Láska je prostor

Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 4:30:29

Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 10:59:17

vostalpetr píše:Kdo byl kdy pořádně zamilovanej, tak to ví,

že se změní celý svět, tedy jeho vnímání,

a je nějaký krásnější, plnej lásky


Ale to většinou dlouho nevydrží, tahle zamilovanost, tahle koncentrace na lásku

Paní Tomášová o tom také píše, když popisuje svoji cestu bhakti, že si začala uvědomovat prostor plnej lásky

jen nevím, kde to je, takže to sem nepřekopíruju


a když s tím přišla za Drtikolem, tak jí řekl nakopni to ... nebo-li neulpívej na tom, je to jen jeden ze stupně uvědomění ...

drtivá většina z nás to z nás a kdo tím prošel, tak také ví, jak snadno se na tomto dá ulpívat a držet se toho jako klíště i tak, že se do toho začne uměle nahypnotizovávat ...

tyhle stavy jsou prostě jen různými stavy, stejně jako stavy deprese jsou jen stavem, přicházejí a odcházejí ... přirozenost je zdroj, který jim umožňuje být je tedy nad stavy ...
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 11:00:33

vostalpetr píše:
Jestliže člověk zpočátku hledá Boha jinde, na nebesích, nebo později v sobě, dokud je Pravda ve dvojnosti skrytá, je nutné, aby proud lásky v soustředění mysli vysílal jedním směrem, tedy k Bohu a zároveň se jemu odevzdával.

Když bude moudrý, začne si uvědomovat všudypřítomnost Boží: zpočátku uznáním, vírou, citem i intelektem, později přímým nazíráním. Nebude již vysílat lásku spolu se soustředěnou myslí k nějakému objektu, cíli, jednomu bodu, ale postupně se sám stane tímto jedním bodem, vyzařujícím lásku a ještě později láskou samou, rozprostřenou do vesmíru na všechny a na vše. Tato rozpuštěnost, nekonečnost lásky setře rozdíly mezi já a ty, mezi všemi a vším. Je to taková láska, která je prvotní emanací božského Já a posledním stupněm ke spojení s Ním. Žijte v nekonečném moři moři Boží přítomnosti, v moři božské lásky - vyciťujte, uvědomujte si všude moře božské lásky.


je to láska Já jsem ... to je všechno :) hodně o tom mluví Maharadž ... není to žádný finální stav, který by měl být dosažen držen na věky věkův
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 11:07:57

vostalpetr píše:
Jestliže člověk zpočátku hledá Boha jinde, na nebesích, nebo později v sobě, dokud je Pravda ve dvojnosti skrytá, je nutné, aby proud lásky v soustředění mysli vysílal jedním směrem, tedy k Bohu a zároveň se jemu odevzdával.

Když bude moudrý, začne si uvědomovat všudypřítomnost Boží: zpočátku uznáním, vírou, citem i intelektem, později přímým nazíráním. Nebude již vysílat lásku spolu se soustředěnou myslí k nějakému objektu, cíli, jednomu bodu, ale postupně se sám stane tímto jedním bodem, vyzařujícím lásku a ještě později láskou samou, rozprostřenou do vesmíru na všechny a na vše. Tato rozpuštěnost, nekonečnost lásky setře rozdíly mezi já a ty, mezi všemi a vším. Je to taková láska, která je prvotní emanací božského Já a posledním stupněm ke spojení s Ním. Žijte v nekonečném moři moři Boží přítomnosti, v moři božské lásky - vyciťujte, uvědomujte si všude moře božské lásky.


no je zajimavé, že u mne se toto projevilo v cca 12ti letech, aniž bych hledala Boha nebo něco takového nebo aniž bych něco vysílala ... přišlo to jako blesk v předvánočním čase, když jsme byli ve třídě během vyučování ... :what: vůbec jsem netušila co to bylo a zažívala jsem přesně to co popisuje Mahariši a další a další včetně mých přátel se kterými jsem o tom mluvila

zahrnování vlnami blaha, pláčem, naprostou vděčností, všechno bylo láska, které stíralo rozdíly mezi já a ty, dokonce i ten nejhorší grázl z naší třídy, co všechny šikanoval a trápil ... bylo to tak intenzivní, že se to nedalo skoro vydržet, tak intenzívní blaženost :) totální extáze :)
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 11:52:10

vostalpetr píše:
no je zajimavé, že u mne se toto projevilo v cca 12ti letech


To je příhodný věk pro realizaci,

...


samozřejmě, že to není žádná realizace !!! stejně jako uvědomění si UV není realizací !!! jsou to jen jisté hlubší vnory, které ukazují že náš svět není takový jako my si myslíme, že tu existují další dimenze ...

toto ovšem není REALIZACE
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 15:55:05

Návštěvník píše:
vostalpetr píše:
Jestliže člověk zpočátku hledá Boha jinde, na nebesích, nebo později v sobě, dokud je Pravda ve dvojnosti skrytá, je nutné, aby proud lásky v soustředění mysli vysílal jedním směrem, tedy k Bohu a zároveň se jemu odevzdával.

Když bude moudrý, začne si uvědomovat všudypřítomnost Boží: zpočátku uznáním, vírou, citem i intelektem, později přímým nazíráním. Nebude již vysílat lásku spolu se soustředěnou myslí k nějakému objektu, cíli, jednomu bodu, ale postupně se sám stane tímto jedním bodem, vyzařujícím lásku a ještě později láskou samou, rozprostřenou do vesmíru na všechny a na vše. Tato rozpuštěnost, nekonečnost lásky setře rozdíly mezi já a ty, mezi všemi a vším. Je to taková láska, která je prvotní emanací božského Já a posledním stupněm ke spojení s Ním. Žijte v nekonečném moři moři Boží přítomnosti, v moři božské lásky - vyciťujte, uvědomujte si všude moře božské lásky.


no je zajimavé, že u mne se toto projevilo v cca 12ti letech, aniž bych hledala Boha nebo něco takového nebo aniž bych něco vysílala ... přišlo to jako blesk v předvánočním čase, když jsme byli ve třídě během vyučování ... :what: vůbec jsem netušila co to bylo a zažívala jsem přesně to co popisuje Mahariši a další a další včetně mých přátel se kterými jsem o tom mluvila

zahrnování vlnami blaha, pláčem, naprostou vděčností, všechno bylo láska, které stíralo rozdíly mezi já a ty, dokonce i ten nejhorší grázl z naší třídy, co všechny šikanoval a trápil ... bylo to tak intenzivní, že se to nedalo skoro vydržet, tak intenzívní blaženost :) totální extáze :)

Škoda, že ti to nevydrželo.
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 16:17:01

Návštěvník píše:Škoda, že ti to nevydrželo.


no nevím proč to považuješ za škodu ? zůstat v té extázi, tak bych skončila v psychiatrické léčebně ...
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 16:37:31

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Škoda, že ti to nevydrželo.


no nevím proč to považuješ za škodu ? zůstat v té extázi, tak bych skončila v psychiatrické léčebně ...


ostatně se tak nestalo, protože mi INTUICE napověděla, že si to mám nechat sama pro sebe a moc se tím co prožívám a vnímám nechlubit zvláště před rodiči :D :D :D

ty naštěstí byly natolik zaujati svými vlastními problémy, že si ničeho nepovšimli, ale není divu, byla jsem doma vedena k tomu, plnit si své povinnosti a hlavně nikde moc nepřekážet a neotravovat, tudíž se co nejméně projevovat, jinak řečeno držet hubu a krok a dělat to co se po mne chce :)
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 02. zář 2014 19:40:20

všechno bylo láska, které stíralo rozdíly mezi já a ty, dokonce i ten nejhorší grázl z naší třídy, co všechny šikanoval a trápil ...jako Eva...
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 03. zář 2014 9:02:46

Návštěvník píše:všechno bylo láska, které stíralo rozdíly mezi já a ty, dokonce i ten nejhorší grázl z naší třídy, co všechny šikanoval a trápil ...jako Eva...


:)
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. zář 2014 8:59:13

Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. zář 2014 13:08:13

Návštěvník píše:

hmmm, některé stojí za hřích... (díky bohu).
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. zář 2014 13:16:18

Prostor je práce smyslů. Když jsme se učili meditovat,
učili jsme se od těch smylů "odstříhnout". Když se to
stane, opustějí člověka ty myšlenky . Prostě nejsou. :)
Návštěvník
 

Re: Láska je prostor

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 08. zář 2014 11:27:34

K tomu existuje pěkný zenový příběh o "zameteném dvoře"...
Návštěvník
 


Zpět na Hudba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron