daršan Matky Meera letos v Praze

Moderátor: rafael

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod irulan » pát 31. říj 2014 7:17:16

Pavla píše:.... Ale jde proste jit dal.... Nevim,jak presne to funguje, ale uz vickrat se mi podarilo telesnou bolest ihned pretransformovat na nebolest, nemoc na zdravi..... Metodu na to nemam, ale mam zkusenosti, ze to jde, proto rikam, ze jde jit dal. Nakonec telo je taky jen forma energie, stejne jako myslenka... A o co jde, je nejak dostat pritomne energie do rovnovahy....Takze za me jde prave o to, aby nic nebolelo..... Jezis je asi nejznamejsim clovekem, ktery byl tehoz nazoru.ten timhle zpusobem harmonizoval i jina tela nez jen sve,...a je i mym ucitelem a mou inspiraci.... :)

Bolest je jen signál, ze je telo v nepořádku. Odstraňovat jen bolest, je potlačování signalu, což je zavíráni oči pred problémem v tele. Ale zda se, ze nemluvis jen o bolesti, ale o tele samotném.
Mluvíš o něčem jako "nesmrtelné telo"? To je zajímavé....
..jako kdyby sis mela jaksi "nadiktovat" (naplánovat), jak dlouho tady budes (jako telo) a odpojit ho až ty sama budes chtit :what: .
A mohli bychom jít jeste dal - mohli bychom si sami naplánovat i náš "osud". A nebylo by nic, co by bylo mimo naši vuli, všechno by bylo předvídatelný.
Pavli, to bych nebrala.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: ☻

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. říj 2014 7:25:17

Jarda Malej píše:
Leah:
To, co je psáno o kousek níže (pod tímto Jardovým příspěvkem), toto sdělení doplňuje

Nechal bych to tak.
Zajímalo mne jako obvykle, jestli si někdo všimne co vlastně v rozhovoru říkám, o čem je řeč.
Překvapení se nekonalo, byť by bylo příjemné.



:)

Máš to těžké, nikdo si ne a ne všimnout co vlastně říkáš.
:D
Už ti to diskutování leze na mozek.
Návštěvník
 

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod .Petra » pát 31. říj 2014 7:27:56

Pavla píše:
.Petra píše:
Pavla píše:porad jsme ztotozneni s telem i kdybychom sebevic predstirali, ze nejsme....


"Ztotožněním" se označuje, když se považujeme za tělo. Když toto ztotožnění zmizí, je samozřejmě dál vnímána bolest. Je to bolest těla.


Pavla píše:Takze i kdyz se citi clovek byt neztotoznen, ztotoznen zustava a telo ma i posledni slovo....


Člověk? Vědomí se ztotožnuje s tělem a považuje se za osobu, člověka.
:)
no a k cemu je to dobre,kdyz lze jit v poznani jeste dal? ABY TO NEBOLELO
:) aby se enrgie bolesti premenila v nebolest...ani tu si neni potreba privlastnovat..a zit se s timda o poznani lip...


Bolest je ochrana těla. Ty si přeješ, aby tě to nebolelo, když ti spadne něco těžkého na nohu? Tak velký strach z bolesti?
:)
.Petra
 

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod .Petra » pát 31. říj 2014 7:53:04

irulan píše:Bolest je jen signál, ze je telo v nepořádku. Odstraňovat jen bolest, je potlačování signalu, což je zavíráni oči pred problémem v tele.


Existuje velmi zřídkavá nemoc, že se bolest necítí. Je velmi nebezpečná, protože se nevnímá, když se tělu něco stalo. Bylo ukázáno v seriálu Dr.House. CIPA - congenital insensitivity to pain and anhidrosis.

:)
.Petra
 

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod .Petra » pát 31. říj 2014 8:21:05

Pavla píše:.Takze za me jde prave o to, aby nic nebolelo..... Jezis je asi nejznamejsim clovekem, ktery byl tehoz nazoru.)


No, to určitě nebyl. Vždycky stavěl duši nad tělo. A dobrovolně byl ochoten snášet bolest na kříži.

Každý má svou představu Ježíše. "Můj" Ježíš uzdravoval jen proto, aby tím k sobě připoutal pozornost lidí a mohl jim vyprávět o Božím království a lásce k bližnímu. Jinak by mu takřka nikdo nenaslouchal. Lidé se snáze navábí na "zázraky".

:)
.Petra
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 31. říj 2014 8:55:30

Máš to těžké, nikdo si ne a ne všimnout co vlastně říkáš.
:D
Už ti to diskutování leze na mozek.

Úplně by postačilo všímat si co vlastně říkáme, když už mluvíme.
Všímavost těch ostatních, je zase jejich věcí.
A mozek?
Tomu je nejlíp, když mluvíme z duše.


:)
Jarda Malej
 

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 31. říj 2014 9:37:59

Návštěvník píše:
Máš to těžké, nikdo si ne a ne všimnout co vlastně říkáš.

Miroslav:
To, že někdo jiný nereaguje, neznamená, že si nevšímá. Takže nevztahuj svoje nevšimnutí si či nepochopení na všechny ostatní, kteří to tu čtou. Piš pokud možno jen za sebe.

Máš pocit Miroslave, že mám tendenci psát za tebe?

Proč ne, pro jednou to mohu zkusit.
Tedy být na tvém místě, ocitoval bych nejprve komentář dotyčného ke kterému právě hovořím
( aby mohl čtenář mohl posoudit o čem je vlastně řeč),
...a pak bych přidal ten svůj komentář.
Nejlépe po dostatečném vstřebání myšlenky, ke které se vyjadřuji.


:)
Jarda Malej
 

Re: ☻

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. říj 2014 9:58:48

miroslav píše:
Návštěvník píše:Máš to těžké, nikdo si ne a ne všimnout co vlastně říkáš.


To, že někdo jiný nereaguje, neznamená, že si nevšímá. Takže nevztahuj svoje nevšimnutí si či nepochopení na všechny ostatní, kteří to tu čtou. Piš pokud možno jen za sebe.

Koukám přímo názorná ukázka te správné všímavosti. I Jarda
už si všimnul, že bylo reagováno na toto jeho
Zajímalo by mě jako obvykle, jestli si někdo všimne ,
co vlastně v rozhovoru říkám, o čem je řeč.
Překvapení se nekonalo,

:)
Návštěvník
 

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod Leah. » pát 31. říj 2014 10:07:37

Pavla píše:Takze za me jde prave o to, aby nic nebolelo..... Jezis je asi nejznamejsim clovekem, ktery byl tehoz nazoru.

.Petra píše: No, to určitě nebyl. Vždycky stavěl duši nad tělo. A dobrovolně byl ochoten snášet bolest na kříži.

.Petra píše:Lidé se snáze navábí na "zázraky..

Přesně tak, a díky tomu mají pak Ježíše za jakéhosi bílého mága, co sem přišel převést chůzi po vodě, přeměnu vody ve víno, a odstřižení se od bolesti, od prožitku, a pak tedy také zkouší čarovat... :( :)

...a díky tomuhle nesprávnému pochopení si tak nelze všimnout toho, že:
Ježíš uzdravoval jen proto, aby tím k sobě připoutal pozornost lidí a mohl jim vyprávět o Božím království a lásce k bližnímu. Jinak by mu takřka nikdo nenaslouchal..

Ano, ti kteří mohli, ti uslyšeli, a nevěřící Tomášové zůstali nadále nevěřícími Karly, Maruškami a Jituškami.
A tak to, co ke kristovství opravdu vede, v tom celém "svatém" nadšení, poněkud zapadlo až kamsi na dno truhly:
"Hledejte nejprve Boží království a jeho spravedlnost, a toto vše vám bude přidáno."



Takže ano, realita je taková, že:
"Každý má svou představu Ježíše."

A pak se tedy ty představy přou, brojí a mezi sebou válčí...

:)
Leah.
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. říj 2014 12:03:47

Všímavost těch ostatních, je zase jejich věcí.


Tak proč na ní žehrat?
8)
Návštěvník
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 31. říj 2014 12:28:09

Reagoval jsem pouze na to, že někdo píše nikdo si ne a ne všimnout


Reagovat pouze na pár slov z vybraného příspěvku je sice obvyklý způsob jak se přidávat k diskuzi
ale přirozeně se také tímhle zvyšuje možnost různých nedorozumění.




:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 31. říj 2014 12:47:43

Návštěvník píše:
Všímavost těch ostatních, je zase jejich věcí.


Tak proč na ní žehrat?
8)

Správně Návštěvníku.
Když si každý budeme dobře všímat toho co říkáme a proč to říkáme,
tak nebude problém všimnout si i toho co říkají ti se kterými mluvíme,
včetně motivací, které je k tomu mluvení přivádějí.

Tvoje všímavost opravdu není mojí věcí.
Proto jí od tebe mohu žádat, budeš-li chtít abychom spolu mluvili
..a dobře se domluvili.
Protože vlastní pozorností vládneme až tehdy, když jí dokážeme věnovat ostatním.


:)
Jarda Malej
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. říj 2014 13:36:57

Když si každý budeme dobře všímat toho co říkáme a proč to říkáme,
tak nebude problém všimnout si i toho co říkají ti se kterými mluvíme,
včetně motivací, které je k tomu mluvení přivádějí.


Píšeš to pěkně a já s tím souhlasím. Jediné čemu nerozumím je, kde bereš to přesvědčení, že tvé všímání si toho co říkáš a proč to říkáš, je zde na vyšší úrovni než všímavost těch druhých, kterým to dáváš velmi často najevo, jestli jsem si tedy dobře všimnula ? Ale ne že bys byl sám, zdá se že je to nakažlivé.

Proč pak raději nevést přednášky, když už si je člověk na 100% jist sám sebou a proč chodit na diskuzní za těmi, kteří nedokáží rozpoznat o čem s nimi hovoří ?
:what:

Protože vlastní pozorností vládneme až tehdy, když jí dokážeme věnovat ostatním.


Taky hezké a taky platné pro všechny, bez vyjímky.
:)
Návštěvník
 

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 31. říj 2014 14:56:40

Proč pak raději nevést přednášky, když už si je člověk na 100% jist sám sebou a proč chodit na diskuzní za těmi, kteří nedokáží rozpoznat o čem s nimi hovoří ?

K té otázce přednášek ti mohu odpovědět, že nabídky ne jejich vedení se mi daří odmítat,
protože dávám přednost rozhovoru.
S přáteli kteří mne navštěvují si společně odpovídáme na různé otázky,
a zdá se mi to produktivnější.

I sem mne přivádí možnost rozhovoru, protože rozhovor je akce, je to pohyb,
může se mu dát směr, na jakém se lze společně dohodnout.
Je to možnost spolupráce.
Tedy se kamsi směřuje společnými silami, za přispění zákona akce-reakce.
V tom je smysl rozhovoru, diskuze, hlavní smysl diskusních fór.
Zdá se ti že jsem tady příliš často?
A že se vyvyšuji?

Zřídkakdy můžeme slyšet, že by se někdo před námi k něčemu snižoval.
Zato vyvyšování, to už za řeč stojí viď?
A přesto celá ta duchovní scéna se svými učiteli, meditacemi a diskuzemi
vychází ze skutečnosti, že se pořád jen k něčemu snižujeme.
Snižujeme se k chtivosti, závisti, k pohodlnosti, žvanivosti, nevraživosti..
a říkáme tomu "můj život."
Jsme tygři, kteří si myslí že jsou kozami a místo aby zařvali tak ..bečí,
žerou trávu a každý pes je vyděsí k smrti.
To je samozřejmě jen takové srovnání.

Prostě když se sami přestaneme snižovat myšlenkami které nás dělají malými,
tak kolem sebe neuvidíme nikoho, kdo by se nad nás mohl vyvyšovat.
Je to jen věc perspektivy.


:)
Jarda Malej
 

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod Pavla » pát 31. říj 2014 16:01:09

irulan píše:
Pavla píše:.... Ale jde proste jit dal.... Nevim,jak presne to funguje, ale uz vickrat se mi podarilo telesnou bolest ihned pretransformovat na nebolest, nemoc na zdravi..... Metodu na to nemam, ale mam zkusenosti, ze to jde, proto rikam, ze jde jit dal. Nakonec telo je taky jen forma energie, stejne jako myslenka... A o co jde, je nejak dostat pritomne energie do rovnovahy....Takze za me jde prave o to, aby nic nebolelo..... Jezis je asi nejznamejsim clovekem, ktery byl tehoz nazoru.ten timhle zpusobem harmonizoval i jina tela nez jen sve,...a je i mym ucitelem a mou inspiraci.... :)

Bolest je jen signál, ze je telo v nepořádku. Odstraňovat jen bolest, je potlačování signalu, což je zavíráni oči pred problémem v tele. Ale zda se, ze nemluvis jen o bolesti, ale o tele samotném.
Mluvíš o něčem jako "nesmrtelné telo"? To je zajímavé....
..jako kdyby sis mela jaksi "nadiktovat" (naplánovat), jak dlouho tady budes (jako telo) a odpojit ho až ty sama budes chtit :what: .
A mohli bychom jít jeste dal - mohli bychom si sami naplánovat i náš "osud". A nebylo by nic, co by bylo mimo naši vuli, všechno by bylo předvídatelný.
Pavli, to bych nebrala.


Podle mě "tělo" je taky jen program. Tělo má naplánované zrození i smrt. Možná jde z toho programu vystoupit, nevím.. :)... Možná hmotné tělo nemusí podléhat "času" a zkáze...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod Pavla » pát 31. říj 2014 16:03:46

.Petra píše:
Bolest je ochrana těla. Ty si přeješ, aby tě to nebolelo, když ti spadne něco těžkého na nohu? Tak velký strach z bolesti?
:)


To si vážně myslíš, že je bolest ochrana těla? Bolest je spíš signálem, že něco je špatně, že někde v těle je něco jinak, než má být... je porušena harmonie.... Když je ti dobře po těle, tak o těle ani nevíš...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod Pavla » pát 31. říj 2014 16:05:41

.Petra píše:
Pavla píše:.Takze za me jde prave o to, aby nic nebolelo..... Jezis je asi nejznamejsim clovekem, ktery byl tehoz nazoru.)


No, to určitě nebyl. Vždycky stavěl duši nad tělo. A dobrovolně byl ochoten snášet bolest na kříži.


domněnky... :)

.Petra píše:Každý má svou představu Ježíše. "Můj" Ježíš uzdravoval jen proto, aby tím k sobě připoutal pozornost lidí a mohl jim vyprávět o Božím království a lásce k bližnímu. Jinak by mu takřka nikdo nenaslouchal. Lidé se snáze navábí na "zázraky".

:)


jasně, máš právo na svoji představu Ježíše... V té mé uzdravoval, protože měl lidi rád a protože to uměl... Pro mě nebyl politik, který by chtěl učit to svoje...
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod Pavla » pát 31. říj 2014 16:07:38

Leah. píše:
Pavla píše:Takze za me jde prave o to, aby nic nebolelo..... Jezis je asi nejznamejsim clovekem, ktery byl tehoz nazoru.

.Petra píše: No, to určitě nebyl. Vždycky stavěl duši nad tělo. A dobrovolně byl ochoten snášet bolest na kříži.

.Petra píše:Lidé se snáze navábí na "zázraky..

Přesně tak, a díky tomu mají pak Ježíše za jakéhosi bílého mága, co sem přišel převést chůzi po vodě, přeměnu vody ve víno, a odstřižení se od bolesti, od prožitku, a pak tedy také zkouší čarovat... :( :)

...a díky tomuhle nesprávnému pochopení si tak nelze všimnout toho, že:
Ježíš uzdravoval jen proto, aby tím k sobě připoutal pozornost lidí a mohl jim vyprávět o Božím království a lásce k bližnímu. Jinak by mu takřka nikdo nenaslouchal..

Ano, ti kteří mohli, ti uslyšeli, a nevěřící Tomášové zůstali nadále nevěřícími Karly, Maruškami a Jituškami.
A tak to, co ke kristovství opravdu vede, v tom celém "svatém" nadšení, poněkud zapadlo až kamsi na dno truhly:
"Hledejte nejprve Boží království a jeho spravedlnost, a toto vše vám bude přidáno."



Takže ano, realita je taková, že:
"Každý má svou představu Ježíše."

A pak se tedy ty představy přou, brojí a mezi sebou válčí...

:)


ty představy se nemusí přít... Stejně to jsou jen představy. Tvoje, moje, Petřiny...:) Tak žádnou křeč... :)
Pavla
 
Příspěvky: 465
Registrován: stř 19. bře 2014 13:01:44

Re: daršan Matky Meera letos v Praze

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 31. říj 2014 16:36:57

I sem mne přivádí možnost rozhovoru, protože rozhovor je akce, je to pohyb,
může se mu dát směr, na jakém se lze společně dohodnout.
Je to možnost spolupráce.
Tedy se kamsi směřuje společnými silami, za přispění zákona akce-reakce.
V tom je smysl rozhovoru, diskuze, hlavní smysl diskusních fór.
Zdá se ti že jsem tady příliš často?
A že se vyvyšuji?


Na to že jsi tady často jsem nemyslela, ani že se účelově vyvyšuješ. Většina z toho co říkáš se mi dokonce líbí. Co se mi nelíbí jsem řekla. Vypadá to spíš jako nějaká náladovost, ale na tu má každý právo. Jestli to čeho jsem si všimla, citovala a reagovala na to, pokládáš pro diskuzi za přínosné, pak ok. Je to tvůj způsob vnímání komunikace a moje či jiná nelibost na tom nic nezmění. Pro mě to je spíš o dobré vůli a protože ta se tady ztrácí, v řinkotu trumfů, moc se do hovoru nepouštím.

Zřídkakdy můžeme slyšet, že by se někdo před námi k něčemu snižoval.
Zato vyvyšování, to už za řeč stojí viď?
A přesto celá ta duchovní scéna se svými učiteli, meditacemi a diskuzemi
vychází ze skutečnosti, že se pořád jen k něčemu snižujeme.
Snižujeme se k chtivosti, závisti, k pohodlnosti, žvanivosti, nevraživosti..
a říkáme tomu "můj život."
Jsme tygři, kteří si myslí že jsou kozami a místo aby zařvali tak ..bečí,
žerou trávu a každý pes je vyděsí k smrti.
To je samozřejmě jen takové srovnání.


Povyšování i ponižování se je v podstatě totéž. Stačí jen udělat stojku. :) Ta duchovní scéna je tu odjakživa, pravděpodobně od chvíle kdy se lidé začali ptát kým jsou a kde se tu všechno vzalo. Negativních vlastností zřejmě časem přibývalo (možná i pozitivních vizí) a tak se dění na duchovní scéně trošku zkomplikovalo.
Návštěvník
 

Re: mysl a tělo

Nový příspěvekod Leah. » pát 31. říj 2014 17:07:49

Leah. píše:A pak se tedy ty představy přou, brojí a mezi sebou válčí...


Pavla píše:ty představy se nemusí přít... Stejně to jsou jen představy. Tvoje, moje, Petřiny...:) Tak žádnou křeč... :)


Nikdo zde přece nehovořil o tom, že se vždy přít musí.
Ale co je lidstvo lidstvem tak se spolu lidé přou a válčí mezi sebou,
a to pouze díky svým rozlišným "jen" představám, kteréžto považují za jedině pravdivé.

A úplně nejkrvelačněji se v dějinách vždy prezentovaly ty lidské představy o Pánubohu a spravedlnosti.

:)
Leah.
 

PředchozíDalší

Zpět na Rafael

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník