Cesta do věčnosti.

Moderátor: rosada

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. čer 2013 14:42:12

[quote="Josef"]jasně, ale informace o tom, že by měl být takový a dělat tamto a tohle ne a že by měl hlavu nechat klesnout do srdce mu nepomohla :what:
Návštěvník
 

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 13. čer 2013 15:01:24

Návštěvník píše:
Josef píše:jasně, ale informace o tom, že by měl být takový a dělat tamto a tohle ne a že by měl hlavu nechat klesnout do srdce mu nepomohla :what:


to zcela jiste ne ... nicmene to delal .... a tak to byla ... pred tim nez prohlidl ... alespon poradna zabava. :D

proste kdyz ti prijde ze na tom zalezi ... tak proc ne?
a kdyz ti pak prijde ze uz na tom nezalezi ... tak proc ne?
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod konec zvonec » čtv 13. čer 2013 15:02:42

a nebooo ... vezme za kliku a pujde dovnitr a bude uvnitr ale pri tom nebude uvnitr protoze bude venku a pri tom bude uvnitr i venku, ale vic venku nez uvnitr a zaroven uvnitr vnitrniho venku, ktere je cele uvnitr?

tomu uz nerozumim ani ja ... to by mohlo byt reseni ... :crazy:
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod malesrdce » pát 14. čer 2013 18:58:39

Josef píše:.
Cesta do věčnosti

Vede branou srdce.
.


Já myslím, při vší úctě k Tvému názoru, drahý Jozefe, že tato cesta nevede do věčnosti.
Vždyť my už v té věčnosti jsme, ne?
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 04. zář 2011 0:12:43

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 14. čer 2013 22:32:00

malesrdce píše:
Josef píše:.
Cesta do věčnosti

Vede branou srdce.
.


Já myslím, při vší úctě k Tvému názoru, drahý Jozefe, že tato cesta nevede do věčnosti.
Vždyť my už v té věčnosti jsme, ne?


dokud ma kdo jit po ceste a vejit do vecnosti ... tak do ni cesta vede. :) ... a je to v poradku.

a pravda je ... ze kdyz nema kdo jit po ceste a vstupovat kamkoliv ... tak ... no ... vlastne ... ja ti nevim. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod malesrdce » pát 14. čer 2013 23:07:20

Josef píše:
malesrdce píše:
Josef píše:.
Cesta do věčnosti

Vede branou srdce.
.


Já myslím, při vší úctě k Tvému názoru, drahý Jozefe, že tato cesta nevede do věčnosti.
Vždyť my už v té věčnosti jsme, ne?


dokud ma kdo jit po ceste a vejit do vecnosti ... tak do ni cesta vede. :) ... a je to v poradku.

a pravda je ... ze kdyz nema kdo jit po ceste a vstupovat kamkoliv ... tak ... no ... vlastne ... ja ti nevim. :)


To je pravda bratře Jozefe, tak na mě prosím Tě počkej, protože já stále klopýtám... :'-(
Zřím šťastnou cestu...
Zřím šťastný návrat...
Uživatelský avatar
malesrdce
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 04. zář 2011 0:12:43

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod konec zvonec » pát 14. čer 2013 23:25:06

malesrdce píše:
To je pravda bratře Jozefe, tak na mě prosím Tě počkej, protože já stále klopýtám... :'-(


:D :D :D tak to se muzem navzajem podpirat :D :D :D ... coz se tady na poradne vlastne deje ... a to je super :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Makak » ned 16. čer 2013 15:52:21

Návštěvník píše:a klíč co jí otvírá je pozornost zaměřená k sobě :-)

Velmi užitečný klíč od neexistujícího zámku. :)
Makak
 

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod konec zvonec » ned 16. čer 2013 20:54:44

Makak píše:
Návštěvník píše:a klíč co jí otvírá je pozornost zaměřená k sobě :-)

Velmi užitečný klíč od neexistujícího zámku. :)

dobry vedet ... dobry prozkoumat. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 588
Registrován: úte 31. črc 2012 12:42:28

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Andegard » úte 18. čer 2013 0:41:33

Návštěvník píše:já mám taky radost, že už konečně vím co poradit když jsem s někým co je plný bolesti a hledá tu cestu do věčnosti a furt ne a ne ji najít ...

blbec je neopravdový a ještě k tomu neodevzdaný, tak co čeká :knock:



Tak tady ta Opravdovost je, pak Odevzdanost nepřikvačí předčasně. :)
Uživatelský avatar
Andegard
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 07. čer 2013 14:35:27

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod reseek » úte 18. čer 2013 10:38:44

A jiný příběh
kterých se na Zemi stává
tolik :)

"Co blbne, nač s sebou táhne tenhle krám?" říká obyvatel pouště, který nezná nic než poušť a uvidí obrázek někoho z Norska, jak jde po ulici s deštníkem, anebo muže z ostrovní země, který nese na zádech člun a blíží se k moři, aby nalovil ryby...

I vnitřně žije každý z nás v "podnebí", do kterého jsme při svém vývoji právě doputovali, a v něm jsou ty pomůcky - deštník nebo člun nebo jen písek v krajině bez kapky deště - které nám umožňují naučit se takovému přístupu k dění, který nám právě teď může pomoci přiblížit se o krůček k rozpoznání TOHO, čím Jsme

Pro mě relaxace začíná relaxací duše, a ta se dá tady cvičit na každém kroku, když si uvědomím, že cesta každého člověka je v tu chvíli pro něj ta jediná pravá, jinak by k ní nedošlo. A že když začnu něco říkat s pocitem, že jen tahleta cesta je ta pravá, protože mi funguje, že mluvím o jen něčem, co mi právě pomáhá.

Mně momentálně pomáhá - když začnu mít pocit, že by druzí měli nebo naopak neměli - uvědomit si, že tenhle můj pocit je jen výsledek odporu k tomu, co podle mě dělají špatně. Je to šance vnitřně relaxovat a to odporující napětí v sobě pustit třeba představou, jak na poušti kritizuju používání deštníků v severských zemích
:D
V té chvíli se uvolní se nejen dušička, ale i tělo. Jsou zřejmě propojené, protože každý můj nesouhlas a odpor i jen myšlenkový vyvolá pokaždé napětí v těle.
A tak přes den zkouším relaxovat přes dušičku, v pelíšku večer přes obojí :)

Je ale pravda, že kdyby někdo nakreslil comics, jak se o jedině správném způsobu jak správně dozrát ke sklizni hádají na internetu různé ovocné stromy rostoucí v různých částech světa, byla by to docela psina :)
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. čer 2013 11:15:11

Mně momentálně pomáhá - když začnu mít pocit, že by druzí měli nebo naopak neměli - uvědomit si, že tenhle můj pocit je jen výsledek odporu k tomu, co podle mě dělají špatně.

Jenže diskuse se spíš využívají jako příležitost vyřádit se na každém, kdo se chová jinak než jáááááááááááááá si myslí, že by měl :green:
Návštěvník
 

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Andegard » úte 18. čer 2013 12:56:10

Návštěvník píše:
Mně momentálně pomáhá - když začnu mít pocit, že by druzí měli nebo naopak neměli - uvědomit si, že tenhle můj pocit je jen výsledek odporu k tomu, co podle mě dělají špatně.

Jenže diskuse se spíš využívají jako příležitost vyřádit se na každém, kdo se chová jinak než jáááááááááááááá si myslí, že by měl :green:


Citace citace: Tak to smekám, největší blbostí světa je řešit jiné. Ale pokud se tě verbální agresivita, zoufalá snaha vyřešit všechny nepřátele kolem, nedotýká (nikde není tak častá, jako na duchovních webech), možno se kriticky porozhlédnout kolem.

Každý, ať se obrací na koho chce, mluví vlastně jen sám k sobě. Chce se pochopit, zviditelnit anebo, když působí jako agresivní kazatel, chce si potvrdit něco, čemu sám příliš nevěří.

Vedle vlastních reakcí je zajímavé sledovat i tenhle sebezpyt jiných. A přitom si třeba uvědomit, zda něco podobně vábného někdy nevylézá i ze mě.

Prostě pravicová politika, vždy začít od sebe. ;)
Uživatelský avatar
Andegard
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 07. čer 2013 14:35:27

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Petra » úte 18. čer 2013 13:52:07

Andegard píše:
Každý, ať se obrací na koho chce, mluví vlastně jen sám k sobě.


Když to víš, tak proč si to neřikáš jem sám v sobě? Nebo si chceš potvrdit, čemu sám příliš nevěříš?
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Petra » úte 18. čer 2013 14:00:26

Andegard píše:
Prostě pravicová politika, vždy začít od sebe. ;)


Bylo by lepší to začít praktikovat a ne o tom jen psát.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 18. čer 2013 14:22:24

Andegard píše:
Každý, ať se obrací na koho chce, mluví vlastně jen sám k sobě.

Možná proto někteří reagují jen osobně, potřebují se sami v sobě s něčím konfrontovat, nebo se prostě na někom odreagovat.

Jiným vyhovuje porovnávat svoje poznatky s ostatními, říkat, co a jak momentálně vidí - asi jako když jednotlivě procházíme krajinou nedotčenou civilizací a vzájemně si o ní vyměňujeme informace. Přitom každý ji vnímá trochu jinak, přirozeně, to závisí na místě, na kterém zrovna je.

Obě skupiny se občas ve veřejných diskusích setkávají a pak někdy bývá zajímavé to sledovat. Ve skutečnosti nikdo z nás nemá moc na vybranou, jakým způsobem zareaguje. Kdo má potřebu reagovat osobně, má k tomu řadu důvodů. Je tu i určitá úměrnost: čím víc v diskusi začne převládat osobní tón, tím bývá diskuse ostřejší, a většinou do ní míň vstupují ti, kteří takovou potřebu necítí.
Návštěvník
 

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Petra » úte 18. čer 2013 14:29:15

Josef píše:
malesrdce píše:
Josef píše:.
Cesta do věčnosti

Vede branou srdce.
.


Já myslím, při vší úctě k Tvému názoru, drahý Jozefe, že tato cesta nevede do věčnosti.
Vždyť my už v té věčnosti jsme, ne?


dokud ma kdo jit po ceste a vejit do vecnosti ... tak do ni cesta vede. :) ... a je to v poradku.



Je to v pořádku. Když se někdo vnímá mimo něco, o čem slyšel, a chce tam, tak hledá cestu.

Má to háček, že do věčnosti "já" - či-li někdo - nikdy nemůže vejít.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Petra » úte 18. čer 2013 14:53:43

vostalpetr píše:
Inteligentní lidé se bavěj bez tlaků, nebot zkoumají danou věc,
idioti ovšem musejí tlačit proti a kritizují danou osobu,


Samozřejmě zcela neosobně. :D

vostalpetr píše:
jinak to neuměj


:yes:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Petra » úte 18. čer 2013 14:54:47

Jana píše:
Petra píše:Má to háček, že do věčnosti "já" - či-li někdo - nikdy nemůže vejít.

Nejdřív musí ego umřít
Láska = smrt

:)


Jaká smrt?

Láska = Bytí.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Cesta do věčnosti.

Nový příspěvekod Petra » úte 18. čer 2013 14:58:13

Jana píše:
Petra píše:
Andegard píše:
Prostě pravicová politika, vždy začít od sebe. ;)


Bylo by lepší to začít praktikovat a ne o tom jen psát.
:)

Připadá mi legrační myšlenka, která mě napadá, Péťo, že kdybys Andegarda osobně poznala, že bys mu něco takového nepsala.

:)


To bych mu to spíš asi řekla, než napsala. :D

Proč pořád někoho zajímá, jací jsou ostatní, aby je mohl - samozřejmě zcela neosoně (osobní je fuj, fuj neduchovní :D ) - kritizovat. Proč radši nenapíší něco k tématu - cesta do věčnosti.
Ale pohoršovat se - zcela ctnostně a neosobně - nad druhými, je baví víc. :what:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Další

Zpět na Poetický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník