáli bychom si, abyste mohli pochopit mystérium vaší bezčasovosti. V praxi jste ve svém jádru jakoby nezničitelní. Je to dáno tím, že jste ve své Podstatě sama Věčnost.

Vytvořila vás tak vysoká Úroveň Mysli, že její mentálně fyzikální pochody nejsou omezeny ani vymezeny časem. Časem podmíněné skutečnosti typu vznik a zánik nejsou vpravdě na této Úrovni možné. PROTO nejste ohraničeni žádným počátkem ani koncem. Bez vědomého průniku do center nad korunní čakrou toto ovšem nelze pochopit.

Materiál, z něhož je vytvořeno vaše jádro, nemá časové charakteristiky. Proto středům vašich já úplně chybí časová dimenze. Tím pádem jste veskrze věční. Je to fyzikální fakt. Je to, jako byste tady byli vždycky, v každé době – a stejné je to i v celé budoucnosti. Ve skutečnosti existuje vaše jádro vysoko NAD samotným časem.


zde se hovoří o vzniku nás-duší-nadkosmických bytostí

Mysl se pohne-a jen proto se zdá,že něco JE,ŽIJE...




duše potom si samy vytvořily experiment-Lidský život na zemi...

tolik model používaný promluvami
.............................



hm.. celkem zajímavé.. já si laicky myslím že bůh je pampeliška a my sme ty seminka s padáčky a jednoho dne se bůh rozhodl a fouknul sám do sebe a byli sme stvořeni..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod rafael » pát 08. úno 2013 16:45:06

irulan píše:
rafael píše:všichni zde na foru vědí, že máme duši, že máme své JÁ (není tím myšleno ego) víme ale skutečně jak a kde duše nebo JÁ vzniká než se narodíme?? víme že mezi bohem a námi není rozdíl, přesto sme samostatná jednotka vším spojená s bohem stejná jako on, ale přecen jenom nějak s vlastním vědomím..

musím se přiznat že ani já tohle opravdu nevím..a popravdě ani jsem nikdy neslyšel jak to vlastně je..

taky nevím, třeba se absolutno v rámci našeho vědomí (ne doslova a skutečně) rozštěpilo, aby mohlo poznat samo sebe, vytvořilo se něco jako objekt a subjekt. Je to přece tak, že my subjekty, v rámci našeho běžného zkoumání, tedy vně, zkoumáme svět a vše co je v něm, i duše, tedy objekty...A je to třeba jen iluze..do té doby, než subjekt pozná sám sebe, pokud je to možné.. :) realizovaní to říkají :)
Prostě Bůh poznává sám sebe.. skrze to, že začne tvořit....sám ze sebe...Je to experiment?



jednou se vše dozvíme :D
experiment asi ne.. spíš je to jeho boží plán.. možná je to i tak že bůh tvořil duše aby skrze ně povznášel sám sebe , čím je víc duší realizovaných tím vyšší je i jeho duchovní úroveň, zřejmě je to nikdy nekončící proces..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod irulan » pát 08. úno 2013 17:26:23

jednou se vše dozvíme :D
experiment asi ne.. spíš je to jeho boží plán.. možná je to i tak že bůh tvořil duše aby skrze ně povznášel sám sebe , čím je víc duší realizovaných tím vyšší je i jeho duchovní úroveň, zřejmě je to nikdy nekončící proces..

:) nevím, jedinně, že by on sám byl relativní...tedy možná Stvořitel.....ale dovedeš si představit, že by Absolutno mohlo zvýšit svoji úroveň? ...Možná se jednou vše dozvíme :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 17:37:25

Někde v indické tradici jsem četl, že se Absolutno se omezí projevením jen proto, že v neprojeveném stavu nevnímá sebe samo, a skrze projev dojde nakonec i k uvědomění vlastní neprojevené podstaty.
Návštěvník
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod malpan » pát 08. úno 2013 19:31:26

Návštěvník píše:Někde v indické tradici jsem četl, že se Absolutno se omezí projevením jen proto, že v neprojeveném stavu nevnímá sebe samo, a skrze projev dojde nakonec i k uvědomění vlastní neprojevené podstaty.

ano, díky pohybu vědomí se neprojevené absolutno prostřednictvím projevení stane vědomým si svého uvědomění :yes: ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. úno 2013 20:42:56

Už vím, kde jsem to četl,v Balsekarovi.

Všechny objekty jsou pouhými jevy ve Vědomí. To, co považujete za subjekt, za „sebe“, je ve skutečnosti objekt, a je vnímán jinými objekty, které samy sebe považují za subjekt. Někdo druhý vás vidí. Pro něho jste vy objektem a on sebe sama chápe jako subjekt. Ale obojí je v podstatě objekt, ten, kdo pozoruje, i ten, kdo je pozorován.

Co tento paradox znamená? Kdo hledá co? Jedinou uspokojivou odpovědí je, že Vědomí hledá samo sebe. Je to Subjekt, který hledá sám sebe. Vědomí, které se ztotožnilo s každým jednotlivým lidským organismem, pak označuje samo sebe za „já“. A toto „já“ je pouhou představou. Je to neosobní Vědomí, které se samo ztotožnilo coby osobní vědomí. Je to osobní vědomí, které hledá svůj zdroj, kosmické Vědomí. Vědomí coby subjekt hledá sebe samo.
Právě tuto prazvláštní hru nazývá hinduistická filozofie „Líla“. Nelze pro ni najít žádné vysvětlení.
Návštěvník
 

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod malpan » pát 08. úno 2013 20:44:58

vostalpetr píše:To tedy chceš říci, že to neprojevené absolutno je nevědomé,
tak mně tedy řekni, jak by se mohlo pohnout, kdyby bylo nevědomé (si sebe sama) ?

ten výklad je nepřesný...
když spíš, nejseš si taky sebe vědom, ale neznamená to, že bys byl nevědomým
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod teonik » sob 09. úno 2013 10:14:27

nacházený bůh a ztracené iluze...se mi míjí v mých dveřích...
je to jako střídání hlídek...
když Iluze odcházejí,přistupuje On

..................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: kde vznikají duše a jak??

Nový příspěvekod reseek » sob 09. úno 2013 11:40:23

teonik píše:nacházený bůh a ztracené iluze...se mi míjí v mých dveřích...
je to jako střídání hlídek...
když Iluze odcházejí,přistupuje On

..................

když přistoupí ON, iluze odchází

ON ani přistoupit nemusí, pořád je mnou,
to jen když dám přednost iluzi,
má najednou její háv

Kdo ve mně dává přednost iluzi?
ON SÁM

:'-(

Můžu něco?

Kdo jako?

:what:
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Další

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků