Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Moderátor: rafael

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 13:23:05

Návštěvník píše:
ale to přece neznamená, že když ta utkvělá představa ztotožnění se s tím jedním tělem a myslí odpadne, že budeš vědět co si všechny ostatní mysli na světě myslí a jak všechny ostatní těla na světě cítí zároveň ...

to by se člověk skutečně z toho zbláznil ...

je to o tom, že všechno co vnímáš se odehrává v tobě samotné, že zmizí rozdíl mezi vnějším - toto je mimo mne a vnitřním - toto je ve mně ... takže nemůžeš říct, že toto jsem já a toto já už nejsem, já začínám tady a tady končím ...

to neznamená, že všechny těla vidíš jako stejná a nerozlišuješ nejen tělo jednoho člověka od druhého, ale ani tělo psa od těla kočky ...

vidíš, že toto tělo a mysl má název Petra, toto tělo a mysl má název Aleny a toto tělo a mysl je považováno za mne ... je tu vědomí jedné společné podstaty aniž by jí rušila rozličná forma

VĚDOMÍ JE JENOM JEDNO, je tu JEN JEDNO JÁ i když má rozličné formy a projevuje se různě ...

nedá se to představit, dá se to přímo vnímat, dokud to ztotožnění neodpadne, tak se o tom dá akorát vytvářet představa, jaké to asi tak je ...

proto místo neustálých pří o tom jestli to tak je a nebo to tak není, tak koho už to skutečně oslovilo a zaujalo, tak si klade otázku, co pomůže ten vjem oddělenosti a tudíž tu ztotožněnost jen s tím MÝM TĚLEM A MYSLÍ nabourat a odstranit ...

a k tomu je doporučováno - otočení pozorností přímo k sobě a ke svému přímému vnímání - átmavičára (sebedotazování), otočit pozornost přímo na samotnou pozornost, soustředit pozornost na prostý vjem bytí sebe sama bez myšlenek o tom :) to je nejspíš forma džňány

a nebo totální odevzdání sebe sama do toho co mne jako člověka (za kterého se pokládám) převyšuje ... doslova se vzdát vyšší moci

například slovy Maharišiho

Lvzdávaje se přitom jakéhokoli pocitu „Já“
a „mé“ a přenechávaje Pánu, aby s vámi činil co je mu libo. Podrobení nikdy
nelze považovat za úplné, dokud oddaný od Pána chce to nebo ono. Skutečné
podrobení je láska k Bohu a nic jiného, dokonce ani nic, co by sloužilo osvobození.¨

:) to je nejspíš forma bhakti


To pak ale neznamená, že vnímám Vše, v podstatě pak vnímám jen něco z toho Všeho, třeba modravou záři těla Krišny, že jo....

Podle mne je velký rozdíl, mezi tím, že napíšu, že mám pocit, že jsem Vším a mezi tím, když napíšu, že jsem Vším.
Stav "rozšířeného vědomí" není stav, kdy celým tím Vědomím opravdu jsem...je to jen pocit....
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 13:32:31

end píše:
vidíš, že toto tělo a mysl má název Petra, toto tělo a mysl má název Aleny a toto tělo a mysl je považováno za mne ...


Ano, toto všechno tu je, ale jen na chvilku.


ano ... je to proměnlivé, nestálé, vznikající a zanikající ... proto se o tom mluví, jako o tom, že o tom, že to není skutečné (neměnné a věčné)

ale to není důvod k popírání jejich existence ... a realizovaní lidé nepopírají tělo, mysl a svět, ale neztotožňují se jenom s tím
je tam integrační vnímání - projevu a i neprojevu zároveň - protože realizace překračuje obojí ...

vělšina z nás je v zaujetí pouze projevu a pokládá to za jedinou realitu a sebe sama i ostatní za JEN za ty těla a mysli, které vznikly a zaniknou, pak se někdy dostaví přímé nazření, že je něco co tuto oblast přesahuje a někdy se stane, že se ulpí v zaujetí jenom toho věčného a neměnné a tak se začne popírat projev - je fuj, je nežádoucí, on neexistuje, vůbec není ... pak tvrdí já jsem JEN tím věčným a nezrozeným a vůbec si neuvědomí, že je do opět past uváznutí v jednou aspektu té samé a jediné skutečnosti

oboje je ale jedno a to samé (projevené i neprojevené) je jedna jediná SKUTEČNOST a realizovaný člověk vnímá integračně tedy tuto celistvost a říká se, že ač je tím vším, tak spočívá mimo obojí projev i neprojev ...

jsou to imaginární vyjádření, podle mne, to není slovy sdělitelné :what:
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod XXX » pát 20. úno 2015 13:33:01

většina diskuzí se vždy zvrhne v boj o to kdo má pravdu a kde je pomatený a pravdu nemá s provázením kritikou diskutujících ...

je to vidět i na této diskuzi

i taková je povaha mysli :) a jedna z možností projevu ...

volné diskuze je nejspíš schopen jen člověk, jehož mysl už je volně průchozí, jak se říká nelepivá ... pak je tu přítomna otevřenost i všem různým individuálním způsobům nahlížení :)


Snad tyto zcela zbytecne, dost nabubrele vyplody ((SVÉ )) mysli neberes vazne?

Snad tyto zcela zbytecne, dost nabubrele vyplody mysli ((DRUHÝCH)) neberes vazne?



PS.


Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Příspěvekod Petra » čtv 19. úno 2015 19:54:58

Návštěvník píše:

Když upadneme do smrti, zůstává jen Život..."


Tak proč už nás všechny rovnou netrefí řádně velký asteroid? Byli bychom všichni po smrti a zůstal by jen Život...bez ega...



Snad tyto zcela zbytecne, dost nabubrele vyplody mysli neberes vazne?
:)
XXX
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod end » pát 20. úno 2015 13:33:25

Podle mne je velký rozdíl, mezi tím, že napíšu, že mám pocit, že jsem Vším a mezi tím, když napíšu, že jsem Vším.


Rozdíl mezi tím je - jen myšlenka, či její odstín.
end
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 13:38:45

Návštěvník píše:
Podle mne je velký rozdíl, mezi tím, že napíšu, že mám pocit, že jsem Vším a mezi tím, když napíšu, že jsem Vším.
Stav "rozšířeného vědomí" není stav, kdy celým tím Vědomím opravdu jsem...je to jen pocit....


nikdo ale z realizovaných neřekl, že je JEN VŠÍM, nýbrž, "Jsa ničím, jsem vším." a to není o pocitu ... ale o přímém vnímání tedy jde o NEVERBÁLNÍ záležitost mimo mysl :what:

pocit že jsem JEN tímto a tímto už ne ... je oblast pocitu a tento pocit vyvolává představa :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 13:39:53

end píše:
Podle mne je velký rozdíl, mezi tím, že napíšu, že mám pocit, že jsem Vším a mezi tím, když napíšu, že jsem Vším.


Rozdíl mezi tím je - jen myšlenka, či její odstín.

Kdyby to byl jen odstín, bylo by to jednoduché....
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod end » pát 20. úno 2015 13:44:13

Návštěvník píše:
end píše:
Podle mne je velký rozdíl, mezi tím, že napíšu, že mám pocit, že jsem Vším a mezi tím, když napíšu, že jsem Vším.


Rozdíl mezi tím je - jen myšlenka, či její odstín.

Kdyby to byl jen odstín, bylo by to jednoduché....

Je to jednoduché.
end
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 13:45:04

Návštěvník píše:
end píše:
vidíš, že toto tělo a mysl má název Petra, toto tělo a mysl má název Aleny a toto tělo a mysl je považováno za mne ...


Ano, toto všechno tu je, ale jen na chvilku.


ano ... je to proměnlivé, nestálé, vznikající a zanikající ... proto se o tom mluví, jako o tom, že o tom, že to není skutečné (neměnné a věčné)

ale to není důvod k popírání jejich existence ... a realizovaní lidé nepopírají tělo, mysl a svět, ale neztotožňují se jenom s tím
je tam integrační vnímání - projevu a i neprojevu zároveň - protože realizace překračuje obojí ...

vělšina z nás je v zaujetí pouze projevu a pokládá to za jedinou realitu a sebe sama i ostatní za JEN za ty těla a mysli, které vznikly a zaniknou, pak se někdy dostaví přímé nazření, že je něco co tuto oblast přesahuje a někdy se stane, že se ulpí v zaujetí jenom toho věčného a neměnné a tak se začne popírat projev - je fuj, je nežádoucí, on neexistuje, vůbec není ... pak tvrdí já jsem JEN tím věčným a nezrozeným a vůbec si neuvědomí, že je do opět past uváznutí v jednou aspektu té samé a jediné skutečnosti

oboje je ale jedno a to samé (projevené i neprojevené) je jedna jediná SKUTEČNOST a realizovaný člověk vnímá integračně tedy tuto celistvost a říká se, že ač je tím vším, tak spočívá mimo obojí projev i neprojev ...

jsou to imaginární vyjádření, podle mne, to není slovy sdělitelné :what:


Tak k čemu čemu tolik slov?
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 13:45:30

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Podle mne je velký rozdíl, mezi tím, že napíšu, že mám pocit, že jsem Vším a mezi tím, když napíšu, že jsem Vším.
Stav "rozšířeného vědomí" není stav, kdy celým tím Vědomím opravdu jsem...je to jen pocit....


nikdo ale z realizovaných neřekl, že je JEN VŠÍM, nýbrž, "Jsa ničím, jsem vším." a to není o pocitu ... ale o přímém vnímání tedy jde o NEVERBÁLNÍ záležitost mimo mysl :what:

pocit že jsem JEN tímto a tímto už ne ... je oblast pocitu a tento pocit vyvolává představa :)


Přímé vnímání jim neberu. :) Přímo vnímají ono "jsa ničím", neboli Prázdnotu, a tím pádem pak vyvstává pocit, že jsem Vším.... :D
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 13:48:45

end píše:
Návštěvník píše:
end píše:
Rozdíl mezi tím je - jen myšlenka, či její odstín.

Kdyby to byl jen odstín, bylo by to jednoduché....

Je to jednoduché.

lehké mávnutí křídla žlutého motýla ...?
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod end » pát 20. úno 2015 13:56:23

lehké mávnutí křídla žlutého motýla ...?

Sorry, ale rozdíl mezi něčím a něčím je vždycky myšlenkou či její odstíny.
Kdyby tomu tak nebylo, bylo by vše za jedno, a nikdo by o tom nemlel.
end
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 14:06:10

end píše:
lehké mávnutí křídla žlutého motýla ...?

Sorry, ale rozdíl mezi něčím a něčím je vždycky myšlenkou či její odstíny.
Kdyby tomu tak nebylo, bylo by vše za jedno, a nikdo by o tom nemlel.


Rozdíl mezi obrazem předmětu a samotným předmětem je jen myšlenkou či jejím odstínem?
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 14:11:13

end píše:
Rozdíl mezi tím je - jen myšlenka, či její odstín.


jj rozdíl mezi přímým vjemem a pocitem, který je odvislý o představy samozřejmě je

vjem hladu, který pramení z nedostatku potravy není to samé co je pocit hladu pramenící z představy, že jsem hladová i když ve skutečnosti nedostatkem potravy tělo netrpí :D :D :D

pamatuji se, jak jsem hromadně propadli pocitům hladu pouze z toho, že jsme na čundru uvízli v oblasti bez zásob jídla ... ač jsme byli najezeni, tak pouhá představa, že se dva dny nedostaneme k jídlu už navozovala pocity hladu

nebo je to známý syndrom tzv. vlčího hladu ... to jsou pocity pramení z představ mysli ...
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 14:13:18

Návštěvník píše:jsou to imaginární vyjádření, podle mne, to není slovy sdělitelné :what:


Tak k čemu čemu tolik slov?[/quote]

z potřeby o tom diskutovat :) a poukazovat slovy na to co vyjádřit nejde ... i ze schizofrenie mysli, která se to snaží uchopit a poznat to :what:
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 14:14:35

end píše:
lehké mávnutí křídla žlutého motýla ...?

Sorry, ale rozdíl mezi něčím a něčím je vždycky myšlenkou či její odstíny.
Kdyby tomu tak nebylo, bylo by vše za jedno, a nikdo by o tom nemlel.


takhle když to podáš, tak je to pravda, ale v tom kontextu že rozlišuje mysl ...
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 14:15:39

Návštěvník píše:
end píše:
lehké mávnutí křídla žlutého motýla ...?

Sorry, ale rozdíl mezi něčím a něčím je vždycky myšlenkou či její odstíny.
Kdyby tomu tak nebylo, bylo by vše za jedno, a nikdo by o tom nemlel.


Rozdíl mezi obrazem předmětu a samotným předmětem je jen myšlenkou či jejím odstínem?


jééé a už tu máme zpátky zase princip zrcadlení :)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 14:17:12

Návštěvník píše:
end píše:
lehké mávnutí křídla žlutého motýla ...?

Sorry, ale rozdíl mezi něčím a něčím je vždycky myšlenkou či její odstíny.
Kdyby tomu tak nebylo, bylo by vše za jedno, a nikdo by o tom nemlel.


Rozdíl mezi obrazem předmětu a samotným předmětem je jen myšlenkou či jejím odstínem?


Samotný předmět je skutečnost, že jo...A jeho obraz, se vyskytuje kde? Že by v mysli uvědomujícího?

Jaký pak tedy může být rozdíl mezi skutečností a její periferií než myšlenka?
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 14:20:57

Návštěvník píše:Přímé vnímání jim neberu. :) Přímo vnímají ono "jsa ničím", neboli Prázdnotu, a tím pádem pak vyvstává pocit, že jsem Vším.... :D


to ne ...

jsa ničím = jsa vším (je to jedno a to samé) :)

tak jak to píšeš tak je to o tom, že já zírám na Prázdnotu, kdy pořád zůstává rozdělení na zírajícího a Prázdnotu a zírání - pořád je tam oddělenost (tedy já jsem svědek a který poznává Prázdnotu)
Návštěvník
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod end » pát 20. úno 2015 14:24:20

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:jsou to imaginární vyjádření, podle mne, to není slovy sdělitelné :what:


Tak k čemu čemu tolik slov?


z potřeby o tom diskutovat :) a poukazovat slovy na to co vyjádřit nejde ... i ze schizofrenie mysli, která se to snaží uchopit a poznat to :what:[/quote]
Proč by to dělala, když zná tolik metod jak se zastavit a být prostá všeho...
end
 

Re: Hraje touha na cestě k realizaci Boha nějakou roli?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 20. úno 2015 14:25:10

Návštěvník píše:Samotný předmět je skutečnost, že jo...A jeho obraz, se vyskytuje kde? Že by v mysli uvědomujícího?

Jaký pak tedy může být rozdíl mezi skutečností a její periferií než myšlenka?

Když mi vylisuješ z lístků holografického obrazu květu růže voňavý růžový olej, tak ti pak odkývám kde co... :)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků