Mudrcové nám neříkají pravdu?

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:11:42

Každý píše, co ho napadá, a způsob, jakým reaguje na ostatní a na obsah toho, co říkají, může být poučný.
Při nejmenším pro ty kolem, když už ne pro něj.
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:19:07

takže se tu podařilo, názornými ukázkami, vyvrátit jednu z kritik Mudrců a to že nezmiňují, nebo jen po kouskách to co ve skutečnosti jsme - tedy ten ničím nepodmíněný, klidný a přece tak živoucí prostor Prázdna ...
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:21:19

Návštěvník píše:takže se tu podařilo, názornými ukázkami, vyvrátit jednu z kritik Mudrců a to že nezmiňují, nebo jen po kouskách to co ve skutečnosti jsme - tedy ten ničím nepodmíněný, klidný a přece tak živoucí prostor Prázdna ...


tichý mír TADY A TEĎ - přítomnost - Buddhovu přirozenost - Kristovo vědomí ...
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:22:47

Návštěvník píše:Obrázek

Podívejte se, kdo skutečně jste

Tento kurz Bezhlavé cesty má devět lekcí, během nichž objevíte nesmírně cenný poklad, jímž je zjištění, kdo skutečně jste. Nejste to, jak vypadáte – z nulové vzdálenosti nejste nic – jste celistvá prázdnota obsahující úplně všechno. V centru vašeho lidského já sídlí Bůh, Já, Buddhova podstata – můžete to nazvat jakkoli. Chcete-li „vidět“, nemusíte ve svém životě vůbec nic měnit. Dokonce ani nemusíte meditovat – nezáleží na vaší minulosti a okolním prostředí, protože stačí jen být pozorní.

Tato kniha a současně vydávané DVD jsou určeny k praktickému používání. Její autor pomocí experimentů Douglase Hardinga ukazuje, jak snadné je nahlédnout přímo do srdce svého já. Zkuste se na sebe podívat novým pohledem a přijmout, co říkají vaše smysly – a objevíte opravdovou nadlidskou bytost s úžasnými schopnostmi a dosáhnete úplného poznání sebe sama.

Richard Lang je anglický psychoterapeut a duchovní učitel. V roce 1970 se poprvé setkal s autorem metody Bezhlavá cesta Douglesem Hardingem, na jehož semináři spatřil své pravé Já – neomezené, nadčasové a v jednotě se světem. Účinnost a jednoduchost Bezhlavé cesty na něj zapůsobila natolik, že svůj život zasvětil předávání této metody široké veřejnosti. Od té doby se aktivně věnuje vedení seminářů po celém světě a je autorem několika knih, CD a DVD. Současně prošel dlouholetou praxí v buddhistickém meditačním středisku a je také učitelem tchaj-čchi a Tance pěti rytmů. Jeho hlavním cílem je šířit a předávat jednoduchý způsob k poznání, kdo skutečně jsme.

http://www.maitrea.cz/nakladatelstvi/bezhlava-cesta

takže vidíš, že i namátkově o tom Mistři hovoří a vedou různými způsoby k tomuto uvědomění ... ne že ne ! ;)

Návštěvník píše:takže se tu podařilo, názornými ukázkami, vyvrátit jednu z kritik Mudrců a to že nezmiňují, nebo jen po kouskách to co ve skutečnosti jsme - tedy ten ničím nepodmíněný, klidný a přece tak živoucí prostor Prázdna ...


Díky
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:23:18

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:ale jdi ty, že to není v knihách starých nauk ...

Tajné nauky šly asi hodně rychle na dračku, moc se v knihkupectví neohřívaly. daly se tam najít teprve, až se dostatečně nasytili duchovní hledači pravdy.

Proč by se měl věnovat tajným naukám, když netušil, že jsou tajné?

A kde máš něco o těch vizích? ;)



hele řeč byla o tom Prázdnu - to je podstatné, co furt vytahuješ nějaké vize ... ty se tam jenom přimotaly, ale uvědomění toho Prázdna je přelomová záležitost
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:26:47

Všechno je k něčemu.

Potřeba vracet se pořád k vizím a různým silám místo zájmu o to, co je Cílem - žití Prázdna natrvalo a jak k tomu dojít - se nejlíp ukáže právě v podobné diskusi.
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:33:57

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:takže se tu podařilo, názornými ukázkami, vyvrátit jednu z kritik Mudrců a to že nezmiňují, nebo jen po kouskách to co ve skutečnosti jsme - tedy ten ničím nepodmíněný, klidný a přece tak živoucí prostor Prázdna ...


Co jsi dokázal??? Jen to, že nyní je trh už přesycen duchovní literaturou . ale stejně....trvám na předešlém.
Ano, nyní je internet a stačí si dát hledaný výraz do vyhledávače a ono ti to jistě něco najde. Je to o mnoho snažší, než to bylo tak před...10 lety a více.

Ale, co když nněkdo takový dosud nemá internet?? To se může jít asi klouzat ...kdo nemá internet, ten neexistuje... :hm:

Tvoje reakce se týká dostupnosti informací. Ne toho, že

se tu podařilo, názornými ukázkami, vyvrátit jednu z kritik Mudrců a to že nezmiňují, nebo jen po kouskách to co ve skutečnosti jsme - tedy ten ničím nepodmíněný, klidný a přece tak živoucí prostor Prázdna ...

Mudrcové nám říkají pravdu.

Můžou za to, že každý nemá internet?
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:34:33

další knihy Mudrce k tomuto tématu - Míla Tomášová

Obrázek

Jestliže v knize Za čas a prostor, která představuje most mezi křesťanskou mystikou, praxí jógové filozofie a moudrostí zen-buddhismu, jsou některé transcendentální zkušenosti autorky pouze naznačeny, ve Třpytu prázdna a Světle vědomí je Míla Tomášová svým charakteristicky přímočarým způsobem objasňuje a svůj výklad ještě prohlubuje. Kde je zažívána láska boží přítomnosti, tam je svořený svět i světy, celý vesmír vnímán jako třpyt prázdna.
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:45:46

"Tenzin Wangyal Rinpočhe

Künži – základ všech jevů

"Künži se podobá nekonečné obloze.
Její moudrost září jako slunce všemi směry.
Projevy tří kájí nekonečně září jako sluneční paprsky.


KÜNŽI A VLASTNÍ ZKUŠENOST

Jakmile nám mistr objasní základ, jak jej chápe dzogčhen, je dobré tento popis srovnat s vlastní zkušeností základu, kterou získáme prostřednictvím praxe a uvedení.

V dzogčhenu je základem všech jevů künži, která odpovídá ze sebe samé povstávající moudrosti a principu osvobození. V Žangžung ňängjü je všudypřítomnost künži symbolizována neohraničeným prostorem. Prostor je nekonečným základem veškeré existence... Podle bönu není tento prostor omezen pouze na vnější prostor či na vnitřní prostor mysli. V künži neexistuje rozlišování na vnější a vnitřní... Künži prostupuje naprosto stejnoměrně sansáru i nirvánu a není rozdělena na vnitřní a vnější. Běžná dualistická mysl však rozlišuje mezi vnitřní künži, neexistencí já v člověku, a vnější künži, která je absolutní skutečností veškeré existence. Takové hranice ale künži nemá. Sama ze sebe povstávající moudrost künži prostupuje jak myslí cítících bytostí, tak i všemi jevy a celým vesmírem...

Domnívá-li se někdo, že je rozdíl mezi künži jako "samostatnou oblastí absolutna" a mezi künži, která prostupuje všechny věci, můžeme tento omyl vyvrátit na příkladu slunce, které se odráží ve všech řekách a mořích stejně. To, že existuje mnoho odrazů, neznamená, že je mnoho sluncí.

Pokud se někdo domnívá, že existuje rozpor mezi prvotní čistotou künži a mezi tím, že jsou v ní uloženy všechny karmické stopy a zdroj nevědomosti, vyvrátíme tento omyl, pochopíme-li, že v základu neexistuje dualita čistého a nečistého, která se objevuje v činné mysli vyvozující rozdíly. Prostor může být znečištěn, ale toto znečištění existuje pouze v mysli pozorovatele... Stejným způsobem zůstává prostupující prvotní vědomí čisté.

Naše vědomí zastřené nevědomostí je uchopující myslí, která své zkušenosti drží a nenechá je samoosvobodit... Prostor zde představuje všudypřítomnost prvotní báze a prvotního vědomí, které jsou v mysli neustále přítomné bez ohledu na to, zda jsme uvědomělí či rozptýlení ze stavu bdělé přítomnosti."

ve starých naukách to prostě je, že jsi to nenašel v knihách, neznamená, že to tam Mudrcové nezmiňují ... :what:

a jestli to nebyla pro tebe zlomová záležitost, tak to se divím, ale je to možné ... většinou je to otřes, protože to bourá představy, které jsme si udělali o sobě i o světě ... ale podle toho co píšeš, tak asi reakce na to bývaj asi různý :what:
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod teonik » stř 29. srp 2012 13:59:02

Tenzin jezdíval do prahy(asi 2000)
sám sem se účastnil,když učil cvičení ca-lung
Absolutnu=Künži zdarec
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 7:18:16
Bydliště: havířov

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 13:59:56

hele řeč byla o tom Prázdnu - to je podstatné, co furt vytahuješ nějaké vize ... ty se tam jenom přimotaly, ale uvědomění toho Prázdna je přelomová záležitost

Mohu tě ujistit, že ony vize samy pokračovaly, i když se dávno Prázdno pečlivě rozeznalo, dlouhodobě praktikovalo a i po tom splynutí s Prázdnem.

Pokud by člověk chtěl k Prázdnu opravdu natrvalo dojít, a přitom se vrací k tomu, co kdysi někdo druhý udělal, a veřejně mu to znovu a znovu připomíná - protože mu nedokázal odpustit

pokud jeho pozornost upoutávají mimosmyslové schopnosti, a neustále obhajuje jejich existenci,

tak ho čeká ještě hodně práce.
Naštěstí nikdy není pozdě s tím začít. :)
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 14:26:26

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Útlá příručka, kde by byly vypsány základní fakta, po ruce nebyla, tak holt dostal odkaz stránky, kde se psalo o podobných stavech jako má on.
...



kdyby bylo potřeba, tak je v ČR k dispozici centrum pomoci http://www.diabasis.cz/ dával jsem to na toto vlákno viewtopic.php?f=56&t=2016

Přepošlu to oněm lidem, aby si to uschovali, kdyby jim zase někdo napsal podobný dopis.
Děkuji. :)
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Polina » stř 29. srp 2012 15:08:57

Odkaz na http://www.diabasis.cz/ už jsem poslala dál.
Díky, snad někomu pomůže.
Polina
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 15:22:59

je nás tu víc...

:what:

Nezbývá než začít nás rozpoznávat podle způsobu, jakým se vyjadřujeme ;)
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Polina » stř 29. srp 2012 16:05:28

Prohlížím si zrovna stránky diabasisu a našla tam Míšu Vančuru. Paráda. :)
Polina
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 29. srp 2012 17:14:15

Je opravdu zajímavé sledovat způsoby, jakými tu lidi na sebe reagují.

Když někdo nedokáže rozpoznat, o čem druhý mluví, nebo mu dojdou argumenty, neumí odpovědět k věci. Pak mu nezbývá než sám sebe povyšovat a oponenta/y ponižovat. Proč ne, když to někomu stačí.
Návštěvník
 

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Anim » stř 29. srp 2012 17:33:31

Nemít někomu za zlé, co kdysi udělal, a nevracet se k tomu protože se naučil odpouštět + neulpívat na důležitosti čehokoliv včetně tzv. mimosmyslových schopností je základ jakékoliv duchovní cesty.

Je trochu překvapivé,když to některý diskutující na duchovním foru neví nebo to dokonce popírá.Asi záleží na tom,k čemu kdo ve svých zkušenostech a tedy i pochopení dozrál.
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Anim » stř 29. srp 2012 17:43:54

Petra píše:Naštěstí o tom nerozhoduješ ty a tvoje představy...Ty jsi pro to typický příklad...Tam opravdu ani ti nejpřemoudřelejší lidi nemohou...

Někteří nebo spíš některé neumějí nic jiného než místo věcné reakce druhé napadat a obviňovat z přemoudřelosti.
Dlouho jsem tu nebyl, ale vidím, že jsem o nic nepřišel.
Anim
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 16. zář 2011 16:41:43

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod reseek » stř 29. srp 2012 23:21:33

Dan píše: Nikdo ti neřekne Pravdu. Nikdo tě krmit lžičkou nebude.

Každému trvá jinak dlouho, než to pochopí a přijme. To není špatně - tak to prostě je. Nikdo z nás nemůže překročit svůj stín.
Kdo na sobě pracuje s plnou opravdovostí, ten to, co ho zrovna potkává, rozpoznává jako pomoc, jako ukazatele ´kudy právě teď´.
Většinou v podobě náznaků, a často to bývá spíš kudy ne, než kudy ano :)

Vesmír k nám mluví vším, co se nám a s námi děje, od rána do večera. Když se naučíme naslouchat oblasti vnitřního Ticha, která řídí duchovní vývoj ´svého´ člověka, pozoruhodně se to doplňuje se vším, co se v mé blízkosti právě objevuje prostřednictvím slov různých Mistrů. Ať už je to nějaký text, video, nebo kniha. Všechno to do sebe zapadá a vždycky to souvisí s něčím, čím právě procházím.

Přináší to pocit hlubokého bezpečí.
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 9:32:58

Re: Mudrcové nám neříkají pravdu?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 30. srp 2012 10:49:14

Dan píše:Mluví o ní. Ale příliš přemýšlíš a příliš hledáš. Oni mohou klidně jen ukazovat na Měsíc, a ty pořád budeš přemýšlet co tím myslí.
Nikdo ti neřekne Pravdu. Nikdo tě krmit lžičkou nebude.


"Vědění je možno sdělit, moudrost ne. Je možno ji najít, dá se žít, může člověka nést, dají se s ní dělat zázraky, ale sdělovat a naučit se ji nelze.

Dospěl jsem k jedné myšlence, Góvindo, kterou budeš rovněž považovat za žert nebo za pošetilost, ale která je mou nejlepší myšlenkou.

Zní takto: Opak každé pravdy je stejně pravdivý! Totiž tak: Pravdu je možno vyslovit a odít slovy jenom tehdy, je-li jednostranná.

Jednostranné je všechno, co může být myšlenkami myšleno a slovy řečeno, to všechno je jednostranné, vše polovičaté, všechno postrádá celistvost, zaokrouhlenost, jednotu.

Když vznešený Gautama učil a mluvil o světě, musel jej rozdělit na sansáru a nirvánu, na klam a pravdu, na utrpení a vykoupení. Nelze jinak, není žádné jiné cesty pro toho, kdo chce učit.


Ale svět sám, jsoucno kolem nás a v nás, není jednostranné.

Nikdy není jeden člověk nebo jeden čin zcela sansára nebo zcela nirvána, nikdy není člověk docela svatý nebo docela hříšný.

Zdá se nám, protože jsme podrobeni klamu, že čas je něco skutečného. Čas není skutečný, ó Góvindo, znovu a znovu jsem to zakusil; a když není čas skutečný, je rozpětí, které je, jak se zdá, mezi světem a věčností, mezi utrpením a blažeností, mezi zlem a dobrem, také jen klam.

„Jak to?“ tázal se úzkostlivě Góvinda.

„Poslouchej dobře, můj milý, poslouchej dobře! Hříšník, jaký jsem já a jaký jsi ty, je hříšníkem, ale bude zase jednou brahma, dosáhne jednou nirvány, bude Buddha – a teď se podívej: tohle ‚jednou‘ je klam, je jen podobenství!

Hříšník není teprve na cestě k buddhovství, není teprve ve vývoji, i když si naše myšlení neumí ty věci představit. Ne, v hříšníkovi je již nyní a dnes budoucí Buddha, jeho budoucnost je celá již tu a na tobě, abys v něm, v sobě, v komkoli, uctíval nastávajícího, možného, skrytého Buddhu.

Svět, příteli Góvindo, není nedokonalý, ani není na pomalé cestě k dokonalosti: Ne, je v každém okamžiku dokonalý, každý hřích nese v sobě již milost, všechny malé děti mají v sobě již starce, všichni kojenci smrt, všichni umírající věčný život.

Nikomu není dáno, aby o druhém věděl, jak daleko je na své cestě, v lupiči a v hráči kostek je Buddha, v bráhmanovi lupič. Je možno v hluboké meditaci zrušit čas, všechen minulý, jsoucí a nastávající život spatřit současně, a pak je vše dobré, vše dokonalé, vše je brahma. A proto se mi zdá všechno to, co je, dobré; zdá se mi smrt jako život, hřích jako svatost, moudrost jako bláznovství, všechno tak musí být, všechno potřebuje jen můj souhlas, mou dobrou vůli, mé laskavé porozumění, tak je to pro mne dobře a nemůže mi nikdy ublížit.

Zakusil jsem na svém těle a na své duši, že jsem velmi potřeboval hřích, potřeboval jsem rozkoš, potřeboval jsem honbu za majetkem, marnivost, a potřeboval jsem nejbídnější zoufalství, abych se odnaučil odporovat, abych se naučil milovat svět, abych jej už nesrovnával se světem, jaký bych si přál či namlouval, s dokonalostí, kterou jsem se vymyslel, nýbrž abych jej nechal takový, jaký je, a miloval jej a rád k němu náležel."

Hermann Hess - indická báseň Siddhártha
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Pro chvíle ztišení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron