Pro chvíle ztišení.

Pro chvíle ztišení.

Nový příspěvekod Silence » čtv 10. lis 2011 14:33:08

Návštěvník » čtv 10. lis 2011 13:47:04

Andrew píše:

...stále mám pocit, že to není dostatečné. Že i tak jsem vězněm ve "svém vlastním životě". A jak z toho ven?

„Právě v tuto chvíli, co čteš tato slova, si uvědomuješ, jak se tyto slova objevují v tvé přítomné pozornosti, je to tak?

Možná, že jsi si také vědom/a určitých částí svého těla.
Všechny tyto obrazy v tvém vědomí potvrzují, že jsi. Zažívání tohoto pocitu bytí je pravděpodobně tím nejzákladnějším poznáváním, které tu je.

Pouze bytí zde, pouze bytí.

Kamkoliv jdeš, stále je tu ten stejný pocit bytí, pocit, že jsi. Nezáleží na tom, co cítíš nebo co si myslíš, tento "pocit bytí" je tobě i ostatním stále k dispozici.

Všimni si, že To, co teď vnímá a prožívá, nemá žádné hranice a není ovlivňováno tím, co je vnímáno.

Někteří tomu říkají Prázdnota. Je to nepopsatelné a nemá to ani začátek ani konec. Není to velké ani malé a je v tom zároveň vše, co existuje.
Je to živá Přítomnost.

Když si uvědomíš, že ty jsi přirozeně tímto nekonečným Bytím, že jsi tímto Prostorem bez hranic,
tak tvůj boj a tvé pokusy nalézt nebo pociťovat Bytí, skončí automaticky.


Kam bys To šel nebo šla hledat, pokud To je všude?
Když si toto uvědomíš, tak tu již není ten pocit, že bys měl/a být jiný/á než jaký/á jsi v tomto okamžiku.
Není tu pocit, že by tento okamžik měl být jiný.


Je to konec víry, že jsi hledající, který musí dosáhnout vyššího stavu. Je to konec nespokojenosti s tím, co právě je.
Absolutno je již díky své základní vlastnosti vždy a všude-přítomné, teď a tady.

Žádné úsilí na světě z tebe neudělá to, co už ve skutečnosti jsi - živá přítomnost - energie bez hranic.

:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Působení.

Nový příspěvekod Silence » sob 12. lis 2011 10:09:29

teonik píše:

bylo mi odpověteno,at kouknu na videjka,koukl jsem a vidím,Mooji rozpráví,žertuje,ptá se,mluví,např:ego není,ego neexistuje...atd

nejsouliž to také koncepty?
Mooji tedy svými koncepty vytlouká koncepty návštěvníků,aby jak říká Ros,uviděli,co je za všemi koncepty?

terros píše:

Působí slova mudrce stejně jako slova kteréhokoliv návštěvníka?
Slova jsou nositeli energie, která z každého člověka vychází, jsou nosičem zkušenosti, která je za nimi.
Srdcem se dá vnímat, co nastává v člověku, který se Moojimu vnitřně otevírá.
Kdo to jednou poznal, je ochotný cestovat a snášet obtíže i velké nepohodlí, jen aby mohl pobýt v jeho přítomnosti.
K zázraku proměny dochází Milostí, bez utrpení. Každým jeho výrokem nastává vnitřní proměna v člověku, který se mu niterně otevírá.

Dneska je možné se s ním setkat i prostřednictvím videonahrávky. A vnímat jeho slova jako určená přímo tobě.
K proměně dochází stejně jako při osobním setkání. Rozhoduje jen hloubka vnitřní otevřenosti.
Právě tak, jako na malé děti působí násilí z televize. Jsou ještě všemu otevřené, neposuzují myslí.

Kdo naslouchá probuzenému jen myslí, pro toho mudrc omílá dávno známé koncepty.
Pro toho i osobní setkání je marněním času.



:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Láska k míru, klidu.

Nový příspěvekod Silence » úte 15. lis 2011 9:23:40

Andrew píše:

před rokem a půl jsem ani nevěděl že něco jako blaženost/bytí - stavy osvícení, že něco takového vůbec existuje. A nikdy mi duchovno nic neříkalo a ani dnes neříká a neláká. Proto se musím zeptat - jsem tu správně???
Já chtěl najít cestu jak být šťastný, that's all.

A ještě mám druhou otázku –
v tom videu říká, že člověk má cítit lásku kde čemu (mluví o některých jevech pro mě abstraktního významu, ale také možná i druhých lidech, co já vím...)...
no a kde pro tohle navodit lásku? Vždyť to je hloupost. Prostě něco miluješ - a stačí to jen zahlédnout a ty prostě víš...
A to je stejné ať se jedná o ženy, auta, domy, filmy... cokoliv. Kolem 95% z toho si ani nevšimneš - není s tebou kompatibilní, ale těch zbylých 5% je zkrátka nepřehlednutelný! Prostě schoda.

Tak jak vykouzlit lásku pro nerezonující objekty?


Návštěvník píše:

Odpovědí na otázky Andrewa by mohla být věta: "Ne potěšení, ale utišení."
Láska je "jen" prostředkem k tomu.

K míru, klidu. Ostatně právě v té poslední ukázce Eduard Tomáš hovoří o cíli duchovního snažení,
duchovní cesty a hovoří právě o klidu a míru jakožto nejvyšší skutečnosti. Pravdě.

Spočinutí v Pravdě je tím, co všichni hledáme.


http://vimeo.com/31642020


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Re: Pro chvíle ztišení. (Výběr z komentářů)

Nový příspěvekod Silence » úte 15. lis 2011 10:41:47

Na tomto subfóru jsou k nahlédnutí některé z komentářů, (Viz jeho název) .
Vlákno tedy není určeno k diskuzi.

:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

"Jak to prakticky dělat"

Nový příspěvekod Silence » čtv 08. pro 2011 10:03:35

Re: Zastaví se, nebo se nezastaví?
od poiut » čtv 08. pro 2011 9:42:14

"... Většina duchovních nadšenců totiž chce, po dostatečném teoretickém vybavení, vše ihned a neuvědomuje si, že neprostupnost hmoty se snadno nepřekonává.
Že je třeba léta „dřiny", abychom se zjemnili, zcitlivěli, přešli přes práh přecitlivělosti a dostali se do stavu té pravé otevřenosti,
kdy to věčné, všudypřítomné zaplní místo, které bylo předtím zaplněno naším já.
Protože otevřenost vlastně znamená zbavit se svých přání, připoutaností atd. – je to pořád o tom samém
– zastavit věčný zdroj vznikání v naší mysli, zastavit mysl a zastavit čas, začít žít ve věčnosti, v okamžiku.
A to vše může dokázat pouhé naslouchání sobě samému a všem kolem nás, kdy začínáme od maličkostí,
třeba od uvědomění si podrážděnosti ve svém hlase, uvědomění si zvuku auta a zároveň vyprázdňování se od toho všeho.
Ale hlavně zjištění, jak to prakticky dělat.
Pak to již jde samo sebou a stáváme se prostupnější. Nebojte se toho a naslouchejte stále."


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Mysl je dar

Nový příspěvekod Silence » čtv 08. pro 2011 12:19:16

Návštěvník (zastaví nebo nezastaví ?)

..mysl je skvělý nástroj, když se pochopí k čemu ho používat a jakým způsobem ... je to dar Všehomíra ne nějaký zločinec, ....

je třeba mysl a její mechanismu pochopit a naučit se s ní vyjít, spolupracovat jako s dobrým přítelem, ne s ní být v rozporu

pohyb mysli někdy ustává ... aby opět vyvstal ... je to přirozený proces ... chtít jí mít zastavenou mi přijde jako prahnout jen po výdechu a nedovolit - bránit nádechu


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Inspirace

Nový příspěvekod Silence » sob 17. pro 2011 14:36:39

Andrew » stř 14. pro 2011 22:04:59 (Bilance)


..kupodivu i ta inspirace chodí sama, když ji nevyhlížím ve dveřích.

:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

"Maraňon"

Nový příspěvekod Silence » pon 19. pro 2011 9:49:28

pon 19. pro 2011 9:36:19
teonik cituje:
pobřeží pacifiku http://www.petr-chobot.eu/cs/promluva-p ... 2001-chile


"Život je Jediná Síla, jediné energetické pole. Život se dokáže úžasně strukturalizovat.
Život se tváří, že je různými jsoucny, že je jednotlivými vesmíry, bytostmi.
Když ale upřeně a neochvějně zaměřujeme pozornost na samo Jádro své Duše, musíme poznat,
že Život je jen Jeden. Je zde základní pole vědomí – a to v sobě vytváří všechna jsoucna.
Dokonce i sama „Duše“ je iluzí – je vskutku povedeným trikem Jediné Kouzelnice – Mysli.
Jádro duše je Podstata. Ale udržet pozornost jen v tomto jádře vyžaduje neuvěřitelně silný záměr
TO DĚLAT. Není-li v naší mysli tento záměr ještě dost silný,
nemůžeme zákonitě prožívat Pravdu o své nejhlubší identitě trvale."


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Co brání.

Nový příspěvekod Silence » sob 24. pro 2011 10:06:15

" TEST Ověření pravdivosti: nejsem tvůj kámoš!"
pát 23. pro 2011 23:10:47

vostalpetr píše:
je třeba tím NESTÁLE BÝT, nebo si to alespon uvědomovat...

reseek píše:

Že "je třeba...", o tom není sporu.
To je krásný ideál, ale já mluvím o tom, co brání, aby tu přirozeně klidná mysl byla.
O sebeztotožnění, které si neuvědomíme a neosobní přirozeně klidná mysl zmizí, ani nevíš jak.
Zacloní ji nenápadná reakce, kterou bereš jako samozřejmost, souvisí třeba s tím, když ti něco oprávněně vadí.
Lehounká emoce v pozadí, a úplně stačí.
Ti staří to měli vychytaný, věděli, proč kladou důraz na všímavost.


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Umění diskutovat.

Nový příspěvekod Silence » sob 07. led 2012 9:21:28

rosada » pát 06. led 2012 14:45:30
/Filosofování o pojmech/
...

"Už chápu, proč se ve starém řecku učila diskuse jako předmět ve škole. ani tady, by to neškodilo.

Základ je následující: "Já si myslím tohle. Co si myslíš ty?"

Vyvracení cizích myšlenek následuje až po tom, co si zjistím, co si dotyčný vlastně myslí.
Pak nějaké to dohodnutí se na společných pojmech."


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Čas

Nový příspěvekod Silence » úte 10. dub 2012 13:22:53

Re: Filosofování o pojmech
od vostalpetr » úte 10. dub 2012 10:08:00

"..je to jako puzzle,
musíš to poskládat (což chce čas) a v okamžiku kdy to máš poskládaný a je to celý,
tak ten okamžik je Teď."


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Zoufání by bylo nejtěžším okovem.

Nový příspěvekod Silence » pon 20. srp 2012 12:54:16

od Linda » pon 20. srp 2012 13:42:57


Mně pomáhá, co k tomu říká Saša:

"Nelámal bych si hlavu, když člověk zjistí, že je na tom hůř než dřív, potom, co si myslel, že je na tom líp… tak bych nezoufal.
Zoufání v tom momentě by bylo nejtěžším okovem, který by ho přikoval k té situaci, a bylo by to bez vývoje.


Takže jít pořád dál a zkoušet to… být pozorný. To je vlastně bdění. A snažit se případně vysledovat, kde zaváhal.
A když člověk zaváhal a udělal nějaký kopanec nebo kravinu nebo trapas – není nic lepšího v životě.
Když si na to člověk může vzpomenout, tak ho to udrží pokornýho a nezpychne… a nenamlátí si ještě víc.
Ono je lepší si vzpomenout na nějaký minulý trapas, než udělat nějakou další a ještě větší kravinu, která by člověka mrzela mnohem víc…

Můžem vzít jed na to, že každej dělá kopance, přehmaty… má k tomu svoje důvody. Když je vysleduje, tak je může opustit."

A taky že je potřeba přijmout, že všechno má svůj vývoj, i neuchopování.


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Silence » čtv 30. srp 2012 8:52:55

od reseek » čtv 30. srp 2012 0:21:33


" ..Kdo na sobě pracuje s plnou opravdovostí, ten to, co ho zrovna potkává, rozpoznává jako pomoc, jako ukazatele ´kudy právě teď´.
Většinou v podobě náznaků, a často to bývá spíš kudy ne, než kudy ano.

Vesmír k nám mluví vším, co se nám a s námi děje, od rána do večera.
Když se naučíme naslouchat oblasti vnitřního Ticha, která řídí duchovní vývoj ´svého´ člověka,
pozoruhodně se to doplňuje se vším, co se v mé blízkosti právě objevuje prostřednictvím slov různých Mistrů.
Ať už je to nějaký text, video, nebo kniha.
Všechno to do sebe zapadá a vždycky to souvisí s něčím, čím právě procházím."


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

O lásce

Nový příspěvekod Silence » ned 02. zář 2012 12:17:17

(Potřeba dát lásku)
od ryunin » sob 01. zář 2012 23:30:55


Vězte, že tento svět, všichni lidé, které potkáváte, i když máte pocit, že vás téměř nenávidí, potřebují vaši lásku.
Možná nepotřebují zamilované dopisy a květiny, ale strašně moc potřebují, abyste je zahrnuli čistotou srdce a čistotou konání

I kdybyste byli pavouček zapomenutý v koutě předsíně, jste dveřmi nekonečné lásky vesmíru.
Přijměte ji celou a vypouštějte ji přes vás do všech stran. Stačí, když tomuto přirozenému procesu nebudete bránit.


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Pro chvíle ztišení.

Nový příspěvekod Silence » čtv 13. zář 2012 21:08:00

stř 12. zář 2012 12:55:17

Návštěvník píše:
Luck píše:Svůj názor na to, co by mohlo znamenat to: "naplňovat," by mohl přidat
zase někdo další, komu nepřipadá zbytečné o tomhle tady mluvit.


:)


mně to nepřipadá zbytečný, ale když se o tom snažím s někým promluvit, tak obvykle narazím na nezájem, když už nevypadám rovnou jako magor
naplnění jsem našel akorát v uvědomění sebe ... takže jak konkrétně?
naprosto jednoduše jsem začal prociťovat vjemy těla, dechu, začal jsem si naslouchat, co se ve mně děje, jak vůbec vnímán
začalo se to postupně prohlubovat, až do úrovně, která to všechno přesahuje
pak ale každý nádech, výdech, každý dotek, vjem - je něco nesmírně naplňuícího - nekonečný orgasmus
prozkoumával jsem vnímání skrze smysly a když jsem s tím začal, tak jsem zjistil, že v podstatě ani pořádně nevnímám, neuvědomuji si například vůně, chutě, hmatové a sluchové vjemy atd. - že to vnímání je neuvěřitelně povrchní a musí to být hodně silný vjem, aby mne to vůbec
tak jsem se na to postupně zaměřoval vědomě a bral jsem 5 smyslů postupně a ono se to časem začalo prohlubovat a zjemňovat, například dneska zachytím i různé vůně a chutě vody až do postihnutí její esence
přítelkyně si stěžovala /ne na mně/ že jí schází láskyplné dotyky, tak jsem jí poradil, aby chodila plavat a začala si pořádně uvědomovat, jak ji voda celou objímá, že je to velmi něžné a prostupující, že se v tom doslova rozplyne, to jsem si velmi jasně uvědomil, když jsme byli na jaře u moře. je to neuvěřitelně naplňující. po nějaké době jsme se potkali a byla spokojena, začíná objevovat, že to samé se děje, když se sluneční paprsek dotýká tváře, uvědomění při hlazení větru, že každý dotek je svým způsobem posvátným spojením.
a to tu nebásním o prostém položení se do vnímání dechu, to je přímo sama extáze se v tom ztratit
no vím, že se to moc nenosí mezi duchovňáky, je tradováno, že je třeba se naopak držet stranou od užívání se (si) a jen to nestranně pozorovat, taky jsem to tak dělal, až nakonec jsem se na to vykašlal a užívám si teď nejen každý vjem a dotek, ale i lidi a všechno s čím přijdu do styku, jakožto něco naprosto ojedinělého, mimořádného a občerstvujícího, nevyjímaje i bolesti a různých emočních hnutí jako je vztek, lítost, paniky a různých situací do kterých jsem stavěn
nevím jak pro vás, ale pro mě je to naplňující každým okamžikem, dřív jsem v podstatě ani nežil, když se tak dívám zpátky

jo ještě bych chtěl dodat, že se snažím žít tak, jako by to byla moje poslední chvíle
ono to není zase tak těžký, páč po náhlém a nečekaném pádu do těžkého kómatu, si dost jasně uvědomuji, že to může přijít každým okamžikem
ps. vrcholem naplnění ovšem pro mne bylo právě to naprosté nebytí, ocenil jsem to až s opětovným naběhnutím uvědomění vlastní existence
nějakou dobu trvalo, než jsem se vyrovnal s tím, že jsem zase zpátky a tak když už tu jsem, tak si prostě UŽÍVÁM naplno, nemá smysl furt prahnout po totálním a konečným vyprázdnění, když to zatím tak není
tedy nečekám, že bych s tímhle u duchovňáků prorazil, ale když luck nadhodil laso, tak jsem se chytil :sos:


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Re: Pro chvíle ztišení.

Nový příspěvekod Silence » ned 16. zář 2012 14:22:08

» sob 21. led 2012 18:30:53

"jak se dostat do přítomného okažiku, co dělat atd...?"

Co dělat?
V první řadě je třeba neutíkat před životem, do jakéhosi "duchovna."
Plnit si své povinnosti, neodkládat na zítřek co je dobré udělat ..teď.
Všimni si že říkám ..teď. To je ta přítomnost po které se sháníš
a čeká na tvoje skutky.
Dokud nebudou vykonaný, dál tě to nepustí, i když by jsi se rozkrájel.

Tou meditací (nahrávkou) po které se sháníš, je tvůj vlastní život.
Je připravený, vyjevit ti nepohnutou přítomnost, až nadejde čas.
Tak tu nahrávku dobře sleduj, aby jsi si jednoho krásnýho dne
té svojí vlastní přítomnosti všimnul, až budeš na to připravený.
Teď dělej co dělat máš, a ostatní nech koňovi.

(Víš co máš zrovna dneska, zítra či za týden udělat
pro uskutečnění svých krásných plánů a nebo nevíš?
Tohle ti na internetu nikdo neřekne, od toho máš svůj vlastní vnitřní hlas )

Jinými slovy, s tím duchovnem moc netlač na pilu. Protože to nemusí mít
následky, který by se ti dvakrát musely líbit.

Přeju ti samozřejmě úspěch, ať už se teď rozhodneš jakkoliv.


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Re: Pro chvíle ztišení.

Nový příspěvekod Silence » stř 19. zář 2012 7:55:30

vostalpetr » stř 19. zář 2012 8:48:31


"V různých úrovních lze říci různé věci .."


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Re: Pro chvíle ztišení.

Nový příspěvekod Silence » stř 19. zář 2012 14:05:08

Návštěvník » stř 19. zář 2012 14:55:46

"Je to stejný přístup, jako že vše je láska, nebo Bůh nebo.

Je to přístup, který se zove zrelativizování.
Používá ho ego proto, že se tím zrelativizováním dostane do intelektuálního prázdna (nic není tak ani jinak ani naopak, vše je tak i jinak nebo naopak) a má pocit cíle.

Jaký je to cíl už neřeší. Pro ego je plně dostačující. Došlo k hranici svých možností.
Nějakou dobu takto může být spokojené, vždy skončí u tohoto intelektuálního prázdna - zrelativizováním všeho.
Časem ale přijde (a ono to už je i k vystopování nyní, jen si všimnout) určitá vnitřní nespokojenost, hlad, který se tu a tam projevuje agresivitou, nutkavostí něco "dělat", potřebou činnosti, potřebou odrazů, na které by se dalo reagovat a je to začarovaný kolotoč honby za něčím.
A přitom je to všechno na hovno.
A přitom je všechno láska.

Proto je dobré všímat si našich projevů, všímat si potřeb naší mysli, i toho: PROČ.

Proč, když je všechno na hovno nebo všechno je láska se stále o něco snažím (o osvícení, o klid, o mír, o spočinutí, hledám pravdu, hledám to) a přitom je tak zřejmé, že právě to snažení se o je příčinou našeho neklidu, příčinou hladu, příčinou našich neurotických projevů, příčinou našeho neurotického chování.

Vše je v pořádku. Vlna opadla a voda ztišila se. Život plyne, jak má. Přichází utišení a mír.

Nebo také může být: Vše je v pořádku, protože vše je na hovno, ať dělám co dělám. Stále voda bude narážet o břehy v marné touze (a většinou neuvědomované touze) dostat se dál.!
Dostat se dál z říše pekla.

Zrelativizováním to jak je zřejmé nefunguje.
Za zrelativizováním je vzdor a boj ega s jasnou příčinou, pohnutkou: zůstat stále na živu. Jako ego. Jako oddělená entita."


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Re: Pro chvíle ztišení.

Nový příspěvekod Silence » ned 23. zář 2012 17:25:10

Návštěvník » ned 23. zář 2012 18:14:59

Pro mysl je přece tohle rozebírání smrtelně důležitý.
Hra prostě muší bejt!
Kam bysme to měli vokna, kdyby mysl měla pustit otěže?
Bylo by jen bytí teď, to se nesmí stát!!!

Všechny ty komplikovaný rozbory a podmiňování jednoho druhým jsou naprosto nezbytný,
aby hra mohla pěkně frčet dál a dál a dál...


:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Re: Pro chvíle ztišení.

Nový příspěvekod Silence » úte 25. zář 2012 12:34:32

Linda 25. zář 2012 13:23:41


"Znát sami sebe jakožto jednotu s čímkoliv, co se děje, je láskou.

Znát sami sebe jakožto nezávislost na čemkoliv, co se objeví, je mírem

a být k dispozici neustále všemu, co se objeví, je svobodou."



Když to člověk čte a nechává to v sobě postupně vyvstávat, panečku,
i jen vžití se do toho je zkušenost

na to snad ani nejni žádný smajlík

:)
Silence
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 19. říj 2011 10:13:26

Další

Zpět na Pro chvíle ztišení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník