Velký úklid

Moderátor: rosada

Velký úklid

Nový příspěvekod rosada » ned 23. říj 2011 11:15:52

Velký úklid
Povím vám tajemství. Jen málokdo to ví. Já...mám...doma...ve skříni...boha. Je zahrabaný pod haldou věcí, které do té skříně házím, když je nechci uklízet. Je tam všechno s čím si rozum neví rady: pověry, domněnky i celé teorie a krkolomné hypotézy (nebo že by nebyly krkolomné?) pravda krk mi ještě nezlomily, to je fakt, ale rozum nad nimi zůstává stát), oprava: i celé teorie a rozumstojné hypotézy. Tam někde pod tím vším je i on. Víte, já jsem si s ním hrávala, když jsem byla malá, ale pak nějak skončil na dně skříně. Možná si myslí, že jsem na něj zapomněla. Ale to já ne! Jen... no víte,... jak to říct?... zkrátka nemůžu ho vyndat. Nemůžu ho najít. Šátrala jsem tam, ale nenahmatala jsem ho. Určitě tam je, tím jsem si jistá! Kdybych ho vyhazovala, tak bych si to pamatovala. A do té skříně nikdo jiný nechodí. (No co by kdo chodil do skříně, stejně by se tam nevešel, chtěla jsem říct, že mi tam nikdo neleze, počkejte to je stejné, kdo by tam lezl. Prostě ji nikdo neotvírá. Ikdyž..., zamčená není!) Takže tam musí být. Ale už vím, jak na to. Udělám velký úklid! Všechno, co ve skříni nemá co dělat, poletí. Bude letecký den.

Tak to máme jedna černá kočka přes cestu, dvě jeptišky, pátek třináctého, kominík..., ufouni - do čeho jsou to zapleteni? Celovesmírné spiknutí? - to může jít rovnou do sběru. Ještě tu jsou nějaké cetky: podmetená se nevdám, vykročit pravou, levou, pravou - stejně si mi to vždycky pletlo. Sakra, tady je něco zaklíněného, kdo to tu dal? Aha, Darwin. Takhle tedy ne. Vždyť se to dá hezky přeložit a opřít o zadní stěnu, pak to nebude překážet.

A dál: hypnóza, telepatie, telekineze, televize, teleportace, levitace - ta poletí, i když nemá křídla. Reinkarnace, astrologie, numerologie, karty, kostky, člověče nezlob se. Chiromantie, chiropraktiky a chirurgie. Psychologie, psychiatrie, psychopatie, psychika. Asi to nejdřív všechno vyhážu a roztřídím to až pak. Jóga, tajči, karate, kung-fu, sumo. Šamani, derviši, kouzelníci, čarodějnice, vědmy a věštkyně, baba-jaga, Kostěj nesmrtelný. Bylinky - ty pověsím do špíže.

Taky meditace, modlitba, mandala, mantra, tantra. Číňani, čerti, čakry, čáry-máry. Výdech - nádech, já a Já. Oheň, voda, vzduch a zem, zen. Hvězdné nebe nade mnou. Tak co nám tu zbylo? Buddhismus, hinduismus, katolicismus, džinismus, judaismus, taoismus,...kristova noho, nad ses mi do toho nezamotal? Manitú ,islám, pravoslavní, slavní, Karel Gott. Hergot, nejsi ty zašitý do toho modrého s šesti rukama?

Ještě tyhle bichle: Bible, Talmud, Védy, Korán, koán, tlesk, plesk, Velký třesk a Malý princ.

A je vymeteno. Jen tady v koutě poslední tři kousky, pojďte taky na chvíli ven: víra, naděje, láska.

Jsi tu…?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Velký úklid

Nový příspěvekod rosada » ned 23. říj 2011 11:22:07

Psala jsem to už před lety, dneska jsou in zase jiné špeky :D
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Velký úklid

Nový příspěvekod rosada » pon 24. říj 2011 12:20:33

V podstatě tak nějak všechno, ale už to nepřekáží, tomu abych viděla, že je :-)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Velký úklid

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. bře 2014 19:30:57

:)
Návštěvník
 


Zpět na Poetický koutek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník